7/10
libra26 2019 nov. 22. - 10:19:39 7/10 Előzmény mihenike
(1447/1547)
Sziaaa! :) Jókor jöttem, én is most készültem értékelni, hogy már megint mi volt ez :D
A részek nézése közben két reakció cseng mindig a fülemben, az egyik Efsuntól a klasszikus "na mi van mi ez már megint?!", a másik Hülya magas c-t megütő "mi???" kérdése... Csak kapkodom a fejem! :)

1. Sultan ruhabábu lepofozása :) én tényleg csak azon csodálkozom, ezeknél hogy vágtak ennyire komoly fejeket :) apropó Sultan ilyenkor úgy vonul be, mint a legnagyobb gengszter, oldalán meg az erőltetett szárnysegéd, sipákoló-jajveszékelő Ganimet anyánk! Ütős páros :D

2. Efsun milyen fejeket vág, mikor mondják neki, hogy lefoglalták a házat és ezt ő művelte!!! :D de igazad van, semmit se mondott a saját védelmében, Törökországban nem divat észérvekkel előállni! Inkább megmutatta "nénémnek" hogyan kell jól a földre hajigálni azokat az ízléstelen ruhákat :) (a ruhaboltos jeleneteknél én augusztus óta hallom Salih bátyámat, "10 líra, 20 líra" :D)

3. "Orkun néma Leventét játszik egész részben" - óriási :D tényleg mindenhol ott somfordál, hallgatózik, leskelődik... Majd csak tesz is valamit azzal a lemezzel! Visszaadja Zeynepnek?!;)

4. Zeynep&Zuhal... Szegény Zuhal, először mondott igazat életében :D erre jól megcibálják... Zeynep itt már végleg elborulni látszott! Salih pedig, a hivatalos "sírásó" és bűnöző bölcselkedik egy sort, hogy ez bizony Allah büntetése a lányoknak :D Sultan és Salih a megmondóemberek, akiket Allah eddig még nem vert el... Talán a végén?

5. A vörös démonon most én is jót derültem! Mit alakított ott a háznál :D (nagyon jó hangválasztás) Ganimet meg tovább sipákol, megőrülök, mikor ilyen erőltetett módon rosszul lesz... Kamil úr mit csinál amúgy, beleszeret itt az utolsó pillanatokban?!

6. Volkitolkira osztották a nyomornegyed akcióhőse szerepet a végére :)

7. A villa
"Mehmet, most először értesz egyet velem...És miért?? Mert igazam van!" :D akármilyen is Virágszálam, rengetegszer volt igaza a bugyuta bátyja mellett... "Felhívom még egyszer a fiamat... Hátha most felveszi... Úgyse veszi fel, tessék nem vette fel" :D levegőt sem vesz!

8. Hazaér a megtört Asim, aki megint csak egy értelmetlen félmondattal tud előállni! Ő is inkább elhallgatja mi történik, mert mindig az a jó megoldás!

9. Jó ez a Figen-szál!!! Jó titokzatos akarom mondani:D hopp, már otthon van a villában, de hogy mit csinált a kocsmánál, ki tudja...

10. A Kenan-féle pszichothriller Atahanéknál :) (úgy látom, Hülya és Asim egy hálószobán osztoznak :D egyszerűen megőrülök ettől a párostól, Virágszálam nőben nem éppen kicsi, Asim meg... Mintha a kistesója lenne, főleg 5-10 centis magassarkúk esetén, szörnyen mutatnak együtt de nem feltétlen a magasságok miatt) Szóval ez hatalmas, ott egy kéz a ház előtt, Beyza 60 másodpercen keresztül sikít! Mindenki egyszerre rohan az ajtóhoz! Kőkemény dráma, Baharnak ismét annyi jut, hogy felvigye a gyereket az emeletre... Ez a Kenan nagyon beteg! :)

11. "Thorosz nyomozó vérszegény nyomozása" jogos meglátás :D ez akalmatlanabbnak tűnik az összes eddiginél... Hol van már Ömer nyomozó, aki 24 órát adott Kenan Erksannak? 6 év lett belőle de az mellékes :)
Hülya milyen elborult tekintettel sokkban ült a fotelben! Imádom hogy mindig átalakul:D!

