5/10
Apera95 febr. 22. 23:44:16 5/10
(48/48)
Miközben néztem, egy dolog járt az eszemben: Mi ez a Nemzetbiztonság BT. hangulat?! Ez nem fűrész semmi köze a fűrész sorozathoz. Aztán jó rendben van kapcsoljuk ki az agyunkat, nézzük. Na így nem volt rossz, ha nem fűrészként tekintünk rá, egy közepes egyszer végig nézhető film.
2/10
sawyerx 2023 okt. 09. - 22:10:12 2/10
(47/48)
Ha nem Fűrész spinoffként futna, akkor adnék rá egy 5-öst, de Fűrészként szégyen és gyalázat. A korábbi kommentemet nem ismétlem, a lényeg, hogy a Fűrész soha nem volt buddy cop, és a folyamatos üvöltözés nem színészet.

2/10
4/10
Mark Dufek Macika 2023 aug. 06. - 12:03:50 4/10
(46/48)
Tetszett ez a flm nekem nagyon bejött
5/10
joey l 2022 nov. 06. - 15:36:28 5/10
(45/48)
Hát a nigger inkább vígjáték, talán mert azt szoktuk meg. Egyszer nézhető. De. Ha már senkinek nem hisz akkor az új társának is utána nézhetett volna. Szerintem lesz folytatása...
5/10
joey l 2022 nov. 06. - 15:33:04 5/10 Előzmény danek87
(44/48)
Akkor nem láttad a hentes sorozatot...
2/10
sawyerx 2022 jún. 09. - 08:37:46 2/10 Előzmény Ocsisonka
(43/48)
A "gusztustalan, szadista" elemeknek is megvan a funkciója, ha nem öncélú, csak ebben a filmben majdnem minden az. Most megint megakadt a szemem rajt, hogy Darren Lynn Bousman rendezte (ahogy a 2-3-4-. részt is), mégis hihetetlen a különbség.
5/10
danek87 2022 jún. 08. - 18:42:01 5/10 Előzmény Ocsisonka
(42/48)
"Nem is értem, hogy mi kell ahhoz, hogy valaki ilyen gusztustalan, szadista filmet készítsen"

