Téma: Spartacus

5/10
Cerberosz 2010 máj. 09. - 09:25:57 5/10
(46/66)
Vannak történetek, filmek, amiket nem jó (illetve nem lehet) jól remake-lni!!

Ez közéjük tartozik.

Az eredeti Spartacus film (Kurt Duglessel) Az etalon!! ami utána következik gagyi. Különösen, ha a Vészhelyzetbõl is ismert szépfiú Kovac doki akarja eljátszani nekünk a trák gladiátort, aki egy felforgató hatalmas felkelést indít el.

Látványban is jócskán alul marad a mai film régi elõdjétõl.

10/5 (azért 5, mert túl jó szívû voltam, de most már csak 4 et adnék, hogy jobban belegondolok)
Seemann 2010 máj. 09. - 08:58:26
(45/66)
Kezdjük a kritikád végével: az a kritikád alfája és omegája, hogy nem írtam egyikrõl sem semmit. Köszi. Holott igen. Valaki leírja hogy „jó”, vagy „nem jó”, azért én ennél valamivel többet írtam. Abszolút nem vagyok köteles zsíroskenyérnek egy glosszát, tárcát, 5 oldalas kritikát írni, nem is értem mit hepciáskodsz.

Majd ha az említett mûvészettörténész úrra, és kapcsolódó írására több idõt szánsz egy laza wikipediázásnál, akkor majd beszélhetünk róla.

Az látszik hogy a Spartacus sorozat lelkes híve vagy, különben nem vetted volna magadra, fõleg ennyire, hogy utánaolvass, mit írtam a Rambo filmmel kapcsolatban.

"a többség tisztában van vele, hogy nem dokumentumfilm, hanem csak egy szandálos sztori, vérengzéssel, melyet az a bosszúérzet vezérel, amit a Rambónál oly nagyszerûnek tartasz."

Miért nem ezzel kezdted? Rambo-szint. (az egészben az a legjobb hogy pont ezt írtam én is,-kicsit más megfogalmazásban- és ez nem tetszett sokaknak:D) Ha ebben az elején megállapodunk, akkor nyílván máshogy állok hozzá. De Rambonak senki sem rótta fel a történelmi hitelességet, vagy hiteltelenséget, mert az Rambo. Ennél a fércsorozatnál viszont hivatkozási pont némelyeknél. Így kezdik: "na végre ami bemutatja a valódi római társadalmat". Háááát persze:) Milyen „valódi”. Egyszer hallották valahol hogy Caesar féligbuzi volt meg aréna meg légiók és onnantól kezdve azt hiszik „értik” mi Róma.

Egyébként mindig itt csúszunk el. A kérdésed lényege „ha ott igen itt miért nem”. Ha az egyiknél kritizálom a másiknál miért nem. Ha az egyiknél zavar hát ott miért nem. Azért, és ez nem mélyfilozófia, mert az egyik egyik, a másik meg másik. Pont.

Ez a sorozat semmit sem mutat meg, ami Róma. Szandálos story, valóban, szexxel, vérgõzzel, olcsó dialógusokkal. Ez a film Rambo. Azonban Rambo Rambonak hirdeti magát, ez a film meg hitelességre törekszik. Legalábbis az alkotók meg egy-két buggyantagyu rajongó szerint.
Egyébként a Le Monde magyar kiadásában jelent meg egy cikk nem is olyan régen, ha van idõm megkeresem és átküldöm. Nem akarom úgy taglalni hogy nincs a kezemben, de összefoglalva kb. annyi volt a tartalma mint amit én írtam. Pontosítva adatokkal, infókkal egyebekkel.

Te egy lapon említed a Lemminget, a Rambot, és a Sparctacus címû sorozatot. Most erre mit mondjak.

A végére egy jelenet: „naigen, ez Róma, ilyen volt a valódi római társadalom, eddig senki nem tudta, de végre most megtudjuk…”

