BlueTT 2018 dec. 03. - 17:26:40 Előzmény michael corleone
(49/69)
A thriller krimit jelent...
BlueTT 2018 dec. 03. - 17:17:30 Előzmény kino pioneer
(48/69)
Így van...
Vídiafej 2018 okt. 06. - 00:13:22 Előzmény cellasto
(47/69)
kibaxot 1xű..tőcsd le
8/10
cellasto 2018 ápr. 02. - 21:47:57 8/10
(46/69)
Még ha valami emberi időben is adnak akkor talán még tudnám nézni…
10/10
vcse 2018 ápr. 02. - 18:30:02 10/10
(45/69)
Nagyon izgalmas, végig lekötött.
A 18-as karika indokolt a brutális részek miatt.
kino pioneer 2017 nov. 15. - 01:02:54
(44/69)
Ennyi fanyalgó, nagyokos embert, aki itt osztja az észt. Nem semmi.
Éppen ezért megírom elsõ hozzászólásom, mert ezt már nehéz elviselni.
Lehet vitatkozni kinek mennyire tetszik vagy sem a film, de azt leírni, hogy semmire sem emlékszik rövid idõ után a filmbõl vagy 3-5 pontot adni a filmre eléggé túlzó cselekedet.
A film alapvetõen nem akciófilm, ha megnézitek az eredeti besorolását, akkor láthatjátok, hogy krimi, dráma. És ez valóban egy kõkemény dráma. Akit a film sötét hangulata nem érint meg és egy pörgõs akciófilmre számít az lehet valóban csalódik. De ez nem a film hibája, hanem azé aki úgy ül le, hogy nem tudja mit is fog megnézni.
Másrészt ebbe a filmbe az ember bele tudja élni magát, annyira gyomorforgató, amit a két elmebeteg páros elkövet, hogy ha egy kicsit is a férj szerepébe éljük magunkat vagy éppen a végén elrabolt kislány apjáéba, akkor érezhetjük mekkora fájdalmon ment, megy keresztül és igazán utálni tudjuk a negatív szereplõket, többek között megértjük, hogy a férj miért a saját kezébe akarja venni az igazságszolgáltatást. Aki ezekkel nem tud azonosulni azt sajnos megfertõzte a közönyösség. A film részben pont erre épít, a részben drámai vonulatra és hogy bemutatja mennyire beteg a társadalmunk ahol ilyen emberek köztünk élnek.
Moziban láttam anno, akkor is tetszett és most megnézve másodszorra is ütött.
Elsõsorban a hangulata fogott meg, de érdekes a nyomozás, az ügy felgöngyölítése, a sztori, a zene, a képi világ és pont ezért kilép a tucat akciófilmek sorából. Természetesen az alakítások rendben vannak, engem igazából talán a kábítószeres testvér szerepe, alakítása idegesített. A fekete fiú szerepe meg igen is indokolt volt a filmben, mert ez anélkül egy túlságosan rágós mócsing lett volna. A fõszereplõ nyugger detektív karaktere igazán vele együtt bontakozik ki. Ebbõl látszik, hogy nem csak egy érzéketlen zsaru, aki kiégett, hanem annál sokkal több.
Persze nem tökéletes a film, lehet ennél többet is ki lehetett volna még hozni belõle, talán, ha a gyilkosok indítékait jobban (azonkívül, hogy beteg állatok) megismerjük, ha az elõéletükre jobban rávilágítanak, esetleg korábbi bûnesetekkel is, sõt talán ha a jellemükre jobban rávilágítanak és kicsit eszesebbek, tökösebbek, mert a filmben elég semmitmondóak voltak.
Nálam ez a film összességében simán 7-7,5 pont körül van így. és többször is meg lehet nézni, bár nem állítom, hogy rögtön a mozi élmény után 1-2 hétre.
8/10
Sárkányírtó 2017 nov. 15. - 00:50:08 8/10
(43/69)
Jó hangulatúra csinálták meg a filmet. A történet, bár nem volt benne semmi átütõ, nem volt egyszerû, így sejthettem volna, hogy regény alapján készült. Azoknak szokott az átlagnál jobb története lenni.
7/10
Omega12 2017 szept. 19. - 22:34:39 7/10
(42/69)
Elrabolva 4.
Egyébként nem rossz film.
6/10
idõjós1010 2017 jan. 10. - 23:37:50 6/10
(41/69)
Jóindulatú hatos :-) Ennyire értékelem a filmet.
....mert bár nem volt ez rosszul összerakva, tényleg komolyan lett véve a sztori, de tulajdonképpen unatkoztam alatta. Pedig nem vagyok kiéhezve én sem a puskaporra, mégis talán most egyrészrõl túl kevésnek találtam azt is, másrészrõl meg nincs igazán atmoszférája a filmnek. Olyan érdektelen az egész. Darab kedvelhetõ karakter sincs benne, és bár mégegyszer mondom, komolyan lett véve a sztori, mégis egykaptafás, tucatszerû az egész.
7/10
michael corleone 2016 jún. 09. - 08:55:17 7/10
(40/69)
Én is a szokásos Neeson akció filmre számítottam,faék sztorival.Thriller a film egy kis krimis felütéssel,hasonló témában sokkal jobb filmek vannak mint ez de nem volt rossz.10/7.
