5/10
sorozatneked.hu 2021 dec. 03. - 17:01:15 5/10
(28/48)
5/10

Az eredeti Fűrész filmekhez nincs sok köze, max csak a brutális gyilkosságoknak. Amit mutatnak is.
Én Chris Rockot fel sem ismertem, csak a stáblistán olvastam meglepetten a nevét. Eredeti nyelven néztem és úgy beszélt, mint valami fogyatékos. Gondoltam épp most fejezte be a kisegitőt és megdobták egy szereppel. :) A film felejthető alkotás.
kybuck 2021 júl. 12. - 02:42:45 Előzmény King Diamond
(27/48)
Igazad van, de annyira nem követem más tagok előéletét. Abban is igazad van, hogy mindenkinek meglehet mindenről a maga véleménye, ezért mondom az enyémet, hogy ez a film, franchise, vagy akármi döglött vagy döglődik, ahogy mások is, amik mostanra már csak az elavult, kiüresedett paneljeiket ismételgetik.
7/10
King Diamond 2021 júl. 07. - 12:06:50 7/10 Előzmény kybuck
(26/48)
Az is érdekes, hogy az eddigi hozzászólásokból kb. 3-4-en említették meg a színészi játékot, és mindössze 2 konkrétan Chris Rockot, az egyik ezt írva: "Chris Rock egy szexista, nulla színész, aki kapuzárás előtt van éppen" -- ez lenne a mérvadó komment róla?, meg a "mindenki fikázza"? Hát, nem hinném.
Jaja, én "bérkommentelő" vagyok, most azért "kapom a pénzt", hogy írjak a Vészhelyzet évadairól, amit elsődlegesen nézek, mint sorozatot és írok róla (azt most hagyjuk figyelmen kívül, hogy kb. 18-20 éve adták, mivel most fejeztem be a 9. évadot). Ezért se nagyon írok most filmekhez, mert kevésbé nézek, de van néhány, amit mostanság megnéztem (leginkább moziban; majd az új Mortal Kombat filmhez is jöhetsz kötekedni, ha nem tetszik, amit írok róla). Remélhetőleg ott már nem leszek "bérkommentelő"...
Az eddigi kommentekben meg senki sem említette meg, hogy ez egy spinoff lenne, csak a nyavalygások vannak, hogy "de hát ennek semmi köze a Fűrész cselekményéhez/történetéhez", először inkább azt kellett volna megnézni, hogy mi is az a spinoff. Mégis milyen világmegváltó új dolgokat várunk egy 8 részt megért film spinoffjától? Ez még egész jól hozott vissza/vett át dolgokat a korábbi Fűrész-részekből (az izgalmasságot elfelejtettem megemlíteni az előző kommentemben). Igaz, ahogy most nézem, beleveszik a filmet a Fűrész-részek kronológiájába, de én ettől függetlenül ezt inkább, mint egy spinoffot kezelem/kezelném, mintsem a Fűrész 9. részét (annak ellenére is, hogy több eredeti alkotó visszatért különböző készítői szerepekben, többek között Leigh Whannell is -- aki az egész franchise-nak a kitalálója).
Az, hogy szerinted pocsék, felőlem, mindenkinek megvan/meglehet a véleménye mindenről (és mindenki mindent is jobban tud a másiknál is, vagy legalábbis azt hiszi). Ez a film, még ha nagyon objektíven nézzük is, simán megvan egy közepes.
A felhasználónevem pedig ismerősen csenghetne már (mivel 2007 óta írok ide és nem a száznickes trollok táborát erősítem), mivel látom, hogy te sem egy friss/új reg vagy.
kybuck 2021 júl. 07. - 03:14:38 Előzmény King Diamond
(25/48)
Érdekes, rajtad kívül mindenki fikázza Chris Rockot, remélhetőleg nem bérkommentelő vagy. A film meg azért pocsék, mert semmi új nincs benne, csak amitől már halódik az egész franchise, plusz egy idegesítő főszereplő meg olyan "vadiúj" dolgok, mint a bosszú. Szánalom.
7/10
King Diamond 2021 júl. 05. - 22:13:44 7/10
(24/48)
