Téma: Solaris

10/10
MaiManó 2010 febr. 23. - 23:55:40 10/10
(15/95)
Még valami:

SPOILER!!!
De ki volt a második zsákban a film elején? Õ??
10/10
MaiManó 2010 febr. 23. - 23:52:09 10/10
(14/95)
Jó film, fõleg aki már unja a kiszámítható amerikai történeteket.
Értelme nem sok, azt ne keressük, és fáradtan se kezdjünk bele, mert a párom a bal vállamon aludta végig, a kutyám a jobb vállamon. :D
De érdekel az 1972-es film is. (És én akár megnézném ezt is mégegyszer, hátha több eljut.)
JohnnyBGood 2009 dec. 14. - 00:05:50
(13/95)
Azt tudjátok, hogy Lem (Béke poraira), mindegyik Solaris filmet lehúzta kritikában? Merthogy nem értik a rendezõk és forgatókönyvírók a regényét, és az volt a véleménye, hogy soha nem lesz jó solaris-film. És tök igaza volt.
A könyv különben izgalmas és stresszes is, feszült is meg elgondolkodtató is, de nagggggyon sok mindent kihagytak az újabb filmbõl, és olyat is tettek az újabb verzióba ami sosem szerepelt a könyvben.

***SPOILER***

Például a fickó akinek a hullája a mennyezetbe volt ágyazva. de legalább illet a sztorihoz.

***SPOILER***

Viszont a hangulatáért odáig vagyok a filmnek. És a bolygó gyönyörû, nem annyira mint a fejemben, de tényleg nagyon szép. És valamit azért elcsíptek.. Bár kicsit olyan az egész mintha mindenki be lenne drogozva, vagy legyógyszerezték volna magukat a színészek a minimális agyi és aktivitási szintre, de a legdurvább, hogy a film alatt én is úgy éreztem magam, pedig nem szedtem be semmit : )))
1/10
ghalleck 2009 nov. 08. - 17:38:54 1/10
(12/95)
Sajna Soderbergh ezt nagyon elbaltázta... Intelligens sci-fi helyett készített egy unalmas, menthetetlen szerelmi allegóriát.
Jó lett volna látni, érzékelni Lem lesújtó véleményét az emberiség kollektív képességérõl és tudatáról - arról a nagyon is zseniálisan megfogalmazott kétségrõl, mely szerint, az ember hosszú ideig képtelen lesz saját, kollektív sztereotípiáitól megszabadulni, idegen civilizációkkal értelmes kapcsolatot teremteni. Fõleg, amíg az egyes ember hiába törekszik arra, hogy saját mikrokozmoszában rendet rakjon, és rendezze mindennapi életének konfliktusait.
6/10
BonFire 2009 nov. 02. - 07:26:25 6/10
(11/95)
Részemrõl egy nagy lila mûvészfilm, aminek vajmi kevés köze van a könyvhöz. Na, mondjuk nem is olyan könnyû filmre vinni azokat a regényeket. Kíváncsi lennék, hogy a Legyõzhetetlenbõl vagy az Asztronautákból mi sülne ki. Egyikbõl sem lehetne eksönmúvit csinálni, az tény, de ezt valahogy nagyon elbarmolták. Alig vártam, hogy vége legyen.
kamisama 2009 szept. 12. - 22:17:39
(10/95)
Na látom itt csupa sci-fi fanok írtak be eddig, szóval kérlek ne vegyétek magatokra a következõ véleményt:

Háromszor aludtam el rajta 5-5-10 percekre, de mégsem éreztem úgy, hogy kihagytam volna valami részletet. Nagyon nyomasztó film, Clooney seggén kívül nem sok maradt meg bennem (pedig nem vagyok meleg :D). Nem is értettem a végét sem, de abban reménykedtem talán ti tudjátok, hogy most mi is a lényeg...

Mégsem mondhatom hogy nem jó film, mert a könyvet nem olvastam, és ha azt visszaadta akkor szavam sem lehet, de semmi pénzért nem nézném meg még egyszer.
cherockee 2009 júl. 06. - 17:30:59
(9/95)
Már rég meg akartam nézni, tegnap leültem, megnéztem, és örülök. Nem olvastam a könyvet (fogom, de nem a film miatt, ahogy látom sok közül nincs is egymáshoz az alaphelyzeten kívül, de Lem mûvei mindig is érdekeltek), és az elõzõ "feldolgozást" is csak ma láttam, pótlólag (Solyaris címût, nem a TV filmet).

Röviden: nagyon hangulatos, jól eljátszott, zeneileg és látványban is nagyon eltalált film, egy jó rendezõtõl, jó színészekkel. Aki akar egy kicsit gondolkodni egy jó jövõbeli drámán, az nézze meg. Ez nem kõkemény sci-fi, se nem jövõbeli kalandfilm, ez egy lélektani dráma, a jövõben, egy sci-fi-s alaphelyzettel.

Tessék megnézni, igényes film.

