10/10
zz76zz 2011 szept. 22. - 17:51:16 10/10 Előzmény Ford Mustang
(102/162)
igen kösz csak összekevertem egy gyerekkori osztálytársam gúnynevével, aki szemüveges volt
(tudom, innentõl én leszek a csúnya gonosz gyerek, akibõl biztosan sorozatgyilkos lett :) )
offtopic
Mermaid. 2011 szept. 13. - 12:29:53 Előzmény parduccica
(101/162)
Én is nagyon szeretem, nagyon jó szinész....
10/10
parduccica 2011 szept. 13. - 11:22:19 10/10
(100/162)
nekem nagyon tetszett ez a film. megnéztem tobbszor is. Matt Damon az egyik kedvenc színészem, eddig még nem volt olyan szerep amit nem tokéletesen alakított és most sem okozott csalódást
Ford Mustang 2011 szept. 07. - 13:19:22 Előzmény zz76zz
(99/162)
Sc-fi-re gondolsz?
10/10
zz76zz 2011 szept. 07. - 08:35:36 10/10
(98/162)
thriller??? jááááááááááááááj
na mindegy ez a misztikus syfy nagyon jól sikerült.
egyedül a kiszámíthatatlanság kiszámíthatósága volt vele a bajom :)
Egy a sokból.. 2011 aug. 25. - 09:52:13 Előzmény arcansas
(97/162)
Én sem csípem Matt Damont, de itt mégsem olyan rossz. Nem volt rossz film, de valahogy mégis kevés, de lehet csak a vége miatt, Spoiler is : nekem jobban bejött volna, ha nem hagyják "nyitva" a kérdést ,h. van-e vagy nincs "sorsügynökség" jobban tetszett volna, ha abban a hitben hagynak kerek-perec hogy igenis "léteznek".
arcansas 2011 aug. 21. - 23:03:16
(96/162)
Én is valahogy többet vártam.Bár tény,hogy sokat rontott a kedvemen,hogy sajnos camosban néztem,plusz az is,hogy összekevertem egy másik filmmel.Azt hittem egy ütõs akciófilmet nézek,egészen a feléig hittem,hogy beindul valami lövöldözés:) De ahhoz képest,hogy nem csípem Matt Damon-t(tudom õrült jó színész,de nekem nem szimpi),egész jó film kerekedett ki belõle,sõt romantikus volt eléggé.
Az alapgondolat is jó,még ha sablonos is. Talán más fõszereplõkkel jobb lett volna.8/10
6/10
Selena 2011 aug. 18. - 17:02:36 6/10
(95/162)
Nem igazán tetszett. Sokkal többet vártam. Az alapötlet remek, és már az elején nagyon kíváncsivá tett. Aztán - nem tudnám megmondani, hol - valahol nagyon elrontották. Összecsapott az egész. Természetesen értem a mondani valóját. Az ügynökség ötlete remek, de vártam valami mögöttes tartalmat. Vagy pl azt hittem fogják mutatni, hogy azzal, hogy bele avatkoznak az életébe és fõként vele foglalkoznak, akkor más élete hogy változik. A romantikus része meg csapni való, bár a színészek jók. Ez a film semmilyen kategóriában nem állja meg rendesen a helyét. A vége meg egyenesen borzasztó. Kár érte, mert ebbõl a történetbõl nagyon sok mindent ki lehetett volna hozni.
9/10
ilovedogs 2011 aug. 18. - 13:24:46 9/10
(94/162)
Szerintem nagyon jó kis film, érdemes megnézni:)Talán SPOILER: Aki hisz abban,hogy elõre meg van írva a sorsunk annak különösen tetszeni fog!Aki emellett még Istenben is hisz annak meg fönyeremény:D
ildiho 2011 aug. 16. - 10:37:53
(93/162)
Bevallom én is jobb filmre számítottam, nagyon izgalmas volt egészen addig, hogy rájöttem vége...sokkal jobb befejezést vártam!