Pedig ebben még visszafogott volt a gore, szemben mondjuk a negyedik-ötödik részekkel.
Ocsisonka 2022 jún. 08. - 17:29:26
(41/48)
Kimondottan csak SLJ miatt néztem meg. Kár volt érte. Nem is értem, hogy mi kell ahhoz, hogy valaki ilyen gusztustalan, szadista filmet készítsen. Ráadásul C. Rock nem is való ebbe a filmbe, túljátszotta magát. A vígjáték jobban áll neki.
2/10
remo 2022 jún. 06. - 15:54:09 2/10
(40/48)
Nem pontozhatom, mert nem bírtam végignézni. Bírom a régi Fűrész filmeket, el tudom képzelni, hogy egy kicsit szakítsanak a kliséktől, de ez most már mélyrepülés... Chris Rock egyáltalán nem ide való, de az Ő idegesítő és folyamatos ugatása, eleinte csak kisebb, tíz másodperces ugrásokra kényszerített. Eredeti nyelven/hanggal, mégrosszabb.
Örülök, hogy nem mentem moziba ezért az "alkotásért".
4/10
Wolfi81 2022 jún. 04. - 09:38:26 4/10
(39/48)
A filmet megnéztem. Őszintén szólva, nem voltam elragadtatva tőle. Szerettem a korábbi Fűrész filmeket, de ez a nyomába sem ér. A hűtőházas, bőrnyúzós jelenetnél gondoltam lekapcsolom és nézek inkább Columbot. De azért végig néztem. Láttam már jobb filmet is.
5/10
Jólvanazúgy 2022 jún. 03. - 22:46:30 5/10
(38/48)
Hát,na!Megszenvedtem vele.Chris Rock túltolta az biztos.Az arca meg gyakrabban tűnt animáltnak,mint valóságosnak.Szegény K.M.Péter..Hogy mit keresett ebben a filmben S.L. Jackson?Biztos inkább a mennyiért-en volt a hangsúly.A végkifejlet sem volt túlságosan meglepő.A film felétől,inkább csak miért-en gondolkoztam.Összességében adtam egy ötöst.Láttam már gyengébb filmet is.
3/10
Minniemousee 2022 jún. 02. - 12:20:46 3/10
(37/48)
Nagyon szeretem a fűrész filmeket, de ez az előzőek közelében sem volt. Samuel L Jackson nem értem mit keres ebben a trágyában, bár túl sok szerepe nem volt.
Chris Rock egy irritáló ember, végig ordibál, löki a béna fekás vicceket, nem szimpatikus karakter, bár nekem a filmen kívül sem az.
A gyilkosságok is nagyon light-osak. Az utolsó 5 perc miatt 3 pont, az tetszett.
1/10
User Friendly 2022 márc. 13. - 22:38:42 1/10
(36/48)
Rég láttam ilyen szar filmet, pedig elég jó a felhozatal gyenge mozikból.
A színészi játék, a párbeszédek, a klisés történetvezetés... az egész egy akkora Zs- kategória, hogy a fal adja a másikat.
A főhős (Chris Rock) egy végig idegbetegen ordibáló baromi idegesítő figura, akivel nem hogy nem lehet együtt érezni vagy azonosulni, de 10 perc után szívlapáttal csapnád agyon.
A Fűrész filmeket bírtam, de inkább néztem volna a falat másfél óráig, mint ezt a borzalmat.
7/10
Ildikó Nóra 2022 febr. 09. - 20:55:26 7/10
(35/48)
A film tetszett, izgalmas, érdemes megnézni, rosszabbra számítottam a lenti vélemények miatt. Tetszett a szinkron és a filmzene is.
4/10
idõjós1010 2022 jan. 23. - 14:08:40 4/10
(34/48)
Egyrészt teljesen új a koncepció, es nem a javára változott. Másrészről pddig teljességgel érdektelen a főhős karaktere. Innentől kezdve kb esélye nem volt a filmnek. Pont a lényege hiányzott belőle az egésznek. Alig kaptunk a játékokból perceket, és nem volt valami túlságosan színes a paletta. (áldozatokat illetően) . Különalló filmnek egy atlagos 5 pontos, de ez nem egy gyökertelen darab. Így viszont a hármas, és a negyes közt gondolkozom.
Wonder1 2022 jan. 23. - 10:43:50
(33/48)
Kiszenvedtem!Viszont egy pozitívum lett.hogy soha többet nem nézek meg olyan filmet amiben Cris Rock játszik.Utoljára a halálos fegyver 3-ban volt normális.Végig idegesítően ordibál, így Kállóit is magával rántja egy gödörbe. Zs kategória 2/10
2/10
sawyerx 2022 jan. 18. - 10:06:52 2/10
(32/48)
Van, amikor használom a jól bevált tusfürdőmet, de amikor feltűnően elkezd kifogyni és nincs másik otthon, rakok hozzá egy kis vizet, amikor pedig trehány vagyok, elfelejtettem újat venni és nagyon kifogy, nagyon felengedem. Így már csak egy hígított, illatos lófasz marad. Pontosan ezt érzem ezzel a franchise-zal is.
Az első 7 rész alkot egy kerek egészet (bár nekem mindig is az első, külön lesz a nagybetűs, bármikor bevédhető klasszikus), az Újra játékban már csak egy vállrándítós spin-off, ez meg... hááát... elvileg spin-off, gyakorlatilag én fanmade-filmnek mondanám. Egészen a stáblistáig abban a hitben voltam, hogy Chris Rock rendezte, de így, hogy a régi ürge, még nagyobb a csalódás.
Ha csak részleteket láttam volna, azt mondanám, hogy ez a Bad Boys 3, mind képileg, mind a zsarus szappanoperával, autókázásokkal, egymás ugratásával. Nem az a bajom, hogy a Fűrészt csak a rendőrök szemszögéből közelítik meg, de hogy a film negyede üres pofázás és szappanopera, mellé Chris Rock hisztis picsaként üvöltözik, na az kicsit sok :D
Persze, a karakternek megvan a maga múltja, jelene, a gyilkosságok által jogos a kiborulása, de Rock valóban pocsék színész, egyedül a Beverly Hills-i nindzsában volt hiteles, de úgy látszik, hosszú távon belekattant abba, hogy Haru elküldte csirkékre vadászni...
Végig úgy éreztem, hogy a film Chris Rockról és az egójáról szól, hogy megmutassa, hogy ő hogyan ki tud akadni, hogy ő nem csak a stand uphoz ért, és ezt előtérbe helyezve, beáldozták a film minőségi felépítését. Bousman már bizonyította főleg a 2. és 3. résszel, hogy érti a dolgát, érti a feszültségkeltést, de össze lehet hasonlítani, hogy a csapdás részek is mennyire voltak nyomasztóak a régiekhez képest.
Szóval Rockon éreztem az igyekezetet, de sajnos nem jó színész, Samuel L. Jackson tette a dolgát, de nem volt egy nagy szám a karaktere (jött, tisztességes iparosként eljátszotta, megkapta a pénzt), a rendőr kollégák videojátékos NPC-k szintjén mozogtak és cselekedtek, ellenben a rendőrkapitány csaj szerintem egész jó volt.
A sztori nem egy nagy was ist das, a zenék, filmes utalások és maga a stílus abszolúte műfajidegen volt, és ez az első Fűrész-film, aminek a végén a zenés-csattanós része totál hidegen hagyott. Vér és trancsír volt rendesen, de semmi hatást nem váltott ki.

Viszonylag nagy Fűrész-fanként elnézegettem a filmet, önállóan 5/10-et adnék rá, de mivel van egy szint, amit illett volna megütni, így 2/10-et kap. Ebben a formában ne folytassák, de a 7, vagy akár még a 8 nyitott végeivel, karaktereivel igényes formában jöhetne.

6/10
Laundry982 2022 jan. 15. - 18:33:03 6/10
(31/48)
Nem valami ütős.Kálloy-Molnár hangja teljesen idegennek hat.
4/10
artad 2022 jan. 15. - 00:18:20 4/10 Előzmény King Diamond
(30/48)
Chris Rock egy kiba idegesítő forma és már a New Jack Cityben sem volt szimpatikus. A szinkronja sz@r, de az eredetiben is egy annoying, tenyérbemászó, üvöltöző kis p*cs. Kisebbségi komplexusa van vajh?
6/10
3,14159 2022 jan. 08. - 04:09:24 6/10
(29/48)
Nincs ezzel a filmmel különösebben semmi baj.
Semmivel nem rosszabb, mint néhány fűrész film. Egy szokásos "gagyibb" színvonalú folytatásnak simán elmegy! Mint ahogy a fűrész sokadik részei közt is vannak gyengébb eresztések.