1/10
Alberia 2019 nov. 25. - 19:51:12 1/10
(1467/1547)
Ma ete rájöttem, hogy Efsun monológja közben nem szabad vacsoráznom :D Amikor azt mondta " hová tűnt az én legendás intelligenciám", majdnem félre nyeltem:D:D
offtopic
Elhaym 2019 nov. 25. - 15:55:28 Előzmény mihenike
(1466/1547)
Nagyon szerettem. :)
Esetleg majd a szereplők viselkedéséről lehet majd sokat beszélni. van akiket nagyon lehet majd kedvelni, van akiket nem. :)
offtopic
mihenike 2019 nov. 24. - 17:06:48 Előzmény libra26
(1465/1547)
Szia, szóval Alahh lenézett rám és a Kivancos „Tüz&víz“ cīmü sorozat nincs fent egészben a youtube-n... viszont helyette feldobott egy másikat, „az éjszaka királynöje“ címmel, ami csak 49 magyar epizód.... hm... nem is tudom mit szólok hozzá, nem tùl sokat, de ha érdemes megnézni, akkor szólok! A Szulejmánból van benne a lófejü hárem-hölgy (abbol kb 10 részt lättam szóval csak az arcára emlékszem) és Ömer nyomozó a mi Ùtvesztönkböl :)
Viszont az elözöt, amit láttam nézd meg :)! „Egy ellopott élet“-Tubával a föszerepben :)
mihenike 2019 nov. 24. - 16:53:17 Előzmény Elhaym
(1464/1547)
Remek, akkor ott folytatódnak Isztambul drámái :) talán nem lesz ennyire beteges a sztori, akkor nem kell ennyi butaságot kielemzni, csak élvezni a sorozatot :) szóval te is szeretted a Piszkos pénzt :) Jó kis társaság jött itt össze!!!!!
bekka51 2019 nov. 24. - 13:41:15 Előzmény mihenike
(1463/1547)
Szia :)

Köszönöm szépen a méltatást, a ti elemzésetek csúcsok-csúcsa :) Nekem nincs gyakorlatom, igyekszem.... mert a gyakorlat tesz mesterré :DD
Legtöbbször, a 1o éves és a 4 éves unoka van velem, őket is figyelem a a szemem sarkából, kárt ne tegyenek egymásban.
Volt eset amikor a 4éveske mondja a nagyobbnak, ha majd iskolás leszek,én is gyökér leszek :D
-de ezt pöszén mondva... :))
gondolok arra, előzetesen, valamit csinált neki a nagyobbik...

Szóval, én szeretem az életszagú filmeket, de ez valahogy lekötött,betegesen éreztem itt az idő, TV.t bekapcsolni, mert jön az Efsun familia. :)
Nos, én kevesebbért megharagudtam volna a testvéremre, nem lett volna ennyi elnézés,megbocsátás..... ők csak együtt nevelkedtek,semmi rokoni szál nem fűzte össze őket.... és mégis, az örök megbocsátás, olyan keresztényi módra :)
NagyAllah segítse őket ......meg a sorozatból kimaradt szereplőket is, bizonyára elegük lett a sok gonoszságból !! :))

Nemsokára vége, és egy kicsit sajnálom is....

Szép és kellemes hétvégét kívánok :)





mihenike 2019 nov. 24. - 12:09:12 Előzmény libra26
(1462/1547)
Jó lenne még egy sorozat, az eltünt szereplök nyomában :D az a sok elfelejtett szereplö.... :D
Bahar háttérbe szorítása miatt gondolom, hogy abba kellett volna hagyni, amùgy meg így van jól, ahogy van, hiszen Virágom&Kenanom mennyi emlékezetes pillanatot adott nekünk :D!
mihenike 2019 nov. 24. - 12:05:46 Előzmény bekka51
(1461/1547)
szia!!!!! nagyon tetszett a te elemzésed is :) szétröhögtem magamat :) aztán nekem 2x is meg kellett néznem, hogy fel tudjam fogni, hogy mi történt :) haha :)
7/10
libra26 2019 nov. 24. - 10:25:48 7/10 Előzmény mihenike
(1460/1547)
Szia! :)
Elolvastam mindent, általában egyetértek veled és ma sincs ez másképp!!! :D de azért én örülök, hogy "nem vagy normális" és más is ír itt kisregényeket! :))

