7/10
libra26 2019 dec. 04. - 10:19:20 7/10 Előzmény Sumomo
(1527/1547)
Meg az a jó L'Efsun üzlet és a siker is Atahan vagyonnal indult :D ezért gondolom úgy, hogy lényegében mindenki tartozott/törlesztett a másiknak

Efsun és Hülya pedig kötelezően utálta egymást, nagyban erre építették a sorozatot, ami nem baj :D szemfényvesztés volt az a 20-30 rész míg jóban voltak

Jó hogy még él ez a fórum, nem lehet egyelőre elengedni:DD
7/10
libra26 2019 dec. 04. - 10:09:07 7/10 Előzmény Sumomo
(1526/1547)
Ezzel egyetértek, én is sokszor írtam korábban, hogy a valódi gonosz Sultán volt Efsun mellett... Avagy Nuran még a történet elején
Efsun a történet elején Baharral szemben volt sokszor nagyon aljas, mindent irigyelt tőle, állandóan megbántotta, de igazából ebben is elég visszagondolni a gyerekkori dolgokra, hiszen ő volt otthon a saját gyerek, aki mellé odakerült egy idegen kislány, akit testvérként kellett elfogadnia :)

Nekem az már kicsit kettős dolog, hogy az Atahan család mennyi hálával tartozott Efsunnak valójában... Igen, voltak dolgok, amit megköszönhettek neki, de azért korábban a család minden rosszat megélt Efsun miatt :) nem egyszer újságírók előtt gyalázkodott, alázta őket, még Mehmetet is hülyére vették kinevette (bár őt mindenki:DD) tehát azt mondanám egálba kerültek, mikor Efsun jót is tett velük
1/10
Sumomo 2019 dec. 04. - 07:23:19 1/10 Előzmény libra26
(1525/1547)
Azért Efsunnak korábban is voltak erkölcsi aggályai, összefoglalói (persze utólag) és olyankor Sultán pikk-pakk meggyőzte . Emlékszem a Nurán lenyúlásában sem volt lelkes, most is láthattuk, hogy megretten a csecsemőtől, nem veszi át pl.
De mindig ő volt az aki, gondolkodás nélkül segített a bajban. Hulya ezt jól el is felejtette.
A gyerekkori neveltetése és Sultán nénje volt a keresztje. Ahogy Sultán elpártolt mellőle, egy rossz gondolta sem volt.
Ahogy Sultán Zeynepet pártolta, annak csak rossz /gonosz ötletei lettek.
Sultán maga a gonosz. Vajon ő mitől lett ilyen?
1/10
Sumomo 2019 dec. 04. - 07:12:49 1/10 Előzmény mihenike
(1524/1547)
itt csak az igazán nagy bűnösöket nem csukják le
Bahar is leülte a évét.
7/10
libra26 2019 dec. 03. - 14:26:18 7/10 Előzmény mihenike
(1523/1547)
Sziaaa :) teljesen igazad van... Salih bátyám :D mi volt neki a büntetés??? Mert Kenan, Efsun, Hülya és Sultan legalább megkapták valahogy! Várjunk csak... A szerelme, Sultan nem ment hozzá!!! De ez inkább jutalom,nem büntetés :D :D Salih, aki mindent megtett volna Mucelláért... "Ajjj Mucella" szóval ez hogy így megúszta, nevetséges, míg Volkitolki lecsukása is teljesen abszurd... Az Atahan maffia család meg mindenből kijött!

Hülya számára úgy gondolom nem volt "tökéletesebb" büntetés... Valamilyen formában mind a két gyerekét elveszítette, holott 400 részen át hallgattuk, hogy "én vagyok az anyád, én szültelek!" :D sok rosszat pont a két gyerek miatt tett, tehát ez a szál beérett ilyen formában! Sőt, ha azt nézzük Sultant is érte egy anyai veszteség, más kérdés hogy ő kapta pluszba az életképtelenséget is...

Kenan olcsón megúszta, abszurd hogy ilyen senkik lőtték le - ezzel megmentve a lecsukástól!!! :)

Efsun emlékezései nekem is tetszettek... Az első 300 részben művelt bőven aljasságokat :) sokáig az egyetlen pozitívuma az volt, hogy szerette a Robotzsarut :D

Jajj ha bármikor egy kis nosztalgiára vetemednél: szívből ajánlom a 195-200.részeket :D az az időszak, amikor Arda vállalati kinevezésén megjelenik Efsun, hogy ők összeházasodtak:D utána meg Hülyának lagzit kell nekik szervezni stb.:D este ezekbe nézegettem bele, hát óriási jelenetek.... Az esküvőn Salih&Hülya meg az erőltetett mosolygások és párbeszédek:D és a többi..
Ez volt az igazi showműsor, ehhez képest az utolsó 100-120 részt (lehet többet is) tényleg nagyon nagyon elrontották!

