sarahangel 2013 júl. 05. - 20:28:33 Előzmény Nicolae
(191/271)
Igen, ezt én is olvastam, mármint a tisztelgést a stáblista végén Andy elõtt, tényleg szép és emberi gesztus volt a készítõktõl. :-)

Persze, Liam is lehet jó színész, csak hát nem volt így szerencsés, hogy nem õ volt a legelejétõl... de nyilván nem õ tehet arról, hogy a sors durván közbeszólt, így nem is ilyen szemmel fogok nézni rá. ;)
sarahangel 2013 júl. 05. - 20:19:37
(190/271)
*** S01x13 ***

Wow, ez aztán nem semmi finálé volt! :))) A sorozat egyszerûen szuper. Igaz, a lassításokat és a vérmennyiséget most is kicsit túlzásba vitték, de sebaj. A lényeg, hogy dramaturgiailag nagyon ott van az egész. Azt sejtettem, hogy a testvérpáros egyik tagját elveszítjük, sajnáltam õket. :S

Néhány kívánságom viszont teljesült:
- Spartacus + Mira, bár szerintem egyelõre ez még csak Mira részérõl szerelem, de Spartacus is kezdi megkedvelni a lányt
- a szívtelen kissrác elnyerte büntetését, igaz, ez nem hozza vissza szegény Varro-t (Ilythia büntetése viszont még várat magára – ráadásul Spartacus még nem is tudja, hogy neki is köze volt Varro halálához)
- Crixus Spartacus mellé állt a lázadásban. Pedig elõtte még azt mondta: "egy másik világban testvérek lehettünk volna, de nem itt". Ez a mondat tetszett különben, mivel azt mutatta, hogy Crixus a lelke mélyén nem utálja Spartacust. Aztán ahogy fogadalmat tettek egymásnak, hogy aki életben marad, az teljesíti a másiknak a kívánságát, és látszott, hogy komolyan is gondolják.

Aztán az is eszembe jutott, hogy ebben a sorozatban majdnem mindenki gyilkos, még a pozitív szereplõk is, de az egy más világ volt (vagy ölsz, vagy Téged ölnek meg). Crixustól azért túlzás volt, hogy leszúrta a terhes dominát. A domina meg annyira szerelmes volt Crixusba, de azért simán megölette volna.

Ilythiát nem szeretem, de most legalább tett valami hasznosat (bezárta a kaput :p).

Kiderült, hogy Spartacus még magasugró bajnok is. ;))) Amúgy jó kis jelenet volt, benne van az egyik kedvenc videómban is (az elsõ évad fináléjából is tartalmaz jeleneteket, ha valaki még nem látta, annak spoileres lehet):

http://www.youtube.com/watch?v=K0OkXD2Jsrw

Batiatusért meg kár, mert a színész kimagaslót nyújtott, fõleg A múmia után (nem leszólni akarom, mert az elsõ részt anno nagyon szerettem, de azért van különbség ;)). Cseke Péter hangja meg tök jól illett hozzá. ;)

Ja, és a Dottore is jó fej (és nem tudom, ki volt az a Barca).

A végejelenet is ütött, és Spartacus monológja. Lehet, hogy itt már Aurelia is megértette kicsit (nem biztos, de majd kiderül talán a következõ évadból). Õ nem tudhatott a körülményekrõl, hogy hogyan történt pontosan Varro halála, így részben megértettem, de nekem akkor sem volt szimpatikus, hogy Spartacus halálát kívánta.

Andy-ért meg vérzik a szívem. :-( A második évadot is elkezdem majd valamikor, de egyelõre nincs hozzá kedvem, inkább igyekszem az elsõt begyûjteni, és megnézni az egészet.

Úgy látom, a Viasat egyelõre nem folytatja a sorozatot.
Nicolae 2013 júl. 02. - 18:59:01
(189/271)
Én most értem az utolsó évad végére. Hát, hihetetlenül jól sikerült sorozat. Mind a 4 évada az. Már most hiányéreztem van. :) és :(
Aki csak a Viasat 3-on nézi a sorozatot és amiatt aggódik, hogy Liam nem fogja hozni Andy szintjét, azt hadd nyugtassam meg: Liam jó választás volt, szuper színész, talán csak egy kicsivel kevésbé érzelmesebb színész, mint Andy. De meg fogjátok szokni õt hamar...nagyon hamar. :) És fogjátok szeretni. :)