Én nem láttam a Fűrész-Újra játékban filmet, a többi részét a sorozatnak igen. Az első 7 részről elmondható, hogy összefügg a fő történetszál, igaz, a negyedik résztől kezdve visszaemlékezésekben tudunk meg egyre többet és többet Fűrész karakteréről, motivációjáról, stb. Ez a film pedig egy spinoff, ha nem tűnt volna fel sokaknak, tehát nyilvánvalóan nem a Fűrész-Újra játékban filmnek, vagy akár az eredeti részeknek a folytatása (amit írtak is már). Szerintem sem volt annyira rossz, a Fűrész-részekhez érdemben valóban nincs köze, de ettől függetlenül a csapdák, halálnemek nem voltak rosszabbak, mint az eredeti részekben. Nekem a színészekkel sem volt bajom, Chris Rock, Samuel L. Jackson is jól játszottak, meg a többiek is. A zenék és a magyar szinkron pedig szintén jó volt. Nem tudom, hogy lesz-e további közvetlen folytatása az eredeti Fűrész-részeknek, de nem hiszem, hogy nagyon kéne már, mert az a történet szinte teljesen le van zárva (bár, újra kéne már néznem a részeket).
7/10
5/10
danek87 2021 jún. 20. - 07:15:57 5/10 Előzmény kybuck
(23/48)
Egyetértek,bár szerintem a 24 leggyengébb évada a hibáival együtt is magasabb minőséget képvisel a legtöbb fűrész filmnél de igaz hogy mindkettő ugyanarra a sorsa jutott. Kezdetben frissnek és korszakalkotónak hatottak aztán a folytatásokkal az önismétlés és a megújulásképtelenség csapdájába estek és már elveszett a varázsuk.
kybuck 2021 jún. 20. - 02:23:42
(22/48)
Erről (is) a 24 című sorozat ugrott be: az elején még érdekes volt Jack Bauer valós idejű rohanása, miközben 24 óra alatt több fordulat, esemény történik, mint sokunk élete alatt összesen, majd amikor ezt már úgy harmadszorra látjuk, ráadásul ugyanolyan ostoba háttérvezetőkkel, aki sokadjára sem tanulták meg, hogy Bauerra kell hallgatniuk, miközben szende szűzlányokból válik szuperügynök/terrorista/bérgyilkos, vagy épp fordítva, akkor már egy ásítással egybekötött határozott gombnyomással csatornát váltok. (Mellesleg Tobin Bell is feltűnt a második évadban.) Ez a franchise is már rég halott Jigsaw-val együtt, ahogy Bauer ügynöknek is eljött a békés nyugdíj.
5/10
danek87 2021 jún. 15. - 18:17:35 5/10
(21/48)
Az előző (már szintén fölösleges részben) megkezdtek egy tök új sztorivonalat amit nyitva hagytak a végén.Ebben pedig dettó.De még csak kapcsolódási pont sincs a két film között,ennek így mi értelme volt?! Na mindegy,én kb ilyesmire számítottam úgyhogy nem mondhatom hogy csalódtam. Elég megnézni Bousman utolsó pár horroron belüli rendezéseit:Death of Me, St. Agatha, Abattoir).A filmben felhagytak a megszokott csoportdinamikás csapdákkal,a krimi-s nyomösszerakós vonalat helyezték előtérbe de az egész olyan érzetet kelt mintha valami sufni-tuningos Hetedik utánzat lenne nyakonöntve egy kis gore-al.Viszont azt a kevés gore-t ami volt,az előző filmmel ellentétben itt legalább mutatták( leszakadó testrészt/végtagot).Az ikonikus Fűrész maszkot kukázták,helyette minden "próbatételnél" a malacpofa vázolja fel az aktuális csapdába esett ember lehetőségeit,amik legfeljebb a gyors vagy a lassú halál között kínálnak alternatívát.(Mondjuk ez már a negyedik résztől kezdve fokozatosan ment ebbe az irányba).Ahogy már írták előttem Chris Rock borzalmasan játszott,a grimaszai és affektáló stílusa a káromkodásokkal teljesen hiteltelenítették az általa játszott zsaru karaktert.A film javára írható hogy legalább pörgős akárcsak az eddigi részek(igaz emellett teljesen súlytalan de feszültséget már a harmadik rész óta nem találok a szériában).Pozitívum még hogy a Drótos említés tetszett."Mindig az a gyanús aki nem gyanús" alapon szerintem könnyen kitalálható ki mozgatja a szálakat.Önálló filmként nekem 4,5/10 a széria részeként 4/10
k11zoltan 2021 jún. 13. - 21:07:33
(20/48)
Nem vagyok nézője ennek a sorozatnak, az első után talán még 1-et láttam, aztán nem erőltettem tovább.

