Téma: Sötétben

tortura 2018 aug. 29. - 15:26:46 Előzmény Z.m.Z
(11/31)
Számtalan ilyen filmet láttam már, általában német vagy skandináv rendezésben. Az ún. "becsületgyilkosságokat" bemutató filmeket is láttam már.
Szerintem a népirtás borzalmas dolog, bármelyik oldalról történik bárkinek a kárára. Ez az én személyes véleményem. A világnak nem így kéne működnie. Végül is olyan büszkék vagyunk rá, hogy a tápláléklánc csúcsán állunk. Akkor miért nem lehet békében élni?
7/10
bundi8 2018 aug. 21. - 21:11:17 7/10 Előzmény Z.m.Z
(10/31)
Abszolút egyet értek. Egyébként elvonatkoztatva a témától, jó film!
Künge 2018 aug. 21. - 15:05:32
(9/31)
Ez a muki arról mikor fog filmet csinálni, hogy a törökök mekkora nácik? Nők is Atatürk-ös pólóban nyomulnak és úgy jönnek el szurkolni egy néptáncversenyre.
1/10
Z.m.Z 2018 aug. 17. - 14:32:38 1/10
(8/31)
Egy gondolat járt a fejemben, miközben néztem ezt a filmet. Vajon akkor is elkészült volna és forgalomba kerül, ha az ellenkező aspektusban forgatják le? Ha a muszlim bevándorlók által elkövetett erőszakos cselekmények áldozatairól szólna? Vajon akkor is kapott volna anyagi támogatást, ha nem húzzák elő a náci-kártyát? Érdekes kérdések..... De úgy vélem a válasz: nem. Roppant manipulatív és kiválóan illeszkedik a mai erőltetett irányvonalhoz. Konklúzió: Ha nem csíped a migriket, náci vagy...!
6/10
pihes 2018 aug. 16. - 14:40:16 6/10
(7/31)
Van, hogy állóvíz, van, hogy bírósági a téma, de azért kicsit érdekelt a film!

6/10
10/10
_ _ _ _ _ _ _ 2018 máj. 17. - 22:47:14 10/10
(6/31)
Jury Grid-en néha hihetetlen mik mennek. Ez volt a mezőny legerősebb filmje, nem értem miért pontozták le. Mondjuk minden évben van valami teljesen hihetetlen 2015: Carol 3.5 ! (Az nagyon-nagyon erős -itt négy a maximum és ez egy átlag ugye) 2016: Graduation 3.0. A Carol-ból nem sokra emlékszem ,csak arra ,hogy mentsenek meg ettől az identitászavart romantikával kiegészítő giccstől, kínszenvedés végignézni. Az Érettségi meg egy vállrándítás volt, hiányzott belőle az igazi dráma. Na most a 2017-es Jury Grid-en Aus dem Nichts 1.6. Ezek mit szívtak? Semmilyen aktuálpolitikai töltete nincs a filmnek vagy ők annak vették? Rohadék nácik, szegény asszimilálódott migránsok, hirdet, hirdethet ilyesmit egy jó film? Nem hinném. Sokkal szebb és érettebb lett ennél. Realista, vagány, mellbevágó (,személy szerint szimpatizáltam a főszereplő nővel ,mert harcos típus) ,nem siklik ki a történet. Van Aki Kaurismäki-nak a Remény másik oldala illetve itt van az Állampolgár ->ezek viszont nagyon rosszak! Az Állampolgárból lett a szegény afrikai babapofi állampolgár (,nincs másfajta olvasata a dolgoknak) egy ilyen leegyszerűsítő egyoldalú hányinger (,a megvalósításban a tipikus rossz magyar filmek borzalma: műszínészek, műdialógusok és a többi) a Remény másik oldala, pedig szintén ettől bűzlik (a migránsok nem egy ilyen rossz szagú gyökeresen más kultúrájú, idegen, vandál kinézetű valakik, hanem azoknak a szofisztikált, idealizált változatát látjuk), csak profibban és vígjátékba csomagolva. Ott még frontálisan ki is jelentik a rohadék magyarok kitételt, mohamedánnak lenni is ,csak egy vicc ,amikor olyasmit mond a főszereplő ,hogy ,majd felgyújtják Bukarestet. Gratulálok, -semmi baj ,majd újra kiadjuk a Korán-t. Nem ismerik arabot ,szegényt ismerik (azt is könyvekből) és a menekültet (azt meg jobbára a Holocaust történeteken keresztül és a Holokaust túlélőiktől. Gulág túlélőt nem ,mert az ,csak haza menekült ,de a legjobb buli az lehetett ,ha túlélted a koncentrációs táborokat ,majd mehettél a Gulágra ,mert ti. Sztálin nem bízott a zsidókban, szövetséges kémeknek gondolta őket). A vallásukkal van bajom ,mert hiába mérnök az arab, ha hisz. Ilyet ,hogy "Szent háború" meg ,hogy "hitetlenek" a huszonegyedik században ne! Fogalmam sincs ,hogyan kéne a képviseleti demokráciát meghonosítani a Közel-Keleten, mert a Korán a probléma, olvasd el. Miért kell olyanokat hazudni ,hogy mind kedves ember -ezt nem bírom felfogni. Prolik is vannak közöttük, nem is kevesen. A Sötétben (eredeti cím kissé mást jelent) ezeket a kérdéseket okosan elkerüli és nagyon szépen mutatja be mit lehet és érdemes tenni ,ha leölik a családodat ,most az ,hogy ki.... ostoba emberek... igen, sajnos még vannak (nyeonácik).

"Don't ask me when but ask me why
Don't ask me how but ask me where
There is a road, there is a way
There is a place, there is a place"

10/10

Link
https://d1nslcd7m2225b.cloudfront.net/Pictures/820xany/6/2/3/1261623_Jury-Grid.jpg

"Vérspriccelős, gúnyos, romantikus és bájos film egyszerre a Fallal szemben című alkotás."
Fallal Szemben 10/10 -szintén láttam-, Faith Akin egy zseni.

s.p
1/10
ef 2018 ápr. 21. - 07:12:46 1/10 Előzmény rowena
(5/31)
Brejvik tudtommal Izrael párti volt
rowena 2018 márc. 30. - 17:51:06 Előzmény AyyLmao
(4/31)
Nem létező??? És a norvég Brejvik? Az sem létezett??
10/10
Lau82 2018 márc. 14. - 02:12:32 10/10
(3/31)
Nagyon ütős, elgondolkodtató és hiteles alkotás, remek színészi játékkal, minden másodperce odaszegez a képernyőhöz. Megtekintése erősen ajánlott!
AyyLmao 2018 márc. 10. - 15:22:05
(2/31)
Ahelyett, hogy az iszlám "kultúra" problémáját mutatnák be, csinálnak egy filmet amiben amúgy nem is létezõ neonácik a gonoszok? Most komolyan?
10/10
4427-28 2018 márc. 09. - 00:03:19 10/10
(1/31)
Döbbenetes erejû, sajnálatosan idõszerû nagy film!