Volt egy pontja a sorozatnak régebben (talán Hasret halála után, Cemre feltűnésekor), ahol kifejezetten megfogadtam, hogy Efsun és Hülya miatt nézem tovább... Amíg ők benne vannak... És így jártam, ők végig benne vannak:DD (szerencsére, azért másképp nagyobb gondok lettek volna:)

Lehet igazad van, hogy már a Kenan-szálig sem kellett volna eljutni, viszont a férfi szereplőgárda iszonyat gyenge volt Kenanon kívül

+ a részelemzésedhez: persze, hogy senki se látta, mikor Nuranék elásták Yusuf urat! Nuran hajnal háromkor teregetett, így nem is láthatták!!! :DDD egyik legnagyobb jelenet az egészben :)
mihenike 2019 nov. 24. - 00:13:15 Előzmény libra26
(1459/1547)
De tényleg! beakadt a lemez!

minden ùjra és ùjra ismétlödik! Ardát már hanyadjára viszik be a rendörségre?!? közben ott ugrál körülötte Efsun! Hülya azt mondja, hogy megmentünk fiam.... de hogyan? ök eddig még soha semmit nem tudtak elintézni, mindig mindent Kenanom simított el... Ates is egy balfék, most éppen kedveli Ardát, akkor most vállalja a védelmét!

Szegény Bahart nagyon sajnálom, hogy ennyire a hâttérbe került...
Én és a zsibbadt agyam azon gondolkoztunk, hogy ennek a sorozatnak valamikor ott kellett volna véget érnie, amikor Efsunt lebuktatta Ates... szépen mentek volna a csalók börtönbe és Kenanomat sem kellett volna felkeresni és Hasret is élne és nem kellett volna Efsunnak mindent megbocsátani...
Ami ezek után jött, az már egy teljesen ùj irányvonal volt, egy szinte teljesen másik sorozat....

apropó!!!! kié volt a holttest a villa elött?! csak nem Cemal anyjáé?!? hiszen az öreglány Bechet védence volt!

Figent megint csak 30 mp-re mutatták, szóval nem tudom, hogy mi a franckarikát titkol...?!?

Egyszer a hùgom megkérdezte tölem, hogy miröl szól a sorozat... és hirtelen azt vettem észre, hogy már egy óra hosszája mesélem, de még közel sincs vége, közbe kezdödött az aktuális rész, amiböl megnézett kb 20 percet és azt mondta, hogy szeretné olyan gyorsan elfelejteni a hallottakat és láttottakat, amilyen gyorsan csak lehet és hogy én nem vagyok normális amiért nézem és amiért így el tudom mesélni ezt a nagy katyvaszt :D!!!!!
mihenike 2019 nov. 23. - 23:29:46 Előzmény libra26
(1458/1547)
Szia/sziasztok!
Köszönöm, nagyon jót szórakoztam az írásodon :D
Az az igazság, hogy reggel megnéztem a tegnapi részt, de nem volt idöm elemzést írni!!!!! viszont miután megnéztem egész nap az járt az eszemben, hogy „mi volt ez már megint?“ „mi van?mi van?“ ebben a részben annyi minden történt, hogy ismét 3 ùjabb sorozatnyi bonyodalom indult ùtjára... szóval megnèztem mégegyszer :) haha
Volkitolki a „helyi terminátor“. Kenanom megfiatalodott! és egy ùjabb szùrás/késelés, amibe nem halt bele az illetö!

1. Zeynep&Orkun a szomorùság dombtetön megbeszélték, hogy Zeynep terve ùgy ahogy van brilliáns és Orkun már nem akarja visszaadni Efsunnak a cd-t, inkább váljanak el Ardával és talán Efsun beleszeret Orkunba! Columbo/Volkitolki mobil telefonja elárulja a rejtözködö üzemmódot!!!!!

2. Ganimet anyám akciójától és monológjától kiégett az agyam!!!! Drága házam nem lehetsz a másé, így inkább felgyùjtja!!!! Ùgy látom tanult valamit Hülyától! ö itt a szakértö gyùjtogatásból!!!!

3. A menekülö Volkán és öt üldözö Orkun berohannak az égö házba, összeverekednek, majd kimenekítenek egy cdt. Hirtelen azt hittem Orkun meghalt a tüzben. Volkitolki mekkora pofont lekevert ennek az ocsmány nönek, ahhoz képest, hogy 1 hete még feleségül akarta venni! nekem az sem volt világos, hogy Orkunék már mindent átcuccoltak ide :) ennél a jelenetnél egy jó nagy káosz volt a fejemben... mire felfogtam, hogy mi történt.... :) Kamill ùr pedig mennyire összeszedte magát és a végén beleszeretett Ganimetbe?!??

