Téma: Sin City

10/10
offtopic
convar 2013 márc. 24. - 14:35:40 10/10
(564/624)
10/10
convar 2013 márc. 03. - 16:13:16 10/10
(563/624)
10/10
convar 2013 febr. 25. - 23:01:04 10/10
(562/624)
Vettem egy eredeti moziplakátot róla:


Sztetek ez már súlyos? :D
10/10
convar 2013 febr. 18. - 21:20:48 10/10 Előzmény duckshoot
(561/624)
"A sárga rohadék maszkját nyolc nap alatt készítették el, sok kísérletezés után befestették kékre Stahl-t. Így érték el a rikító sárga színt az utómunkálatok során ami a sárga rohadék sajátja."

Ehhez pedig:
10/10
convar 2013 febr. 18. - 21:18:59 10/10
(560/624)
Elszabtam, ezt akartam:
10/10
convar 2013 febr. 18. - 21:17:32 10/10
(559/624)
Az utolsó link már nem elérhetõ. Netalántán ez volt az? Ha nem, az se baj :)
10/10
convar 2013 febr. 18. - 21:12:50 10/10 Előzmény A piszmogó
(558/624)
Az utolsó bekezdéseddel az elsõtõl az utolsó szóig én is így vagyok. (Bár amit elõtte írtál abban sincs hiba ;) )
10/10
convar 2013 febr. 18. - 21:10:18 10/10 Előzmény duckshoot
(557/624)
"Ha nem tudunk fõzni az majdnem olyan, mintha nem tudnánk szexelni."

