10/10
brabus89 2011 aug. 23. - 15:29:12 10/10
(111/131)
Épp tegnap fejeztem be a sorozatot. Eszméletlen jó! Én is csak annyit tudok tanácsolni, hogy eredeti hanggal nézze, aki eddig még esetleg nem látta volna. Nagyon gagyi a magyar szinkron, pl. Davidnek három különbözõ szinkronhangja van az öt évad alatt... Elõre olvastam itt, és láttam, hogy a vége nagyon jó lesz. Hát nem hittem volna, hogy tényleg ilyen szenzációsan fogják lezárni! Nagyon elgondolkodtató, és nem másról, mint az életrõl szól. Semmi olyan nincs benne, ami ne történhetne meg bárkivel. Egyik kedvenc sorozatom lett, mert amellett, hogy szórakoztató, az ember tud rajta sírni, nevetni, van igazi mondanivalója is.
tancsics20 2011 aug. 21. - 14:30:15
(110/131)
Most értem a végére. Természetesen eredeti hanggal (nem arra a 10db tuljátszott magyar hangra vagyok kíváncsi akit az összes sorozatban és filmben hallhat akit megvert az ég a szinkronos sorozatok nézésével).

Zseniális. Sokáig kerültem, nem olvastam utána és a cime alapján a Sekély sírhant gagyisorozatváltozatának hittem (hülye magyar címferdítés). Zseniális. Ez van.
franszoá81 2011 aug. 07. - 16:39:30
(109/131)
most fejeztem be a teljes sorozatot. egyelõre csak keresem a szavakat. de nem hiszem h valaha is megtalálom.
Sadenal 2011 febr. 28. - 23:32:19
(108/131)
Egy kedvenc kép a csapatról.... Nagyon király. Kár, hogy nincs nagyobban, mert ez lenne a háttérképem.:D
Sadenal 2011 febr. 28. - 23:28:56
(107/131)
Gyakorlatilag már mindent elmondatok elõttem. Én összeírtam egy listát híres sorozatokról (24 inaktív és 17 aktív sorozat volt még 2010.02.05.-én) és erre jutott a választás. Február 1.-étõl 27.-éig néztem (volt olyan nap hogy 6 rész is lement), és egyszerûen engem is kicsapott. Hihetetlen atmoszférája van. A karakterekbe szabályosan beleszerettem. És a vége még napokkal késõbb is bennem volt. Ennél zseniálisabb lezárást még sosem láttam. És a zene is kibas*t a biztosítékot és sírva néztem végig újra és újra és újra. Sia - Breathe Me száma automatikusan felkerült az MP-re, sok más dallal egyetemben amit a sorozatban ismertem meg. Meg is találtam egy régóta keresett számot (Télépopmusik - Breathe)...

SPOILER

Lettek is kedvenc részeim pl.: S02E04 (Driving Mr. Mossback), mikor Nate beakad, az nagyon durva volt, de halálra nevettem magam....de mégis szerintem a legmegrázóbb rész kétségtelenül az volt, mikor a 4. évad 5. részében David-et elrabolják és kínozzák, meg majdnem felgyújtják. Nah ott sírtam. De az utolsó részek is tetszetõsek voltak. Olivier és Billy nagy karakterek, Brenda szarkazmusába meg beleszerettem. És még sorolhatnám....

SPOILER OFF

Habár még a század elején vagyunk, mégis nyugodtan jelentem ki, hogy ez az egyik legértékesebb és legjobb sorozat, amivel a 2. évezred indult...Aki teheti sürgõsen nézze meg és garantálom, hogy egy életre szép és örök sorozatot zár a szívébe. Mert ez még jó párszor elõ fog még kerülni. Addigra talán Blu-Ray-ben is kiadják..:)