12. Efsun magánszámai :) hát ez jó volt, kicsit ivott és a stílusa a régi, a gelincsik dombi :) meg betette azt a török siratózenét max hangerőn... Attól legfeljebb eret akar vágni az ember :D milyen szövegei vannak így egymagában... Aztán jött Nyurga és enyelegtek kicsit telefonon, nagyon romantikus :) de a végére abszolút hiteles lett ez a szerelem Arda részéről is!

13. Nyurga még izgul kicsit, hol lehet az a lemez...
mihenike 2019 nov. 22. - 09:38:31 Előzmény libra26
(1446/1547)
Szia!

1. „két anyám“ a boltban: Gyerekek, itt csak nekem volt olyan érzésem, hogy @ezek már megint miröl beszélnek?@ Mi a fene köze lenne Efsunnak ahhoz, hogy lefoglaltàk Ganimet házát?! De Efsun sem mondta volna, hogy „nekem semmi közön hozzá“, csak ordíbált egy jóízüt, ahogy szokott. én meg csak néztem, hogy ezek mit élnek àt?! a végére csak kiderült, hogy a Vörös démon vette meg a házat, de odáig olyan érzésem volt, mintha kínaiul beszélnének :)

2. Asim elrablása:
Kenanom jól ráijesztett Asim papára! a két kiskakas! ez a forgatókönyv nagyon beteg! és a rendörség természetesen nem találja Kenanomat sehol!

3. Zeynep&Zuhal:
ez a Zeynep egyre csùnyább, amikor ideges :) nem baj, Salih bátyám megmondta, hogy megérdemlik egymást és ez Allah keze, hogy egymás ellen fordultak :) haha

4. Zeynep gyorsan egy titkos esküvöt akar, hiszen nincs meg a lemez! Arda egész nap keresi a megfelelö helyszínt Zeynep asszony számára-haha! ezek a szövegek :D

5. Hülya: „Mehmet ez az elsö eset, hogy egyetértesz velem“ Asim: „nem értem utol Ardát, nem találtam meg“ -oh édes istenem :)

6. Orkun az egész részben „néma-Leventét“ játszik, nem szólt semmit, csak jött-ment fel s alá, nézett bambán és szorongatta a lemezt!!!!

7. A vörös démon házfoglalása :D Elnézést, de ezt a Ganimet ki nem állhatom!!! Legalább a vörös démonon jót lehet röhögni!!!! Kamill ùr a mentöangyal!
„megölöm ezt a nöszemélyt“

8. Beyza sikoltozàsa:
Egy összeégett holttest a villa bejáratánál!!!! Hülya: „Asim!gyere“! oh igen, Asim a mentöangyal :) Hülya ùjabb oscar-díjas alakítàsa és Thorosz nyomozó vérszegény nyomozàsa!
Apropó, nem arról volt szó, hogy a nyomozók vkit oda állítanak, hogy figyelje a villàt?! másrészt pedig most elszólták magukat, hogy ök tudták, hogy Müge Görögo-ban van?!

9. Volkitolki: még jó, hogy nem a piacon beszélgetnek, jobb félig az utcán, de Orkunt észre sem vették :D ez hihetetlen :D
„Felébresztesz mint egy duplakávé?“

10. „pizza, fagyi, banán“-Efsun két korty Uzótól becsincsentett :)ilyenkor nem tudja levetközni, hogy ö bizony a gelincsik dombról jött. Majd hívta Bahar, hogy szegénykémnek is legyen szerepe ma :) Bahar: „Arda sem mondott semmit“ erre Efsun @az én férjem soha nem mond semmit@- majd egy jó kis nyálas jelenet az üzlet ajtajánál :) (Orkun ismét leselkedett)

11. Efsun és Arda örömködnek a parkban„ki vagy teeee? egy hoollywoodi superstar?“ De vajon kinél lehet a lemez? senki sem tudja.... „jaj Arda a kalóz lemez màsolók sem foglalkoznak ennyit a lemezekkel, mint mi:)“

