1/10
Alberia 2019 nov. 29. - 14:25:05 1/10 Előzmény libra26
(1507/1547)
Én köszönöm, hogy olvashattalak, élmény volt minden "megszólalásod". Remélem nem végleg köszöntél el. (Én adok egy esélyt az új sorinak is, mert ahogy ninjagó is írta nincs nagy választék ebben az időzónában.)
7/10
libra26 2019 nov. 29. - 10:49:05 7/10 Előzmény mihenike
(1506/1547)
Sultan és Kenan? Igen, határozottan gonoszak voltak, talán a legegyértelműbben... De náluk is láttunk csodát! Sultan anyai szeretete Efsun iránt... Kenan hatalmas szerelme Hülya iránt, amiért képes lett volna változni is! :D
Tele voltunk kiváló, érzéseket közvetíteni tudó aljas karakterekkel!!! :)

(Kenanom benzinkutas jelenete azért ott volt :D mindenki próbálta már megölni és ez a két senki végez vele :D kellett neki arcoskodni ott a kúton)

Elmondtam milliószor: sajnálom Bahar és Ates háttérbe szorulását, de egy percig se bánom Efsun és Hülya dominanciáját! Sok remek színész van a törököknél, ez a két nő pedig most azt bizonyította be (szerintem), hogy messze nem kell jó forgatókönyv, logika a történetbe, amíg ők a képernyőn vannak :D + érdekesség belenéztem filmes/sorozat trailerekbe amiben játszanak (igaz csak 1-1be) és nekem átjön ugyanúgy az erő, szóval van abban valami hogy náluk akad némi tehetség :D
Én mint egy kemény Hülya Atahan és Efsun Demirci/Atahan "rajongó", most búcsúzom tőletek! :DD Egy élmény volt, hogy ilyen kis banda jött itt össze, köszönöm, hogy olvastatok és hogy olvashattalak Titeket!!! :)
7/10
libra26 2019 nov. 29. - 10:38:35 7/10 Előzmény mihenike
(1505/1547)
Szia/Sziasztok, szép reggelt! :D

