10/10
-greghouse- 2012 júl. 29. - 19:48:29 10/10
(40/60)
Igaz, de ott csak a lengyel akcentusú németet írtam, ennek a filmnek a lényege a választás a

**************SPOILER**************

a lehetetlen választás, hogy a két gyereke közül melyiket küldje gázkamrába. Nincs jó megoldás, mert ha nem választ, mindkettõ megy. Ez aztán végigkiséri életét, pl. a férje megválasztásában is, stb.

*************SPOILER VÉGE**********

Ez a film, a Sophie választása számomra nem az elsõ húszban van, hanem az elsõ ötben.
Amadeus, Az én kis falum, Sophie választása, Big Chill, Ponyvaregény.
offtopic
_goldie_ 2012 júl. 29. - 16:09:27
(39/60)
épp most olvastam ezt
a kramer vs. kramernél írtad
55-háesz
10/10
-greghouse- 2012 júl. 29. - 16:00:30 10/10
(38/60)
Minden idõk egyik legjobb filmje, és talán Merylnek a legjobbja. Magát az alaptörténetet tanítjuk, mégpedig olyan konfliktusok illusztrálására, ahol nincs jó megoldás, bármit választ is. Nem SPOILER-ezek, bár szerintem mindenki ismeri aki hallott róla, még az elején van mikor lehetetlen választás elé állítják Sophie-t, aki választ, aztán ez a rossz (mert az adott helyzetben nem lehet jó döntés) végigkiséri az életét.
...Még arról híres a film, hogy Meryl Streep ennek a filmnek a kedvéért tanult meg németül lengyel akcentussal beszélni. Nem semmi ez a nõ.
10/10
manzanilla 2012 júl. 04. - 15:56:26 10/10
(37/60)
Én is azért kerestem rá, mert több filmben utalnak rá.

Szerintem nagyon megrázó film!
sisteryes 2012 ápr. 29. - 20:35:50 Előzmény arabella_bishop
(36/60)
OFF Örülök,hogy rajtam kívül más is megütközött a hozzászólásokon. Szánalmas a film nyitó postja...Fel nem fogom miért írkálnak emberek ha nincs semmi mondanivalójuk.Fõleg a filmrõl,fõleg úgy,hogy nem is látták.Mindezt azzal a szándékkal írtam le ,hogy más ne essen abba a hibába,amibe én,hogy elolvassa a hsz-kat errõl a filmrõl,mert itt pórul jár.ON
A filmet ajánlom nézze meg,aki nem látta.
9/10
sanderb 2011 aug. 02. - 07:41:14 9/10
(35/60)
A sérült emberekrõl filmet készíteni mindig érdekes. Ez a film is jó példa erre.
Minden tiszteletem Meryl Streepé, hatalmasat alakított, jogos az Oscar, de én mégis a rendezõt dicsérem igazán. Remekül felépített a dráma, fordulatokban, érzelmekben gazdag film született végig hiteles alakításokkal. Nagyon el tudnám képzelni színházban is az adaptációját. 10/9
8/10
Sadenal 2011 márc. 21. - 19:24:43 8/10
(34/60)
Nálam is vegyesek az érzelmek és habár gyorsan lement az elsõ 45 perc utána mintha vontatott lett volna..nem tudom miért. A választós jelenet tényleg nagyon megrázó és Meryl piszkosul ott van abban a jelentében (mint az egész filmben). Mégis nem egy annyira eget rengetõ alkotás. De Meryl miatt tényleg meg kell nézni....

8/10
Agnesmagnes 2011 jan. 01. - 16:54:05
(33/60)
Meryl szikár és férfiaaaas?..na ne már!:S Kimondottan nõies és nagyon csinos.

A legjobban mindig azokhoz ragaszkodunk,akik fájdalmat okoztak nekünk és természetesnek vesszük,ha valaki rendes hozzánk és nem tudjuk sokszor értékelni a jót vagy csak már késõn..Nem hihetetlen ez.Ilyen az emberi természet.
Az emberek különben is fogékonyabbak a negatívra (különösen a magyarok) és jobban megmarad bennük a rossz.
Nem könnyû pozitívnak lenni.
De azért lehet! ;)
Agnesmagnes 2011 jan. 01. - 16:39:34
(32/60)
Várom,hogy megnézhessem..az Oscar-díj átadását láttam,ahogy áldott állapotban,nagy pocakkal átvette a díjat:)