Mindenesetre Efsun egyre jobban néz ki!
mihenike 2019 nov. 21. - 22:27:55 Előzmény Alberia
(1445/1547)
sziaaaaaa!!!!! na neeeee!!!!! ma konkrétan ki lett mondva, hogy el kell válnia a férjétöl?!?? talán csak nem él?!?! akkor miért volt börtönben?!? mi vaaaaan?!?! az a kés is életlen volt, amivel leszúrta a férjét?!? oh Allah segíts rajtam!!!! reggel fogom megnézni :D
mihenike 2019 nov. 21. - 22:25:30 Előzmény Elhaym
(1444/1547)
szia! én biztos fogom nézni, akár milyen is lesz :)
bekka51 2019 nov. 21. - 21:46:44 Előzmény Alberia
(1443/1547)
Holnap reggel, talán sikerül megnézni a filmet...
Úgy emlékszem, hogy Figen vallott a múltjáról Mehmet Emírnek,
-- a férje rosszul bánt vele, bántalmazta és ezek után talált valakit,aki jó volt hozzá, s megtörtént az elkerülhetetlen lamúr...
kiderült és jobban bántalmazta Figent, és akkor előkapta a kést, és szúrt...ezek szerint nem volt eredményes a bökés ?... ha él a férj.
Vagy a szövegíró már nem emlékszik mi is volt a mellékszereplők tragédiája...

Szép álmokat, jó pihenést !!
1/10
Alberia 2019 nov. 21. - 18:47:26 1/10
(1442/1547)
Végig néztem eddig 395 részt! Most veszítem el a fonalat? Úgy emlékszem : Figen megcsalta a férjét, aki ezért megverte, és Figen válaszként megölte. Ezért volt börtönben, ahol a szárnyai alá vettte Bahart, amiért később Bahar fogadta be stb... Akkor most kitől kell elválni? Segítsetek tisztázni bennem :D. Igen hova tüntek a régi jó, vagy roszz karakterek? Hová tünt Ates Bácsikája, vagy kije? Egy kellemes öregúr volt. Hátha Atesék boldogságára még előkerül :)
bekka51 2019 nov. 21. - 16:25:31 Előzmény mihenike
(1441/1547)
Sziasztok :))

Ha jól emlékszem a gyönyörű,okos :) Zeynepnek jutott az eszébe, hogy földbe ássa, nagy téglával letakarja a lemezt...
-nesze neked nedves föld, mit akart?- Hogy meggyökerezzen az a lemez ?!
Orkunnál müködött is, nem esett semmi bántodása a nedvességtől , súlytól... azt nem tudom, ha közben esett-e eső,ami eláztatta volna ??? :DD
Elhaym 2019 nov. 21. - 16:03:14 Előzmény evabloch
(1440/1547)
Remélem a Fogd a kezemnél is megmarad a társaság és olvashatjuk a szórakoztató kommenteket is. Ahhoz még én is hozzá tudnék szólni.
ninjago 2019 nov. 21. - 15:32:44
(1439/1547)
Sziasztok! Egy ideje letettem a kommentelésről. Megnéztem a You Tube-on néhány régi részt az elejéről, és fáj a szívem, hogy ennyire elrontották ezt a jól indult útvesztőt. Ates és Bahar aranyosak voltak, most meg ahogy ülnek a nappaliban, mint két panoptikum-figura, gyakorlatilag már nem is szólnak bele semmibe. A gyerek is teljesen jelentéktelen lett, mióta a valóságos szüleihez került. Efsunban sokkal több volt a fantázia, ahogy a kislánnyal bánt.
De amit a legjobban elrontottak az Zeynep: az előző kislány bájos volt, sőt, szép, ez a Zeynep meg csúf, mint a bűn, és el akarják velünk hitetni, hogy ez egy sikeres (színész?)vagy mi , modell. Szerintem az előző Zeynep azért lépett ki, hogy nem kelljen ezt az undorító figurát alakítania. De egy undorító jellemnek is lehetne elfogadható külseje, de ez a csaj úgy néz ki, mint egy halálfejes kígyó.
Aztán vegyük sorra: Juszuf úr már rég elfelejtődött, hála istennek Ganimet rokonsága is, de: hol van Fülia, és Cemre, mi lett Arzuval? Ezek mégiscsak fontos szereplők voltak, aztán úgy eltűntek, mint szürke szamár a ködben.
Az öltözködés nekem is feltűnt, beszédben meg állandóan a hidegről van szó. Törökországban nincs tavasz meg nyár? Tudomásom szerint van, sőt, mikor ott voltunk nagyon régen nyáron, igencsak dúlt a kánikula. Aztán Bahar öltözködése továbbra is kiakaszt, attól, hogy van egy párna a hasában, még lehetne valami rendes ruhát ráadni.
7/10
evabloch 2019 nov. 21. - 14:24:06 7/10 Előzmény libra26
(1438/1547)
Valóban fantasztikus, hogy ez a sorozat milyen kommenteket váltott ki és milyen jó kis társaságot hozott össze! Amióta a sorozat megy, minden kommentet elolvastam. Ez lett a kedvenc szórakozásom, még akkor is, ha elég ritkán szóltam hozzá, de legtöbbször szóhoz sem jutok... Ami mégis meglep az, hogy ennek ellenére, az értékelésnél csak 6,5 pontot kapott!
7/10
libra26 2019 nov. 21. - 11:17:46 7/10 Előzmény bekka51
(1437/1547)
:)Ennél nagyobb igazság nincs is! :D
7/10
libra26 2019 nov. 21. - 11:16:41 7/10 Előzmény mihenike
(1436/1547)
Ezt annyira tűpontosan és szórakoztatóan összehoztad, hogy nem írok regényt kivételesen! :) :)