Én ezt gyorsan letudtam inkább ma, bepótoltam, ezen a gyászos lezáráson szeretnék mihamarabb túljutni :)
Ugye, ami 400 keresztül nem jött, azt a végére megkaptuk, még pedig igen durva (talán picit túl durva is?) verzióban! Ez pedig a sorozatot végig gonoszkodók méltó büntetése... Tudjátok ezzel a zárással miért ilyen elégedetlenek sokan? Kivételesen ránéztem egy facebook oldalra is, nem sokaknak tetszett a befejezés :D Azért, mert a jó Allah végül azokat verte meg rendesen, akik a legelején a hátukra kapták az egész sztorit és mindvégig eljutottak a nézőhöz - hol tényleg szerettük őket, feldühítettek minket, nevettünk rajtuk vagy ha csapás volt, együttéreztünk és nem az jutott rögtön eszünkbe, hogy "ácsi, de hát ő gonosz volt, megérdemli" :) erre egy jó példa: Sultant sokáig szívből tudtam utálni, 2 nappal ezelőtt pedig még én is megkönnyeztem a békülését Efsunnal :D
belátom, engem jobban megérintettek a hibátlanul játszó negatív szereplők a végig szenvedő jóknál - szép, szép, hogy Ates és Bahar a két gyermekkel boldog családot alkotnak a végén, de elég elolvasni pár véleményt, az emberek nem erre emlékeznek! Máris Efsunt emlegetik, Efsun bánatát, Hülya veszteségét, mi lett Sultannal stb. Emellett lerágott csont, de alapvetően mit kapott Bahar és Ates?? Minden évadban kb. -8 perc részenkénti szereplési időt:) miután két évadot kegyetlenül végig szenvedtek, akkoriban még velük együtt sírt a néző, a harmadik évad középetől kezdve pedig inkább Efsunékkal együtt...
Teljesen egyéni vélemény, de azt nézve, hogy a török sorozatokban gyakran még a "törzs" főszereplő páros számára sincs happy end, ez közel sem volt a legtragikusabb zárás, amit írni lehetett! (Aki nézte pl. A Végtelen szerelmet, tudja miről beszélek) Sok kérdés maradt, igen, abszolút a nézőre bízva hogyan gondolja tovább... Efsunban lesz erő, hogy tovább csinálja? A babáért... Sultan meghal végül vagy kapott egy agyvérzést és bénán élhet tovább? Hülya belebolondul vagy bele is hal a szívfájdalomba? Ezeket meghagyták nekünk, képzeljük el az ideálisat! :)
Másrészről igen tragikus is volt, mert én szerettem azokat a karaktereket, akik most súlyosan megbűnhödtek Arda halálával! Egy anyának gondolom ennél nagyobb csapás nincs, Efsun pedig végre eljutott oda, hogy önzetlenül szeret valakit és elveszíti...
Efsun gonosz volt? Lehet... De igen is, mindig volt nála egy gonoszabb, aki kifundálta a terveket :) számtalanszor láthattuk Efsunom jó, emberibb oldalát, nem véletlenül (nem kell messzire menni, bevállalta hogy segít Asimnak Müge miatt)
Hülya gonosz volt? Azt mondanám, igen is meg nem is és aki látta az elejétől, az látta azokat a részeket, mikor totálisan elborult, Mehmet pedig sírva cipelte be az elmegyógyba.. Hogy láttuk-e az emberi oldalát? Folyamatosan, mégpedig anyaként - bármit megtett volna, talán túl sokat is a két gyerekért! Az viszont biztos, szinte minden nagy igazsághoz köze volt - Efsun csalását érezte, hogy Hasret él, ő mondta el otthon, ahogy Nuranról is ő mondta el az igazat :D
ninjago 2019 nov. 29. - 09:54:03
(1504/1547)
Sziasztok! Hát valóban elég borzalmas volt ez a sorozat, de többen is ott ültünk a tévé előtt, ha nem sikerült, később a You Tube-on meg lehetett nézni. Meg tudná nekem mondani valaki, hogy miután ennek vége lett, mit érdemes nézni? Örülnék a jó filmeknek, de azok éjszaka vannak. Ez a fél hetes, később háromnegyed hetes időpont a legalkalmasabb a kikapcsolódásra, aztán most mit kapunk? Kezdődik egy új török sorozat, megpróbálom, de nem ígérkezik túl fantáziadúsnak. És aztán néha megnéztem a hegyi doktort, ahhoz képest a Sorsok útvesztője csúcs volt. No, most aztán mit lehet szidni, azon kívül, hogy a számtalan csatornán alig van emészthető valami. A főzős műsorokat nem bírom elviselni. Félreértés ne essék, a recepteket a You Tube-on szoktam keresni meg a Face Bookon, de az nem szórakozás, hanem praktikus dolog.
1/10
Sumomo 2019 nov. 28. - 22:10:17 1/10 Előzmény libra26
(1503/1547)
Sziasztok, és jó éjt!
1/10
Sumomo 2019 nov. 28. - 22:09:31 1/10 Előzmény Alberia
(1502/1547)
annyian dicsértétek már Nurant, hogy a végén megnézem a sorozat első 150 részét!
:DD
7/10
libra26 2019 nov. 28. - 22:08:12 7/10
(1501/1547)
Sziasztok!
Sajnos én csak hétvégén fogom ezt a mai zárást pótolni... Remélem még megvártok és elolvassátok majd búcsú soraimat :D
Látom többen elgondolkodtatok miért is néztük ezt ennyien... Magam sem tudom, de a saját nevemben csakis annyit tudok mondani, hogy valamiért mindig ott ültem és néztem :) valamit tehát szerettem benne (de azt hiszem annyira ragaszkodtam 1-2 karakterhez, hogy ők vittek magukkal tovább)