4. Sultán „Ganimet te gyanùs vagy nekem, te bünt követték el“ - erre megjelenik a Vörös démon, aki ùgy ordít, mint egy sakál! ùgy sikít, mint, akit nyùznak!!!!! Ganimetnek mèg van képe álszent pofával azt mondani, hogy a tüz bizony Allah akarata!!!! Sultán még gyorsan megfenyegeti, hogy letöri az ujját :) ez a Sultán egy agresszív állat!

5. Efsun aranyköpése: „Én ezt már nem bírom tovább, olyan ez mint egy soha véget nem érö szappanopera amit mindig meghosszabbítanak“
Köszönjük Efsun :)

6. Az ájult Zeynepet valamilyen elhagyatott házba viszi Volkitolki, aki Zeynep nevében titkos smst küld Mr&Mrs Smith-nek! (Igaza van Efsunnak, hogy minden ùjra és ùjra megismétlödik!)
A teljesen bolond Zeynep hadonászni kezd a vésövel (vagy mi az), közben az utca Magdi nénijei hívják a rendörséget, persze ezt kiszùrta vki, de 300 résszel ezelött senki nem vette észre, hogy Nuran&Ilyas elássák Yusufot!!!! Zeynep addig pattog, amíg Ö sérül meg!!!!!

7. Atahan rezidencia:
Hála Allahnak kiderül, hogy a holttest nem Mügéé! Ates&Bahar a néma csalàdtagok, de öket is megölei Hülya és Kenanom titkos találkozóra hívja Asimomat!
Figen szerint baj volt az okmányirodán, erre Hülya feje ... „persze persze baj volt a rendszerrel“

8. A két anyámat feljelentette a Vörös rikácsoló démon és irány az örs! hova máshova?!? Ganimet drágámat majd megmenti Kamill ùr, a hösszerelmes!

9. Bárgyù Arda& pattogi Efsun megérkezése az ismeretlen helyszínre...:
csodálkozom, hogy egyàltalán ismeri a címet a GPS! mi ez az épület egyältalän?!? Volki tolki nem is „idevalósi“ csak egy „gyüttment“, honnan ismer ilyen jó kis rejtekhelyeket?!?
Köszönjük Arda, hogy mindent összefogdostál és tátott szájjal vártad a rendöröket!!!!
Efsun „miért van itt a rendörség? ez egy csapda!“ „a férjemet bilincsben viszik el“
„Ö egy ártatlan ember, ö a férjem“ „vigyenek engem is“
Te jó ég, ezeket is viszik az örse!!!! csùcstali lesz!!!!!! Lassan Atahanék kaphatnának ott egy külön szobát/irodát/cellát!

10. Asim szó nélkül elmegy a találkozóra Kenanommal, miért is ne? ez teljesen normál, hogy egy sorozatgyilkos hívására ismét ugrik :) Müge életéért cserébe Kenanom felbérli Asimot, mint beépített embert a rezidencián és a holdingban!

11. Az örsön csùcstalálkozó:
-Sultan: Ganimet egy földre szállt angyal, aki még a sütöt sem tudja bekapcsolni!
-Arda&Efsun is befutnak
-Arda&a fehérblùz&a vésö esete
-Ganimet jajveszékelése és Sultán ördögi tekintete, félelmetes kombináció!!!!!
-Efsun ismét ordibál egy jóízüt
-„megölték a länyomat“
-Sultán még mindig arról hadovál, hogy Efsun miatt nem volt esküvö
-az ügyeletes rendör fejét láttátok, amikor megérkezett Hülya Atahan és Efsun is el kezdett darálni neki? :)!!!!!!
-„fiam mond meg nekik, hogy ártatlan vagy“ „anyám már elmondtam“
-Fiam megmentünk!!!!

