offtopic
katibb 2012 júl. 06. - 14:50:50
(113/133)
Szerintem pedig példaértékû, ahogy Sophie vállalja a nézeteit és iícséretre méltó a lelki ereje. Én inkább azokat szánom, akik gondolkodás és bármiféle kritikai érzék nélkül bedõlnek bármilyen szélsõséges ideológiának!
9/10
meszibz 2011 jún. 09. - 16:21:46 9/10
(112/133)
Kiváló alkotás!
ondok 2009 dec. 13. - 20:54:50 Előzmény csupi84
(111/133)
Így igaz nem mindenkit lehetett meghülyíteni ,de aztán utólag persze mindig mások lettek az ellenállók a partizánok ,üldözöttek.Ma is tanúi vagyunk ennek ugyanúgy.
csupi84 2009 dec. 13. - 12:45:47 Előzmény ondok
(110/133)
ezzel szemben már a kutya sem emlékszik pl. a magyarországi németek Hûség mozgalmára...42ben nem kicsit kellett bátornak lenni h beálljon 1 magyarországi német egy nyíltan antináci keresztény elveken álló egyesület soraiba (iszonyatos nyomás volt ezeken az embereken)-kb 30 ezres tagsga volt az országban 90%osan civil kezdeményezésként (a magyar kormány nem volt abban a helyzetben h támogasson német náciellenes mozgalmakat- már az is több volt az elvártnál h nem tiltotta azt be)
ondok 2009 dec. 10. - 22:33:07 Előzmény Shelly_Webster
(109/133)
Igazad van ,mert a franciák pl utólag lettek olyan nagy ellenállók.Kb ,ahogy aháborúban megállták ahelyüket,ugyanolyan "nagykaliberû" ellenállók voltak.
És akkor még nem említetted Karl Liebknechtet és Rosa Luxemburgot.
ondok 2009 dec. 10. - 22:26:55 Előzmény Shelly_Webster
(108/133)
Alapi fõügyész pont ilyen degeneráltan rikácsolt a Rajk per során.Vagy a Nagy Imre per bírája,Vida szintúgy.
csupi84 2009 dec. 10. - 22:22:43
(107/133)
megnéztem 5csillagos...
lehet h hülyeség de sztem a legérdekesebb karakter nem is S. Scholl hanem a kihallgató.
Õ mutatja h a helyi gestapos is csak ember volt sõt nem is biztos h vérnáci/gonosz csupán "szem a láncban" õ a "nép": teszi a dolgát Hitler alatt Sztálin alatt v akár ma...(tõle annyira tellik h olyan vallomást fabrikáljon amivel elárulja a lány elveit de megmenti esetleg az életét).

és be kell vallani 100 ból 99 ember mindenhol a kihallgató elveit vallja "gyermekeim vannak, valamibõl élnünk kell"
10/10
Shelly_Webster 2009 okt. 10. - 18:32:04 10/10
(106/133)
Ok, bocsi, nem kötözködni akartam, csak én éppen az õ alakításával voltam nagyon megelégedve...meg persze az összes szereplõ jó volt a szerepében, de sztem nem lehetett könnyû ilyen karaktert megformálni, amilyen Freisleré...ahogy Hitlert sem sok ember tudja hitelesen eljátszani(véleményem szerint egyedül Bruno Ganznak sikerült).
És persze Sophie szerepében Julia Jentsch zseniális.