A 3. éved utolsó részének végén a stáblista után pedig egy igen méltó és kedves tisztelgés van Andy elõtt. :) Nagyon korrekt volt a készítõktõl.
sarahangel 2013 jún. 30. - 20:22:13 Előzmény dookugrof
(188/271)
*** SPOILER ***

Köszi! Azt hittem, az elsõ évad elején maradhattam le valamirõl ezzel kapcsolatban, de ezek szerint nem. ;)
offtopic
sarahangel 2013 jún. 30. - 20:19:33 Előzmény Trixi211
(187/271)
Semmi gond. ;)
dookugrof 2013 jún. 29. - 12:52:17 Előzmény sarahangel
(186/271)
SPOILER:

Ami a Crixus vs. Ashur részt illeti erre is a 0. évadban kapsz választ !! :)
Trixi211 2013 jún. 29. - 10:26:34 Előzmény sarahangel
(185/271)
Ok, akkor én nem vettem észre, bocsi :P
offtopic
sarahangel 2013 jún. 28. - 21:46:46
(184/271)
Szia! Igen, megértelek, én sem szoktam örülni, ha olyan spoilerbe futok bele, amirõl nem akartam tudni. Éppen ezért mindig meg szoktam jelölni spoilerrel, ha olyan infót írok, ami a késõbbi részekben lesz – most is így tettem. Ezt csak azért írom, mivel az utolsó két hozzászólóban én is benne vagyok. ;) Ha pedig olyan részrõl van szó, ami már lement a tv-ben, az elé nem teszem oda a spoilert, de általában megjelölöm valahogy, hogy melyik részrõl van szó (ahogy most is). Ahogy visszanéztem a hozzászólásaimat, egyedül a színészcserérõl szóló infót nem jelöltem meg sehogy, de ez nem véletlen volt, hanem mert szerintem nem számít spoilernek (de ha esetleg ez volt, ami zavart, akkor bocsánatot kérek). ;)
sarahangel 2013 jún. 28. - 21:39:28 Előzmény dookugrof
(183/271)
Igen, igazad van, én is hallottam errõl az elõzmény évadról, amit ha jól tudom, azért készítettek, mivel a 2. évadot elhalasztották 1 évvel Andy betegsége miatt. Úgyhogy ha a Viasat következetes, akkor tényleg a 0. évadnak kell következnie. Azt viszont nem tudtam, hogy a 2. évadhoz szükséges az elõzmény évad ismerete. Köszi az infót, és hogy válaszoltál a kérdésemre (vagyis hogy Ilithya miért utálja Spartacust), most már ezt is tudom! ;) Igen, majd mindenképpen szeretném megnézni az elejét is, amirõl lemaradtam.

Ami meg a tegnapi részt illeti:

*** S01x12 ***

Glaberrõl én eddig nem sokat tudtam, talán az elsõ részben láttam egy kicsit, a mostani belépõje alapján nem volt szimpatikus. Igazi "esélyegyenlõség" volt, ahogy Spartacusra ráküldte az embereit, a végén már egyszerre vagy ötöt. Érdekes egyébként, hogy ebben a sorozatban az összes nagyhatalmú embert gonosznak írják (történelmileg csak részleteket ismerek, de gondolom, vannak azért kiszínezések is).

Crixus-t most sajnáltam, meg Naeviát is. Gondolom, Ashur ezt szándékosan csinálta így, mivel ha jól emlékszem, az elõzõ részben õ leste ki a szerelmespárt (az elõzményeket nem ismerem, de mintha valamiért pikkelne Crixus-ra).

Spartacus harci jelenete azzal a pasassal (nem tudom a nevét), akit Batiatus lépre csalt, egy kicsit morbid volt, ami a levágott fej mutogatását illeti.