10/10
10/10
HvB 2011 febr. 20. - 21:16:35 10/10
(106/131)
láttam már sok mindent. eddig wire, sopranos, west wing volt az alap.
a sixfeet azonban kiütött, de csakis eredeti nyelven. Fájdalmasan szép, igényes sorozat.
10/10
imolanina 2011 febr. 06. - 11:18:05 10/10 Előzmény baal-amiga
(105/131)
Én feliratosan néztem végig, sokkal jobb, mint szinkronosan! Életem egyik legmeghatározóbb sorozatává vált. Sajnos történt már az én életemben is tragédia,amit igazán soha nem lehet feldolgozni, bár, gondolom ezzel több millióan vannak még így. Nekem segített ez a sorozat. Annyira más szemszögbõl kezdi el nézni az ember a halált, a temetéseket, az elmúlást. És amit az utolsó rész utolsó 10 percében éreztem, az a hála volt. Ahogy vége lett, sírtam. Mert rádöbbentem, milyen fontos, hogy minden egyes napnak örüljünk. Az élet a legjobb dolog ami történhetett velünk.
10/10
baal-amiga 2011 jan. 26. - 17:48:22 10/10
(104/131)
Az 5.évad szinkronosan is elérhetõ (itt-ott). Ha minden kötél szakad, subtitle workshoppal átidõzítheted a feliratokat.
10/10
seemur 2011 jan. 20. - 12:27:33 10/10
(103/131)
n-i-k-i 2011 jan. 02. - 21:10:43
(102/131)
nagyon köszönöm, kell vmi a vizsgaidõszakra, amit kifogásként használhatok a nemtanulásra:)
10/10
Patrick Bateman 2011 jan. 02. - 19:55:05 10/10
(101/131)
Még nem tudod, mire vállalkozol. :-)

A torrentz.com oldalról könnyûszerrel letölthetõ.

Kellemes hantolást! ;-)
n-i-k-i 2011 jan. 02. - 17:36:22
(100/131)
sziasztok, gondoltam, elkezdem nézni ezt a sorozatot, és a pozitív hozzászólások csak megerõsítettek ebben:) viszont tudnátok abban segíteni, hogy adtok egy linket, ahonnan angolul le tudnám tölteni? nagyon köszönöm
10/10
MiaLarge 2010 dec. 31. - 17:15:09 10/10
(99/131)
Ezt a dalt keresem,remélem tud valaki segíteni:
http://w363.wrzuta.pl/film/3n9ckf6oIf1

Ebben a részben hallottam:
http://www.youtube.com/watch?v=RZ2i-2EZQXc

Állítólag Joni Mitchell - Woodstock címû dala,de engem cseppet sem emlékeztet rá.
tigerland 2010 okt. 03. - 21:40:56 Előzmény Tacita
(98/131)
A Sírhant Mûvek 1. és 2. évada itthon csak videókazettán jelent meg szinkronosan (röhej). A DVD kiadásból az elsõ két évad nem tartalmaz magyar szinkront, csak a 3.tól.
Az elsõ évadot tv-bõl vettem fel videóra, még amikor elkezdték itthon adni, a második évad gyári videó, és a harmadiktól DVD.
Nem sokat adott az itthoni forgalmazó erre a sorozatra, igazából csodálom, hogy megjelent itthon is hivatalosan.
10/10
vjúská 2010 szept. 05. - 21:22:12 10/10
(97/131)
Zseniális alkotás! Amikor HBO-n ment alig vártam a kedd estéket, rituális szertartás volt minden egyes rész, villany lekapcsol, este egyedül minden mást kizárva. Utána még napokig gondolkodtam a látottakon. Annyira felkavart, hogy egy barátommal folyton errõl beszéltünk ha találkoztunk õ is lelkes fan lett és nemrég kölcsönadta a teljes sorozatot. Megnéztem az összes részt az elejétõl kezdve és ma értem a végére. Iskolapélda is lehetne ez az alkotás, annyira sokrétû és gazdag mondanivalójában, képeiben, érzelmeiben és persze humorban. Mint az élet. Majd talán életem során idõnként elõveszem és megvizsgálom mit üzen adott pillanatban. De most be kell fejeznem a bõgést :-)
Emily87 2010 ápr. 02. - 02:59:25
(96/131)
A Halál. Félünk tõle, félünk az ismeretlentõl, az elmúlástól, hogy itt kell hagynunk ezt a világot. Életünknek szerves része, hogy felkészüljünk a megmásíthatatlanra, arra, hogy az idõnk véges. És mégis, ha nem létezne a halál, mi lenne a célunk az örökkévalóságban?

A Halál. Errõl szól a Six Feet Under, vagyis a Sírhant Mûvek. A felszínen persze csak egy Los Angeles-i temetkezési vállalkozó család dolgos, drámával fûszerezett napjait láthatjuk, akik megpróbálnak boldogok lenni komor, mégis méltóságteljes munkájuk terhe mellett is. A Fisher família olyan, mint bármelyikünk családja, a különbség mindössze foglalkozásuk abszurd mivoltában, és az õket ért, a szokásosnál több sorscsapás formájában érzékelhetõ.