Én lusta vagyok rá. Persze csak az egyikhez :)))
9/10
A piszmogó 2013 febr. 17. - 19:11:08 9/10
(556/624)
Ezt nagyon komáltam.
Õrületesen erõs képi világ, remek színészi játék, az egyes epizódok mesteri összekapcsolása.
Robert Rodriguezrõl tudjuk, egy állat, Tarantinóról is hasonló képeink vannak fejünkben, ám, ha a rendezõi székbe ülnek, azért többnyire vállalható, mi több, zseniálisan megkomponált mûremekeket kapunk - a Kémkölykök-et gyorsan felejtsd el!! -; itt sincs másként.
Frank Miller képregényét ugyan nem olvastam, de a film megnézése után kedvet kaptam hozzá - de lustaságom okán nem kerestem utána a neten... Nem tudom, annak milyen hangulata, de arra saccolnék, ügyesen lett átvíve mozgóképre. Mert a mozit piszok mód szerettem. A színekkel való játszadozás, a város kompozíciójának furcsasága, a lehetetlen akciójelenetek, és liternyi - hektoliternyi, inkább... - vér remek egyvelege, biza, elvarázsolt.
Az egyes epizódok telitalálatok: kezdve Bruce Willisétõl Rourke-én át Owenéig, mind-mind ötletekben tobzódó és szórakoztató. És az összesnek alapja a SZERELEM. Kérem szépen, a szerelem. Egy ilyen beteg világot ábrázoló mûben a szerelem mint mindennek és mindeneknek legerõsebb mozgatórúgója a váza, az alapja, mire az egyes elemek, cselekedetek épülnek.
Az epizódok közül számomra legkedvencebb Mickeyé, akinek szikár és karizmatikus karaktere nagyon megfogott. A torzszülött, kinek a kemény külseje mögött azért igaz és szeretõ szív dobog. Ami egy kurvába szerelmesedett bele... Már-már Shakespeare-i.
Hamarosan pediglen következék a második rész; ha megközelítõleg ilyen jó lesz, már elégedett leszek. Mindenesetre, a mozijegy árát már most foglalom!!
10/10
duckshoot 2013 febr. 17. - 17:09:36 10/10
(555/624)
Fõzõsuli 10 percben
Rodriguez
,,Elsõ lépés: búzatortillák. Amiket a boltban lehet kapni, kicsit gumiszerûek. Vegyük ki a hûtõbõl, és dobjuk a szemétbe, ahová valók! Megmutatom, hogy kell tortillát csinálni a nagyim receptje szerint.
Vegyünk 240 gramm lisztet, fél teáskanál sót, félteáskanál sütõport, de semmi szódabikarbónát! Zsíradékra is szükség lesz, én 60 gramm vajat használok. A zsír a legjobb, attól nem lesz száraz a tészta. Vegyük mondjuk felesben a vajat és a zsírt, összesen 60 grammot. Használható robotgép, keverõlapát, kés-villa vag akár a kezünk. Keverjük a zsírt a lisztbe, míg morzsálódni nem kezd, olyanra mint a kukoricaliszt. Akkor jó ha kicsit összeragad, de azután szétesik. Ha jobban ragad túl zsíros, különben túl száraz. Adjunk hozzá 180 ml meleg vagy forró vizet. Keverjük el. Amikor összeáll, tegyük félre. Adhatunk hozzá még vizet.
Ezt érezni kell, ne legyen se túl ragadós, se túl zsáraz. Gyúrjuk a tésztát pár percig kézzel(Rodri persze, hogy kézzel nyomatja:D) vagy robotgéppel. Homogénnek, rugalmasnak kell lennie. Osszuk szét a tésztát 8-10 golflabdányi darabra, aztán takarjuk le 20 percre egy meleg vízzel átitatott kendõvel míg mi elkészítjük a többit.
A kedvencemet csináljuk, krumplival és tojással. Több krumplival mint tojással(Rodri úgy pucolja kézi hámozóval a krumplit mint én, gép módjára rokon lelkek vagyunk :)
Kicsit hasonló a spanyol migához. Vegyünk egy krumplit, hámozzuk meg, vágjuk össze. Süssük ki a darabokat kukoricaolajban. Ez amolyan mexikói rosejbni.
Fûszerezzük meg jó tengeri sóval és borssal. Közepes lángon süssük ropogósra, de csak finoman.
És most a specialitás: vágjunk össze pár kukorica-tortillát. Aprítsunk paradicsomot, hagymát és jalapeno-paprikát. Amikor a krumpli kész, rendesen átsült, fûszerezzük meg még egyszer és kóstoljuk meg. Fantasztikusan jónak kell lennie, ha ízlik a tojással még jobban fog.
Süssük meg a tortilladarabokat ugyanabban az olajban.
Fordítsunk föl egy teflon serpenyõt és készítsük elõ a tortillákat. Lapítsuk ki aztán nyújtsuk ki õket a sordófával. Ha zsírt használtunk könnyebb. Itassuk le a tortilladarabkákat, sózzuk és borsozzuk meg. Ürítsük ki a serpenyõt, rakjuk bele a paradicsomot, hagymát, jalapenót, és süssök pár percig. Amikor forró a tortillasütõ, nyújtsunk még egyet a tésztákon, rakuk asütõre, és 8 másodperc után fordítsuk meg. Ha már barnulnak elég meleg a sütõ. Kb másfél percig süssük õket. Ha már hólyagosodni kezdenek, az jó. Fordítás után nyomjuk rájuk a lapátot. Készítsünk elõ egy konyharuhát vagy egy bélelt tortillatartót. Ez tartja melegen a kész tésztát.