Szép estét, ha láttam, én is jelentkezem majd, akárcsak mihenike! :)
7/10
libra26 2019 nov. 28. - 22:03:11 7/10 Előzmény Gulyás Katalin
(1500/1547)
Szerintem ezeknél ilyenek nem témák: Bahar és Efsun pedig 30 vagy 30 valamennyi +osan hozták a 20 éves karaktereket, mármint a sztori elején :D nekik mindegy... Dobálóznak plusz-mínusz 10 évekkel:D
1/10
Sumomo 2019 nov. 28. - 22:03:03 1/10
(1499/1547)
Na most jó elgondolkodtam. Milyen is volt ez a sorozat?
Ha nagyon belegondolok borzalmas.
Eleinte azért ugrottam be ide, hogy nézi-e ezt egyáltalán valaki?
Aztán mihenike szösszenetei új értelmet adtak sorinak. Azóta nem veszem komolyan. A filmet.
Aztán jött libra és kialakult egy bohém páholy, ahol humor lett a kohéziós erő.
Most a végére pedig kiderült, hogy ez nem is páholy inkább egy klub, csak vannak csendesebb tagok. :)
Másfél év (nekem csak egy), nagy idő, akár merről nézzük is.
mihenike 2019 nov. 28. - 21:59:28 Előzmény Alberia
(1498/1547)
Sziaaaa, én ugyan még nem làttam a mai részt (vagyis a yotubeon többször láttam az utolsó 5 percet...) de a tegnapi után màr sejtettem, hogy itt annyi megválaszolatlan kérdés fog maradni, hogy mi még írtunk volna belöle további 100 részt...
Miután megnézem írok :)
1/10
Alberia 2019 nov. 28. - 20:50:16 1/10 Előzmény Gulyás Katalin
(1497/1547)
Ebben a sorozatban következetességet ne keress. Az egyik szereplő spagetti pántos ruhában, a másik ugyanakkor és szinte állandóan a kék télikabátjában, stb.
1/10
Alberia 2019 nov. 28. - 20:44:24 1/10
(1496/1547)
Kedves mihenike, libra26, sumomo, bekka51 és kedves mindenki akik itt jártatok és vagy megnyilvánultatok vagy csak követtétek az eseményeket.
Így az utolsó rész után én feltettem magamnak a kérdést, hogy „NA MILYEN IS VOLT EZ A SOROZAT”?
Az egyik énem azt mondja, hogy jól indult, aztán vagy 200 részen keresztül csak valódi útvesztőben érezhettük magunkat. Egyébként az egész sorozat tele volt valószerűtlen dolgokkal (gyilkosságok, hullák ide- oda hurcolása, temetése, majd kiásása ugyan olyan ép takaróban ahogyan elrakták) , a török társadalom elképesztően korruptként való bemutatása, az emberek rendkívül heves vérmérséklete ( késelések, lövöldözések ). Tehát nem volt jó sorozat.
A másik énem megkérdezi: „ akkor miért ültünk oda minden este a tv, vagy számítógép elé a következő epizód miatt”?
Ez a sorozat olyan volt mint valami narkotikum. Valami miatt midig vártam a következő részt mert nagyon tetszett Nuran anyánk, Efsun , Hulya, Szultán alakítása, akiknek néha meg sem kellett szólalnia, csak egyetlen arcizmának a rándulásával elmondott mindent.
Maga a történet számomra elmondhatatlan, iszonyúan szövevényes. Nem tudok törökül, de azt hiszem a magyar fordítás rengeteget tett hozzá.
A befejezés amolyan összecsapott. Mindenkit kinyírunk valamilyen formában. A „jó” megmarad, a „rossz” meghal.
Én a magam részéről biztosan fogok még nézni török filmet, hátha valamelyiküket újra, más szerepben láthatom.
Holnap új nap , új sorozat virrad ránk. Remélem valamennyien ott is találkozunk, változatlan névvel.
Mára jó éjszakát, emésszétek a látottakat, nekem túl tömény volt, túl kegyetlen, hiányérzetem is van ( Szultán meghal vagy…., Figen szál ??, Efsun magára marad? vagy a mindig megbocsájtó Bahar magához veszi??? ) . Milyen is volt ez a sorozat??? …….hát nem is tudom továbbra sem….
Gulyás Katalin 2019 nov. 28. - 20:22:59
(1495/1547)
Azt szeretném kérdezni,hogy a csudába játszhatja Hülya-t egy 1981-es születésű nő? A két gyereke a filmben majdnem ennyi idősek?
7/10
Amiel 2019 nov. 28. - 19:06:03 7/10
(1494/1547)
Hatalmas pozitívum abban, hogy vége lesz a sorozatnak (ami egyébként fura lesz kissé), hogy szegény bűnronda Zeynep-et nem kell tovább bámulni. :D
Amúgy nem értem, így 400 rész után miért utolsó rész éppen most? :D Most kezdenének igazán belelendülni! :D
bekka51 2019 nov. 28. - 10:15:26
(1493/1547)
Szép napot kívánok mindenkinek :)

Nagyon koncentráni nem tudtam, vendég meg unoka körülöttem :)
Nem is leszek részletes, ti mindent leírtatok szenzációsan.

