Téma: Sinister

7/10
stomachh 2012 dec. 21. - 14:28:17 7/10 Előzmény sanderb
(36/96)
Egyetértek. Soha rosszabbat. De nem vagyok lenyûgözve.
Egy jó rendezõ kezében még egy igen jó film is lehetett volna belõle. Lehetett volna paráztatóbb is (nem ijesztegetõs, hanem feszültséggel teli). Az elsõ fele egészen átlagos, mondhatni lapos, kliséhegy. Aztán oylan lett, ami nagyon tetszik, majd a vége nekem nem tetszett, nem fordítottak rá nagy gondot. Adnék rá egy 6-ost, de Ethan Hawke kegyetlen jó alakítása miatt 7/10.
7/10
sanderb 2012 dec. 18. - 17:06:40 7/10
(35/96)
Nem ez életem legjobb horror élménye, de sose lássak rosszabbat! Az az érzésem, hogy ez egyfajta elegye volt a thrillernek és a horrornak. A megszokotthoz képest próbál némileg új úton járni, sõt a színészeknek (pontosítok: Ethan Hawke-nak) is teret enged, ami mindenképpen pozitívum.
Aki a látványban megtestesülõ horrort keresi, az tényleg csalódott lehet, mert ez valóban nem kényeztet ezen a téren, de azért a borzongáshoz ebben is van kellõ muníció. Nem osztom a mélyen fanyalgókat, szerintem 10/7.
2/10
Jagdglück 2012 dec. 10. - 21:25:29 2/10
(34/96)
Röviden, tömören: szar volt. A hangeffektektõl megijedtem...és gyakorlatilag 1 órán keresztül nem történik semmi. Próbáltak úgy tenni, mintha....
downgirl 2012 dec. 10. - 15:48:57
(33/96)
Ne haragudjatok, de ez pocsék volt, a vége egyenesen nevetséges!
9/10
donbosco 2012 dec. 10. - 13:40:09 9/10
(32/96)
Ez jó kis horror, beszaratós.
8/10
gege95 2012 dec. 09. - 23:06:00 8/10
(31/96)
Szerintem nem volt rossz ötlet a film kicsit sablon az alapstory de aztán élmény és izgalom megnézni minden video tartalmát a szinészek tudták h mit kell csinálni és szerintem lehetett volna ebbõl egy átlagosnál jobb film is ha valaki más rendezi. Nemtudom ezért a Scott Dericksonért sose voltam oda fõleg az amikor megállt a föld után buktam rá ki nagyon. A lényeg h nem volt meg az a kellõ feszültség és fokozás ami egy jó rendezõvel megtörténhetett volna, a forgatókönyv két hibája az eleje és a vége vagyis a sablonstory és a filmközepén kitalálható magyarázat nélküli (nekem kicsit gyenge) befejezés. De erre is szükség van legalább nem kézi kamerával vették fel ;D
3/10
tomarill 2012 dec. 09. - 21:44:11 3/10
(30/96)
Úgy hitvány a film, ahogy van. Hatásvadász ijesztgetés, 0 történet és e vége is egy nagy fostos baromság. E.H. kihozta belõle, amit lehetett, azért adtam 3-ast, nem õ tehet róla, ssz*rbólnem lehet...
SniderMac 2012 dec. 09. - 13:28:59 Előzmény Tigermed
(29/96)
Magyar szinkronnal nézted, gondolom. Na, hát azért nem :) Angolul nézzétek, esetleg felirattal, szart sem ér a magyar szinkronos film manapság. Példa: Rítus. Megnéztem angolul, aztán magyarul. ÉG ÉS FÖLD!
offtopic
_Freddy_ 2012 dec. 09. - 11:34:07
(28/96)
a SPOILER-t kifelejtetted...én még nem láttam meg sztem még sokan nem
9/10
hobagolyka 2012 dec. 09. - 09:06:59 9/10
(27/96)
Nekem tetszett,néha tényleg be lehetett sza...ni,és az is jó volt hogy nem volt kiszámítható a film mint a sok más gagyi..
10/10
Kritikus01 2012 dec. 09. - 08:44:10 10/10
(26/96)
***SPOILER***
A legdurvább a vége mikor a kislány feldarabolja a saját szüleit. Nálam pozítivum ha egy filmnek rossz a vége!
3/10
Tigermed 2012 dec. 09. - 02:04:13 3/10
(25/96)
Moziban néztem meg a filmet. Nekem nem jött be. A színészi teljesítmény nem volt rossz, de a történet elég vacak volt. Nem mondom, hogy semmi fordulat nincsen benne, de valahogy kevés volt szerintem. Azt mondanám, hogy 1-2 epizód tetszett benne, de annyit nem ér tõle, hogy jó legyen a film. Mondjuk az elõzõ hozzászólókkal ellentétben nekem a vége kicsit javított a filmen, de tényleg csak egy kicsit. Azért nem egy Kört kapunk, max az Ideglelésnél egy fél fokkal jobbat. Szombat estére ha végképp nincsen jobb dolgunk, elmegy, asszonyka biztos szorosabban bújik majd hozzánk tõle az éjszaka, ha másért nem, ezért megéri. :)
10/10
Ryry 2012 dec. 07. - 13:20:20 10/10
(24/96)
Uram Isten gyerekek, én tényleg nagy horror fan vagyok, kis túlzással minden horrorfilmet láttam már, de EZ!! Nagyon tetszett, a trailer alapján ne ítéljen senki, mert untam, és ha nem kapunk rá véletlenül ingyen jegyet akkor talán meg sem néztem volna, uncsi gyenge thrillernek tûnt...de megnézve!!!