Huh, már csak 1 rész van hátra az évadból, nekem ez azért is szomorú, mert Andy lett benne a kedvencem, de... majd meglátom, milyen lesz az új srác, nyilván a saját egyéniségét fogja hozni.
Trixi211 2013 jún. 28. - 11:51:41 Előzmény dookugrof
(182/271)
Utsó két hozzászóló, tök aranyosan leírtok elõre mindent. Nem lehetne ilyenkor egy spoilert? Nem kötözködök, csak mostanában kapcsolódtam be, nem igazán szeretnék elõre tudni mindent, bár biztos sok mindenrõl lemaradtam, asszem tényleg dvd-n egyben kellene.
dookugrof 2013 jún. 27. - 19:51:55 Előzmény sarahangel
(181/271)
A Spartacus 3.évad-ból és egy elõzmény évadból áll. Ha a viasat azonnal folytatja a sorozatot akkor nem a 2. évad fog következni, hanem az elõzmény évad, mert olyan karakterek és konfliktusok jelennek meg a 2. évadban amihez szükséges ismerni az elõzmény évadot, amiben Spartacusról még csak szó sem esik, mert azt sem tudják, hogy él...Akit itt szõke nõként emlegettek az Ilithya a 2. évad egyik legfõbb karaktere lesz Lucretiaval ( Domina ) együtt ;) Ütõs kis évad a 2. A legfontosabb karakterek egyébként :

***SPOILER PÓTOLVA***
Spartacus,Ilithya,Crixus,Lucretia,Ashur,Gannicus,Oenomous( Doctore),Naevia, Glaber mivel õk alkotják a legtöbb konfliktust. Õk szerepelnek a legtöbbet a 4 évad során...bár sokan közülük nem tagjai az utolsónak de azt hogy kik akik még nem látták azok elõtt maradjon titok :)ja egyébként Ilithya tényleg terhes lesz Spartacustól, de ez csak a 2. évadban derül ki és nem lesz egy hosszú életû gyerek :/...A másik hogy Ilithya azért utálja Spartacust mert egy háborúban ellenszegült Glaber utasításainak és szégyenbe hozta õket.
***SPOILER VÉGE***

Mindenképp nézzétek végig elejétõl a végéig !! :)

Egyébként online jobb mint így hogy van heti egy rész...

Idõrendi sorrendben így vannak az évadok:

Spartacus: Az aréna istenei
Spartacus: Vér és Homok ( ez megy most a Viasat3-on )
Spartacus:Bosszú
Spartacus:A kárhozottak háborúja
sarahangel 2013 jún. 27. - 15:32:09
(180/271)
*** S01x11 ***

Na megint egy jó kis részt kaptunk. ;) Az különösen tetszett benne, hogy jelzésértékként használták, hogy 'figyelj a sebre'. Igaz, én nem láttam azt a részt, mikor meghalt Spartacus felesége, de olvastam, hogy Batiatus keze volt a dologban. Nos, gondolom, a maradék két részre marad Spartacus bosszúja.

Batiatus kis csele is jó volt, lassan a gonoszok is elnyerik büntetésüket, remélem, a 15 éves kiskölyök lesz a következõ. ;)

Crixus meg visszatérhetett az arénába, azért azt bírtam, hogy a közönség Spartacus-t várta. ;) Örülök, hogy Crixus nem hagyta ott a fogát, de ezután a gyõzelem után lehet, hogy még beképzeltebb lesz. Neki sajátos elképzelése van arról, milyen az igazi férfi/bajnok. Férfiatlannak tartja Spartacust, amiért gyászolja a barátját, pedig szerintem Spartacus nem csak attól bajnok, mert jól tud küzdeni, hanem mert emberséges is. DE félreértés ne essék, nekem nem ellenszenves Crixus, csak ezzel a hozzáállásával nekem inkább õ a férfiatlan, és ettõl azért szerintem több van a karakterben. Úgyhogy továbbra is nagyon várom, hogy végre Spartacus mellé álljon.

Az viszont érdekes volt, és nem tudom, hogyan lehetséges, hogy Crixus a küzdelem során csak úgy széttaposta az ellenfél fejét?! (Még a TWD-nél is elõ szokott jönni kritikaként, hogy a zombik fejét hogyhogy olyan könnyû széttrancsírozni, akkor itt meg pláne kérdés...) Nekem már az is furcsa volt, mikor az elõzõ részben Varro és Spartacus lánccal körbetekerték az ellenfél fejét, ami csak úgy lerepült. De nem kötözködésképpen mondom, mert végülis látványos jelenet volt, még ha nem is szeretem az erõszakot, de tudom, abban az idõben ez másképpen mûködött, mindenki a saját életéért harcolt.
10/10
csontfej 2013 jún. 16. - 05:05:08 10/10
(179/271)
Nagyon jó sorozat, tényleg függõvé teszi az embert.Vér, ármánykodás, akció, szerelem, szerethetõ és gyûlölhetõ karakterek, nagyon ott van az egész sorozat.
sarahangel 2013 jún. 15. - 10:58:22
(178/271)
*** S1x10 ***

Nahát, ez a rész valami hihetetlenül brutális és drámai lett, valósággal sokkolta az embert. :O
Korábban nem gondoltam volna, de a sorozat egyre jobb, szerintem ez volt (eddig) a legjobb rész.

