Téma: Sötétkamra

kocamama 2010 dec. 01. - 17:12:03 Előzmény pozsizsuzsi
(50/70)
Szóval, van egy jó pár film ilyen címmel, amire én gondolok az alábbi.

Darkroom 1988

Rendezõ:Terrence O'Hara
Író: Brian Herskowitz, Rick Pamplin
Szereplõk: Aarin Teich, Jill Pierce, Jeffrey Arbaugh
kocamama 2010 dec. 01. - 16:44:48 Előzmény pozsizsuzsi
(49/70)
Ugyanilyen címmel.
offtopic
robicsek2 2010 nov. 29. - 10:18:32
(48/70)
NA meg egy szál pöc-ben volt ott a csávao :) Még véletlen megszúrja a golyóit :) Vagy lenyesi neki :)
offtopic
robicsek2 2010 nov. 29. - 10:16:28
(47/70)
Hát nem tudom, Amúgy aszem itt nem öreget játszott csak valami albínó félét :PPP Attól még hogy öreg még simán megszurkál :)
HA csak nem te van Chuck Norris :)) ÉS lekaratézod egy pörgõrúgással:)
aberalt 2010 nov. 29. - 00:36:08
(46/70)
de ki fél egy szemüveges öregembertõl ? :D:D:D alig birta el azt a kést vicc volt :D
offtopic
robicsek2 2010 nov. 28. - 23:26:20
(45/70)
Nemrég adta le még az RTL is.
Rettentõen áll neki ez a szõke vagy õszes színû haj. Bár a szerepéhez passzol.
metalfan 2010 nov. 28. - 23:15:45
(44/70)
Már megint??? Nyáron már lenyomták,csak akkor a TV2-n vagy a Viasat3-on...Az ilyenre figyelhetnének -.- Amúgy "jó" film...
offtopic
pozsizsuzsi 2010 nov. 28. - 18:36:30
(43/70)
Milyen címmel?
kocamama 2010 nov. 28. - 15:18:44
(42/70)
van egy régi 80-as években készült Sötét Kamra is
AHHH 2010 nov. 28. - 13:57:01
(41/70)
Jó film szerintem,érdekes.... Thrillernek viszont nem nevezném az akkor lenne szerintem ha ténylegesen közvetlenül zaklatná õket.
6/10
tompika74 2010 nov. 28. - 06:41:32 6/10
(40/70)
Thriller? A tartalom szerint akár az is lehetne. Szerintem dráma.
Látom, sokaknak tetszett. Nekem annyira jellegtelen film volt, hogy bár nemrég láttam, már elfelejtettem, mi a végkifejlet...
Nálam 6/10
offtopic
pozsizsuzsi 2010 nov. 28. - 02:51:01
(39/70)
Szerintem semmit nem vágtak ki a filmbõl, mindent láthattunk ami a mgértéséhez kell. Aki panaszkodott azt fájlalta, hogy a végét elvágták, nem hagytak kifutást az érzelmeinknek, amit a végefõcím ideje, zenéje biztosítana, sõt ellenkezõleg, az utolsó képkockát azonnal követõ felharsanó reklám képes visszamenõleg lerontani a filmélményt. Ez kifejezetten bunkó eljárás, a Viasat mostanában legalább pár másodpercet hagy nekünk.
Freddieboy 2010 nov. 27. - 23:45:23
(38/70)
Dícséretes, hogy kb 2 hónap után újra leadja a filmet az RTL, de szerintem azt a bizonyos 2-3 perces jelenetet megint kifogják vágni a végérõl, amirõl korábban én és rajtam kívül mások is írtak még akkor, amikor elõször volt a film! Szóval hiába adják le ismét, ha a jelenetet újra kivágják, akkor megint csak nem jutunk elõrébb és nem lesz világos számunkra a végkifejlet. Szerintem nem is érdemes megnézni újra, mert tuti, hogy a mocskos RTL megint kivág 1-2 fontos jelenetet. Ez már tényleg bosszantó és gusztustalanság amit ezek mûvelnek! Miért kell egy ilyen késõi idõpontban lévõ filmbõl kivágni egyes részeket, vagy akkor csinálják azt, hogy nem vágnak ki belõle semmit és akkor adják 18-as karikával. A Viasat-ot dicsérem az elmúlt idõben, mert egyrészt jó filmeket adnak esténként, másrészt tuti, hogy õk nem vágnak ki semmit a filmekbõl és még korhatár besoroló karika sincs a képernyõn. A hátránya viszont az, hogy sûrûn vannak reklámok, de hát ez legyen a legnagyobb gond! Talán jobb lett volna, ha valamelyik testvércsatornájukon (Film+ vagy Cool) adják le a filmet, és akkor kevesebb az esélye, hogy onnan is kivágnának egyes részeket... Szerintem akkor teljes egészében, vágatlanul meg lehetne nézni a filmet, ha a másik csatornájukon sugároznák, persze lehet, hogy akkor is hiányos lenne a film vége, ki tudja. Én mindenesetre inkább megvárom amíg a Film+on is leadják és akkor megnézem ott, hátha... Ha pedig ott sem lesz vágatlan, akkor tényleg vágják el magukat, hogy nemcsak a saját csatornán, de a testvércsatornákon lévõ filmeket is megvágják! Nem lehet egy filmet normálisan megnézni, hiába szögezi le a képernyõ elé a nézõt, mert már évek óta "mûvelik" ezt a gusztustalanságot, hogy egyes filmekbõl kivágnak bizonyos jeleneteket, és így hiába nézi végig az ember, nem biztos, hogy érteni is fogja a végét mindezek miatt! Akkor marad a dvd... Az RTL-es filmekrõl mindenesetre tudni kell, hogy ha a csatorna egyszer már lead egy filmet, akkor az rövid idõn belül várható a Film+on is, ennek ellenére a Sötétkamra még nincs sajna a kínálatban. De remélem már erre sem kell sokat várni, mert hogy õszinte legyek inkább szívesebben nézem azon a csatornán a filmeket...
7/10
perry 2010 nov. 14. - 21:48:37 7/10 Előzmény horas
(37/70)
Tovább fûzve a gondolatot a magány és mások szeretetének vágya az ami mozgatja a fõszereplõ cselekedeteit.
Ezen keresztül érthetjük meg mit is jelent a vágyódás amely végül a társadalmi "normák" áthágásához vezet.
Furcsa európai áthallása is van a filmnek, hiszen nálunk sem idegen az uniformizálódás a szeretet hiánya, arról nem is beszélve, hogy úgy tûnik az érzõ emberek ideje lassan lejár.
Ököllel harcolunk a javainkért, fájdalom nélkül átlépünk a másikon, hatalmunk birtokában megalázzuk a másikat, mert megtehetjük.
A Sötétkamra a vágyak kamrája is egyben itt létrehozhatjuk a szépen kidolgozott színes
és tökéletes fénymegadás után létrehozott és vágyott világunkat.
Ez a világ törékeny, és a legkisebb vétség hatására is felborul, szertefoszlik.
Jönnek az ünnepek, gondoljunk arra mennyien ülnek le egy üres lakásban terített asztalok mellett szomorú magányban, vágyva emberek közelségére vagy a család melegére.
Ez a mozi bár amerikai de olyan gondolatot közöl amely általános érvényû és sajnálatos módon örök.
Robin Williams játéka eszköztelen , már már fájóan visszafogott. Sehol egy hatásos
gesztus, amit már olyan régen megszoktunk tõle.
Csendek , szégyenlõs pillantások váltják egymást és mégis törékeny , szánni való
figurát kapunk tõle még akkor is mikor tudjuk, hogy a társadalom nem fogja tolerálni tettét.
horas 2010 okt. 11. - 00:00:45
(36/70)
Vannak nagyon találó jelzõk a hozzászólások között.
A pozitívumok:feszült,van valami közvetett fenyegetõ hangulata,jól néz ki a film,remekül van fényképezve a beállítások is nagyon jók,van egy steríl,rideg köpenye a filmnek ami tökéletes játszik a már említett hangulat kezére.Tökéletes az íve.
Negatívumok:vonatott,helyenként télleg logikátlan kiszámítható,kissé céltalan.