Személyes kedvencem: Efsun fentről az esküvő helyszínén "anyuka!!! Be kell ismerni mindent jól megszerveztél, csinos vagy" Hülya visszaint, halkan: "ez csak azért van mert a bátyám kezelteti magát, különben már ezt az egészet felgyújtottam volna" :D
rájöttem hogy én egy ideig komolyan szerettem ezt a műsort :D
mihenike 2019 dec. 03. - 14:01:36 Előzmény libra26
(1522/1547)
Szia! még nem kezdtem el, de nézni fogom, ha másért nem, akkor màr a jó tàrsasâg miatt :)
Elvonási tüneteim és hiányérzetem van rendesen. Tudnék írni akár 20 oldalas regényt is, de most csak egyet emelek ki:
Szegény Volki-tolki börtönbe került..., akitöl meg sem kérdezték, hogy miért rabolta el Zeynepet?!? hiszen a lánynál volt egy felvétel arról, hogy Arda megölt vkit-tehát itt már egy vki, aki nagyobb bünös mint Volkitolki... Zeynepet nem is akarta leszúrni, az egy véletlen volt... egyetlen büne, hogy amikor Zeynep elájult, ö elrabolta... Orkun? ö adta Zeynepnek a fegyvert... vele sem lett semmi.... Ott van Salih, a sírásó, ö sem kapott büntetést, pedig milyen ember az, akit felhív az ex-menyasszony, Mucella, hogy ugorjon már át Mercimböl Isztambulba egy hullát kiásni és ùjra elásni....? :D Hülya is több házat felgyùjtott, Kenant leszùrta, megszöktette a lányát külföldre, de ö sem került börtönbe... persze elvesztette a fiát és valószínüleg az eszét is....
De az, ahogy Zeynep ott állt percekig az aula közepén és senki nem tett semmit, csak várták, hogy megölje Ardát...-ez kész!!!!!
Viszont nekem tetszettek Efsun visszaemlékezései és a monológja... ùjra éltem azokat a pillanatokat én is, nemcsak Efsunom!
mára ennyi... még fogok írni :)
7/10
libra26 2019 dec. 02. - 20:55:58 7/10 Előzmény mihenike
(1521/1547)
Sziaa szép jó estét! :)
Engem még gyötörnek az "elvonási tünetek":DD

Nagyon köszönöm neked ezeket a jelentéseket, tényleg észben tartok mindent! Kicsit ez a december húzósnak ígérkezik most (örülök, ha tvben követem a Fogd a kezem-et), de jegyzem amiket javasolsz!:))
mihenike 2019 dec. 02. - 19:52:10 Előzmény libra26
(1520/1547)
Szia!!!!! szóval nézem az Éjszaka királynöjét a youtube-n, ahol most tartok a 20. résznél, ez ugye kb a 3-4. bölüm lehet... nos most indul be a sztori :) hogyha végig néztem és érdemes megnézned, akkor szólok :)!
bekka51 2019 dec. 01. - 08:05:16 Előzmény Elhaym
(1519/1547)
Szia:)

Köszönöm szépen a választ.
Szép napot,szép hétvégét kívánva.
Elhaym 2019 nov. 30. - 22:17:38 Előzmény libra26
(1518/1547)
Érdemes. Egy megrázó történet egy autista fiúról, egy lányról, aki mindent elveszít és egy nagymamáról, aki mindent megtesz, hogy a családja egyben maradjon. A drámai pillanatok mellett lesz humor is, meg persze aljas szereplőkből sem lesz hiány.
Elhaym 2019 nov. 30. - 22:14:14 Előzmény bekka51
(1517/1547)
7/10
libra26 2019 nov. 30. - 17:53:34 7/10
(1516/1547)
Dobok is egy 7 pontot ennek a remekműnek... Na nem azért mert kiemelkedően jó volt, de én sokszor jókat röhögtem rajtuk és hát mi kell este az embernek egy fárasztó nap után! :D :D

Egy ideig még biztos én is fel-felnézek ide, senki ne tartsa magában, ha mondana még valamit:D

Sziasztok! :)
7/10
libra26 2019 nov. 30. - 17:51:25 7/10 Előzmény mihenike
(1515/1547)
:DDDDDD óriási

Isten áldja azt/azokat, akik megalkották a fordítást ennél a sorozatnál!!! Rengeteg pluszt adott!
7/10
libra26 2019 nov. 30. - 17:49:43 7/10 Előzmény bekka51
(1514/1547)
Köszönöm neked is a kedves szavakat! :) örülök, hogy csatlakoztál hozzánk a komment szekcióban :D
Viszont minden jót! :)
bekka51 2019 nov. 30. - 15:51:27 Előzmény mihenike
(1513/1547)
Szia,
Elkérhetem az új topik webcímét?
Itt megtalálom... Köszönöm szépen.
Szép hétvégét mindenkinek!
mihenike 2019 nov. 30. - 15:49:33
(1512/1547)
Sziasztok.... megtaláltam egy tavalyi szösszenetet Nurantòl és Efsuntól

„ Ez a szinkron óriási!
Efsun és Nurán:
"annyi gyülölet van benned, hogy 2 évadnyi török szappanoperát lehetne belöle írni"
"a suszter maradjon a kaptafánál"..."milyen suszter?!? a nyomozó után már a suszter is kellene?!?"

