lenccs 2010 márc. 08. - 21:43:59
(15/35)
teljesen rendben volt a darab. tetszett, kellemes szórakozást nyújtott. (ámbár az elõttünk ülõk a darab végén szidták, hogy náluk a szabados beszéd kiverte a biztosítékot...szerintünk éppen megfelelõ mennyiségû volt:-))
marteeka 2010 febr. 20. - 10:11:24
(14/35)
SPAMALOT CSERE*********


Az alábbi jegyeket cserélném:

Március 8. fsz. jobb 2. sor 8-9 + fsz. jobb 3. sor 4-5 (lehetõleg a négyet együtt)

Március 19. fsz. bal 1. sor 2 db

Helyettük keresek hasonló helyekre március 7. du., vagy 12., vagy 20. estére.


hazimarti@freemail.hu
hullahopp 2010 febr. 18. - 14:39:09
(13/35)
Kicsit csalódás volt. Nem mondom, hogy látványosan szenvedtem volna, de valahogy többet vártam tõle. A filmmel össze se lehet hasonlítani (de a legelején a karmester-trombitás poén tetszett :)
666 2009 dec. 26. - 15:38:32
(12/35)
ELADÓ JEGY!

MA azaz dec 26. 19:00-ás elõadásra 2db jegy eladó.