Aztán ha valami hasonlót akar látni az ember, akkor lehet menni a Forrás (The Fountain) dvd-ért a tékába. Szintén remek.

Ha valaki éhezik a film után további filmekre, akkor szerintem az elõzõ feldolgozást kerülje, messzirõl. Mai szemmel nézve kegyetlenül lassú, és nekem nagyon mû. Tudom, remekmûnek illik tartani, de szerintem közelse az. Feldobni többezer összerendezetlen részletet, és állni a kamerával fél óráig egy képen, minimális színészkedés mellett, egy röhejesen leegyszerûsíthetõ történettel nem remekmû-készítési recept. Ha valakinek tetszik, akkor az bele tudott látni olyan (vagy teljesen más) dolgokat, amit a rendezõ sugallni akart. Nekem nem ment, nem egy ilyen filmet végignéztem, de ezzel nem jött össze.
9/10
erdling 2009 máj. 01. - 11:31:16 9/10
(8/95)
huh, tényleg annyi pontot kapott? valahogy körülire emlékeztem...
akkor revidiálom az igazságtalansággal kapcsolatos kijelentésem: túlnyomórészt lemet kedvelõk pontozhattak :)
(én mindenképpen elfogult vagyok ebben a tekintetben)
offtopic
elisabet 2009 ápr. 14. - 14:29:44
(7/95)
nem is tudom, hány éve olvastam legelõször, de nekem nagyon-nagyon tetszett a könyv!! :))
9/10
erdling 2009 jan. 15. - 20:51:35 9/10
(6/95)
még csak annyit, hogy a jelenlegi pontszám teljesen alaptalan, nyilván olyanok pontozták le a filmet, akik valamilyen sf köntösbe bújtatott thrillert akartak megnézni, lemet pedig sosem olvastak
9/10
erdling 2009 jan. 15. - 20:47:55 9/10
(5/95)
azért szerencsére elõfordulnak ennél lényegesen sikeresebb filmes feldolgozások, pl. a mechanikus narancs, a szárnyas fejvadász, a 2001 ûrodüsszeia vagy a 451 fahrenheit mind kultfilmmé váltak, s az eredeti mûvektõl elszakadva önálló életre keltek.
a solaris újrafeldolgozása nehéz sorsra számíthatott a tarkovszkij változat után (ami ugye szintén a fentiekhez sorolandó), nekem pozitív meglepetés volt, bár nem töltötte be egy sor reményemet. arra számítottam, hogy az érzelmi szál elhanyagolható lesz, viszont végre meglátjuk az élõ óceánt - hát ehhez képest andalítóan lassú szerelmesfilmet kaptam (lem saját bevallása szerint egyáltalán nem ennek szánta) minimális környezetábrázolással.
ilyen szempontból ez a film inkább tarkovszkij verziójához áll közelebb, mint lem könyvéhez, hiszen annak legnagyobb része lenyûgözõ láttatóerejû leírásokból áll, melyet itt-ott megtör a szereplõk csetlés-botlása.
Redfield 2008 okt. 11. - 17:29:05 Előzmény zszoltan
(4/95)
Voltak elvárásaim, már csak ami a másik Solaris-t is illeti, mert azt a világ legjobb filmjei közt tartom számon, de ezt se rontották el.
Nem olyan hatalmas, de szerencsére megmaradt valamennyire mûvészfilmnek.

10/10
zszoltan 2007 márc. 18. - 11:07:36
(3/95)
Ja, és természetesen Lem könyve remekmû, mindenkinek ajánlom elolvasását. (Vagy ez filmajánló fórum? Bocsi.)
zszoltan 2007 márc. 18. - 10:58:11
(2/95)
Mélységében és hangulatában természetesen nem. És jelentõsen csökkenti a film élvezhetõségét, hogy a történet fõ vonala az idõhiány miatt annyira elnagyolt, hogy szinte érthetetlen.
Amit vesztett a hangulatban a könyvhöz képest, azt fordulatokban hozta be a végén, szerintem. De lehet, hogy másodjára megnézve már nekem sem lenne ilyen nagy véleményem róla, mivel a fordulatok izgalma csak elõször hat.
És nagyon köszönöm, hogy megmutattad, milyen címe keressem az említett, Tarkovszkij-féle nagy elõdöt. Mert hogy Solaris néven nem igazán találtam, viszont a leírás és a hozzászólásod kiványcsivá tett, milyen lehet a jobb változat.
zszoltan 2007 márc. 17. - 18:55:00
(1/95)
Bár nem láttam túl sok mû filmes feldolgozását, ez - emlékeim szerint - az egyetlen, amire azt mondom: egyenértékû a könyvvel.
Bár nem pont ugyanaz a történet. Inkább azt mondanám, ugyanabból az alapsztoriból megvalósított két mûvet láthatunk-olvashatunk. Más hangsúly a mondanivalóban, más történetvezetés, más befejezés. A könyv az egyik kedvencem, de a filmet is tudom ajánlani a sci-fi - dráma (Bocs, meg sem néztem, mi is a mûfaja.) kedvelõinek.