:D!
mihenike 2019 nov. 30. - 14:09:54
(1511/1547)
Kedves Libra26,Bekka51,Alberia,Sumomo és sokan mások, akikkel együtt másfél éven keresztül követtük az Atahan&Demirci család életét :D! Külön öröm, hogy a „szöszeneteim“ ilyen nagy sikert arattak :)!

Arra a kérdésre én sem tudom a választ, hogy „miért néztük ezt a sorozatot?“-hiszen ez egy nagyon rossz sorozat volt... vagyis én ha komolyan vettem volna öket, akkor biztos nem szenvedtem volna végig 401 részt, én teljesen viccként fogtam fel :)
Például a Cennet is rossz volt, de az idegesített is, ùgyhogy nem is néztem végig... nem idegesítettem vele magamat!
Viszont Efsun&Hülya&Kenanom&Sultán rengeteg emlékezetes és mókás pillanatot adott nekem/nekünk :)!

A finálé egyrészt rettenetesen felbosszantott, mert a rendezönek legalább most nem kellett volna ennyi nyitott szálat hagynia... másrészt nagyon tetszett, ahogy Efsun és Kenan visszaemlékeztek a legnagyobb büneikre és megkapták a büntetésüket... mert akàrmennyit is változott Efsun a 3.-4. évadban, én sosem felejtettem el, hogy miket tett elötte, pedig sokan elfeledkeztek róla és sajnálták Efsunt (én is a facebookon olvastam a kommenteket...)

Szultán szerintem nem halt meg, mert végig pislogott és nyögdécselt, agyvérzést kapott és nyomorékként kell tovàbb élnie...
Az egy dolog, hogy Hülya elküldte Efsunt, mert Hülya tekintetén látszott, hogy ismét elborult az agya, de Bahar biztos soha nem hagyná magára a terhes hùgàt, szóval nem kell neki ùjra a nyomortelepen élnie...
Nevetséges, hogy Kenan mindent tùlélt és egy piti tolvaj végzett vele....!!!!!
A Figen-témára sem kaptunk választ!
Ganimet sem tudta meg, hogy Zeynep öngyilkos lett...!
-ráadásul a finàléból is sok jelenetet is kivágtak...!

Egyelöre ennyi jutott eszembe, de még fogok ide írni, mert 401 rész és másfél év nem tünik el nyomtalanul :)

Találkozunk jövö héten az ùj sorozat topicjában!
7/10
libra26 2019 nov. 29. - 23:07:26 7/10 Előzmény Alberia
(1510/1547)
Az első pár résznek biztos én is adok esélyt, nem szeretnék teljesen eltűnni :)
bekka51 2019 nov. 29. - 18:54:05 Előzmény libra26
(1509/1547)
Szia:)

Nagyon jók a meglátásaid, elemzésed, fejtegetéseid. Öröm volt olvasni téged is.

Nagyon későn kapcsolodtam be, ilyen marathoni szabású sorozat nézésbe. Amikor ráébredtem az ópiumos mivoltára, hétközben nem is csináltam más programot, unokákat vigyék el hat oráig, hogy nézhessem a sorozatot, telefont sem vettem föl, majd hívjon vissza, ha kellek,... :))
vagy visszahívlak...volt a gondolat. :D

Ha nekünk, kellene végig gondolni, mi is lesz Efsun életének tovább gördítése, az élet megy tovább töretlenül, nincs mit tenni ellene a sorscsapásnak, bizonyára a baba nagy élteterőt tud nyújtani, hogy tovább vigye a sorsfeladatát.
Ott van az üzlet, Orkunnal társak. Azt fel tudják lendíteni. ..nagy tapasztalattal :D
Figenen, rajta tartanám a szemem, nem megy ki a bögyömből az a három szó: "Mit kell tennem".....készségesen, emberi gyarlóság vett rajta erőt,s engedett a zsarolásnak.... hogyan történt a gyermekrablás?

Mindenkinek szép estét, jó egészséget kívánok!
bekka51 2019 nov. 29. - 17:58:51
(1508/1547)
Sziasztok :)

Nehéz mit mondani, mit írni egy befejezés után. Nehéz mert vége lett valaminek,ami estéről - estére odakötött a képernyő elé.
Sokáig a Gresham-törvény mükődött, szinte törvényszerű volt,hogy az erőszak győz, és hatalmasodik el, ámde az élet mindent lát, a karma lép életbe, s benyújtja a számlát mindenkinek.

Kiváncsi lettem volna, ha többet tudunk meg,ha Figen közrejátszott a gyermekrablásban? Annyira megakarta kaparintani Mehmet urat, s hátat fordít Bahar jóságos segítségének,amit érte tett a börtönévek után???

Kiváncsi lettem volna, milyen utolsó képkockák játszanak le Arda elméjében....hisz számára nem volt közömbös a lány, sokáig.....
Kenanét tudhattuk , Efsunét láthattuk, bizony nem kímélt senkit, átgázolt mindenkin,hogy elérje a célját a gazdagság , jómód felé.