Téma: Sötétkamra

SJQ 2010 szept. 13. - 13:43:07
(30/70)
BOCSI de KIHAGYTUK A SPOILER-t!

SZÓVAL ÓVATOSAN! HA NEM AKAROD A TUDNI A RÉSZLETEKET!


SPOILER
SPOILER
SPOILER
|
|
|
\ /
V
8/10
pointer 2010 szept. 12. - 20:07:18 8/10 Előzmény SJQ
(29/70)
Mielõtt bemegy a Hotelbe, a kocsiban a filmet a kamerába teszi, de NEM fûzi be. Vagyis, amikor kattintgatja a gépet, miközben a nõ és a pasi pózolnak, valójában nem készít képeket. Csak keményen alázza õket. Utána, mikor a saját szobájába megy, ott fûzi be a filmet és kattintja el a képeket. Persze ezt nem mutatják :)

A másik nagyon ügyes dolog, ahogyan magára vonja a rendõrség figyelmét. Direkt készít képeket a fõnöke kislányáról, tudva, hogy azok oda kerülnek majd hozzá és õ hívni fogja a rendõrséget. Zseniális.
Adri999 2010 szept. 12. - 17:53:52
(28/70)
tegnap este én is nekiálltam megnézni, de aztán az elsõ reklámnál elaludtam...mi lett a vége? és közben mik történtek? pedig meg szerettem volna nézni...lehet megkersem majd valamelyik oldalon...
9/10
pneklara 2010 szept. 12. - 16:55:02 9/10
(27/70)
SPOILER!!!
Szerintem nem a két, megalázott helyzetbe hozott embert fényképezte, bár azok ketten úgy gondolhatták. Ennyi elég lehetett a pasinak, hogy milyen kincset, értéket veszélyeztet: helyes feleségét, és a gyermekét. Én egy dolgot nem figyeltem meg: az étteremben a kis nõ telefonon mondja valakinek, hogy nem olyan a férje, mint régen volt. És elbúcsúzik, mond egy nevet. Nem a barátnõjével csalta a férje?S pont neki panaszkodott?
Szerintem a végén a fénykép azt jelzi, hogy elérte célját, összehozta a "családját", s azok befogadták.
Én is azt hiszem, hogy egy bántalmazott gyermek lehetett az apja által, aki fotókat is készített róla.
Imádtam a rendõrt, mert szavak nálkül, csak a nézésével, a boci szemeivel nagyot alakított, mikor megértette ezt az embert, hogy amit tett, az nem bûn, hanem egy belsõ morális kényszer volt.Jó film.
SJQ 2010 szept. 12. - 16:06:35
(26/70)
A film zseniális! Mondjuk be kell vallanom anno mikor a moziban láttam, nem tudtam hova tenni...(talán azért mert kicsit "butyutább" filmet vártam thriller alatt)
de vhogy mégis megragadt bennem és most,h megláttam,h adni fogják, rögtön tudtam,h újra meg kell néznem idõsebb fejjel!
És nem bántam meg! Ugyan a végére nem emléxem(régrõl)... és csatlakoznék az elõttem szólokhoz, hogy ti,

hogy láttátok a végét?

Befogadta a család?(vagy szintén csak egy képzelet volt?)