12. egy ùjabb elhagyatott hely-
Zuhál, a Sakál, az ál-növér szakmai segítségére szorul a mi gyönyörü Zeynepünk! akkor ö most milyen növér?! tud rajta segíteni?!? Mindenesetre tudja, hogy belsö szerve nem sérült :) milyen röntgen szemei vannak :)

Kellemes hétvégét, hétfön jön az utolsó hajrááá
7/10
libra26 2019 nov. 23. - 16:55:13 7/10
(1457/1547)
Az pedig kétségtelen, hogy ezeknél mostanság szó szerint beakadt a lemez! :D
Én se leszek már ennél pihentebb
7/10
libra26 2019 nov. 23. - 16:53:31 7/10 Előzmény mihenike
(1456/1547)
Sziaa!!!
Vészesen fogynak a szavaim, de most már tényleg nem adom fel :D

1. Volkan lett a nyomortanya hivatalos gengsztere/főhőse? :) ezt mindenki döntse el maga :D
Mindenesetre szenzációs, elmegy hallgatózni Orkun és Zeynep után a dombra, de a telefon megszólal... De amatőr hiba :)

2. Ezzel párhuzamosan jó Ganimet anyám benzines kannát ragad (a török háztartások alapeleme) és elbeszélget a házával! "ha az enyém nem lehetsz, másé se leszel" "én helyeztem le a téglákat" Te jó isten mi ez már megint :D

3. Volkan fut Orkun elől, de hősünk meglátja, hogy tűz van, berohan, hogy Orkun lemezét ellopja, hiszen azon is ott a felvétel vagy már nem tudom hány lemez és felvétel van :) gyerekek és ami itt történt... Vita és verekedés a lángoló házban!!! Miért is ne tűzben verjék egymást agyon :D Orkun olyat kap, hogy ott is marad mozdulatlanul... A lemez ismét Volkitolkinál!

4. Zeynep utána is rohan, de végül ő is akkora pofont akaszt le, hogy orkunul jár és fekve marad a földön :D jó erőben van ez a Volkan fiú

5. Elrabolja Zeynepet??? Na jó, de ezt miért kellett?

6. Sultan megfejti, hogy Ganimet gyújtogatott! "Gyanús vagy te nekem" :D Jön a vörös démon és ekkortól, mintha ördögűzésre kapcsolt volna a néző :D visít, ordít, vádaskodik - én már csak a szentelt vizet vártam, de lehet azt a törököktől hiába várnám :D

7. Asim, az igazi szerencsétlen barom!!! Kiderült, hogy Müge él, de Kenanom tovább fenyegeti őt! Megint bekötik a szemét :D kész vagyok
(Mikor rájöttek, Müge jól van, mindenki ölelkezni kezdett, ebből a legszebb az volt, hogy Virágszálam még Atesékhez is odabújt :D)

8. Zeynep&Volkan&csavarhúzó kiegészítve azzal a túzok Ardaval
Zeynep meghülyül, leszúrná Volkit, aki csak le akarja leplezni Efsunék előtt a lányt, ezért Zeynep nevében odacsődíti őket (jók ezek az üres lepukkant házak)... Végül persze Zeynep sérül meg, ők ketten eltűnnek, de jön az a hatökör... Arda :) erre szokás mondani, hogy a döglött hintaló többet gondolkodik! :D összetaperol mindent, kezdve a csavarhúzóval... Efsun és a rendőrség megérkezik, újra együtt mennek az örsre :D hiszen Efsun kéri, hogy őt is vigyék "erre jöjjön asszonyom!" "rendben!" :D

9. Két anyánk szintén a kapitányságon a tűz miatt! Szembejön Arda, rögtön azzal vádolják, hogy bántotta Zeynepet... Sírnak-rínak, katasztrofális 2 perc a néző számára!

10. A nappali eseményei: Mehmet Figennek "biztosan nagyon megijedtél" "megtaláltad az irataidat?" "nem" és az okmányiroda sem jött össze..."gond volt a rendszerrel a hivatalban" és a legjobb: közben Hülya fejei és suttogó megjegyzései "rendszer... Nem működött... Nagyon érdekes" Mehmet hívást kap, Arda az újabb aggodalom oka...

11. Megérkezik az Atahan család is az örsre :) itt mindenki visszajáró már :) "kisfiam ne félj itt várok kint, megmentünk!" - az ügyeletes rendőr rendesen kiborulhatott tőlük :D

12. Volkan talált egy újabb üres házat a semmi közepén!!! És még taxit is szerzett, hogy magával vigye oda Zuhalt! Ahhoz képest, hogy ez a Zuhal álnővér, gyakran kérik a szakértelmét...