10/10
Shelly_Webster 2009 okt. 08. - 19:53:36 10/10
(105/133)
Roland Freisler a valóságban is pont ilyen volt. Nézz meg 1-2 eredeti videót a tárgyalásairól (még youtube.on is van). Szinte biztosan volt némi agyi defektje, viszont élet és halál teljhatalmú ura volt éveken keresztül.
offtopic
wukovsky 2009 okt. 05. - 17:17:44
(104/133)
Azért mûemlék jellegû épület sem nagyon maradt, de sok helyen van ez így Németországban, hogy kevés a régi szép épület, habár restauráltak, és próbáltak sok mindent helyre hozni, de a háború nyomai maradandó heget hagytak Németország testén!!!
offtopic
fredi60 2009 okt. 05. - 16:24:16
(103/133)
City Population in 1939 American tonnage British tonnage Total tonnage
Berlin 4,339,000 22,090.3 45,517 67,607.3
Hamburg 1,129,000 17,104.6 22,583 39,687.6
Munich 841,000 11,471.4 7,858 27,110.9
Cologne 772,000 10,211.2 34,712 44,923.2
Leipzig 707,000 5,410.4 6,206 11,616.4
Essen 667,000 1,518.0 36,420 37,938.0
Dresden 642,000 4,441.2 2,659.3 7,100.5
fredi60 2009 okt. 05. - 16:19:09
(102/133)
Drezdára jóval kevesebb bombát dobtak le, mint sok más német városra. Mivel az épületek jelentõs része faszerkezetû volt, ezért a tûz nagyobb kárt tudott okozni itt.
offtopic
wukovsky 2009 okt. 05. - 16:00:00
(101/133)
Azért azt is tegyük hozzá, hogy civil lakosságot elõször a RAF bombázott, mert a német hadiipart akkoriben nem igen tudta támadni, így megbombáztak egy nagyvárost, mire a németek esztelen módon szintén ezt kezdték csinálni, pedig akkor kb anglia már térdre rogyott. Ha ezt nem teszik, és továbbra is támadják a radarokat, gyárakat, és a többi kulcs fontosságú létesítményt, akkor az úgy nevezett angliai csata egészen más véget is érhetett volna, vagy ha a németek nem egy szovjetúnió elleni szövetségest látnak az angolokban, akikkel elõtte még egy kicsit tisztázni kell az erõviszonyokat.


Egyébként az ilyes jellegû számok és adatok hagynak némi kívánni valót maga után, ami tény, hogy drezdát porig rombolták, szinte kõ kövön nem maradt. De nem ez volt a szövetségesek egyetlen jó cselekedete, csak hát õk nyerték a háborút, ezért nem kaphatták meg érte a "jutalmukat", mert nem volt aki "megjutalmazza" öket!!!
fredi60 2009 okt. 05. - 15:25:52
(100/133)
Látom, az ostobaság megint kezd teret nyerni! :(

"Auf diese Weise ermittelte die Kommission bis zum 1. Oktober 2008 eine Mindestzahl von 18.000 und eine Höchstzahl von 25.000 durch die Luftangriffe getöteten Menschen"

http://de.wikipedia.org/wiki/Luftangriffe_auf_Dresden
10/10
Shelly_Webster 2009 szept. 22. - 20:05:23 10/10
(99/133)
Na, ha már erre jártam én is véleményt nyilvánítok ezügyben:)
Azt hiszem teljesen felesleges beszállnom a licitálásba, hogy melyik nép követett el több bûnt, ill melyik nép szenvedett a legtöbbet, mert mások bûne nem kicsinyíti sem a nácikét, se a kommunistákét, se a többiekét.Ha csak a II.VHra korlátozzuk a dolgot, azt hiszem minden résztvevõ követett el bûnöket rendesen, az elõbbi példákat(Drezda, Hiroshima) kiegészítve pl. a Katyn-i erdõben történt mészárlásokkal, és persze a holokauszttal(mielõtt vki megkérdezné, nem vagyok zsidó származású, viszont úgy vélem, aki megpróbálja letagadni a holokausztot, az hülye/vak-->direkt nem a gázkamrákat hozom fel pédának, hanem az EGk kelet-európai tevékyenységét-->még ma is rendre tárnak fel tömegsírokat ezeken a területeken).Ami a szövetségesek maradékát illeti...sztem igen nagy felelõsség terheli õket emberéletek ezreiért, amelyeket megmenthetek volna, ha kicsit nagyobb figyelmet szentelnek a német ellenállóknak(itt persze nem a Fehér Rózsa, és a hozzájuk hasonló civil szervezõdésekre gondolok, hanem a valkûrt végrehajtó katonai elitre, vagy akár a meghiúsult 38as puccsra),valamint-erre megint kevesen emlékeznek- de az érintettek mesélhetnének a '47es német kitelepítésrõl... Ezen események megítélése persze erõteljesen szubjektív, ki ide, ki oda teszi a hangsúlyt.