Csak 1-2 megjegyzés:
- Efsun megkezdte volna a bosszút???! És Ganime anya az első a listán :D
- Efsunom hogy túltolta a nyáladzást, "a szerelmünk a második virágkorát éli" volt a legjobb :D imádom :D
- nagyon hiányzott Orkun, mert nem ármánykodnak elegen!!! (A nővérétől a mai napig kivagyok:))
- Zuhal&Volkan&a török népmese a CD-n... Mindent felülmúlnak a történések!
- már megint a képzelgés!!! Basszus, olyan csalódás volt, ez a jelenet így lett volna tökéletes! Sultannak a szíve mélyén biztos, hogy fontosabb Efsun... Csak így már késő...
- szeretem ezekben a sorozatokban az időjárást és hogy ki hogy öltözik :) Sultannak olyan tél van,mint 2 hónapja, Efsun ingázik a tél és a tavasz között a bokacsizmájával, Virágszálam csak felül fázik, Zeynepnek melege van :) a férfiak meg mindig ugyanazt az átmeneti stílust nyomják
- Hülya megint ledominálta a nappalit :D jogosak a meglátásai ezúttal... "Asim, te is szólj valamit" "Hülya, kérlek..." óriási, ezt tudta szólni! :)
- Ates milyen fejjel nézi Hülya magyarázását:D
- Figen jól eltűnt, de számomra sem okmányiroda hatása volt a helynek! :d

És a 2 kedvenc beszólásom:
"Zeynep, te meg hogy öltöztél fel? Mint aki elfelejtett szoknyát felvenni..."
"maga hogy várta ki a 9 hónapot, hogy megszülessen"
Fantasztikus a magyar fordítók munkája :D
mihenike 2019 nov. 21. - 11:03:41 Előzmény Sumomo
(1435/1547)
Nem mondod, hogy a növerö férj él?! akkor Figennek el kell válnia!!!! :D
1/10
Sumomo 2019 nov. 21. - 10:49:54 1/10
(1434/1547)
1o. ponthoz
én már azon sem lepődnék meg, ha Figen kamu gyilkosságért ült volna, pl. a volt(?) férje így kezdett új életet.
7/10
libra26 2019 nov. 21. - 10:46:24 7/10 Előzmény mihenike
(1433/1547)
Szia! Én is!!! :D de nagyon... Egyszerűen fantasztikus, hogy ez a sorozat ezt váltotta ki :D
mihenike 2019 nov. 21. - 10:09:38 Előzmény libra26
(1432/1547)
én ezt a jó kis társaságot sajnàlom, akik itt összejöttünk! :D
mihenike 2019 nov. 21. - 10:05:59 Előzmény libra26
(1431/1547)
Szia! 395

1. Efsun&Arda boldogsága:
„szívem, drága életem“
„Hamupipöke hozott lufit, nápolyit és cimitet az Ö élete szerelmének :)
Arda: „drágám elég lesz, mert bele halok a romantikába“! „menjünk a vidámparkba!
„màsodik nászùt“ Igaz, hogy a kapcsolatuk másodvirágzását éli, de tányértörés helyett cd-törés, és mielött Arda elbízná magát, tudja, hogy egyszer még bosszùt áll rajta :)