Jó pihenést mindenkinek az abszolút finishben!:D
7/10
libra26 2019 nov. 23. - 14:22:34 7/10 Előzmény Sumomo
(1455/1547)
Hiányolom is az ősz fejét meg azt a fantasztikus stílust :D
1/10
Sumomo 2019 nov. 22. - 21:42:02 1/10
(1454/1547)
Csak nekem tűnt fel, hogy Kenanaom szőrzete ismét barna?
1/10
Sumomo 2019 nov. 22. - 21:31:38 1/10 Előzmény Alberia
(1453/1547)
:DDD
Hát ezen kuncogok egy ideje, ismerem az érzést. Már a fonal elvesztésre gondolok.
Ne aggódj, aki tudja követni, annak meg az agya "zsibbad" le (by mihenike) :)
1/10
Sumomo 2019 nov. 22. - 21:26:44 1/10
(1452/1547)
Azta, csak lesek!
Itt a finishben kiderül, hogy milyen sokan vagyunk itt!
nahát..
mihenike 2019 nov. 22. - 21:25:38 Előzmény bekka51
(1451/1547)
én még nem láttam...
Oh te jó!!!! mi volt itt már megint?!?
amikor azt hinné az ember lánya, hogy ezt nem lehet tovább fokozni... és mégis :)
bekka51 2019 nov. 22. - 20:00:59
(1450/1547)

Sziasztok :)
Ganime könnyes jelenete, elég szükmarkúan önti a benzint, de azért micsoda láng csap fel...
Nero megirigyelné.... :D
Ganime , felgyújtotta azt , ami az övé volt. ...punktum !!

Orkun és Zeynep : bizniszel a lemezzel,( ezek mit képzelnek a szerelem, a boldogság ki kényszerithető ?? )

Micsoda pofon csattan Volkitól Zeynep pofáján , ... hová vezet a gyülőlet, a kétségbeesés, de jobban mondva, most, talán az igazságot szeretné menteni Arda javára......
- Huhahha.... napokkal ezelőtt feleségül akarta venni Zeynepet, menteni a böcsületét.
A Vörös Sípákoló felülmúlhatatlan....

Huhh Zeynep valami fegyverfélét lát Volki háta mögött…. hát igen, használja is, dühösen döf… aztán csend, majd a rendőrség szirénája, jött a két anyáért, ez a rendőrség itt ritkít ma este . :D
Őrsön tisztázni lehet. Camil, megmentőt akar játszani :)

Hülya könnyei, mindenki ölelkezik, megvan Arda,
Asimot fenyegeti Kenan, vészjosló randira hivja .
Peches Arda megjelenik a Zeynep " hívására", csak még nem tudja mi vár rá, miért fog meg egy véres fegyvernek látszó valamit?.... De mit mondjak, Ardanak is jobb az őrsön lenni, mint Zeynep férjének lenni
"A férjemet bilincsben viszik el "...természetesen
Efsun is elviteti magát a rendörökkel, ...rosszabb nem gyühet :)

Kenan és a kisfiús Asim, bekötött szemmel hozzák , annyi rosz kinéztű gengszter között…. neki kell dolgozni, milyen munkát ajánl ?:D

Figen és Mehemet, iratok nincsenek, .....baj volt a "kormányablaknál" :D

"Ganime még a sütőt sem tudja begyújtani", egy földre szállt angyal. ...
Akétanya a rendőrségen találják meg egymást, újra együtt a nagycsapat, Ardat faggatja,hol van a lányuk? és tényleg, most, Arda ártatlan, tényleg belecsöppent a paradicsomszószba :DD

Sultan, a gyilkostekintetű és hajlamú vádolja Ardat. Hülya mentené a fiát. "Itt vagyunk, megmentünk "...!!

Milyen házba vitte Volki Zeynepet? Zuhalnak kell megmenteni őt ….

Baharnak es Atesnek, csak nyúlfarknyi szerep jut, a jóságot nem lehet fokozni, sohasem egy hálás szerep mozivásznon, ellentétben a gonosz hajlamokkal. Ugye Bahar terhes, beteg, parokát,párnát kénytelen viselni,fáradékony , öltőzni sem akar, az ember azt hinné, a lélek csak hálni hár belé :))

Szép estét mindenkinek :))
Elhaym 2019 nov. 22. - 14:12:33 Előzmény mihenike
(1449/1547)
Ennek örülök. Már azért is érdemes, mert a Piszkos pénz Hüseyinje is szerepel benne. :)
7/10
libra26 2019 nov. 22. - 14:07:42 7/10 Előzmény ninjago
(1448/1547)
Szia! Ezekkel a sorokkal betűről betűre egyetértek :D teljesen jogos, még a gyerek is háttérbe szorult, mióta az "unalmas" pároshoz került... Nincs semmi élet abban, ahogyan hozzászólnak a kislányhoz! Bahart meg egy rakás szerencsétlenségnek öltöztetik minden egyes részben.