Nekem ez nem csak ÉV, hanem az elmúlt évek LEGJOBB horrorfilmje, nagyon paráztatott, nagyon tetszett mind a képi világa, mind a történések, (még ha sablonos is, nem érdekel, azon belül is kiváló), ÉRDEMES MEGNÉZNI! Természetesen mindenkinek más jön be, de én mindenkinek csak ajánlani tudom, nagyon nagyon klassz film!!:)
emerica 2012 dec. 07. - 10:08:37
(23/96)
Szerintem ennek a filmnek van egy érdekes és ijesztõ mögöttes tartalma.

lehetséges spoiler

A családapa sikerre vágyott, ezért kockára tette saját és családja életét és megfizetett érte. Hiszen amikor látta a felvételeket, nem hívta a rendõrséget pedig bizonyítékot talált. Késõbb hívta de letette miután a könyvére nézett a szobájában és átment a fején, hogy ebbõl nagy sikerû story lehet. A lehetséges sikert választotta a családja helyett. Ha nem is hisz a szellemekben, akkor is gondolhatta, hogy a felvételeket sorozatgyilkos készíthette és azt is tudta, hogy az utolsó gyilkosság színhelyén laknak továbbá azzal is tisztában volt, hogy a ház gyanúsan alacsony áron volt meghirdetve.
Szerintem az egészben az a nyomasztó, hogy az ember legszívesebben megmondaná neki, hogy: "ember nem látod, hogy itt valami nincs rendben? A fiadnak újabb rémálmai vannak a lányod furcsán viselkedik le kéne innen lépni, ahelyett, hogy a sikert hajszolod!"
k11zoltan 2012 dec. 04. - 22:00:24 Előzmény pillangókisasszony
(22/96)
Spoiler!!!

De maga a videó kiegészítése volt a csattanó.
A gyilkosság a végén már csak a levezetés. A fordulat addigra már megtörtént.
k11zoltan 2012 dec. 04. - 21:51:53
(21/96)
Egész jó volt.
Azért volt egy kis csavar a végén.
fecskel 2012 dec. 04. - 13:47:37
(20/96)
Szerintem ez egy nagyon jó horror! Nagy fordulat tényleg nincs a végén, de szerintem nem is hiányzik. Aki a természetfelettirõl szóló jó kis parás horrorokat szereti annak tetszeni fog, de akinek a horror fogalma kimerül például a Motelbe lévõ értelmetlen darabolásba annak nem biztos.
9/10
Dean88 2012 dec. 02. - 11:16:58 9/10
(19/96)
Lehet, hogy a sztori nem nagy eresztés (habár nekem semmi bajom nem volt vele) de akkor is EZ volt az elsõ film amin féltem. Olyan feszült voltam, hogy néha tényleg úgy voltam vele, hogy inkább nem nézek oda.:) Marha jó. Engem megfogott, de amúgy ajánlott egyedül, sötétbe nézni. Nálam bevált! :)
pillangókisasszony 2012 dec. 01. - 21:55:12
(18/96)
***SPOILER***
Már hamarabb kiderül(kb. a film felénél),hogy a gyermekek lelkét szállja meg ez a Balgu,és az is,hogy a meggyilkolt családok tagjai közül az egyik gyermek mindig eltûnt,illetve mutatták a gyerekeket ilyen kikent fejjel.A kiegészített videon is látjuk,hogy a gyereket ölték meg õket,ezért lehetett tudni,hogy velük is meg fog történni,és hogy a kislány fogja tenni.Nem tudok ennél jobbat mondani,ugyanis a film annyira felejtõs számomra,hogy már azt sem tudom,hogy volt pontosan.
Én azt hívom csavarnak,ami a Harcosok klubjában van,vagy a Viharszigetben van,ahol konkrétan az utolsó pillanatokban derül ki,hogy az egész történet nem az,aminek látszik,és a végsõ fordulat átírja a sztorit.
De nem tudom miért kell dühöngeni,nekem nem tetszett,ennyi.Talán azért sem lepett meg annyira,meg én szoktam thrillereket nézni.

Üdv
SniderMac 2012 dec. 01. - 19:09:34 Előzmény pillangókisasszony
(17/96)
Mondd már meg nekem, hogy miért nincs csavar ebben a filmben? FIGYELEM KURVA NAGY SPOILER: Az, hogy a saját lánya bassza szét a végén fejszével, nem pedig egy drabális fejû, az szerintem elég nagy csavar... vagy ezt minek hívják, tiplinek??? SPOILER vége! .... Ismétlem, az hogy velük is megtörténik, az egy jelentéktelen részlet, mert nyilvánvaló...