kissasszony 2013 júl. 30. - 21:55:02
(239/279)
Nem is értem Mark Zuckerberg ebbe,hogy egyezhetett bele,elég idiótának lett beállítva. Eduardo sokkal szimpatikusabb volt. Mindent összevetve szerintem unalmas volt. A Facebook nem érett meg egy filmre,még akkor se,ha ilyen "szövevényes"(ki kitõl lopott meg hasonlók)háttere van.
8/10
niccy8 2013 júl. 24. - 14:43:42 8/10
(238/279)
Érdekes, izgalmas és tanulságos film. Ráadásul többször nagyon jókat lehet nevetni rajta. Nekem bejött.
4/10
mehdi 2013 jún. 02. - 17:43:41 4/10
(237/279)
Ez ehetetlen volt, rossz film.
4/10
Bob19 2013 máj. 08. - 11:14:30 4/10 Előzmény biff
(236/279)
Pedig tele voltak érvekkel, sajnálom hogy csak felületesen tudsz olvasni.
Tényleg? Mit mond el rólam?:) Vagy erre sem akarsz ésszerûen válaszolni?:)
10/10
tibicamon 2013 máj. 06. - 17:15:16 10/10
(235/279)
Néhány perce már biztos ment a film, amikor odakapcsoltam és nem is tudtam mirõl fog szólni, de nagyon lekötött. Hamar rájöttem, hogy itt bizony a facebook-ról van szó. Amit amúgy egy marhaságnak tartok, tehát ilyen téren nem vagyok elfogult, de ez a film fantasztikus. Mondjuk azért figyelgettem, hogy mennyire korhû laptopokat használnak, illetve 2003-ban Amerikában már ennyire elterjedt volt az internet!?(Nálunk azért kicsit váratott magára az elterjedése, talán ma is sok embernek még nem az élete része.) Azt kell mondjam rég nem láttam a TV-ben ennyire érdekfeszítõ alkotást. Végig pozitív a hangulata és happy end a vége, nem is értem miért dráma. Megkapja a 10/10 -et! Mindenkinek ajánlott, elsõsorban olyannak még izgalmasabb, aki egy kicsit is konyít a számítástechnikához!
10/10
rozsdafarku 2013 máj. 06. - 13:24:33 10/10
(234/279)
Nagyon jó film!!!!!!
3/10
enber 2013 máj. 06. - 00:05:55 3/10
(233/279)
Nagyon gyenge film, a különbözõ díjak elnyerése, egyáltalán díjakra jelölése iszonyatosan nagy túlzás. A David Fincher alkotások színvonalát messze alulmúlja a Social Network.
boom47 2013 máj. 05. - 23:35:48
(232/279)
Szvsz nekem a film nem arról szólt hogy vki milyen fiatalon "egyötlettel" milliárdos lehet.

A filmben hárman kerültek megemlítésre, és az, mit tettek. Szerintem õk, és az õ mentalitásuk készítette a 21. századot. És errõl szól a film.
biff 2013 máj. 05. - 23:26:14 Előzmény Bob19
(231/279)
azt birom hogy egyböl vmiféle helyesirási hibákkal jönnek itt azok akik nem tudnak igazi észérvet mondani:)

az hogy neked és hogy amugy a földön sem érnek már eleve semmit ezek a találmányok, vagy ötletek ez mindent elmond, föleg rolad:)

a hasonlatokat pedig nem érdemes egymáshoz hasonlitani (ahogy te irtad eltuloztam), arra jok hogy vedd már észre az analogiát, ha hasonlat nélkül nem tudod észrevenni, hogy miért is müködhet vmi (jo értelemben véve) vagy miért is nem.
10/10
Gilderoy 2013 máj. 05. - 21:08:22 10/10
(230/279)
Szerintem nagyon jó film, már többször is leültem elé. Ahogy más is írta, maga a történet nem egy nagy szám, épp azért nagy szó, hogy az elejétõl a végéig leköti az ember figyelmét, mivel nagyon dinamikusan jönnek egymás után a jelenetek.
Szerintem egyébként érdekes, hogyan lehet egy csóró egyetemistából pár év alatt a világ egyik leggazdagabb emberévé válni, na meg magáról a facebookról, hogy mégis hogyan lett olyan, amilyen. Egyébként is szeretem az ilyen valós, megtörtént eseteken nyugvó filmeket.
Akik pedig már azzal ülnek le, hogy a facebook milyen egy sz*r, és ezért a filmet is lepontozzák, meg hogy annyit vonnak le a történetbõl, hogy a Mark Zuckerberg mekkora köcsög volt, azokat csak szánni tudom. Nem a facebookot kell itt pontozni, hanem a filmet!!!