Nekem õ "A Színésznõ".Minden alakítása tökéletes.(Számomra mindenképpen.)Igazi profi.Nálam abszolút viszi a pálmát.
+
Kortalan szépség..és nem vagyok leszbikus! :D
valamit 2010 márc. 01. - 21:49:24
(31/60)
Egy idõben itt: 990 forintért láttam kipolcolva. (Én vettem is belõle, de az se nem eladó, se nem cserealap.) És a tulaj valszeg akár kintrõl is hoz is neked, ha megbeszéled veled.
10/10
Ezüstróka 2009 nov. 06. - 21:44:39 10/10
(30/60)
Gyönyörû film, engem mélyen megérintett. Hihetetlen, mennyire képes ragaszkodni az ember valakihez, még akkor is, ha az a személy fájdalmat okoz neki. Sophie karaktere számomra lenyûgözõ, mesterien kidolgozott. Örök életû mûalkotás.
Gyula.. 2009 nov. 01. - 22:39:54
(29/60)
Ide is belinkelem, úgy tûnik, a honlap a Meryl fanatizmis ellen küzd. Vigyázzatok, elég durva, de ha vevõ vagy az iróniára, a fekete humorra, jól szórakozhatsz!

http://merylohhh.mindenkilapja.hu/
Gyula.. 2009 nov. 01. - 22:37:28
(28/60)
Rondának nem ronda, csak nekem nem tetszik annyira. Átlagos külsejû. Komolyan ilyet mondott a mamád? Ez elég furán hangzik.
Úgy tûnik, a leszbikusok oda vannak Meryl-ért, ezt már más topicban is észrevettem,. Talán azért, mert olyan szikár, férfias.
Valóságos hisztéria, ami övezi!
antika4 2009 nov. 01. - 20:26:55
(27/60)
Az, hogy nem jön be. Ok. De, hogy ronda...azt nem lehet róla mondani. Anyám azt mondta, ha lezbikus lenne, vele feküdne le. 60 évesen így ki nézni meg már lehetetlen. 10/10 pontos színésznõ. Nincs olyan film, amiben rosszúl játszana.
Gyula.. 2009 nov. 01. - 17:33:48
(26/60)
Ilyet nem kéne írni. Nekem sem tetszik Streep, de vitázni kár. Jó színésznõ, de a külseje nem az erõssége, mint tudjuk. Akinek tetszik, akkor nézegesse!
Erre vonatkozóan találtam egy oldalt:
http://merylohhh.mindenkilapja.hu/
Zsofi.i 2009 júl. 29. - 01:36:28
(25/60)
Õszintén szólva majdnem meghaltam, mire végre a végére értem. Meryl az egyik kedvenc színésznõm, csak hát igen, gyerek vagyok én még az ilyen komolyabb filmekhez. Persze, elõbb láttam a Mamma mia!-t, mint ezt, a két karaktert évtizedek választják el, meg persze fényévek, és valahogy az agyamban nem tudtam ezt egyeztetni. Komoly és hangsúlyos film. Hiába próbálok egy mókásabb részt is feleleveníteni, nem megy, csak a választásra tudok gondolni. Na ott az én lelkem is megszakadt...
8/10
mildi 2009 jún. 01. - 22:34:09 8/10 Előzmény elaci
(24/60)
Egyet értek, rá osztani komoly hiba volt!
8/10
mildi 2009 jún. 01. - 22:32:53 8/10
(23/60)
Nagyon szívbemarkoló történet, a legborzalmasabb, ami egy anyával meg törtéhet, hogy választani kell a gyerekei közül.
Ami zavart: a fõhõsnõ szerepe SZERINTEM egyáltalán nem volt Meryl-nek való, hiába jó drámai színésznõ, itt egy kimondottan csinos, erotikusan vonzó nõt kellett játszani.
Meryl sok minden, csak nem végzet asszonya, csábítani nem tud, díjak ide, vagy oda. Valószínûleg a hírneve tehetetlenségi törvénye, hogy rá osztották, és sikert ért el vele.
Elég hiteltelen volt Sophie flörtölése, bár a drámai jelenetek rendbe voltak, nagyon szép volt a "nagyjelenet", mikor választania kellett.
A többi szereplõt viszont eltalálták. Sajátságos, kissé franciás a film hangulata. Nem végig dráma, sok helyen könnyed, humoros. Nem lehet egykönnyen elfelejteni.
Kockacukor 2009 febr. 22. - 18:49:33
(22/60)
húú ez a film nagyon jó.. én olvastam a könyvet is azis jó volt:D
Babér 2008 dec. 13. - 17:41:49
(21/60)
Nekem nagyon tetszik ez a film...