8/10
r0t0 2014 júl. 01. - 19:18:09 8/10
(16/96)
A logikai "hibák" miatt fikázók figyelmébe ajánlanám, hogy a filmben több helyen rejtett üzenetekkel, szimbólumokkal sõt szimbólumrendszerekkel lehet találkozni. Nem biztos, hogy minden hiba, ami annak látszik.
Persze azért még így is marad elég. :-)
A másik megjegyzés, hogy nem szuperprodukciót kell várni a megnézésekor, hanem egy viszonylag low-budget filmre kell számítani és akkor kellemes meglepetés lesz.
Manapság már az is nagy szó, hogy 1 hónap múlva az ember emlékszik egy filmre. Erre viszont lehet évek múlva is. Ezért érdemes megnézni.
4/10
-NOMAD- 2014 júl. 01. - 01:29:06 4/10 Előzmény Easydoor
(15/96)
+1

De többek között John Hurt és Ed Harris sem elhanyagolható színész. :)

Viszont a film számomra is csak elfecsérelt idõ volt ...
Logikai bakik tönkelege, túlnyújtott és unalmasba átmenõ jelenetek.
Egy szóval csalódás volt mind történet, mind megvalósítás terén.
Egyébiránt a színészi alakítások és a harcjelenetek rendben voltak, eltekintve pár terminátort megszégyenítõ jelenetet ... meg ZS kategóriás, ázsiai sorozatokra emlékeztetõ mozzanatot.
A kameramunka is teljesen megállta a helyét, de ezek nem kárpótolnak a történet és a kivitelezés iszonyatos hibái miatt.

4/10, felejthetõ és bõven kihagyható film.
2/10
m3246 2014 jún. 16. - 14:23:04 2/10
(14/96)
Nos ezzel a filmmel több baj is van... a legnagyobb, hogy elkészült meg még hosszú is lett. Aztán, hogy megnéztem... Nem tudnék kiemelni semmit sem a filmbõl ami jó benne... Chris Evans még csak hadján, hogy adta hozzá a nevét de Ed Harris??... A történet, de még inkább a megvalósítás annyira gyenge, a párbeszédek annyira ostobák, hogy az elsõ óra után már többször bele kellett tekerni... de azért kíváncsi voltam, hátha a végére valami történik... aztán nem így lett. A vágósnittként a legvégén a jegesmaci mondjuk tényleg egy olyan jobbfajta jóképû medve :) Ez ért a filmben a legtöbbet... meg a havas tájak is szépek, igaz :) Az isten szerelmére, ha ezt elolvastad... meg ne nézd! 2/10
4/10
kobax 2014 jún. 13. - 13:34:41 4/10
(13/96)
Nem mondom, hogy rossz volt - de jó se!
Tele egy csomó logikai gikszerrel, sok helyen vontatott, beletekerõs.
A vége egy bõdület ****SPOILER**** persze, a két megmaradt ember (elvileg az utolsó két ember a földön) kiszáll a vonat gõzölgõ romjai közül, és egybõl egy jegesmedvével találja magát szemben - na ja, kérem: szép látvány, megható zene, csak a következõ snitt maradt ki: ahogy a jegesmaci jóízûen elfogyasztja hõseinket - az emberiség végleg kihal ugyan, de sebaj, legalább a maci teli bendõvel térhet nyugalomra ****SPOILER VÉGE****
Ennél sokkal jobb sci-fi-k vannak!
Ed Harris viszont (szokás szerint) zseniális - ha valami, akkor az Õ játéka viszi el a filmet!
4/10
8/10
melody03 2014 jún. 10. - 16:35:25 8/10
(12/96)
Én nagyon szeretem az ilyen utópisztikus történeteket, szerintem izgalmas és élvezetes volt. Többször párhuzamot véltem felfedezni az Éhezõk viadala és eközött, de ez nem rontott az élvezeti értékén. Érdekes, nem mindennapi konsprirációs teoria. Ráció kontra fikció egyensúly megvolt. Persze akadtak hiányosságok, de nem vérzett ez több sebbõl. Akciódús és drámai volt a "lázadás a gettóexpresszen". Chris Evans szemet gyönyörködtetõ látványt, Tilda Swinton pedig zseniális alakítást nyújtott. 10/8
4/10
Easydoor 2014 jún. 01. - 18:25:21 4/10
(11/96)
Ritka ertelmetlen, szaz sebböl verzö "törtenet".
A legdekadensebben veres es ostoba koreai eröszak özön.
Mindez gyönyörü kameramunkaval megfejelve, hogy jobban üssön. Borzalmasan rossz film.
Tilda Swinton viszont - mint mindig - elkepesztö.
k11zoltan 2014 máj. 23. - 23:58:53
(10/96)
Egynek jó, de nem dobtam magam hanyatt tõle.
8/10
Ze74 2014 máj. 04. - 21:21:21 8/10
(9/96)
Tetszenek ezek az utópisztikus filmek,ez is jó...brutálisan jó.
Singaporeflash 2014 ápr. 29. - 22:04:04
(8/96)
A Matrix-trilogia es a hasonlo mestersegesen agyonhypeolt sz*rok utan vegre egy zsenialis, igazi es jo mondanivaloval operalo filmeposz:

***SPOILER***

Vagyis az egyetlen megoldas: kiszallni a "vonatbol", vagyis a vilagbol, mert azt minden szinten a gonosz akarja iranyitani.