http://www.metacafe.com/watch/4128450/lucy_lawless_00_spartacus_blood_and_sand/
Seemann 2010 ápr. 28. - 21:56:07 Előzmény skip
(44/66)
Tehát: Caesar, nem "Ceasar".
Az érveid: "nagyon is véreskezûek voltak..." hehe.
Ahogy a Róma címû sorozat, ami annak rendje és módja szerint szétbukott, ugyanerre a szexéhes, durvaságra építõ végtelenül egyszerû és buta koncepcióra épült. Menj el Rómába és nézz körül. Vagy olvass Winckelmann-t, esetleg Rómával, római mindennapokkal foglalkozó értekezéseket, tudományos cikkeket, és végre ne képregényeket. Meglátod hogy amit itt összehordasz nem több mint szárított szecskázott szar.
6/10
skip 2010 ápr. 22. - 00:53:56 6/10 Előzmény Seemann
(43/66)
"A sorozatot fõleg nem ajánlanám senkinek"mondod te akkor talán olvasd el az alábbi
linket http://www.sg.hu/cikkek/73581/spartacus_blood_and_sand_retteg_az_ortt.
A másik meg,hogy kulturált nemzet volt?Igen a mûvészetekben,de másban nem igen
Nagyon is véres kezûek voltak a romaiak, nem számított nagyon nekik az ember élet
(lásd :6000 rabszolgát +-re feszítettek)És õk neveztek másokat barbároknak.
A gladiátorok életét nagyon élethûen próbálták ábrázolni,mivel olvastam hogy régi leírások alapjait használták fel.És nem hiszem,hogy az aréna egy gyerek zsúr lett volna.A testiségre visszatérve a romaiak legalább olyan szabad szellemûek voltak mint
most,elfogadott volt minden ami manapság sõt talán még jobban is (Julius Ceasar pl.
bisex volt,vagy Calligulárol ne is beszéljünk aki elvette saját anyját)
Talán elolvashatnál egypár romai birodalomról szóló könyvet,és utána szólj hozzá.
Seemann 2010 ápr. 18. - 08:38:50 Előzmény skip
(42/66)
A sorozatot fõleg nem ajánlom senkinek, akárhány évad is van már a piacon. Az egésznek a koncepciója a "vér és a szex". Ez egy végtelenül primitív elképzelés a Római birodalomról, legyen szó patríciusokról, vagy gladiátorokról. A Római birodalom kultúr"nemzet" volt, és még a birodalmi jellegbõl fakadó expanzív politikája ellenére is ez a jellemzõje áthatotta az egész társadalmat. A "vér és szex" mánia tipikusan egy mai, korlátokat nem ismerõ társadalom slendrián lelkiállapotának a visszavetítése ókori környezetbe. A kettõ köszönõviszonyban sincs egymáshoz.
6/10
offtopic
skip 2010 ápr. 17. - 22:43:22 6/10
(41/66)
6/10
skip 2010 ápr. 17. - 22:03:31 6/10
(40/66)
Itt van egy kis ízelítõ: http://www.youtube.com/watch?v=yHxn8mTpAJU
6/10
skip 2010 ápr. 17. - 21:49:15 6/10
(39/66)
Ha jó Spartacus-féle adaptációt akartok nézni akkor nézzétek meg ezt a sorozatot:
Spartacus :Blood and Sand !!
Ez elég jól bemutatja az ókori gladiátorok brutális életét és halálát!
Nem úgy mint ez a nyálas film,és még a történelmi hátér és nevek illetve események
is rendben vannak úgy ahogy.Lassan a második évad jön.(1 évad 13 rész,most lett vége
az elsõ évadnak)a"Gladiátor"&"Róma" címû filmek össze gyúrva=Spartacus:Blood and Sand(Vér&Homok).
Szerintem nagyon jó kis sorozatot hoztak össze,nekem nagyon bejött!
Bár ez csak az én véleményem.
Seemann 2010 ápr. 17. - 21:35:36
(38/66)
Abszolut nem teljesít semmilyen igényt. Ha ránézek Kovács doktor fejére, detto ugyanaz a frissen fodrászolt frizura mint a vészhelyzetben, röhögõgörcsöt kapok. Nevetséges az egész, a belecsempészett feminizmus, nõi egyenlõség attitûd egyszerûen nevetséges, ugyanúgy ahogy a fekete gladiátorok.
10/10
Puskas13 2010 ápr. 17. - 21:17:51 10/10
(37/66)
A mûfaja történelmi kalandfilm.Hogy végzõdhetne a rabszolgák sikerével?Ez a mûfaj azt takarja,hogy egy nagy történelmi eseményt eljátszanak a szinészek... :D Ezt az igényt teljesíti szerintem.Emelett nekem izgalmas is volt,de ez személyes vélemény. 8/10
8/10
szendem 2010 ápr. 17. - 21:01:56 8/10
(36/66)
Elõítélet, bunkósság vagy netán irígység?
Seemann 2010 ápr. 17. - 20:59:55
(35/66)
Abszolut történelmietlen nyavajás baromság, by hallmark company. Eleve a fegyverek, szerszámok, ruhák ... mindegyiknél kilóg a lóláb, ez az elcseszett mai szemmel visszavetített egyenlõségmánia, meg "jajdejó, gyermekem lesz" szirupós tahóság még hiteltelenebbé teszi az egészet.
sad76 2010 ápr. 17. - 20:52:33 Előzmény adidas14
(34/66)
ez egy ratyi szar film.unásig vetítették már minden adón.mi lehet ebben a jó???szar. ez a film semmi meglepõt hepiendet nem fog mutatni.aki ismeri legaláb általános iskolás szinten a törit az tudja mi lessz a vége.lehet az elsõ 30 éve vagy mikor vetítet verziója bejött.(nekem is) de ez azért nem lessz jobb semmivel sem hogy dr.kovács játszik benne.ez már 1 lerágottt csont.és még a maga idejében sem volt 1 kiemelkedõ alkotás.tömény unalom.aki meg arra szurkol hogy a rabszolgák megszöknek annak nagy csalódás les .hiába újuitották jobb nem lett és a töri sem változott azóta .10\4.! nagy jóindulattal.
Szappan* 2010 ápr. 17. - 19:30:42
(33/66)
Én még valamikor régen a Kirk Duglas- eset láttam, az nagyon jó volt. Kíváncsi lennék, hogy ez milyen, kár hogy valszeg nem tudom megnézni.:/
eddem 2010 ápr. 17. - 16:23:25
(32/66)
ez a szépfiú lenne spartacus? :D na haggyuk már..
adidas14 2010 ápr. 16. - 19:12:10
(31/66)
Qrva jó film 10/10.5 :D
9/10
Viky 21 2010 ápr. 16. - 18:25:07 9/10
(30/66)
Nem értem, mi bajotok vele, nekem tetszett, a maga mûfajában nagyon is jó. 10/9
10/10
DarkGirl 2009 szept. 09. - 13:48:24 10/10
(29/66)
Ez egy kurva jó film! 10 pont! :)
-Vic- 2009 ápr. 19. - 20:41:33
(28/66)
Elírtam, szóval Agrippa küldte el és utána...?
-Vic- 2009 ápr. 19. - 20:10:17
(27/66)
Nekem tetszett a film, de pont a legvégérõl maradtam le :S Odáig láttam, hogy Batiatus elengedi Varianat. Ezután mi történt? Segítsetek!