Most jön a krumpli és a tojás. fogjuk a zsírszegény sötõsprayt... Csak viccelek. Használjunk vajat. Közepes vagy nagy lángon olvasszuk fel, de vegyük vissza, mielõtt hozzáadnánk a tojást. Ebbe megy bele a krumpli. Nem kell túl sokat forgatni, legyen vlmi artása. Nem szabad túlsütni, inkább korábban zárjuk el a lángot. Aztán jöhet a következõ adag tojás amibe a paradicsom, a jalapeno, a hagyma és a tortillavagdalék kerül. Itt van két csodás tányérnyi tojásrántotta a tacókhoz. Amikor a tortillák is megsültek, jön az utolsó lépés. Fogunk egyet megtöltjük tojással és kész a Sin City reggeli taco. Jó kis csemege késõ este, kora reggel vagy bármikor. A film készítése közben rengeteget ettün kbelõle. mindig tanuljunk új recepteket, és adjuk a repertoárunkhoz. Ha nem tudunk fõzni az majdnem olyan, mintha nem tudnánk szexelni.
És mindezt csak úgy hajnali 2kor kipattanva a kis otthoni vágószobájából ahol épp a DVD extráin dolgozik :)
10/10
duckshoot 2013 febr. 17. - 16:15:50 10/10
(554/624)
Így készültek a rémek.
Rourke fejérõl készítettek egy ultrahang felvételt majd próbaként legyártottak öt kölünbözõ maszkot. Majd vázlatok segítségével kodolgozták az orrot, kihangsúlyozták az állat. Marv arca oldalnézetbõl egy félkört formáz ez a ,,klasszikus Marv".
Miller
,,Döbbenetes volt, milyen jól sikerült átültetniük a rajzokat a valóságba. A színészek nemcsak hasonlóvá valtak a rajzaimhoz, de a maszkon át is képesek maradtak az alakításra."
Kidolgoztak egy módszert fluoreszkáló sminkkel amit sebeknél és vérnél alkalmaztak. Ezért van az, hogy egyes jeleneteknél avér nem vörös hanem világít, mintha fehér lenne, mintha az egész egy képregény lenne
A sárga rohadék maszkját nyolc nap alatt készítették el, sok kísérletezés után befestették kékre Stahl-t. Így érték el a rikító sárga színt az utómunkálatok során ami a sárga rohadék sajátja.
10/10
duckshoot 2013 febr. 05. - 18:52:57 10/10
(553/624)
A Sin City kellékei
Mivel Miller rajzai nagyon konkrétak a képregényekbõl szedték össze milyen kellékek szükségesek a filmhez.
A Sárga rohadék által használt kést is úgy hajtották fel, hogy megmutatták a képregényt az egyik boltban és onnan azonnal tudták mi a kés típusa ill. hogy ez már csak gyûjtõknél található meg.
Majd miután találtak egy eredetit és egy másolatot átalakították a kés pengéjét, hogy igazán gonsoznak látszódjon.
Tulajdonképpen minden a filmben látható kelléket úgy készíetettek el. Miho egyik fegyvere 20 külön darabból áll, tehát nem igazán aprózták el a belefektetett munkát :)
A képek alapján megtervezik az adott tárgy 3D modelljét amibõl a minta lesz ezeket marással formázzák és végül megfestik odafigyelve az apró részletekre.
Jessica mellé külön lasszószakértõ is jutott aki megtanította a kiscsajt lasszózni :) Megdícsérik milyen ügyesen bánik a kötéllel majd a videóban meglasszózva az egyik kameramant.
A fegyverek érdekessége, hogy sok 50 es évekbeli revolvert felsorakoztatnak a filmben, II. vilgáháborús colt pistolyokat és más klasszikus formájó lõfegyvereket.
De még a Robotzsaruban szereplõ pisztolyokat is betették a filmbe amit Burbank-bõl hoztak el, amely stukkereket Miller rajzolta meg, is örült mikor megmutatták neki õket.
Miho kardjai Hattori Hanzo-k. Ismerõs? Igen a Kil Bill Crazy 88-nak a kardjai amit úgy nyúltak le a készítõk Tarantoni garázsából, hogy õ nem is tudott róla, csak mikor a forgatáson meglátta õket :D
Egyébként a Kill Bill-ben lévõ kardokat 65 ezer dollárba került legyártatni - de ezt csak úgy mellékesen :)))
Miho mongol íjat használ és akkor most jön a poén mert amcsiban nem találtak ilyen íjat ezért Magyarországról való íjat szereztek be egy magyar íjkészítõtõl ami 3 hét alatt készült el :) :D
10/10
convar 2013 febr. 03. - 18:50:47 10/10 Előzmény duckshoot
(552/624)
"Rodriguez másfajta hangulatott akart a jelenetnek amit Tarantino-nak sikerült elérnie ezért biztos benne, hogy az emberek észreveszik Tarantino stílusát a jelentben."