Szegény Varro, pedig szimpatikus szereplõ volt, amibõl nem sok van ebben a sorozatban (ez persze nem a színészek hibája, egyszerûen így vannak a karakterek megírva). A barátsága Spartacus-szal a sorozat egyik üde pontja volt, kár, hogy már nem lesz. Varro most is bebizonyította, hogy igaz barát, 'besegített', hogy legalább Spartacus életben maradjon. Végre lehetett látni emberi megmozdulásokat, Spartacus-t legalább annyira lehetett sajnálni, mint Varro-t, most már egyértelmûen pozitív szereplõ számomra (nyilván õ sem csak fekete vagy fehér, de az biztos, hogy szimpatikus, fõleg a tegnapi rész után). A vívódása, ami kiült az arcára, és utána a tombolása. Mira aranyos volt, ahogy megsimogatta az arcát, látszott, hogy sajnálja. Szerintem amúgy is bejön neki Spartacus, remélem, összejönnek, mert ráférne egy kis boldogság gladiátorunkra.

Kár, hogy a "nagyok" közül nincs egyetlen értékes ember sem, mindegyik gonosz. Bár Batiatus-t tulajdonképpen bírom negatív figuraként, és a maga módján szerintem bírja Spartacus-t (ami persze nem jelenti azt, hogy ha úgy adódna, akkor ne áldozná be). Gladiátorunknál pedig már most megmutatkozott, hogy milyen jó stratégiai játékos. :)

Most Crixus-szal vagyok úgy, hogy nem tudom hova tenni, mennyire negatív vagy pozitív szereplõ. Remélem és várom, hogy Spartacus mellé álljon, de egyelõre a férfiúi önérzete van fölényben. Ilythiát pedig (most már megjegyeztem, így hívják az idegesítõ szõke nõt) egyre jobban utálom, több, mint aljas az a nõ, miért utálja ennyire Spartacust? Talán mert rabszolga létére intelligensebb, mint õ? Még liliomtiprásra is képes volt, csak hogy ártson Spartacus-nak, aki remélem, méltóképpen vissza fog majd vágni. A szemtelen kis kölyök sem semmi, ha 15 évesen már ilyen, mi lesz majd, ha felnõ? (Bizonyára olyan lesz, mint az apja, aki nagyon büszke volt a kicsi fiára.) Lehet, hogy gonosz vagyok, de igazán lezuhanhatott volna a szakadékba, mikor nézegette a harctéren, hogy nincs fal (persze akkor meg sajnáltam volna).

A sorozat képi világát (itt fõleg a csatajelenetekre gondolok) meg már kezdem megszokni. Bár továbbra is azt gondolom, hogy a lassított vérfröccsenés elég mûvies, és alapból továbbra sem szeretem, ha túl sok effektet alkalmaznak egy filmben, ahelyett, hogy a természetességre törekednének, de... itt valahogy hozzátartozik a sorozat képregényes stílusához, végülis elég egyedi. ;)

Spoilerezni meg annyira nem akartam magamnak, de ha rákeres a sorozatra az ember, óhatatlanul is belefut ilyenekbe.

*** SPOILER S2 ***

Olvastam, hogy Ilythia és Spartacus éjszakájának gyümölcse lesz. De honnan lehet biztosan tudni, hogy Spartacus az apa?

*** SPOILER VÉGE ***

Ahogy néztem, az évadból már csak 3 rész van vissza. Azt lehet már tudni, hogy egybõl hozzák-e a 2. évadot is? Furcsa lesz, hogy másik színész fogja játszani Spartacus szerepét, persze tudom ennek az okát. :S Anno olvastam a sorozatjunkie-n, ismeretlenként is sajnáltam Andy-t, de most meg még jobban. :( Szimpatikus színész volt, és nagyon jól hozta a szerepét. Az 'új' színész persze nem tehetett a váltásról, így neki is illik adni egy esélyt (bár egyelõre nem tudok elképzelni erre a szerepre senki mást).
sarahangel 2013 jún. 08. - 21:38:25
(177/271)
Örültem, hogy leadja a Viasat3 a Spartacust, mert sok jót olvastam errõl a sorozatról, de az elsõ néhány rész õszintén szólva nem keltette fel az érdeklõdésemet, ezeket nem is néztem végig (kapcsolgattam közben ide-oda a tévét). Furcsa volt a lassított vérfröcsögés, és azon is csodálkoztam (még ha nem is ért teljesen váratlanul), hogy mennyire sok a pucér és erotikus jelenet ebben a sorozatban.

