Téma: Snowden

zegorias 2017 febr. 05. - 22:38:48
(22/42)
Tökös húzás egy tökös sráctól és mindez bemutatva egy tökös rendezõ által.
10/10
NorbiB 2017 febr. 01. - 12:34:42 10/10
(21/42)
Az elejére reagálok.
Szerintem megmaradtak Neki azok az emberek,akik valóban fontosak.
Mit ér a sok-sok "ismerõs" kamubarát??
Szerintem az életben nemsokat. Csak a nagy számok... valójában a sok nem ér egyet. ;)
elemes 2017 febr. 01. - 12:07:06
(20/42)
Egy sajtómunkás pár éve kipróbálta, hogy egy ideig lekapcsolódott szinte mindenfaja internetes eszközrõl. A baráti, társasági kapcsolatai fokozatosan elsorvadtak, csak azokkal maradt fenn a kapcsolata, akikkel közvetlenül személyesen találkozott. A munkájában is elmaradt (ettõl a projekttõl eltekintve).

***

A Snowden film egyébként egészében a másodfajú hazugság archetípusa. Amikor a filmben elhangzott információk alapvetõen igazak -- a hazugság abban jelenik meg, amit a film NEM mond el. Az a másodfajú hazugság, amikor a tények közül összeválogatom azokat, amelyek egymás mellé állítva az érdekeimnek megfelelõen manipulálja a közönséget -- azokat a tényeket, amelyek gyengítik az általam közvetíteni próbált képet, elhallgatom, jelentéktelennek mutatom be, vagy egyenesen hazugságnak, manipulációnak, konfabulációnak bélyegzem meg, amelyet az ellenségeim csak azért kreáltak, mert lelepleztem õket.

A manipulációval szemben csak a gondolkodás és az önismeret tud megvédeni.
10/10
NorbiB 2017 febr. 01. - 10:52:21 10/10
(19/42)
Érdekes volt,és egyben elgondolkodtató.
Mennyire kell nekünk ez a digitális világ, hogy a fél életünket a Facen és itt-ott tölteni?
elemes 2017 jan. 29. - 12:07:16 Előzmény jani-wan
(18/42)
Na ez egy érdekes megközelítés, mindenképp sokkal megfontoltabb, mint Oliver Stone filmje, aki ugye bevallottan elfogult.
elemes 2017 jan. 29. - 11:56:17 Előzmény Platonutan
(17/42)
Hát pont nem.

A tények törékeny dolgok.
DeathAdder 2017 jan. 29. - 00:41:06
(16/42)
Figyeljék, leszrom! Úgysem bírunk ellene tenni semmit, utolsó lyuk vagyunk a furulyán, mindig is így volt és mindig is így lesz.
Jobb dolgom is van annál mint hogy ilyen hülyeségeken egyem magamat.

Kár volt az áramért....
10/10
Platonutan 2017 jan. 26. - 22:45:00 10/10
(15/42)
Kötelezõ film! Ha egy picit is képbe akar lenni az ember...
jani-wan 2017 jan. 25. - 09:07:33
(14/42)
"a rendes emberek érdekeit védik ezzel, elvileg"
Erre a kijelentésre egy Markos-Nádas idézet jut eszembe:
"Ez így ebben a formában nem igaz"
Elõször is tisztázni kellene hogy ki a rendes ember. Ehhez meg kellene határozni a feltételeket. Azok nélkül ugyanis én most így hirtelen nem tudok sokat felsorolni: Teréz anya, dalai láma.
Ezután azt kell megállapítani hogy azok a rendes emberek, akiknek az érdekeit védi a "lehallgatósdi", mind ebbe a halmazba tartoznak-e. Ehhez elõször meg kell állapítani azt hogy hogyan védi.
Majd érdemes megvizsgálni hogy a lehallgatottaknak ez feltétlenül csak az érdekeit szolgálhatja-e, vagy esetleg felhasználható ellenük valamilyen formában. Ez nem is nehéz, mivel nem tudni, hogy a gyûjtött információkat egészen pontosan mire használják fel, így ez a halmaz szinte senki sem tartalmazhat, mert megfelelõ tálalásban mindent ki lehet forgatni, és felhasználni valaki ellen. (pl. láttunk már olyan hogy valaki Facebook bejegyzése miatt került munkahelyén "fenyegetett" helyzetbe, mert a fõnöke nem tûrte el hogy valaki azt kritizálja amiben õ vakon hisz.)
Van köztük rendes ember?
És végezetül meg kell keresni azt a halmazt, amelyik mindenkit tartalmaz akiknek az érdekeit ez védi, de nem használható ellene, mert õ nincs megfigyelve.
Az ebben a halmazban lévõk rendes emberek?
charliewilson 2017 jan. 25. - 00:04:04
(13/42)
Mint film, nem egy nagy durranás, azonban én kötelezõvé tenném minden általános iskolában a levetítését osztályfõnöki órán.