Ez sem sikerült maradandóra.

(De az a klisé milyen idegesítő, hogy pont akkor nem veszi fel a telefonját (a csaj), amikor veszélyben van.)
1/10
RigbyTheMad 2021 jún. 13. - 14:36:57 1/10
(19/48)
Semmire sem méltó rész volt, unalmas sablonos és köze nem volt a a régi Fűrészekhez. Chris Rock egy szexista, nulla színész, aki kapuzárás előtt van éppen...
1/10
kate77 2021 jún. 10. - 21:06:43 1/10 Előzmény Slayer_HUN
(18/48)
Nincs azzal baj, ha valakinek tetszik. A legnagyobb baj ezzel a filmmel, hogy nyomokban sem tartalmazza azt, amiről a többi Fűrész szólt. Aki látta, főleg az első párat, az tudja, mire gondolok.
1/10
kate77 2021 jún. 10. - 21:03:48 1/10 Előzmény Gaddemon
(17/48)
Egy az egyben leírtad, amit gondolok erről a filmről. Ráadásul eddig paráztam a malacjelmeztől, úgy gondoltam, egy életre kísérteni fog 😁, de kiölték belőlem.
10/10
Slayer_HUN 2021 jún. 06. - 20:23:02 10/10
(16/48)
Biztos velem van a baj, de nekem tetszett. Végig lekötött, egy percig nem unatkoztam, pedig nagyon fáradtan mentem be a moziba, féltem, hogy el fogok aludni, de nem történt meg. :D Nekem a színészi alakításokkal sem volt problémám, a szerepéből mindenki kihozta, amit lehetett. Az egyetlen negatívum számomra, hogy úgy éreztem, kicsit össze lett csapva, túl gyorsan történt minden, mintha mihamarabb le akarták volna tudni az egészet. De ennek ellenére egyáltalán nem mondanám nézhetetlennek, egy közepes thriller, ami pont jó volt a mozizás újrakezdéséhez. :) Ha moziban nem is, de otthon szerintem érdemes megnézni legalább egyszer, annak aki az eddigi részeket is látta és szerette. Azért adtam rá 10 pontot, mert szerintem egyáltalán nem annyit ér, amennyin most áll. Sokaknak nem tetszik, és egyből rányomják az 1-est, holott azért ettől bőven vannak sz*rabb filmek. Én olyan 6-7 pontosnak mondanám. Persze, sokszor, ha én is csalódok egy filmben, szívesen rányomnám az 1-est, de aztán átgondolom, hogy milyen sok rosszabb, nézhetetlen filmet láttam már, és az egyből feljebb viszi a pontszámot.
2/10
Gaddemon 2021 jún. 04. - 20:33:29 2/10
(15/48)
Hihetetlen gyenge. Nem tudom, minek erről a Fűrész sztoriról századjára is lehúzni a bőrt (vagyis de, tudom... $$$), bár köze semmi az eredeti koncepcióhoz, csak a disznómaszk maradt meg. Értelmetlen, kusza, sehova nem vezető, erőltetett sztori, kínosan ügyetlen párbeszédek és förtelmes színészi játék. Csak arra mentek rá, hogy minél gusztustalanabb, egy kaptafa kínzásokkal traktálják a nézőt, az elmés megtorlás, ami a Fűrészre volt jellemző, itt nyomokban sem megtalálható. Gagyi.
1/10
kate77 2021 jún. 04. - 09:22:34 1/10 Előzmény Bunca18
(14/48)
Szívemből szóltál.
1/10
kate77 2021 jún. 04. - 09:20:52 1/10
(13/48)
Ez mi??? Rettenetesen rossz párbeszédek, rossz szinkron, a főszereplő halál idegesítő, miért ordít folyton??? Ezt a részt kár volt megcsinálni.😔

Semmi köze a filmnek a Fűrészhez. Egy régi sérelme miatt csapdákkal ki akar iktatni zsarukat a fószer.


1/10
Bunca18 2021 jún. 03. - 22:38:32 1/10
(12/48)
A fűrész 1-7 újabb megszégyenítése a 8 után. Nulla atmoszféra, nulla érzelemkiváltás, fűrész rajongóként 1/10, semleges nézőként 3/10 lenne.
5/10
danek87 2021 jún. 02. - 15:31:49 5/10 Előzmény zitu888
(11/48)
De még mindig jobb volt mint a negyedik,ami a széria mélypontja(nekem legalábbis)
2/10
offtopic
zitu888 2021 jún. 02. - 15:17:57 2/10 Előzmény felica
(10/48)
Miután megnéztük, a pasim szakított velem :(
2/10
zitu888 2021 jún. 02. - 15:16:06 2/10 Előzmény danek87
(9/48)
Hogy milyen élményt? Azért ez a film nem volt akkora durranás, mint az 1 . 3 rész