Fisherék a külsõ szemlélõdõ szemével nézve azért kissé hangyásak: az anya, Ruth (Frances Conroy) karótnyelt stílusát, idõnkénti dühkitöréseit, bonyolultnak ható párkapcsolatait nehéz megszokni, elfogadni. Három gyermeke közül Nate a legidõsebb (Peter Krause), s talán õ kapja a legnagyobb figyelmet a sorozat szereplõi közül. Az édesapja (aki egyébként az elsõ epizódban hal meg, ezzel alapozva meg a széria sokszor lelombozó hangulatát) nevét öröklõ fiú korán elmenekült a számára mindig is távolinak, enyhén betegesnek tûnõ szakma kötelezettségei elõl, végül mégis a családi bizniszben kezd el dolgozni.

David a középsõ gyerek (Michael C. Hall) meleg, állandó harcban áll emiatt önmagával és a világgal, de szerencséjére rokonai kitartanak mellette, ami megkönnyíti az életét. Claire (Lauren Ambrose), a legfiatalabb Fisher a felnõtté válás, az önálló gondolkodás és a kitaszítottság érzését próbálja elrendezni magában, miközben sokáig különcnek nézik kortársai.

Fontos karakter még az 5 évad során Federico Diaz (Freddy Rodriguez), aki Fisherék alkalmazottja, fõként õ foglalkozik a hullák plasztikázásával, elkészítésével. Brenda Chenowith (Rachel Griffiths) Nate problémás barátnõje, akivel apja halálának napján ismerkedik meg. A Chenowith család egyébként is különc társaság, amely rengeteg konfliktus alapját képezi majd a késõbbiekben. Végül érdemes még megemlíteni Keith Charles-t (Matthew St. Patrick), a színesbõrû zsarut, David szerelmét.

A sorozat rendkívül eltalált ötvözete a hétköznapi drámának, a témából adódó fekete humornak, valamint a szereplõk rendszerint felbukkanó, szürreális, szomorú vagy éppen vicces, látomásszerû képzelgéseinek. Szereplõink olykor nyomasztó, problémákkal teli gondolatainak kifejezésére tökéletes ötlet született. A Nip/Tuck-ban is alkalmazott felkavaró, szürreális képsorok néhol egyszerû álmok, de leginkább látomásnak mondhatók. A koporsóból kilépõ halott, az idõsebb Fisher megjelenései, az egész ábrándvilág csak fejben létezik, tökéletesen illeszkedve a reális alapokhoz, amelyeket ezek a víziók magasabb szintre emelnek, egyben kifejezik szereplõink gondolkodásmódját, félelmeiket, gondjaikat. Ezek a sokszor morbid látomások teszik igazi unikummá a szériát, egyszerivé és megismételhetetlenné.

A Six Feet Under túllép a mainstream sorozatok egyszerûségén, és nem csak a szórakoztatásra helyezi a hangsúlyt. Mûvészi, de sohasem öncélú képei, a jelenetekbõl és az évadokból sugárzó odaadó, gondoskodó profizmusnak hála mégis mindenki, aki szeret és tud gondolkodni maradandó élményekkel gazdagodhat.

A Six Feet Under hatással van a mindennapjainkra: az idõnkét eszünkbe jutó banális halálesetek okozta nevetést még csak-csak ki lehet magyarázni egy buszon, a több napig tartó rossz hangulatunkat családtagjaink elõtt már kevésbé. Néhol lelombozó érzésvilága ellenére mégsem lehet kijelenteni, hogy túlzóan lélekölõ lenne a széria, egyszerûen csak olyan, mint az élet. Jó és rossz évek váltják egymást, ezt a közhelyes megállapítást pedig elemi erõvel tudja átadni, megreformálni Alan Ball és csapata.

A perfekten összerakott epizódok mindegyikében több van, mint amit a felszínen látunk, és majd mindegyik felülmúlja az utóbbi évek mozis drámatermésének nagy részét. A Fisher családdal töltött 5 évad sokszor nem lesz kellemes élmény, de minden percet megéri rááldozni a szériára. Igazi súlyos olvasmány, amit szinte lehetetlen darálni, mert akkor elveszne a lényege.