Szerintem Snowden a 21. század ez idáig egyetlen és legnagyobb hõse is. Nem elmondta, bebizonyította a világnak, hogy az amerikai kormány az egész világot megfigyeli, totálisan TÖRVÉNYTELEN eszközökkel. És itt az utóbbin van a hangsúly.
Az interneten fröcsögõ tudatlan gyökerek 99%-a Snowden elõtt el sem hitte, hogy ilyen létezhet. Vagy ugyan azzal jöttek, hogy "ugyan ki és miért figyelné õket?"
Pont mint Snowden barátnõje a filmben (vagy akár sok személyes ismerõsöm).
Az emberek tudatlanok, és buták, és fel nem képesek fogni, hogy mi történik körülöttük. A 90%-uk még most, Snowden után sem ÉRTI, hogy mi is történt, illetve történik jelenleg is, és hogy merre tart a világ.
Elég csak egy filozófiai kérdést feltenni: mi lesz akkor, ha a most kiépített technológia egyszer a mostaninál is rosszabb emberek kezébe kerül?
1984 kutya f...üle lesz ahhoz képest.
De persze ez kit érdekel, amíg van sör, meg "lólika shááú".

Szóval szerintem Snowden eddig az évezred legnagyobb hõse, nem hogy kegyelmet kéne adni neki, hanem állami kitüntetést. Sõt béke Nobel díjat. Igaz, azok után, hogy az a tetû barack elõre megkapta a semmire (sõt a 8 éven át tartó népirtásért, hazudozásért, uram bocsá, a világ lehallgatásáért) ez már lehet kifejezetten sértõ lenne Snowden-nek.

Én meg ha még eddig nem kerültem fel a megfigyelési listára (amúgy már tuti évek óta rajta vagyok) akkor most már biztos. :)
sasakomor 2017 jan. 24. - 17:20:02
(12/42)
Látom megy a hõbörgés a lehalgatósdiról. Szerintem jól teszik, és a mai technika mellett nem is meglepõ (és nem is ebbõl a filmbõl fogunk felvilágosulni), a rendes emberek érdekeit védik ezzel, elvileg :D
6/10
pihes 2017 jan. 20. - 15:07:29 6/10
(11/42)
Ennek a filmnek, megvolt, az érdekessége.
Más részrõl, meg ha azt nézzük, nem kötött le.
Mine Fox 2016 okt. 15. - 21:17:10 Előzmény tesz-vesz
(10/42)
A vele készült riportok alapján nem osztott meg azonnal mindent. Ettõl függetlenül, ennyi idõ után már el kellett volna fogynia a szivárgásnak.
8/10
tesz-vesz 2016 szept. 30. - 23:58:33 8/10
(9/42)
mit szivárogtat , amikor egyszer másolt csak ki adatokat, de miért lenne baj ha szivárogtat?
k-ra nem érdekel ám a véleményed, és k fárasztó, hogy úgy kell kihúzni belõled az ostobaságokat.
mi a pol. üzenet?? mármint SZERINTED? mert amúgy semmi nincsen benne. de nem baj.
eIemes 2016 szept. 30. - 09:09:40
(8/42)
Mióta moszkvában van, szelektíven szivárogtat, akárcsak Assange. De portfórumon nem politizálunk, úgyhogy inkább nem.
8/10
tesz-vesz 2016 szept. 29. - 11:55:24 8/10 Előzmény eIemes
(7/42)
mi na? mi a pol. üzenet? Putyin?
nem biztos hogy meghosszabbítják az 1-2 éves menedékjogot az oroszok, pont azért mert nem dolgozik nekik.
eIemes 2016 szept. 28. - 14:19:59
(6/42)
naaaaaa :)
8/10
tesz-vesz 2016 szept. 28. - 10:36:43 8/10
(5/42)
Jézus, mi a politikai üzenet SZERINTED?
Putyin miért használja ki? nem hinném. szerintem neked van problémád az objektivitással, azért még mindig menõk a jenkik? vagy mi van?
8/10
tesz-vesz 2016 szept. 28. - 09:31:00 8/10
(4/42)
dehát nemcsak orbánt lehet mondani, itt a példa elõttünk: obama.
és most higgyünk, higgyenek a jenkik hillarynak vagy trumpnak? mikor tanuljunk meg végre, hogy ne dõljünk be a hazug propagandának? alapból az ostoba embereknek nem is kéne szavazni:
http://mandiner.hu/attachment/0181/180198_hillary_clinton.jpg
az elnökök mára már szóvívõk lettek, elebek, nulla hatalommal a kezükben
eIemes 2016 szept. 28. - 09:27:33
(3/42)
Szerintem nagyon félrecsúszott film, politikai üzenetet akart megfogalmazni de erõs prekoncepcióval.

Ami lejött belõle, hogy bár az IQ és az EQ között van korreláció, mindkettõ csak képesség, amely tanuláson keresztül jut érvényre... és szegény srác az utóbbit nem nagyon edzette, végtelenül naiv, becsapható, manipulálható ember lett, akit (most éppen) Putyin használ ki. Aztán amikor már neki sem lesz rá szüksége, meg fogja oldani, hogy ne legyen folytatása.