De nagyon jó a realítás mérlege,rengeteg iylen ember van mint a fõszereplõ és nagyon jól dolgozták ki az érzelmi hatásokat,szinte úgy aggódunk Williams-ért mintha a rokonunk lenne.

Ez a film a film gyártás gépies rohanó világában egy külön kis gyönyörû sziget.
10/10
Singaporeflash 2010 okt. 06. - 14:48:45 10/10
(35/70)
Kiemelkedõ film, mestermû, elgondolkodtató. RW felejthetetlenül játszik. Külön dicshimnusz illeti az éles, pontos, gyönyörû fényképezést, a kiválasztott tereket. Egy véletlenszerû frame sincs ebben a filmben, nagyon tudatos és a történethez illõ a képi világa, persze lehet, hogy elfogult vagyok, mert én is ember-a-minimalista-térben mániás vagyok és ilyen témákat szoktam fotózni. Maradandó élmény ez a film, értelmes és nagyon feszült.
1/10
Levision 2010 szept. 19. - 13:27:29 1/10
(34/70)
Vontatott, unalmas, kiszámítható és néhány helyen összefüggéstelen.
10/10
Temptress 2010 szept. 17. - 16:37:42 10/10
(33/70)
Nagyon jó és lebilincselõ film! Nagyon jó színészi alakítás és szép képi alkotás. Ja és kíváló zene. Egyszóval kihagyhatatlan!
SJQ 2010 szept. 13. - 14:00:27
(32/70)
SPOILER

ezen a részen a film alatt is gondolkodtam: hogy miért akarta, h a rendõrök eljussanak hozzá?!(fõnöke kislánya által) hiszen menekült elõlük a szállodában is! vagy akkor kicsit megzavarodott? vagy mi volt vele a cél?

SPOILER
SJQ 2010 szept. 13. - 13:45:34
(31/70)
SPOILER kezd.

ooooh tényleg, igazad van!!!(még néztem is,h ez a gép magától fogja beszívni a filmet:), de nem esett le)
Azt hiszem újra meg kéne nézni a filmet, h minden zsenialitást felfedezzen benne az ember!

SPOILER vége