Nekem is Figen gyanús, nem kicsit, nagyon !! Mert ugyebár, amikor Kenan megzsarolta a férjezett státuszával, az volt a válasza, "mit kell tennem?!"... tehát benne van a slamasztikában a kislány eltűnésével, mert hát ruhát próbálni, üzletbe menni nem éppeen szerencsés egy kiskorúval elindulni,azok nem akarnak nagyon bótba járni,még akkor sem, ha kisláány....

Melyiket a kettő közül ???!! című rész - nekem Agatha Cristie jutott eszembe, ő tudta olyan izgalmassá tenni a várakozást, ki lesz a kövezkező hulla ?
Arda nem is sejti, mit készül tenni ellene az elhagyott lány...
Naa de ez a mai rész lesz.... s nem tudom elhinni ez az utolsó alkalom látni őket az Atahan villában.

Mit fogunk nézni ??? :)
1/10
Sumomo 2019 nov. 28. - 08:37:59 1/10
(1492/1547)
Még az ágyban eszembe jutott, hogy ez az utolsó rész.
7/10
libra26 2019 nov. 28. - 00:14:48 7/10 Előzmény mihenike
(1491/1547)
Sziaaa! :D hát ezt ismét nagyon élveztem, jó olvasni! :D

1. Történelmi pillanat, kedves sorozatnéző barátaim! Itt ma olyat láthattunk a 400.részben, amihez 399 epizód során még soha nem volt szerencsénk!!! Valaki bátorkodott a rendőrséghez fordulni! Asim drágám!!! :D taps taps és még több taps... És igen, kiderül, hogy a forgatókönyvíró képes akár ilyenekre is, köszönjük, most már megérte végig nézni :)

2. Efsun óriási, színészet a színészetben :D szegény Nyurga, vele meg bekajáltatták az egészet, őrület :D azért ez már-már kegyetlenség volt...

3. Kenanomat maga az ördög, Lucifer is csak irigykedve nézi! Sakkozik itt a családtagokkal, melyik bábut döntse le legközelebb :) eközben ez a Görögországból honosított Thorosz nyomozó tovább halmozza a hibákat - na jó, legalább Mügét mentették... De kit érdekel, hogy Cemal megölése miatt keresik!!! Imádom őket :D

4. Drága Figenünk karakterét az utolsó 10 részben olyan szinten homályossá tették, hogy már nem is akarom érteni, ki ő, miért jött és hány férje van, akiket megölt avagy nem ölt meg :D és igen, vajon most mi történt? Elvitte Nurant, de igaz a történet, miszerint elrabolták mellőle?! Elvégre Kenanom megfenyegette egyszer... Figen maga a rejtély :D

5. Ez a Mehmet egy örök szerencsétlen!!! Ezt csak így itt hagyom, kikívánkozott... Asimmal és Atessel kiegészülve tökéletes triumvirátus!

6. Jó volt látni Hülyát újra két lábon, fotel nélkül! :D de hamar visszaült - imádom egyébként, hogy itt a legvégén már 90%ban már csak nézésekkel és fejvágásokkal operál :D de azt szokásos érzéketlen stílusban el kellett mondania az aggódó családtagoknak, hogy ő jól ismeri Kenant és bizony szörnyűségekre készül!!! Az a nyugodt hangszín...:)

7. Zeynep totál megzakkant tényleg! Tudtam, hogy ez történik a végén, de 1-1 youtube jelenet alapján nem tudtam elképzelni, mi történik, hogy alakul át... Nekem így a végére összeállt, hiteles lett, ahogy tönkrement! Arda pedig hibás is benne, főleg mikor csak azért, hogy Efsunt féltékennyé tegye, közelebb engedte magához...

8. Ganime anyánk mindent túlél!!! 6-szor lett már rosszul, Zuhal adott be neki rossz tablettát, lecsapták egy lapáttal (jó régen), magára nyitotta a gázt!!! Mellette meg a Terminátor bújhat el...