1/10
Morticia83 2011 aug. 16. - 00:35:16 1/10
(92/162)
Jó nagy csalódás volt ez a film. Az alapötletbõl egy nagyon jó sztorit ki lehetett volna hozni, de egy tipikus holliwoodi szájbarágós nyálas gagyi lett belõle.
9/10
sawyerx 2011 aug. 09. - 17:56:56 9/10
(91/162)
mert mit vártok, hogy a végén kiderüljön, az egész csak álom, álom az álomban marhaság??? komolyan, már a hupikék törpikéket is az eredethez hasonlítják, pedig nem egy világmegváltó film, agyonistenített "2010. egyik komolyabb költségvetésû filmje".
ma ritka az olyan film, ami jó és érdemes végignézni, és a Sorsügynökség szerintem igenis ilyen, jó a hangulata, mégis misztikus, romantikus, dráma, és nincsenek benn azok a tipikus idióta viccek és jelenetek, hogy finoman veszekednek egymással, közben összetörnek ezt-azt, így kapásból az exférj újratöltve c. filmet tudnám említeni, amire full igaz ez.
a színészi játékokkal pedig mi a baj? ilyenek a karakterek, nem értem, maximum a rendezõ vagy forgatókönyvíró szólhatná le a színészeket, mert csak õk tudják, milyennek szánták (volna) a karaktereket.

komolyan, a mai agyasoknak a film az eredetnél és a transformersnél kezdõdik, és ha nem minden 2. jelenet akció, már lesz*rozzák a filmet.

aki felnéz port.hu-ra, hogy eldöntse, megnézze-e, én azt mondom: 9/10, bátran, ritkán mondom mostanában, de akár 2x is!
7/10
stomachh 2011 aug. 08. - 20:45:41 7/10
(90/162)
Jujj, hát meg kell mondjam, többet vártam a filmtõl. Nem igazán fordulatos és nem izgalmas sem. Érdekesnek viszont nagyon érdekes, és érdeklõdéssel néztem végig. Ez egy pont egy olyan sztori, amit jócskán fel lehetett volna még turbózni. Jó volt tetszett, de 7/10-nél nem több nálam.
8/10
Perillustris 2011 aug. 07. - 23:20:39 8/10 Előzmény Machaon
(89/162)
Pont ez az, végig ambivalens érzéseim voltak. Nem biztos, hogy érthetõ a véleményem: úgy éreztem, miközben néztem, hogy ez egy jó film, ami rossz. Persze nem esik nehezemre elképzelni, továbbgondolni, mit is akarhattak a készítõk a fejembe ültetni, de ez mégsem sikerült nekik. Üresnek nem mondanám, de nem is túl tartalmas. Erre elég lett volna fél óra. A színészek viszont kitettek magukért, bár én Matt-et inkább Bourne-ként csípem. :)
offtopic
imrenyibalazs 2011 aug. 06. - 23:20:12 Előzmény Endrev
(88/162)
Ha már többen jönnek a metaforikus értelmezéssel, akkor azért ha azt leírnám, hogy a Dermesztõ szél és más egy-két film, amiben E.B. szerepel, metaforikus és általában - legalábbis ami ezekbõl a filmekbõl kijön - a rosszindulat eredményezi, vagyis szüli a bajt. - Így lenne ez tulajdonképen a 2004-es Halál a Níluson c. remake-ben is, csak röviden ott kétféle nem túl jó van és az egyiknek így, a másiknak úgy kell buknia. - Ott Poirot is csak metaforikus, ha jól emlékszem, a film végén olyasmi, mint egy narrátor.
Na még csak annyit visszatérve a Sorsügynökségre, hogy én jobban szeretem a Kommandó-remake-eket.
offtopic
imrenyibalazs 2011 aug. 06. - 22:48:03 Előzmény Thousand Lakes
(87/162)
Ez is igaz, amerikaiak jó ötletek komoly színészekkel való megvalósításánál gyakran viszik véghez ezt, ha így nézném a filmet, akkor ezek a mátrixos kinézetû ügynökök tényleg angyalok. Terence Stamp játssza Thompsont, persze zseniálisan...