Ami viszont magát a Fehér Rózsát illeti, azt hiszem mindenkori követendõ példa.Nem célom nagy pátosszal az elvekrõl és a bátorságról szónokolni, de azért abba érdemes belegondolni, hogy hányan mernénk megtenni azt, amit õk?Úgy, hogy tudjuk, ha lekapnak, nemcsak a saját, de a családunk életét is megpecsételjük? Mert igenis tudták, milyen kockázattal jár a tevékenységük.Mindenki tudta; nem véletlen, hogy nem sokan mertek hasonló vállalkozásba fogni.Ugyan Freislert ma tudtommal nem említik a fõkolomposok között, de akkoriban az embereket kirázta a hideg a nevének a puszta említésétõl is, asszem nem féltek tõle kevésbé mint a legfõbb vezetõktõl(és ami azt illeti, nem is volt kevésbé elmebajos, mint Himmler vagy Göbbels-->bizonyíték a Volksgerichtshof tárgyalásairól készült felvétel).Ami meg azt illeti, hogy a Fehér Rózsa kommunista befolyás alatt állt volna...a nagy szavakkal való dobálózás meg internetes források linkelése helyett nem lenne baj az elsõdleges forrásokba is belenézni:nevezetesen a 6 röplapba.
Nem tudom, ki hogy van vele, de engem mindig felháborít, hogy az emberek zöme meg van gyõzõdve arról, hogy német ellenállás, mint fogalom, nem létezett.Jó, esetleg júl. 20ról õriznek néhányan homályos képet, de mi van a többiekkel? Dietrich Bonhoeffer-rel, Martin Niemöller-rel, Helmuth Huebener-rel, és hogy ne is menjünk messzebbre, a Fehér Rózsa tagjaival? Ódákat zengenek a francia szabadcsapatokról, az orosz és más szláv partizánokról(és nem is lebecsülni akarom az áldozatukat, mert közülük is nagyon sokan az életüket adták a hazájukért), de miért van az, hogy a német ellenállók érdemeit soha el nem ismerik? És ha a honfitársaik készítenek filmet a történetükrõl, akkor az emberek alapból túlzásnak, felnagyításnak vélik, vagy csak szimplán nem hiszik el, hogy így történt.
Én a filmben sem láttam semmi komoly kivetnivalót, külön megfogott az egyszerûség, ahogy mindezt a nézõ elé tárták.A maga egyszerûségében megindítóbb volt, mintha nagy pátosszal papoltak volna az eszmékrõl, és az áldozatvállalásról.Egy hétköznapi diáklány válik hõssé azáltal, hogy nem hajlandó az elveit a párthoz igazítani. És külön kiemelném Freisler alakítását, ami egész egyszerûen tökéletes, annak ellenére, hogy nem lehetett könnyû eljátszani egy komplett õrültet.Mindent egybevetve jó film, és hiteles(még ha a röplapok szövegeit össze is keverték kicsit).