3/10
Istenasszony 2016 máj. 11. - 09:01:55 3/10
(39/69)
Iszonyú gyenge film. Tele logikai bakikkal, érthetetlen/életszerûtlen szituációkkal. Liam Neeson továbbra is a "kõkemény vagyok, és bárkit kivégzek már a nézésemmel" szerepét játssza, mint kb. az összes filmjében. 2 órát elpazarolni, erre?! Kár volt.
8/10
King Diamond 2016 ápr. 22. - 19:55:13 8/10
(38/69)
Így van, nem egy szokásos Liam Neeson akciófilmre kell számítani, mint ahogy elõttem is írják. Aki egy Elrabolvára számít, az valószínûleg csalódni fog. Már vagy két hete tervezem megnézni a filmet, de egyszerûen nem volt idõm rá ezidáig. Jó volt, nekem tetszett. Bár, most olvastam az IMDb-n, hogy ez egy regényciklus egyik könyvének/kötetének a feldolgozása. Sõt, volt már egy korábbi film is, ahol ez a Matt Scudder nyomozó volt a fõszereplõ, csak ott Jeff Bridges játszotta (azt sem láttam még). Nem tudom, hogy milyenek a regények, hányat filmesítettek már meg belõlük, de ez elég jó lett. Ha ilyen a könyvnek/könyveknek is a hangulata, akkor még jobbak lehetnek valószínûleg. Mert engem az még ugyan megfogott. Egyáltalán nem azt várom el Neesontól, hogy csakis ultrapörgõs akciófilmekben szerepeljen, ez is remekül állt neki, illetve az Éjszakai hajsza is nagyon jó volt, pedig az sem volt egy akciódömping. A történet elég jó volt, aki ebbõl egy hét után semmire nem emlékszik, az egyáltalán nem tudja beleélni magát egy-egy film történéseibe. Még ugyan kemény történet volt ez. A színészek is jók voltak, persze Liam Neeson itt a "nagy név", õ a legismertebb, aki miatt a legtöbben megnézik. Végig feszült hangulatú volt, semmint unalmas. A zene tényleg remekül támogatta az atmoszférát, és a magyar hangokkal sem volt problémám, jó, hogy Csernák János volt itt is Neeson magyar hangja. Az mondjuk engem is érdekelne, hogy miért húzódott majdnem egy évig a film magyar szinkronos megjelenése.
Fõleg a hangulata és a szép tájak, helyszínek miatt tõlem 8/10-et is megkap.
6/10
beo71 2016 ápr. 17. - 20:16:03 6/10
(37/69)
Nem a szokásos Liam Neeson akciófilm,- bár, úgy indul - a nagy lövöldözés csak apropó egy nyomozós krimihez. Rendben van a film, de lehetett volna még több színész is benne, annál a híres egynél. 6/10.
Ha valaki szerint a sztori durva, akkor még nem látott egy elmebeteg sorozatgyilkost sem. Átlagosan durva, egy tv-film nívóját hozza. Amíg nézed, el vagy vele.
8/10
offtopic
cellasto 2016 ápr. 11. - 10:15:01 8/10
(36/69)
nem,mégsem jött ki...

év végére ígérik,de nem értem miért húzzák ennyire...
8/10
offtopic
cellasto 2016 ápr. 11. - 10:10:49 8/10
(35/69)
na végre kijött a dvd..
jó sokáig tartott

valamikor meg is nézem végre :P
7/10
pihes 2016 ápr. 11. - 10:04:02 7/10
(34/69)
Izgalmas történet, azért, a történetet sem lehet mondani teljesen átlagosnak.
Ettõl a színésztõl nekem, az Elrabolva 1 az etalon. Attól, picit elmaradt.
De, tetszett.
3/10
Namegasztán 2015 nov. 28. - 21:13:21 3/10
(33/69)
Block valami olyasmit nyilatkozott, hogy végre egy regényét úgy filmesítették meg, hogy meg van vele elégedve.
Hát, el nem tudom képzelni, milyen rossz lett a többi...
Ezt teljesen átírták, ami az momentumok többségénél nem vált elõnyére. A Scudder-krimiknek pont az egy jellemzõjük, hogy Block elõállít egy helyzetet, amibõl adódna a sablonos folytatás, és aztán mégsem a sablon szerint történik a dolog. A filmben persze mindent sablonosra csináltak. Pl. ha a furgonban való elrejtõzésre gondolunk, vagy a végkifejletre.
A karaktereket is vagy átírták, vagy összevonták, vagy egyszerûen kihagyták, hogy kevesebb színészt kelljen fizetni.
A regényben a durva sztorit ellenpontozza a nõi vonal meg a sok poén, a film ezt az egyensúlyt sem hozza. Sötét, kínos, és vontatott. 10/3.
10/10
caseyjones 2015 nov. 06. - 14:08:49 10/10
(32/69)
Szerintem remek film lett, Liam Neeson nagyon jó választás volt a fõszerepre, remekül játszott, de a mellékszereplõk játékával sem volt különösebb problémám. Igazi sötét hangulata volt a filmnek. Rég láttam már ilyen jó krimit, bár megmondom õszintén nem sok krimit nézek, ezt is igazán csak Liam Neeson miatt néztem meg. Szerintem izgalmas, szórakoztató film volt annak ellenére is, hogy a végére már szinte teljesen elvesztettem a fonalat.
8/10
offtopic
cellasto 2015 okt. 23. - 14:10:17 8/10
(31/69)
ki tudja,miért tolódik lassan egy éve a magyar dvd premier?
fantyoyo 2015 szept. 16. - 20:22:56
(30/69)
hogyne, teljesen igazad van, vannak nagy alakításai