2. Zeynep&Sultan
Zeynep és a videóhívás: „mit akarsz te sunyi?“ és igen!!!! Szultán másik lemezt adott oda, nem is olyan ostoba, tudta, hogy Efsun elmegy kommandózni a házukba :)!
Még jó, hogy volt Ardánál laptop, így gyorsan visszamehettek az ügyvédhez, mert senki nem mehet börtönbe...!!!! az ügyvédnél jó nagy a forgalom ma délelött :D! Majd jön egy kis nyálas bùcsùzkodás és vicces visszaemlékezèsek (régi Zeynep is feltünik) :D! „minket egymàsnak teremtettek és nem hagyják, hogy boldogok legyünk“ „menj te, nem én megyek“ -ilyenkor mindig eszembe jut, hogy milyen romantikus körülmények között jöttek össze :)

3. Zeynep kiöltözik és indul a válóperre, a két anyja teljesen ki van, hogy olyan miniszoknyában megy, mintha „elfelejtett volna szoknyát hùzni“ :)! Szultán elöadja, hogy Ö nem ért semmi, Ganimet pedig egyszerre sajnálja Efsunt és örül a lánya boldogságának, mert Arda egy disznó... :) (én már ùgy látom, hogy itt senki nem fogja megtudni, hogy ezek között semmi sem történt!!!!!)

4. Hülya Atahan: „halihalo!“ Ez életem legszebb napja!!!! mindenki komor fejjel indul a válóperre, kivéve Virágszálamat! Bahar&Nuran felhívják Efsunt, hogy megtudjanak vmit, de sem ök sem Ates nem lettek okosabbak!

5. Kimondják a vâlâst (hogy tudták ilyen gyorsan leszervezni ennek a tàrgyalàsnak az idöpontját? haha) Arda fut az ex-feleség után, közben Zeynep is üldözöbe veszi Ardát és jön Virágszálam!
Zeynep: Drágám még nem szóltál anyukádnak?!? „mi szeretjük egy mást“ H: „éppen csak megszabadultunk az egyiktöl, de már itt is van a másik? ez csak egy vicc,ugye?“


6. a bíróságon egy ùjabb képzelgés! gondoltam is, hogy ez már megint mi, senki nem fogja megkérdezni, hogy mi volt azon a cd-n?!

7. Volki tolki követi Zuhált, lejátszák a dvd-t, amin csak egy mesefilm van..,,Aszta!!!! Ezt hova lehet még bonyolítani?!? az ismét „szigorùan örzött dvd-t“ most nem más, mint Orkun találta meg!!!! (komolyan kinek jutott eszébe ez a rejtekhely????)

8. Hülya magyaráz a nappaliban
„fiam, te szándékosan választod ezeket a nöket?!?! Zeynep megzsarolt, hogy feleségül vedd?!“ „én ezt nem hagyom, Asim mondj vmit! az egyiket kitettem és most választasz egy másikat a nyomornegyed mély bugyrából“
Miért nem meséli el Anyukának, hogy mi történt?!?

9. Kenanom leskelödik a bíróságon, majd megjelenik a villa elött, ahol ugye bár már biztonsági ör sincs, így elrabolja Asim papát

10. Efsun egyszer már adta Orkunnak a boltot, nem igaz?!? akkor miért mászkál ide?

11. „türelem! maga hogy bírta ki a 9 hónapot, hogy megszülesssen?“
Ganimet kilakoltatják?! adósság?! nem arról volt szó, hogy tele van pénzzel?! nem baj, van neki másik kettö!!!! Szultán szalad, hogy megmentse a barátnöjét :D! (Efsun?!?! mi köze van ehhez Efsunnak?!?)

12. Figenünk hova ment és kit keresett?! ùgy látom, hogy ez nem az okmányiroda :D de sajnos 2 percnél több jelenetet nem kapott!
bekka51 2019 nov. 20. - 19:46:40 Előzmény libra26
(1430/1547)
Egy férfit dicsérni kell, eszét,szépségét ha fényévekre is van ezektől, s egyáltalán ilyen tulajdonsággal nem is lehetne meggyanúsítani. Egy férfi ,ha egy fokkal szebb az ördögnél,akkor már Gyönyörűűű !! :DDD
bekka51 2019 nov. 20. - 19:41:39 Előzmény mihenike
(1429/1547)
A nyámnyila kapuőrnek erre volt esze,hogy megfossza Beyzát a pénzétől. ...pasiból van összgyúrva :D
7/10
libra26 2019 nov. 20. - 17:22:30 7/10 Előzmény mihenike
(1428/1547)
Igen és én csak ezért sajnálom, hogy most lesz vége mert azt már nem láthatjuk, ahogy újra a villában él!!! :D hahaha na jó akkor soha az életben nem érne véget... A török Szabó család maratoni története :)