érdeklõdni: 70-458-26-40
simeva 2009 dec. 21. - 15:18:03
(11/35)
Keresek dec 24 utáni elõadásra bármilyen kategóriában két egymás mellé szóló jegyet! Kérem, hogy akinek feleslegessé vált jegye van, jelezze a simeva83@gmail.com címen. Köszönöm.
Lakatos Korinna 2009 dec. 20. - 16:24:24
(10/35)
A Madách színház honlapján az Aktuális menüpont alatt. :)
nagyszarvas 2009 nov. 29. - 19:57:52
(9/35)
Hol találom a Dec.26.-i, esti szereposztást ?
tom991 2009 okt. 24. - 11:55:52
(8/35)
10/10
Kingagy 2009 okt. 21. - 20:28:50 10/10
(7/35)
Fergeteges, frenetikus, anno' a Gyalog galopp is felejthetetlen volt, ám ha azt valami felül tudta múlni, akkor ez Az! :)
FElepHánt 2009 okt. 03. - 18:32:49
(6/35)
FeHér Elephánt Kulturális Ajánló Portál----- toptipp.hu--------------------------------- Nem rajongtunk a Gyalog Galoppért, szerencsére a musical csak a sztorit vette át, otromba humorát eredeti szellemességgel inkább újraalkotta. Felkapjuk a fejünket, amikor az elsõ duettben Posta Victor és az elragadó szuggesztivitású Balogh Anna így kezdi: "minden darab elején, kell egy szerelmes da-ha-hal...", idézõjelbe téve a mûfajt és méretes vibrátókkal a stílust is. Az emlékezetes kaposvári operettek jutnak eszünkbe, melyekben a giccses maszlagot az abszurditásba fordítva, totális paródiaként játszották, illetve játsszák ma is. A lovagok kasztanyettes ügetése nyomán, egyre több jel erõsíti meg bimbózó reményünket, végül a Tó Úrnõjének revû-showja végképp eldönti a kérdést. Balogh Anna vakmerõ hangvétellel egyszerre varázsos tündérkirálynõ és szerepébõl kikacsintó primadonna, althangon poentíroz, majd elsöprõ elánnal vágja ki az egyvonalas B-t. A második részben aztán szóhoz jutnak a többiek is. A trójai falovat helyettesítõ Fanyúl esztétikai értékein ámuló franciák hadában De Gaulle, Napoleon és Edith Piaf viszi a prímet, majd a színészileg is remeklõ nagyszerû tánckar, trikolóros alsószoknyákban járja a fergeteges kánkánt. Szervét Tibor panasza depresszív magányát ecseteli, miközben a teljes kellékes-,öltöztetõi- és sminkes-csapat ott ácsorog a háta mögött, - szolgája, a falstaffi alkatú Ömböli Pál fürge piruettekkel fûszerezett, zsigeri humorérzékkel elõadott "Kék az ég"-gel vigasztalja. Irígylésre méltó erény: a legtöbben 2-3 szerepet is játszanak, így a hármas szereposztás biztonsága mellett, a színészi sokoldalúság megmutatására is pompás lehetõségek adódnak. Szente Vajk alig ismerhetõ fel a II.Õr középkori járványtól reszelõs hangja mögött, más színeket villant fel a csuhás barát figurájában, végül, Sir Robinként visszatérve, egy káprázatos tánctuttiban bizonyítja komikusi vénáját. Serbán Attila mint rigorózus történész bukkan fel, Lancelot imádott úrnõ-fiújaként pedig példáját adja a túlzásoktól mentes, teljes átéléssel hitelesített karakterábrázolásnak. Éteri muzikalitású, ívelt legátókból építkezõ éneklése ritka érték a hazai zenés szcénában. Váratlan fordulattal, a Grál-legenda irányt vált a Madách Színház felé/!?!/, mi magyarok kerülünk a gyújtópontba, hirtelen, végre valahol!, múlhatatlan szükség lesz ránk... A fordító Bárány Ferenc eredeti dalszövegébõl megtudhatjuk , hogy ezek a "magyarok" igen sokszínûek: román, tót, zsidó, német vér kering ereikben, ahogy azt Tihanyi Ákos koreográfiája is bemutatja. A Tarka Magyar Himnusszá avanzsáló szókimondó betétszám, Nagy Balázs elõadásában, váratlanul nagy tapsot kap, ami talán kicsit megnyugtató, nincs még veszve minden: a nézõtéren a jövõ felnõttei vannak többségben! Kreatív csavarban, amúgy nincs hiány, a méltán hiányolt musical-díva visszaoson s a rivalda elõtt felháborodva követeli vissza eltûnt szerepét. Hisztérikusan áriázik, bluesben öblöget,Kathy Barberian-i hangeffektekkel brillíroz: Balogh Anna a színészi-énekesi eszközök teljes arzenáljával nyûgöz le, vissza is veszik a stábba, hogy az esküvõi zárókép csók-kettõse után, hangja a finálé tobzódó forgatagában is diadalmasan szárnyalhasson. Szirtes Tamás rendezésének, parádés eleganciája mellett, sikerült megtalálnia az elbûvölõ szórakoztatás és az offenbachi irónia bámulatos egységét - nyitás ez egy korszerûbb zenés-színházi stílus felé.
FElepHánt 2009 okt. 03. - 16:53:31
(5/35)
A hármas szereposztás miatt,valahogy illene a képek alá a neveket is kiírni...
Segíthetek? Az elsõ képsor "Tó Úrnõje", az egyetlen, de nem emiatt egyedülállõ hölgy-szereplõ: az elképesztõ BALOGH ANNA!!!
crazyforyou 2009 szept. 29. - 20:30:18 Előzmény Snoopyzit
(4/35)
Úristen,jobb a Macskáknál? Akkor tutira megnézem,márha kapok rá jegyet.Gyalog galoppot is imádom,színházra átültetve csak jó lehet.
Snoopyzit 2009 szept. 26. - 19:28:26 Előzmény Petrapetrus
(3/35)
Én szept.22-én láttam a bemutató elõtti elõadáson, ahova úgy nyertem jegyet egy sms-játékon. Az elõadás elsõ 15 perce kicsit nehézkesen indul, de aztán az elsõ felvonás vége és a második már pörög. Fõleg a második felvonás nagyon szórakoztató. A színészek jók, a díszlet és a kosztümök lélegzetelállítóak. Sokkal jobb mint pl egy Macskák. Az énekeket is jobban lehet érteni. Szerintem Hajdú Steve a legjobb, nem tudom, hogy csak a szerep miatt, de nagyon illik hozzá ez a mûfaj :) Jó az is, ahogy a közönséget megszólítják/bevonják a darabba. Nagyon tetszett. Nekem 9/10-bõl. MINDENKINEK CSAK AJÁNLANI TUDOM, AKI AZ ANGOL HUMORT SZERETI!
Petrapetrus 2009 szept. 24. - 19:39:17
(2/35)
Én ezt majdnem láttam tavaly Londonban... :-))) De a pestire tuti nem jutok el...
8/10
rues 2009 szept. 24. - 15:39:47 8/10
(1/35)
A fõpróbán láttam a Spamalot elõadást és lenyügõzött. A tertalom és a forma egységébõl, itt a forma áttörte a szinház "kereteit"! A pezsgés, a lüktetés a humor ilyen látványos diszletben és fõleg a csodálatos ruhákban remek elõadást eredményezett.A Madách szinház musical bemuta-
tói sorába szervesen illeszkedik ez a Brodway-i hangulatot árasztó
elõadás. A szereplõk élvezték és csodálatosan játszották nem könnyû
szerepüket. Ha szabad kiemelni a szinészek közül bárkit, akkor én a Tó Tündérét játszó Molnár Szilviát emlitem, aki a hangjával lenyügözte a közönségét! Szirtes Tamás minden egyes bemutatóra egy-egy remek eddig kevésbé ismert szinészt mutat be a nagyérdemûnek.
A rendezõt nemcsak ezért dicsérem, hanem a szinészek mozgatásáért, az ötletes gegekért és azért, hogy e sikerdarabot bamutatta a szinházat szeretõ közönségnek.