Erämaa 2008 máj. 31. - 21:14:52
(4/24)
Milyen spanyol filmekre gondolsz???
6/10
csikrisz 2008 márc. 27. - 09:35:36 6/10
(3/24)
Csak egy kérdés: miért van az hogy a legtöbb spanyol filmben van legalább egy homokos férfi, és természetesnek veszik a homofób vonzalmat? Egy kicsit unom ezt már. Emiatt nekem 6/10.
DRusza 2008 márc. 18. - 23:52:57
(2/24)
Az ilyen filmek miatt imádom a spanyol mozit. Ha le akarnám fordítani egy mondatra a film alapvetõ mondanivalóját, akkor az jutna az eszembe, hogy: Mindig több akartam lenni, mint házmester, de aztán rá kellet jönnöm, hogy én csak egy házmester vagyok! (Persze nem egészen olyan hagsúllyal, mint a Tõzsdesápákban: "Mindig Gordon Gekko akartam lenni, de aztán rá kellett jönöm, hogy én csak Bud Fox vagyok!", bár van némi áthallás kétségtelen.) A filmnek egyébként tényleg van egy erõs szívó hatása (celluloid-karizmája) a film középtáján, ahol a nézõ egyszercsak azon kapja magát, hogy azon töpreng: Tényleg, ne síránkozzunk már annyit, ne sajnáljuk magunkat, hanem mozduljunk már el, merjünk már elmozdulni a holtpontról. Persze legalább heti 3-4 ilyen film is kevés lenne ahhoz, hogy miután kikapcsoltuk a tévét(monitort), valamicskét tényleg változtassunk is az életünkön. Nézzétek meg, hátha mégis sikerül!
9/10
4trASS 2007 szept. 03. - 11:29:05 9/10
(1/24)
Szerintem nagyon jó kis film.