Végül mit(tárgyakat), vagy miért fényképezett(ha a tárgyakat) a hotel szobában? --ez kicsit zavaros volt, és valószínû akkor azért -nem tisztult ki- amit írtok, h vmi lemaradt!
Freddieboy 2010 szept. 12. - 14:58:18
(25/70)
Én is megnéztem tegnap ezt a filmet, szerintem sem rossz és Williams jól alakít benne. De csatlakoznék az elõttem szólókhoz, hogy a vége egy kicsit fura lett... Meg a végét igazából én sem nagyon értettem, valaki esetleg el tudná magyarázni a lényeget? Hová lettek azok az erotikus fotók, amiket a szállodában készített? És a végén milyen képeket is nézegetett? Valamint még az lenne a kérdésem, hogy írták már elõttem, hogy 2-3 percet kihagytak a fim végébõl... Ez egyébként tényleg gusztustalanság azt hiszem fogok is írni az RTL Klubnak egy levelet mert már korábban is akartam hasonló témában írni nekik. Szóval az a pár perc ami lemaradt a végébõl az mit is tartalmaz, abból mi derült ki? Ha valaki esetleg látta az egészet VÁGATLANUL és ha leírná a válaszát a kérdéseimre, akkor hálás lennék érte! Thangs
The Man Who Laughs 2010 szept. 12. - 12:04:37
(24/70)
Mark Romanek elsõ nagyjátékfilmes rendezése, lebilincselõ thriller. A forgatókönyv jól megírt, fordulatos a film második felétõl kezdve kifejezetten feszültség teljes. Sajnos viszont a befejezés, kicsit furára sikeredett. Robin Williams uralja a képernyõt, a többi színész háttérbe szorul mellette. Mark Romanek rendezése stílusos, kár, hogy nem nagyon rendez mozifilmet (ezen kívül van még egy filmje, a többi munkája videoklip).
7/10
peti2006 2010 szept. 12. - 11:37:51 7/10
(23/70)
Végig furcsa volt a film, mert nem az a klasszikus thriller.
Ráadásul Robin Williams is egy kicsit furcsa egy ilyen szerepben. De azért voltak pillanatok, melyekért érdemes volt nézni.
Ugyanakkor nagyon kiszámítható a film. 1x nézhetõ csak. Pedig sokkal több lehetett volna....
9/10
pneklara 2010 szept. 12. - 09:38:49 9/10
(22/70)
Jaj, köszönöm:))Igen, csak én 1-2 részt láttam. Most már beugrott a fonendoszkóppal:))
offtopic
pozsizsuzsi 2010 szept. 12. - 09:35:27
(21/70)
A Vészhelyzetben láthattuk.
9/10
pneklara 2010 szept. 12. - 09:34:39 9/10
(20/70)
SPOILER!!
Írja itt az egyik hozzászóló, hogy a film egyik legjobb jelenete, mikor ül a család lakásában, azok hazajönnek, s a legnagyobb természetességgel üdvözlik, s ez mutatja, hogy õ valóban CSALÁDTAG. Igen, ez az álom, vágy hajtotta cselekedetét.
Egyébként lelombozó, hogy egy ilyen csilli-villi multinál milyen helyén látszik minden, csak éppen az ember a legnagyobb fogyóeszköz. Ismerõs a helyzet.Jó film, sokat lehet rajta törpölni.
9/10
pneklara 2010 szept. 12. - 09:26:20 9/10
(19/70)
Robin Williams neve garancia, hogy az ember értéket kap. Csak azt nem értem, miért kell egy ilyen filmet a "kamrába" számûzni, vagyis éjfél körüli idõre tenni. Persze lehet, hogy ment már fõmûsorként is. Én most akadtam rá, de megérte, szokásomtól eltérõen éjfélig tv-zni.Majdnem behúzott a csõbe, mert- SPOILER!!!azt hittem kivetkõzik emberi mivoltából, s jön egy véres leszámolás. De emberi maradt. S az utolsó fénykép arra utalhat, hogy befogadta a család, s teljesült álma, vágya? SP: VÉGE
Valaki elárulná nekem, hogy a felügyelõt melyik filmben/sorozatban láthattam? Annyira elõttem van, de nem jövök rá, mibõl ismerõs. Köszönöm.
monnci 2010 szept. 12. - 09:15:17
(18/70)
ezen én is ki voltam akadva. nem azt mondom, hogy játszák le az egész stáblistát, (RTl-tõl nem is várom el) de egy 15-20 másodpercbe nem halna bele senki.
10/10
zazazie 2010 szept. 12. - 00:54:12 10/10
(17/70)
Egyetértek... egyetlen pillanatot sem vártak... elég gáz...
Ghanima 2010 szept. 12. - 00:53:37
(16/70)
Egyetértek.
batagy 2010 szept. 12. - 00:53:31
(15/70)
Szerintem is kiváló film! Nem a megszokott stílus! Robin Williams hitelesen alakít. Szerintem kemény film.
10/10
zazazie 2010 szept. 12. - 00:52:54 10/10
(14/70)
Spoiler

No és amikor álmában vérzik a szeme... az nagyon frappáns módja volt a fényképek látványától való fájdalmának... SPOILER VÉGE
Ghanima 2010 szept. 12. - 00:52:46
(13/70)
Gyenge kretén kretént ír... elég szomorú rád nézve, hogy ennyit bírtál kihozni magadból.
9/10
od.gszal 2010 szept. 12. - 00:52:21 9/10
(12/70)
Tetszett a film, ahogy a rendezõ a színekkel játszik, az nagyon megragadott. R. W. is jól játszott. :)
Spoiler (részben)!


Bár a történet sejteti, hogy sy-t gyerekkorában molesztálták és fényképezték, és ettõl lett kattant, de szerintem az elmagányosodás és sivár élet is bõven elegendõ ehhez.
Ghanima 2010 szept. 12. - 00:51:48
(11/70)
Említettem már, hogy rohadjon a zoknijába az RTL klub??!! Nem tudom elhinni, hogy az a 2-3 sec, ami még hátra lett volna a filmbõl, pont annyi kellett az ócska reklámjukhoz.
A fene ott egye meg az ilyen barmokat!!!!!!!

Lehet, hogy nagyképûnek (vagy minek is) látszom, de katartikus pillanatban voltam, erre ezek a félkegyelmûek bebusznak egy gázfûtés vagy mi reklámot.

Komolyan, az _ilyenekre_ esküszöm, ráküldeném szala/cs/y annamarcsit!!!!!!!