georgbob 2019 jan. 11. - 19:18:44 Előzmény sexygeci
(152/172)
Na, ez sokatmondó böfögés volt.
sexygeci 2018 máj. 13. - 08:38:06 Előzmény sexykex
(151/172)
nagyon okos vagy..honnan veszed ezt a sok baromságot te szerencsétlen?
sexykex 2018 máj. 13. - 05:20:55
(150/172)
„Naná, hogy itt egy templom és egy játszótér” – gyermekek játszanak kint és gyermekekkel játszadoznak bent.
Nem hiszem, hogy nekem ilyen filmeket kellene néznem, mert eddig sem voltam túl jó véleménnyel az egyházról. Hallottam persze pajzán papokról, de sohasem hittem volna, hogy tíz pedofilból egyet elítélnek, kettőt felszentelnek. Tudtam természetesen, hogy a csuhások jelentős része ma is földi hatalmasságnak képzeli magát, de nem hittem volna, hogy ilyen pofátlanul képesek visszaélni valóban meglévő, nem is csekélyke hatalmukkal. („A hatalom: hatalom az emberek felett. A test, de elsősorban a lélek felett.” – és én erre a George Orwell szerinti hatalomra gondolok a papság esetében.)
Ez nem egy különlegesen jó film, sőt inkább csak különleges, mint jó, de nagyon itt volt az ideje, hogy beszéljünk egy ezeréves problémáról.
2/10
mushi 2018 ápr. 06. - 19:38:23 2/10
(149/172)
annyit hallottam a filmről, hogy meg kellett már néznem, de egyszerűen nem ment végig. baromi unalmas, pedig jót is ki lehetett volna hozni a témából. a feléig néztem, aztán úgy gondoltam, menten felkötöm magam, mert egyszerűen annyira vontatott, semmilyen film.
csicso82 2017 nov. 09. - 16:15:18
(148/172)
Unalmas, minõségi kivitel, kiváló színészi játék jó karakterek a mondanivaló sem rossz, sõt fontos a történet is de unalmas. Oknyomozós, feltárós, felgöngyölítõs filmbõl van jobb is.
5/10
idõjós1010 2017 jún. 18. - 21:11:39 5/10
(147/172)
Rendben van, hogy igaz történet, és hogy komoly súlya van, de szerintem könyvben olvasva izgalmasabb lett volna, mint képernyõn nézni, mert ez egy kínlódás. Rettenetesen unalmas.
fourdogs 2017 ápr. 08. - 01:09:07 Előzmény Edmond Dantes
(146/172)
Valamit "elszabtam", mert a cikkben kattintás nélkül is megtaláltam a nevet.
Szerdán a Mûcsarnokban látható lesz (nem Ramóna és az õ fotói).
offtopic
elemes 2017 ápr. 03. - 18:37:17
(145/172)
off

mind a kettõ igazi csak új levélcímet kellett regisztrálnom
elemes 2017 ápr. 03. - 17:12:52
(144/172)
az egész pedofilozásban egyetlen jó cikket láttam eddig, ez a pár nappal ezelõtti indexes írás.
elemes 2017 ápr. 03. - 16:23:11
(143/172)
Nem kell túldimenzionálni az én "küzdelmemet." Csak a bias létezésére próbáltam felhívni a figyelmet, és a bias következményeire (pl. a pedofik úszóedzõk és pedofil tanárok áldozatai nem kapnak hatalmas kártérítést)
Edmond Dantes 2017 ápr. 03. - 14:58:38
(142/172)
Kedves elemes vagy eIemes...nem tudom, melyik az igazi?
Több mint egy éve elszántan küzdesz egy olyan film árnyékával, ami már (film)történelem: elvitte a két Oscar-fõdíjat, pont. Azóta túl vagyunk egy újabb Oscaron, ahol egy másik speciális témájú film vitte el a fõdíjat. A Spotlight egyetlen "bûne" (bûne?) h feldolgozta...nem, n e m azt a "speciális témát" dolgozta fel, de nem ám!! hanem a The Boston Globe c. újság tényfeltáró nyomozását dolgozta fel. A The Boston Globe c. újság tényfeltáró nyomozása arról szólt, amirõl és még egyszer: a f i l m d í j a The Boston Globe c. újság tényfeltáró nyomozásának f i l m e s feldolgozását (és n e m az alaptémát) díjazta.
A "témában" viszont mint látom, megjelent egy új könyv:
https://bookline.hu/product/home.action?_v=Marie_Keenan_A_gyermekek_szexualis_bant&id=291777&type=22
de ez nem/sem a Spotlight.

PS az általad belinkelt cikk a K.L.-ügyre hajaz inkább, de ezt te (is) jól tudod. A mostani úszóügy fõszereplõjének monogramja egyébként a neten két kattintással megfejthetõ...
elemes 2017 ápr. 01. - 12:33:28 Előzmény Gilike
(141/172)
megint egy pedofil pap, csak a monogramja került nyilvánosságra, T.R.

