ari2007 2017 febr. 19. - 15:55:45
(7/7)
A darab szórakoztató és egyben elgondolkodtató! Tragikus és komikus is egyben. Sokszor eltúlozva, szélsõségesen mutatja be a lecsúszott, mindenért mást okoló és a felemelkedésért bármire hajlandó embereket. A párbeszédek, beszólások poénosak, a színészek briliánsan alakították a szerepüket. Nem várt és ezért még inkább felemelõ élmény volt, igazán fantasztikus estét kaptunk Tõlük. Mindenkinek csak ajánlani tudjuk. Nagyon köszönjük!
8/10
Johann 2013 szept. 19. - 16:59:24 8/10 Előzmény Gabriella54
(6/7)
Örülök, hogy neked is ennyire tetszett. Szerintem is nagyot játszanak benne Nemcsák Károlyék! :) (Bár, amit Nemcsák a szotyolával mûvel a színpadon, az már kicsit túlzás szerintem. :D )
Egyébként én is már akkor kinéztem magamnak ezt a darabot, amikor még a Budapesti Kamaraszínházban ment. Csak aztán sajnos - a világválság tovagyûrûzõ hatására - a Kamarának elõbb kellett bezárnia, minthogy eljutottam volna rá. Viszont aztán - éppen akkortájt, amikor a Budapesti Kamaraszínház a végnapjait élte - az Újpest Színház is mûsorára tûzte (más rendezésben, némiképp lerövidítve) és ezt a lehetõséget már nem mulasztottam el. (A véleményem az újpesti elõadás saját fórumában található, itt nem ismétlem meg. Röviden: jó volt! :) )
Mivel az Újpest Színházban már régen nincs mûsoron a darab, többszörös a jelentõsége, hogy mostanában a József Attila Színházban repertoárdarabként szerepel a mû - és újra az eredeti, Kamarás rendezésben és szereposztással látható! Mindenkinek ajánlom, aki még nem látta!
(Nagy kár, hogy a port.hu nem tünteti fel a következõ elõadást, ezt igazából nem is értem... Egyébként: október 29.)
Mindenesetre ez a példa szerintem jól mutatja a mai színházi életünk rugalmasságát. Úgy tapasztalom, hogy a jó elõadások elõbb-utóbb rendre megtalálják maguknak a játszóhelyet, nem vesznek el akkor sem, ha az eredeti színházuk megszûnik vagy átalakul. (A "régi" József Attila Színház Oscar címû elõadását említeném még meg, ami Szentendrén keresztül jutott el a RaM-ba, ahol most is repertoáron van - errõl már írtam az Oscar saját fórumában is.) Úgy látom, egészséges piaci mechanizmusok érvényesülnek: a kínálat és a kereslet elõbb-utóbb találkoznak.
1/10
Dudvarek 2011 jan. 31. - 10:33:06 1/10
(5/7)
Érdekes, hogy ennyi a jó vélemény. Én halk kuncogást hallottam csak a darabon, ami épp nemhagyta, hogy elaludjak rajta. Semmirõl nem szólt, számomra unalmas volt.
10/10
Gabriella54 2010 márc. 23. - 16:57:38 10/10 Előzmény Bürgi
(4/7)
És jövõ héten már a 10. születésnapját ünnepli! Persze mikor máskor, mint április 1-én? :D
Biztosan remek lesz, a jegyünk már megvan rá!
10/10
Bürgi 2010 márc. 20. - 16:59:42 10/10 Előzmény Gabriella54
(3/7)
Nagyon, de nagyon tetszett!
Tudtam, hogy jubilál a darab, de ezt nem lehetett észrevenni a szereplõk játékán. Láttam rajtuk, hogy még mindig élvezettel adják elõ.
10/10
Gabriella54 2009 ápr. 29. - 00:32:54 10/10
(2/7)
Van benne egy jelenet, amikor Mûvészkém (Karácsonyi Zoltán) ül a padon, háttal a nézõknek. A jubileumi elõadáson megakadt az elõadás, annyira "kikészítették" a nagyérdemût, K.Z. válla rázkódott a visszafojtott röhögéstõl - amire persze vevõk voltunk, egyszerûen nem lehetett folytatni a darabot! Remélem, még sok ilyen estét kapok ettõl a három remek színésztõl!
10/10
Gabriella54 2009 ápr. 22. - 00:59:04 10/10
(1/7)
És már 250 elõadás?! Hihetetlen és klassz! Nagyon jó darab, hol dõlsz a röhögéstõl, hol a könnyeidet nyeled - dehát ilyen az élet is, nem igaz?!