És akkor a káromkodásokról még nem is beszéltünk, bár ez szerencsére nem rendszeres, de engem általában zavarni szokott az ilyesmi (ilyenkor úgy érzem, hogy igénytelen az adott film). Mindezek ellenére mégis visszatértem a sorozathoz, és a 8. részt már majdnem az elejétõl néztem. Meghökkentett az a szadizmus, amit a rész végére betettek (mi lett szegény Segovax-szal? Gondolom, elvérzett). Ezek után a 9. rész volt az elsõ, amit az elejétõl a végéig végignéztem, és azt kell, hogy mondjam, ez már tetszett. Végre kezd történetileg helyreállni az egész. A végén nevettem egy jót, mikor Spartacus és az idegesítõ szõke nõ lekapták egymásról az álarcot. Spartacus-t viszont nem tudom hova tenni,hogy mennyire pozitív vagy negatív karakter (bár nekem eddig inkább szimpatikus). Az viszont érdekes, hogy azok után, hogy Spartacus elutasította azzal a ráküldött csajt, hogy megalázónak tartja, hogy így feküdjön le valakivel – azt mégsem tartotta megalázónak, hogy a Domina 'eladta' õt úgymond egy éjszakára (órára?). Legalábbis simán belement, de lehet, hogy nem jókedvében tette. Az is érdekes, hogy a szõke csaj nem vette észre a különbséget Spartacus és a másik gladiátor – akibe a Domina szerelmes(?) – között, mivel utóbbi nagyobb darab. Na mindegy, ezen túlléphetünk, mert pont ettõl lett érdekes a szituáció.

Õszintén szólva a sorozat elején még kicsit öncélúnak tûnt nekem az a sok meztelenség meg szexjelenet, de a legutóbbi részben már láttam egy kis mûvészi oldalt is (maszkok, aranyra festett test)... és ha elvonatkoztat az ember attól, hogy túl õszintén mutatják be, milyen volt akkoriban az élet, még élvezni is lehet.

Mivel viszont sok részlet kimaradt nekem, így nem vagyok teljesen képben (még nem tudom, hogy érdemes-e ezeket visszanéznem), de úgy vagyok vele, hogy ezentúl nézni fogom. Mostanában úgyis rá vagyok állva a gladiátor-témára, ezért a Rómában is gondolkodom, azt is sokan dicsérik, hogy jó. Az azért érdekelne, hogy Spartacus és a szõke nõ miért utálják ennyire egymást? "Csak" a 8. részben történtek miatt (szõke nõ meg akarta öletni Spartacust, amiért az 'beszólt' rá és a férjére), vagy volt ennek még más elõzménye is?
Peppo 2013 jún. 06. - 18:15:14
(176/271)
Ennek is vége. Nem tudnám megmondani, melyik évad tetszett a legjobban, szerintem nagyjából egyenletes a színvonal. Az utolsó két rész viszont nálam felfelé lóg ki a sorból, ezekben már nagyon lehetett érezni, hogy közel a vég, és talán ettõl lett a legjobb "hangulata" ennek a két résznek. A finálé méltó lezárása volt a sorozatnak, nagyon tetszett, hogy az összes régi szereplõt is megmutatták a végén, ezzel is lezárva a történetet.

Érdekes, hogy egy viszonylag egyszerû történetbõl, (kevés kivétellel) faék bonyolultságú karakterekbõl, félpercenként ismétlõdõ vérfröccsenésbõl vagy dugásból mégis sikerült egy egyedi hangulatú, szórakoztató sorozatot csinálni, ami unalmasnak sem volt mondható. A látvány is kissé zavaró volt elsõ látásra, de aztán meg lehetett szokni. A csajok is sokat segítettek ebben. :) Eleinte furcsa volt Liam McIntyre, mint Andy Whitfield utóda, de szerintem mindketten jól hozták a figurát. Nagy kár, hogy Liam színre lépéséhez annak kellett történnie, ami történt. :(

Nem biztos, hogy valaha is újra megnézem, ahhoz kissé hosszú, és vannak sorozatok, melyek inkább újranézõsek nekem, de azt nem bántam meg, hogy idõt szántam rá, és mindenkinek ajánlom, aki még nem látta.