Az HBO berkeiben készült sorozat mentes a túlzott cenzúrától, a halottasházban sorjázó hullákat nem egyszer közeliben láthatjuk, de sohasem lépik át az ízlésességet, a merészen bevállalóst a megbotránkoztatástól elválasztó határvonalat. Miközben a készítõk finoman beleszövik politikai nézeteiket is az epizódokba (de ezt sem tolakodóan!), a homoszexualitás témáját is éretten, sablonokon és elõítéleteken túllépve mutatják be, nem riadva vissza a csókolózás, szex ábrázolásától sem.

A casting remekül sikerült, a színészek pedig meghálálják a beléjük fektetett bizalmat, és jól megírt karaktereikbõl kihozzák a maximumot. Nehéz kiemelni egyetlen aktort a sok remeklõ közül, de talán Michael C. Hall a legjobb, aki természetes egyszerûséggel, lehengerlõen játssza el a meleg temetkezési vállalkozót, miközben azóta már azt is tudjuk róla, hogy Sötét Bosszúállóként, fõállású gyilkosként is meggyõzõ tud lenni. Dexter és David két teljesen eltérõ személyiség, és Hall képes volt azonosulni mindkét szereppel, ráadásul teljesen más mimikát és kifejezésmódokat, mozdulatokat használ.

Ha létezik olyan definíció, hogy televíziós csoda, akkor a Six Feet Under annak tökéletes megtestesítõje. Minden pontjában alaposan átgondolt, részrõl-részre újat hozó, sohasem elfáradó, önismétlõ sorozat, amelynek minden epizódjában több van, mint amit a felszínen látunk. A szériát lezáró montázsnál szomorúbbat és felemelõbbet, nyomasztóbbat és gyönyörûbbet ember már soha nem alkothat. Tökéletes lezárása egy tökéletes sorozatnak.

A Six Feet Under ugyan 2005-ben véget ért, mégsem ‘halt meg”. A True Blood-ot is jegyzõ Alan Ball sorozata beírta magát a TV és mozgókép-történelembe, valamint rengeteg embert egy csodálatos élménnyel ajándékozott meg. Feketeségében és abszurditásában, mégis csendes, földhözragadt stílusában az élet és halál kettõsségérõl ugyanúgy megváltoztatja a véleményünket, mint arról hogy mi az igazán fontos az életben.

/A szerzõ a Videodrome-on szokott publikálni./
10/10
fuge7 2010 márc. 11. - 18:41:31 10/10 Előzmény lendvaizsoka
(95/131)
rendeld meg szerintem az internetrõl... de le is tudod tölteni, ha gondolod, szívesen segítek neked ebben!
lendvaizsoka 2010 márc. 10. - 14:01:16 Előzmény fuge7
(94/131)
most kezdtem függõ lenni, két évadot már láttam. sehol nem kapható a 3-4-5. évad. ki tud segiteni, szivesen megvenném valahol.
10/10
fuge7 2010 febr. 07. - 22:58:01 10/10
(93/131)
most nézem csak, a "Díjak és jelölések" mennyire hiányos :P

Golden Globe:
2002: LEGJOBB SOROZAT (DRÁMA), legjobb nõi mellékszereplõ: Rachel Griffiths
2004: legjobb nõi fõszereplõ: Frances Conroy

Emmy díj:
2002: casting, fõcím, fõcímzene, smink, rendezés: Alan Ball (a pilotért), legjobb vendégszereplõ: Patricia Clarkson
2003: casting
2006: smink, legjobb vendégszereplõ: Patricia Clarkson

és akkor még a többi díjról, meg a jelölésekrõl már ne is beszéljünk. :)
10/10
fuge7 2010 febr. 07. - 22:41:31 10/10
(92/131)
zseniális sorozat, nem is ragozom tovább, elõttem kb. már mindent leírtak.

az utolsó 5 perc annyira felkavaró és megható, de azért néha még akkor is nevettem, pl. amikor !!! SPOILER 5. évad !!! Billy még az idõsek otthonában is löki a rizsát Brendának :) szó szerint a sírba vitte :)

lenne egy kérdésem, hátha ti el tudjátok dönteni: !!! SPOILER 5. évad !!! Brenda kislánya (Willa) ugye vak lesz végül? szerintem igen :( figyeljétek meg, hogy amikor a kislány elsõ szülinapját ünneplik, akkor olyan furcsán üvegesen merednek a szemei a világra, és nem a tortára... csak ebbõl gondolom.