Segítõ Béka 2009 jún. 29. - 19:01:51 Előzmény mimii
(98/133)
nem kell olyan messzi a törökökhöz
http://kkbk.blog.hu/2009/06/23/magyar_nepirtasok_szekelyfoldon_delvideken
van itt jobb példa is,
olyan mintha egyesek fontosabbak lennének...
offtopic
Segítõ Béka 2009 jún. 29. - 12:57:12
(97/133)
Vágyvillamosa 2009 jún. 29. - 12:31:23
(96/133)
Csúnya volt a drezdai bombázás is, és mélyen elítélendõ, de mit szólsz akkor, kedves Fred, a Nagaszakira és Hiroshimára ledobott atombombáról? Szerintem ott arányaiban még rövidebb idõ alatt, még több ember égett szénné, nem beszélve arról, hogy ez a "manõver" jóval a háború után is szedte áldozatait. Ezzel szemben az ikertornyok letarolása már egyenesen istenkáromlás az amcsik szemében. Szumma szummárum nem törhet pálcát egyik nép sem a másik felett, mert egyik sem szeplõtelen, ma született bárány. Objektíve kellene vizsgálni a valóságot és a történelmet, de ez meg kemény dió ugyebár, mert minden ember elfogult egy kissé, hol az egyik fél, hol a másik javára. A legjobban szerintem azok közelítik meg az igazságot, akik teljesen pártatlanok, de kérdezem én, megszületett már ez az embertípus? Üdv a barrikád mindkét oldalára! :)))
Segítõ Béka 2009 jún. 29. - 12:05:10
(95/133)
ez a film...
a film elején a "szakadárok" leszólják az egyik társukat, hogy ne éltesse a kommunistákat. tudjátok miért kellett ezt a mondatot beletenni? hogy Amerikába is el tudják adni a filmet. nagyon valószínû, hogy mind kommunista volt, vagy legalábbis szimpatizált a kommunistákkal.
számomra már kicsit unalmas hogy a fasiszták mindig vérszívó, ordítozó vadállatok, de van akiket még ez mindig lelkesít.
a kihallgatótiszt magyar szinkronja meg Fodor Tamás volt, ha nem tévedek... õ volt az szdsz kampány hangja.
http://kkbk.blog.hu/2009/06/08/spiro_gyorgy_jonnek_a_melymagyarok_1

jó színész, csakhát nem kéne kollaborálni.
azért én ajánlanám már azoknak, akik nemcsak érzelmi, hanem racionális alapon is felakarják fogni a történelmet, hoyg nézzék már meg a Benjamin Freedman videót. itt fent van, egy kis igazoló újságcikk képével:
http://kkbk.blog.hu/2009/06/23/b_m_a_verzsido
cinemafan 2009 jún. 29. - 03:18:56
(94/133)
Nekem tetszett a film. Egy bajom vele, hogy nem az M1 adta le este 8-kor fõmûsoridõben. Közszolgálati csatornaként ez lenne a feladata, meg igényes tévéjátékokat készítenie jó színészekkel, nem pedig a kereskedelmi tévék nyakában lihegve 24 utánzat gagyi sorozatra költeni a pénzt Stohl Bucival. Akik a kihallgató tiszt udvariasságát hiteltelennek gondolják abból a sztereotípiából indulnak ki, hogy minden náci kegyetlen, mûveletlen, érzelmek nélküli alpári bunkó. A meggyõzõdéses nácik sem voltak egyformák, hiszen az ember alapvetõen különbözõ személyiség. Elvakult, üvöltözõ karakternek ott volt a fõbíró. Van akiben megvan az empátia képessége, van akibõl alapvetõen hiányzik, ettõl hatalmi pozícióban sem lehet teljesen függetlenedni.A kihallgatótiszt magatartását nyilván befolyásolta a fia sorsa (aki hasonlóan "eltévelyedett", de észre tért a keleti fronton) illetve a saját sorsa, hogy a weimari rendszer nyomora után karriert és felemelkedést köszönhet a Hitler rezsimnek. Egyébként meg az örjöngõ, primitív stílusnál - ami még inkább kiváltja a másik fél ragaszkodását emberi méltóságához - a hideg, metszõ intelligencia sokkal félelmetesebb lehet. Lásd a Latinovits által megformált nyilas tisztet Fábry Zoltán Ötödik pecsétjében.