***SPOILER***
Véleményem szerint egyébként meg nem egyértelmûen negatív MZ szerepe. Én nem éreztem úgy például, hogy maga a facebook ötlete lopáson alapult volna (véleményem szerint a film ebben a kérdésben nem is akar állást foglalni), arról nem is beszélve, hogy hasonló oldalak már a facebook elõtt is voltak (pl. MySpace). Az Eduardo-val való viszonya is a végére is, ha úgy nézzük happy end került (visszakerült a facebook alkotók közé).
Szerintem egy néha bénázó, tipikus kocka, és nagyon furcsa személyiség rajzolódik ki, akit bár lehet, hogy élõben nem kedvelnénk, de a lényeg, hogy ugyanolyan halandó, mint te vagy én. És a film mondanivalója szerintem az, hogy bárki válhat a világ egyik legbefolyásosabb emberévé (akár tetszik, akár nem, õ ilyenné vált, már 30 éves korára!), csak egy nagyon jó ötlet kell hozzá...
**SPOILER vége***
boom47 2013 máj. 05. - 19:41:29 Előzmény brrrrrrrrr
(229/279)
A faszbúkon nincs reklám, többek között épp ezért yo.

A kamu-accaid azért tilthatták le, mert ha vki nem használ egy accot, az csak a helyet foglalja, így törlik (ezt elõtte e-mailben jelzik, hogy ha meg akarod tartani, akkor legyen lehetõséged).

Az "account" nem "számlát" jelent jelen esetben, hanem "felhasználófiókot".
stanmore 2013 máj. 05. - 11:35:06 Előzmény brrrrrrrrr
(228/279)
Kitaláltad a fából vaskarikát ,meg azt is ,hogy hogyan nem szabad egy filmet megítélni.
2/10
Filmx 2013 márc. 04. - 17:01:05 2/10
(227/279)
Szerintem is, kanyit sem ér..
1/10
Ng123 2013 febr. 23. - 21:10:30 1/10
(226/279)
Béna mesefilm
4/10
Bob19 2013 jan. 22. - 11:34:41 4/10 Előzmény biff
(225/279)
Visszaolvasva egy kicsit...

Mellesleg a Google is már kezd undorító lenni és nem a fizetett hirdetések miatt, mert az szinte észrevehetetlen és senki sem szokta megnézni (már akinek van, nekem csak volt), hanem szintén a design miatt. Eddig egy kattintásomba került, hogy csak az angol találatokat mutassa, most meg úgy kell keresnem mindig a menübõl, hogy hova is dugták el ezt a funkciót. Így a napokban már komolyan elgondolkodtam, hogy átállok egy új keresõre.

Viszont a Youtube az meg tényleg a reklámok miatt egyre visszataszítóbb, hogy minden videón már ott csücsül egy, és mindig ki kell x-elni. Egy videót nem lehet már megnézni nyugodtan.

És egyetértek brrrrrrrrr-rel, hogy eldönthetnék már, hogy lefordítják magyarra az egész fészbukot vagy meghagyják angolul...
4/10
Bob19 2013 jan. 22. - 11:12:37 4/10 Előzmény biff
(224/279)
Elõbb inkább tanulj meg írni!

"õ csomo mindent felismert a közösség müködésében"
Például? Én nem vagyok regelve rá, csak egyszer-kétszer megnéztem milyen (más profiljával belépve) és az az igazság, hogy már design-ra is egy kalap sz@r. Ami meg a keresõ motorját illeti, hát...hogy mondjam elég sz@r az is. Csak kínszenvedés árán találok meg rajta olyan csoportokat aminek minden adatát ismerem (de mindent) kivéve a pontos nevét! Ja, és a profil tulajdonosa sem találta meg elsõnek!
Szóval mitõl olyan nagy ász a gyerek, mert beletett pár új menüpontot ami eddig nem volt máshol? Komolyan kérem, hogy írd le nekem, mert egy ilyen közösségi baromságon sem vagyok fent, szóval nem tudom pontosan, hogy miben más. Csak annyit, hogy kezelhetetlen vacak az egész.
A kapcsolattartásról meg csak annyit, hogy ott az e-mail, chat, skype stb. Ehhez meg elegendõ egy alap "facebook" is, hogy megtaláld a célszemélyt. De te mondtad, hogy ilyen már létezett 10 évvel ezelõtt is. Akkor meg áruld már el, hogy mitõl olyan fasza ez a facebook? Az a baj az egésszel, hogy a sok hülye gyereket órákra leköti azzal, hogy tele írkálja a profilját olyan dolgokkal amik senkit sem érdekelnek. Tipikus példája a facebook annak, hogy mitõl lesz egyre hülyébb a felnövõ nemzedék. Ahelyett, hogy hasznos dologgal töltenék el az idõt az emberek, inkább a facebookon ülnek órákon keresztül. Hasonló a véleményem a twitter-rõl is, meg más hasonló blog oldalakról. Nem sok értelmük van.