De szóval ha úgy fogom fel a filmet, hogy valami módon ez az ember döntéseinek meghozataláról szól, semmiképpen egy "együttes" önvédelemrõl, akkor maga, a Sorsügynökség (Spoiler: elnökkel az élén) fizikai léte egy érdekes dolog. Most szabad eltérõen vélekedni, de így - Spoiler: volt ügynök, amelyik az X-MEN-bõl Zerora hasonlított viselkedésében (Spoiler vége) - ez nekem nem az igazi.
offtopic
imrenyibalazs 2011 aug. 06. - 22:24:49 Előzmény Mr. D
(86/162)
Igen, látom, hogy errõl másnak is jutott már az eszébe a Dark City. Amúgy mint írtam, én is, részben leírtam, miért a Riddick-beli Lord Marshalt vártam gonosznak, csak igényesebb ábrázolásban, amúgy meg mivel Matt Damon politikust alakít, lehetett volna egy X-MEN-beli Striker ezredesféle a rossz, de nem ez más film...
offtopic
Ford Mustang 2011 aug. 06. - 21:31:04
(85/162)
Jó a Mátrix. Tudom, nem értheti mindenki... bocs.
10/10
tamast2 2011 aug. 06. - 21:26:43 10/10
(84/162)
Vegre nem egy sablonos film. Erdekes volt, izgalmas. Az Eredethez lehet kicsit hasonlitani, de ez sokkal jobb volt. Az Eredet kicsit tulzas, olyan matrixos, es ami matrixos az tudjuk, hogy nem jo.
offtopic
imrenyibalazs 2011 aug. 06. - 21:25:52
(83/162)
Nem bírom ki, hogy hosszasabb gondolkodás nélkül valamit most leírjak. Ezt a filmet (már nem tudom hol) reklámozták és volt körülötte egy kis felhajtás. Nos ezért talán én vártam tõle olyasmit is, amit filmen nagyon nehéz megcsinálni. - De nézegettem a napokban 80-as Háry jános-rajzfilmet, amit a Földön összesen csak kevesen ismernek, meg ma már régi és az is igaz, hogy nem happy enddel végzõdik, de magyar rajzfilmnek, kis költségvetésbõl elég jó. Azóta készítettek sokféle filmet, mivel ez a Sorsügynökség szerintem fel lett egy kicsit fújva (én éreztem így), ezért mást vártam tõle; mondjuk hasonlót, mint néhány Antoine Fuqua-film; - konkrétan az Arthur király, meg az A Nap könnyei c. filmek és utóbbi nekem érzelgõs lett pl. bizonyos stilisztikai elemek miatt, pedig amúgy ezek jók lennének. A Sorsügynökségtõl ezek, különösen az Arthur király "feljavított változatát" vártam, de egy kicsit mást kaptam; (mondanom sem kell, a Háry feljavítása meg még elütne ettõl).
Amúgy arról is írnék már, hogy Emily Blunt nekem egyébként szimpatikus; a nekem filmre sem a legrosszabb, kis költségvetésû Dermesztõ szélben egyszerûbb sminkkel jól hozza az esendõ, néha kicsit nagyszájú, majdnem hogy néha szájhõs leányzót; - és ott a végén is (a színész) nekem jó lenne... - Ítéljék ezt meg a profik, de E. B. jól játssza a szerepét. A Sorsügynökségben is, ha belegondolok, Blunt nagyjából azt is játszotta, ami a szerepe, szóval én csak a filmtõl vártam azért mást.
Még valami, ha jól tudom, készítik most is az igen komoly X-MEN-filmeket, amik nagyon komolyak szoktak lenni. Szóval ha most fog valaki témára éppen azért húzós filmet, akkor fõleg ha az romantikus, ezért is várok a filmtõl mást; csak az eszembe jut, láttam régebben az Oroszlánszív c. filmet (J.C.V.D-mal), annak a vége, a feloldás nekem ízlésre épp jó is volt...