9. Nagyon kíváncsi vagyok Sultant hogy éri utol a végzet! Ez azok közé az infók közé tartozik, amiről fogalmam sincs :D

10. A rész elején komolyan elhitték mindannyian Zeynepnek, hogy minden oké?? Pár héttel ezelőtt azt vártam volna Sultant ismerve, hogy valami fel fog tűnni neki a lányán, meglepően naív volt végig... Efsun jófej volt :D "lobogtatom a fehér zászlót"

11. Az Atahan nappali, ugyebár központi helyszín mostanság, mindenki ott ül, aki számít vagy valaha számított :D és az a vita, hogy ki éljen/haljon!!! Hülya továbbra is teljesen szenvtelen, kissé úgy hatott neki majdnem mindegy a dolog, de hát Nuran gyerek... Mindenki más kőkeményen Nuran mellett áll, de igen, értem az érveket! Bahar összeomlik, itt nincs jó döntés... Ates meggyőződése, hogy Efsunt majd menti a rendőrség, de én azokban annyira azért nem bíznék :) Arda mindjárt megver itt mindenkit! Mehmet ezzel a bárgyú nyugalommal az arcán próbálja hitelesen hozni, hogy szétfeszül... Asim arckifejezése arról árulkodik körülbelül, hogy azt se tudja hol van... Ki ezek, a kollégái? A rejtélyes Figen csak sír, komolyan nem értem a nő szerepét! Beyza&Adile :) miért kellett ilyenkor is sorfalt állni ott a háttérben??? :)
De ekkor felemelkedik a fotelből Hülya Atahan, mert neki joga van itt dönteni!!!

... Szenzációsak, kissé fájó szívvel várom a zárást :D amit lehet késve fogok megnézni, de ha láttam jövök és lehet századjára is leírom majd mit/kit szerettem és miért vagy éppen mit nem! :D remélem azért a héten még lesz itt egy kis kibeszélés :)
mihenike 2019 nov. 27. - 22:12:27 Előzmény bekka51
(1490/1547)
Én kb azóta sajnálom Zeynepet, amióta 200 résszel ezelött Arda ott hagyta a hotelben... tudom, azóta sok baromságot csinált, de én együtt éreztem vele végig...
mihenike 2019 nov. 27. - 22:09:09 Előzmény bekka51
(1489/1547)
Asim apánk tényleg felvette a kapcsolatot a rendörséggel :D
mihenike 2019 nov. 27. - 19:33:51 Előzmény libra26
(1488/1547)
Folyt.köv.

Ez mekkora volt! Kenan egy igazi pszichoPAPA!!!!!!

5. Hoppá a rendörök követték Asimot&Kenanom embereit... Asim elmondott mindent Mehmetnek a zsarolásról, a rendöröknek is, akiket nem érdekel, hogy a körözött Müge Görögo-ban van, inkább megvédik öt is Kenantól... Efsunt is beavatták és az egész csak játék volt!!!! szegény Arda nem tud semmiröl...!!!!
Komolyan mondom, hogy ez a forgatókönyvíró tud ilyet is, akkor eddig miért volt ennyire debil????? :)
Persze Kenanom megint meglépett....

6. Figen megjelenik Nuran nélkül! Bahar ismét összeomlik! (Figen összejátszott Kenannal?)

7. Kenan elrabolta Efsunt és Nurant is... oh Allah!!!!

8. Kétanyàm közben rájön, hogy Zeynep meglopta öket, aki ugye Orkuntól fegyvert kért...Zeynep felgyùjtaná a pénzt... és közben Ganimet rosszul lesz... de tùléli...

9. eközben a nappaliban, mindenki maga alatt van (ismét) és Hülyànak jár az esze, elindult az utolsó óra...ha kell Efsunt áldozzák fel Nuranért... Bahar megint mindjárt rosszul lesz.
És Atahanék közül még senki sem tudja, hogy Efsun terhes...
Bahar még soha életében nem
volt ilyen ingerült!
Arda Bahar szemére veti, hogy a testvére gyilkosa lesz..., aki ugye elvette az életét és a gyerekét!
Hülya&Mehmet meghozzák a végsö döntést! ök bizony Nuránt mentik meg!!!!!!

10. Zeynep elindul utolsó ùtjára!

Hihetetlen hogy holnap vége :D