A másik meg találj ki jobb hasonlatokat, mert amit írtál azt kissé eltúloztad (igaz nem nekem írtad).
biff 2013 jan. 06. - 02:02:11 Előzmény brrrrrrrrr
(223/279)
ja bocs hogy nem reagáltam (bár nyilván fölösleges)

a google maga a reklám (pl jobb oldalt amiket felhoz mint fizetett hirdetések), vagy amit mostanában elmeszeltek funkciot hogy a találatokat elörébb sorolja fizettség fejében, persze azt gondoltad önzetlenül kidobta eddig neked a releváns találatokat....

lejárt a számlád????:) ez mi...

nem égö nem fenn lenni, de az jobb ha nem tudsz elérni vkit csak telefonon? vagy nem tudsz üzenetet hagyni? (INGYEN)

mi a hasznos funkcio? a tévében mi a hasznos funkcio??? mégis ott ülsz elötte (azért mert jo nézni történeket, jo esetben értelmeseket, meg megannyi hasznos infohoz juthatsz), és tényleg mindenki elvan e funkciok nélkül, tualjdonképpen ha aztveszük el elhet lenni mikrohulámu sütö nélkül is, meg villany nélkül is nem?. azért a kényelmi oldala meg milyen jo már hogy van, rányomsz a kapcsolora és van villany, vagy felmelegited a kajád, vagy ráirsz vkire és egyböl reagál - ha akar (20 évvel ezelött volt ilyen?)

nagyanyámnak nem tudtam megmagyarázni hogy ma már miért nem nagy dolog vkinek kadanába irni (az õ fiára, az én nagybátyámra), 20 évvel ezelött esemény volt ha telefonálni tudtunk neki egyáltalán, most meg ott log faszbukon online, és ennyit irok szevasz nézed a nascart? bazze a tök unalmas nem??

nekem facebookon semmi sem vibrál, a reklámokra meg alapbol nem figyelek, szal ez is passz....

nem az a baj hogy sokan le vannak maradva a korral, hanem hogy bejön vmi ujjj az hüüüüüü de gáááááz... de az a még nagyobb baj hogy nemképesek AZ UJ DOLOG hasznosságát elválasztani a káros hatásátol. mert a tévének is meg a faszbuknak is van káros hatása. csak a faszbuké mivel uj, az naná csak káros 100%ban.
biff 2013 jan. 06. - 01:44:37
(222/279)
hoppá most láttam hogy ugyanezt már leirtam másnak:D namind1...
biff 2013 jan. 06. - 01:40:23 Előzmény Bob19
(221/279)
"...Uncsi.
Eddig is gondoltam, hogy valami hülyegyerek találhat ki ilyen baromságot, mint a fészbuk, de hogy tolvaj is azt nem tudtam..."

hát öcsém looool :D te se vagy tisztában azzal hogy mi az hogy lopás, és ugy látszik kb 50%át nem érted a filmnek (meg amit zukika csinált annak se) ilyen alapon einstein is csak összeollozta a dolgokat egy egésszé (és tényleg nézz utána, kb 80%-a másnak a találmánya, mégis neki állt össze a kép-> nobel dijak)

csak elmondom hogy az amit zuki "ellopott" az már elötte 5, sõt 10 évvel létezett (lásd iwiw, 2001) mégis miért nem lett olyan mint a faszbuk? mert nincsenek olyan ötletek benne, õ csomo mindent felismert a közösség müködésében...ENNYI

zukika nem lopott el semmit bárhogy is zukkolod, csak joval több ötletet rakott bele mint amit bárki is akart. olyan faszság mint faszbuk ja...de azért milyen jo már hogy akárkivel tudod tartani a kapcsolatot, INGYEN (a neted havi dijának megfelelöen)

egyébként nem vok faszbuk fan, ezért is látom ugy néz ki reálisabban ezeket a folyamatokat (ahogy fejlödik a net és huz magával mindent ami az emberekhez kötödik -> kapcsolattartást is) mint egyesek (pl te).

a film pedig tényleg jo....talán oscart nem érdemelne, de tényleg reálisan mutatja be, köntörfalazás nélkül hogy MIT KÉPEST LÉTREHOZNI EGY ÖTLET az interneten. de aki megmarad a szikratávironál, annak ez lopás, és faszság és miegymás.

(természetesen az üzeleti része elég komor és visszataszito, az emberek infoinak kielemzése stb, de hát nem kell megadni minden loszart magunkrol, szoval ezt mindenki magának köszönheti, hogy ha szénnéelemzik.)
1/10
Hansz 2012 nov. 22. - 19:21:42 1/10
(220/279)
Hulladék.....szörnyû volt..