http://index.hu/sport/hirek/2017/04/01/kiskoru_fullank_pedofil_mtk_uszoedzo/
elemes 2017 márc. 31. - 06:27:22
(140/172)
köszönöm, ez nagyon jó cikk.
10/10
Kaliff 2017 febr. 28. - 20:22:06 10/10
(138/172)
Nekem nagyon tetszett ez a film, Mark Ruffalo amugy is az egyik kedvenc szineszem. Megerdemelte az Oscart. Tetszett a mondanivalo, a kivitelezes, a szineszek. Bar tobb ilyen film lenne. Ruffalo amugy nagyon tetszett Hulk-kent is. O az egyetlen aki raerzett arra hogy kicsoda es milyen Hulk.
10/10
Kensi Blye 2017 febr. 28. - 20:15:28 10/10
(137/172)
Egyik legjobb film. Mark Ruffallo szinten nagyon jol jatszik. Eleg \"kenyes\" temat mozgat meg az egyhaz miatt. Sokaig a hatasa alatt voltam. Es a mai napig szivesen megnezem joparszor. A legszomorubb j Vatikan eveken at falazott a papoknak. Es pedig sok ilyen megtortent eset van. Es siman megusszak. Borton is kegyes dolog lenne az ilyen pedofil faxoknak. Es igazi felelossegre vonaskent joval rosszabb buntetest adnek nekik. A legrosszabb h a papok es a felettesek falaztak nekik. Elturtek es tudtak h mi folyik. Plane h milyen tipusu buncselekmeny. Nagyon is kijart a filmert az Oscar dij. Nem a katolikusokkal van a gondom hanem az alszentekkel. Foleg akik szemellenzovel vedi oket csak mert pap jaj ilyet nem tehet, akik a vallas moge bujnak es onnantol mar mindent szabad.
6/10
homeboy 2017 febr. 27. - 06:39:14 6/10
(136/172)
Nem thriller, oknyomozós... nagyon kell figyelni, hogy enem veszteni el a fonalat
elemes 2017 jan. 26. - 09:45:05
(135/172)
...hogyhogy miért kell egy lapon említeni?
Szerintem tökre nem számít, hogy mennyire abnormális a cölibátus.
Rengeteg ember él párkapcsolat nélkül -- nem attól lesz valaki pedofil, hogy nincs kéznél egy punci.
Ez a film álszent, és ezért az álszentségéért kapott oszkárdíjat.
Nagyra értékelve a szereplõk és az alkotók munkáját.
9/10
Gilike 2017 jan. 26. - 02:47:00 9/10
(134/172)
Számomra fájdalmas, hogy a hozzászólók között mennyi a szemellenzõs bigott katolikus. (Nem a katolikus a probléma, hanem a szemellenzõs.) Pont az efféle hozzáállás miatt jöhetett létre az a helyzet is, amely a film középpontjában áll.
Fontos film, fontos problémáról. Amely csak a felszínen szól a pedofil papokról. A film lényegi része azonban nem ez, hanem az a kérdés, hogyan viselkednek az adott szituációban azok az emberek, akiknek megvan a lehetõségük elfordítani a fejüket, vagy épp hasznot húzni a dologból, esetleg tenni valamit azért, hogy a világ holnaptól jobb hely legyen. Hogy nem elég aktuális a téma? Az inkvizíció, a holokauszt, a világháborúk és forradalmak vagy a rabszolgatartás mennyivel aktuálisabbak? Mégis jellemzõ és hálás filmtémák épp azért, mert az ember valódi arcát mutatják.
(Annak meg csak gratulálni tudok, aki a film kapcsán azonnal köpködni kezd a tanárokra, na mer aztán ott meg mennyi a pedofil, oszt arról mégsem beszél senki! Azért arra nagyon kíváncsi lennék, mitõl és miért kell vagy lehet a két intézményt egy napon említenii, amikor az egyik egy közismerten abnormális alapállásra épül (ti. a cölibátus), a világi oktatás 90%át pedig családos nõk látják el. Azért aki a pszichoszexuális fejlõdésrõl olvasott már életében mondjuk két tanulmányt, nem fog ekkora sületlenségeket összehordani, még egy filmes fórumon sem.)
Bodellger 2017 jan. 20. - 04:08:42
(133/172)
Eddig 46 filmet láttam, amely a legjobb film kategóriájában Oscar díjat nyert. A Spotlight az egyik, ha nem a legunalmasabb mind közül.Kiváló színészek, egy alapvetõen érdekes sztorival, de ez minden csak nem filmélmény. Igen, fiatal vagyok, de nem a sebességgel volt a baj, imádom az 50es, 60as, 70es évek filmjeit is, és nem az akció, fantasy a kedvenc mûfajom még mielõtt valaki beírná, hogy egy halálos iramon szocilalizálódott arc lennék. Szóval nem, nem errõl van szó. Legutóbb például Film Noir alkotások néztem Hitchcocktól, vagy nemrég láttam az Aranypolgár és a Sunset Boulevard címû filmeket. Hasonló jellegû, feelingû filmek közül a 76os Elnök emberei jut most hirtelen eszembe, de biztosan láttam még másokat is. Az speciel kifejezetten tetszett. Tehát alapból még csak az efféle alkotásokkal sincs semmilyen problémám. Na nem csûröm csavarom, ez egy hihetetlenül vontatott, lassú film, amelybõl elég lenne 80 perc játékidõ, még talán az is sok. S mondom, nem a történettel, az amúgy igaz történettel van a baj, hanem magával a filmmel. A movie talán közepe táján volt egy frankó kis klipp az ügyiratokról, aktákról, újságokról, ott éreztem magának a printnek az illatát. Az volt ennek a mûnek a legértékelhetõbb része. Nagyon sajnálom ,mert jóval többre számítottam. 6/10