Én annyira nem vettem észre (ill. egyáltalán nem), de talán nem is baj.

Am kössz ;)
10/10
Sonic8 2013 febr. 02. - 21:57:20 10/10
(551/624)
Errõl van szó!
10/10
duckshoot 2013 febr. 02. - 19:07:03 10/10
(550/624)
Vendégrendezõ Quentin Tarantino
Forgatás közben Rodriguez felvetette miért ne rendezhetné az egyik jelenetet Tarantino.
Tarantino
,,Imádom a filmeket ez az én világom. Robeert filmjeit különösen, de a digitális technikáért nem rajongok."
Rodriguez
,,Kíváncsi volt de egyedül sosem tette volna. Szerettem volna ha egy jelenttel kipróbálja a digitális filmezést, hogy lássa, hogyan dolgozhat abban színészekkel. Gondoltam az alapanyag tetszeni fog neki.
Tarantino
,,Bejöttél egy musztert megnézni a vágószobába(mondja Rodri-nak) Frank Miller-rel. Akkor vált számomra világossá...
Mindenki ledöbbent. A vágóasszisztensem óriási képregényrajongó. Emlékszem, amikor bementünk, õ kint elkezdett hadonászni: ,,Tényleg Frank Miller...?( Közben hevesen mutogat és grimaszol amibe kicsit Rodriguez is beszál és nevetnek :D)
Egyébként Tarantino-nak vlmi brutális lelkesedése van miközben a kamerának meséli, hogy mennyire lenyûgözte, hogy Rodri egy komplett és teljes nyitójelenetet készített és muatatott meg neki az elképzelésérõl.
Elmondja, hogy az õ jelenete is nagyon tetszett neki( :D) bár Owen-t és Del Toro-t korábban nem ismerte.
Rodriguez
,,A nagy mészárlás sztoriból biztam rá egy jelenetet."
Tarantino
,,Dwight, aki amúgy hûvös fickó, egyre feszültebb lesz, képzeletében Jackie Boy újból életre kel és elkezd beszélgetni vele. A valóságban persze magával beszél. Jacki Boy elsorolja a félelmeit arról, hogy mi minden történhet. Tehát a jelenetben a fickó önmagával beszélget.
Az egyik legjobb eleme a jelentnek, hogy bár Jackie Boy gúnyolja, mégis valami barátság alakul ki közöttük, és ez igazán vicces, különösen annak aki szereti a képregényt."
Rodriguez másfajta hangulatott akart a jelenetnek amit Tarantino-nak sikerült elérnie ezért biztos benne, hogy az emberek észreveszik Tarantino stílusát a jelentben.
Rodriguez
,,Döbbentes képek születtek, amik abszolút rá jellemzõk."
Miller
,,Izgalmas volt Quentinnel dolgozni. Egész más a stílusa, mint Robert-nek."
A kisfilmben a napnál is világosabb mennyire komálják egymást Tarantino és Rodriguez érdekes figyelni ahogy jól szórakoznak miközben a szenvedélyükkel foglakozhatnak :)
10/10
duckshoot 2013 febr. 02. - 18:31:22 10/10
(549/624)
A Frank Miller meggyõzése mi sem természetesebb arról szól ahogy Rodriguez elmeséli hogyan gyõzte meg Miller-t. Döbbenetes mi?
Rodriguez
,,A film adaptáció ötlete már a 90-es években fölmerült, de úgy gondoltam nem sikerülhet. Egy közönséges film nem adja vissza a világ hangulatát. Ezért aztán a képregény filmmé degradálása helyett a filmbõl akartam képregényt csinálni. Elvégre hasonlítanak, mindkettõ mozdulatok pillanatképeibõl áll.