Összességében 10/8.
Ezüstliliom 2013 máj. 22. - 22:26:01 Előzmény Optimvs89
(175/271)
A rövid haj abban a korban szerintem nem az egy centist jelentette, mint manapság. Továbbra sem hiszem, hogy ENNYIRE rövid volt a hajuk.

Akár direkt, akár nem, - nem kis - túlzás, amennyi vérrel dolgoznak.

Tudom, hogy a homo- és biszexualitás gyakoribb volt akkoriban, de én nem arról beszéltem, hanem arról, ahogy a filmben ábrázolják, a mai kor "ízlése" szerint, tehát hogy a macsók tüskehajúak, és akinek hosszú a haja, az egyértelmûen csak meleg lehet.

Amúgy pedig visszavehetnél a nagy arcodból.
8/10
Rahar 2013 máj. 20. - 22:33:00 8/10
(174/271)
Az elõbb fejeztem be Az elátkozottak háborúja évadot. Nagyon kedvelem a szabadságharcosokat, ezért már régebben olvastam az ókorban napjainkra megmaradt Spartacusra vonatkozó leírások fordításait. Természetesen az amerikaiak nem bírták ki, hogy jelentõsen ne térjenek el a leírásoktól. A régebbi, 1990 elõtt készült filmekben azt nem kedveltem, hogy az esetek túlnyomó részében a fõszereplõ egy makulátlan, tiszta szívû hõs, míg a másik oldal velejéig gonosz. Most már átestek a ló túlsó oldalára, a fõszereplõ már nem oly tiszta, míg az ellenpólusa nem teljesen sötét. Ez elsõre jónak és életszerûnek tûnik, de ebben az esetben nekem nem tetszik. Crassus-t például zseniális stratégának mutatják be, ha annyira az volt, akkor miért dõlt be a pártusok egyszerû cselének és veszett oda az egész seregével együtt? A fickó bankár volt, ergo eleve jó ember biztos nem lehetett, valamint annyira kapzsi volt hogy a csatatéren levágott fejét miután a pártus uralkodó elé vitték az forró aranyat öntetett a szájába. Aki nemcsak véres és szexuális tartalmú jelenetekre áhítozik, az nézzem egy kicsit utána, hogy mi minden történt a felkelés alatt, jó képi anyag a híres emberek életét feldolgozó Spektrumon megtekinthetõ sorozat. A nézettségi adatokkal nem vagyok tisztában, csak gondolom, hogy nem lehetett egy idõ után elég magas, azért zárták le a sorozatot. Csak mert a megmaradt dokumentumok szerint 2-3 évig tartott a felkelés és sok csata és vándorlás kimaradt a filmsorozatból, egy évad még bõven belefért volna.
Optimvs89 2013 máj. 19. - 19:04:24 Előzmény Ezüstliliom
(173/271)
Khm...képzeld el, hogy a rövid haj nem mai divat, hanem az ókori rómaiak vezették be... és tudod mikor? Marius katonai reformjai között volt ez is ( i.e. 105), tudniillik, higiéniai szempontból (tetvek stb), megelõzés céljából; most pedig ugyebár olyan (a filmben úgy értem) i.e. 75-ben járunk, tehát stimmel. Na, szóval errõl ennyit, kicsit tájékozódj mielõtt hülyeségeket írsz.
Sztem nincs a filmmel baj, a túlzott vér, stb. direkt van, ugyanis a 300 képi világát használják ugyanúgy.
És még valami: a homoszexualitás az ókorban "népszerûbb" volt mint ma (pláne a görögöknél és a rómaiaknál), az ókori római orgiákról meg már mindenki hallott, most már láthatjátok is:D
Nem akarok túl messzire menni - a sok vért leszámítva, ami nem baj persze- azt kell mondanom, hogy realisztikusan ábrázol végre a film.
augustus 2013 máj. 18. - 20:14:12 Előzmény WayneGace
(172/271)
Mûvér?
Talán eredetit akarsz?