SPOILER VEGE
ukotaf 2014 ápr. 18. - 08:04:45
(7/96)
Szerintem zseniális film, feltárul elõttünk az emberi társadalom mikrokozmosza.Végig feszültségben tart, a zene követi a cselekményt a színészek a helyükön, mi kéne még egy ekkora drámához? Nálam ez mostsima 10-es! Tisztelettel: Baranyai György
7/10
gabeyramone 2014 ápr. 18. - 02:09:16 7/10
(6/96)
Vannak filmek amiket általános megelégedettség övez itt, és vannak, amiket egyszerre szétszidnak és agyondícsérnek. A snowpiercer ez utóbbiba tartozik úgy látom a csekély számú kritika alapján.

Hollywoody, nagynevû színészek egy kevéssé hollywoodias filmben: a csatajelenetek valóban a keleti filmeket idézik, a tempó is kissé visszafogott, és ez a végére is ráírja a bélyegét.

De ettõl függetlenül izgalmas, élvezetes alkotás, mely a társadalmi különbségeket és életmódokat kitûnõen tárja elénk. Kissé aktuális mondanivalója, hogy a valóságot csak azok látják, akik a "megfelelõ vagonokba" bejáratosak, az iskolában pedig a legfelül lévõ fõnökök mondják meg, mit kell tanítani (=sulykolni kiskora óta) a gyerekeknek. Amit pedig a kezdet kezdete óta valamilyennek hiszünk, arról talán még kézzelfogható bizonyíték ismeretében is nehezen hisszük el az ellenkezõjét.
7/10
spidermeeen001 2014 ápr. 16. - 13:55:32 7/10
(5/96)
Már egy ideje észrevettem, hogy a kultúrsznob fanyalgók szeretnék egyszerre látni a vásznon, a Star Wars-Avatar-Titanic-Keresztapa keverékét, ami nagy dolgokról és hihetetlen fordulatoktól gazdag film mondjuk steven spielberg rendezésében.
Pedig amilyen kritikákat megfogalmaznak, azok tartalma pont egyenlõ egy faék intelligenciájával. Mivel nem látnak tovább mint a vizuális tartalom és a cselekmények sorozata.

"SPOILER"

Nade...
Nagyon jól átgondolt filmrõl beszélhetünk. A maga egyszerûségében (néhol ugyan logikai hibákat találva) is nagyon szerteágazó a gondolati világa. Minden szereplõ saját élete és hite ki van dolgozva.
Ez a film felveti a kérdést. Kell-e életben tartani egy ilyen beteges társadalmat, ami az emberiségbõl megmaradt. Mert ha ez az emberiség, akkor vajon érdemes-e az életre?
Vagy hagyjuk a természetre.
Arról nem is beszélve, hogy minden vagonban egészen más mondanivalója volt a filnek. Szerintem itt lehetett leginkább tetten érni a koprodukciót.
A végérõl és a konzekvenciákról meg annyit, hogy nem lehetett tökéletesebben megvalósítani mint egy jegesmedve.

"SPOILER VÉGE"

Azoknak javaslom a filmet, akik inkább a Lynch vonulatot kedvelik és nem a Die Hard-ot...és akik a filmet képesek önmagába nézni, mindenféle klisék és hasonlítgatások nélkül.
1/10
Pip 2014 ápr. 16. - 01:14:06 1/10
(4/96)
Annyira elbaszott rossz, különösen a vége, h nálam ez nem h 1/10, de értékelhetetlen. Istenem, de sajnálom rá az elfecsérelt idõt....
arcansas 2014 márc. 31. - 17:20:53
(3/96)
spoiler


Nem lenne rossz a történet és van benne 1-2 emberiséggel kapcsolatos gondolat, de túl pesszimista az egész.Néhol értelmetlen a cselekmény,vagy csak nekem nem esett le a képi megoldás miatt...
Többet vártam!

4/10
7/10
nyenye 2014 márc. 26. - 01:49:16 7/10
(2/96)
Egyedi egy film az biztos. Nagy vonalakban arról van szó ,hogy az emberiség elbukott a globális felmelegedéssel vívott harcában emiatt beköszöntött a jégkorszak és kipusztult az élet a földön. A megmaradt pár száz túlélõ más "választásuk" nem lévén kénytelenek voltak felszállni egy öröké mozgó teljesen önellátó vonatra. A bonyodalmak abból adódnak, hogy a vonaton is különbséget tesznek a társadalmi rétegek között, ezért a hátul lévõ elnyomottak lázadást szerveznek az elöl lévõ gazdagok ellen akik luxusban élnek.
Mondanom sem kel ha a racionalitást várunk el ettõl a filmtõl akkor nagyon csúnyán elfog vérezni, hisz rengeteg kérdés vetõdik fel már rögtön az elején. Ahogy történet halad a végkifejlet felé egyre több kérdés kerül megválaszolásra ami a film elõnyére válik. (Persze a végén is maradnak azért kérdõjelek.) Amúgy kelõen pörgõs és egyben látványos filmet hozott össze ez a sokféle nemzetiségû alkotógárda. (A story amúgy egy 1982-es "Le Transperceneige" címû francia képregényen alapul.) A színészi játékokra sem lehet igazán panaszunk, némely karakter igazán kidolgozottra sikerült kellõ mértékben tudunk azonosulni velük, itt külön kiemelném Tilda Swinton-t és Edd Haris-t.
Mindenesetre nem ez lesz az év science fiction-e de kellemes kikapcsolódást tud nyújtani arra a röpke 126 percre. 10/7

TRAILER: https://www.youtube.com/watch?v=7dd4pogcc4Y
Argonauta 2014 márc. 25. - 11:38:07
(1/96)
Ekkora elb*szott hülyeséget is csak egy ázsiai tud csinálni.Csak a nagy nevek miatt érdekelt,de ilyen pocsék rendezést és gyerekes forgatókönyvet életemben nem láttam.Kár minden szóért...