Még egy terv se hozott ilyen izgalomba. Üldözni kezdtem Frank Miller-t, mert tudtam, nélküle nem sikerülhet."
Miller
,,Nem tetszett az ötlet. Menõ képregény rajzoló voltam, nem akartam másvalaki gondjára bízni a teremtményeimet.
Hajthatatlan voltam, de Rodriguez nyaggatta az ügyvédem, a kiadóm, loholt a nyomomban mint egy vadászkopó.
Végül beadtam a derekam."
Késõbb találkoztak ahol már Rodriguez konkrét anyaggal várta Miller-t ami sikeresen elnyerte a tetszését képregény rajzolónak.
Miller
,,Azt mondta: ,,Gyere Texas-ba, egy egynappos forgatásra! Meglátjuk, hogy megy. Legrosszabb esetben lesz egy rövidfilmünk, és elválnak útjaink. De lehet, hogy neked is megtetszik.
Mit lehet egy nap alatt csinálni? Forgatásokon egy nap alatt egy csésze kávé sem készül el.
10 óra alatt leforgatott egy teljes történetet. A ,,próbán" két remek színész dolgozott még, és az elkészült jelenet a filmbe is bekerült."
Rodriguez tudta csak úgy marad hû az eredeti történethez ha Miller-t a társrendezõjévé teszi, mivel õ is képekkel mesél el történeteket és úgy gondolta kellõképpen máshogy lát dolgokat. Ezért akarta, hogy mindeképp részt vegyen a munkában.
Végülis Miller úgysem ment volna bele a megfilmesítésbe ha nem rendezheti õ mert a Sin City nagyon fontos neki ezért túl sok választása am sem maradt volna Rodriguez-nek:)
Miller
,,Én ismerem a helyett, ott élek. Tudom, hogy meylik szereplõ hova járt iskolába."
A színészeket és Miller-t is meglepte mennyire ragaszkodik Rodriguez az eredeti történethez. Tehát nem is kerülhetett volna jobb kezekbe a történet.
10/10
offtopic
duckshoot 2013 febr. 02. - 17:56:56 10/10 Előzmény Sonic8
(548/624)
Pontosan.
10/10
Sonic8 2013 jan. 31. - 23:09:31 10/10 Előzmény duckshoot
(547/624)
Ideje folytatni! :D
stanmore 2013 jan. 31. - 22:50:11
(546/624)
Jó nagy marhaság érdekes képekkel.
10/10
offtopic
convar 2013 jan. 31. - 22:45:40 10/10
(545/624)
Sin City - A Dame To Kill For


Hartigan comebackje nagyon jó hír. És Ray Liotta is csatlakozott a stábhoz:
http://www.origo.hu/filmklub/blog/keszuloben/20130122-bruce-willis-visszater-a-sin-city-2-ben-a-filmet.html


És végre-valahára Ava Lord szerepére is megvan a befutó:
http://filmdroid.hu/2013/01/eva-green-a-sin-city-2-ben/

Ennek viszont egyáltalán nem örülök. Utánanéztem a színésznõnek, de egyetlen olyan képet sem találtam róla amin igazán femme fatalenak nézett volna ki. (Ha sztetek van ilyen, nosza!)

Én Angelina Joliet szerettem volna látni erre a szerepre :S Vagy el tudtam volna képzelni még rá esetleg Eva Mendest.

Persze a sminkesek sokmindent kihozhatnak Eva Greenbõl is, majd meglátjuk... más választásunk úgy sincs.

Am kíváncsi lennék hogy Jolie miért nem vállalta, vagy hogy Rodriguezék miért nem õt választották. Tényleg, még az sem világos hogy melyikrõl van szó...