Téma: Sráckor

9/10
funfun 2014 okt. 04. - 15:28:54 9/10
(21/81)
Erõs 9 nálam. Kissé hosszú, de nem vontatott.
Vostalicska, szerintem azért látszik, hová fejlõdik egy fiú 12 éven át. Lehet, te a saját fiad képébõl, vonásaiból kiindulva nem tudtál tõle/tõletek elvonatkoztatni. Meg azt is látni kellett, hogy Mason jelleme mennyire elfogadó - mint általában szinte minden fontos szereplõé a filmben.
Ez volt a gondolatom a film után, leginkább az elfogadásról szólt. Az anya, aki párkapcsolataival krízisekbe vitte családját, mégis elfogadták gyerekei a helyzetet. Ugyanakkor egy törõdõ, gyerekeit megértõ anyát láthatunk benne.
És talán szándékoltan nincsenek benne szélsõséges módon erõszakos ábrázolások, vagy szexualitás. Mert leginkább a filmben szereplõk csak felskiccelt tipikus amerikaiak. Nekünk annyira nem megérthetõ az ottani életforma: fogom magam, másik városba költözöm, gyereket átíratom másik iskolába egyik napról a másikra. Nem a mi mentalitásunk, amerikai nézõnek biztosan mást mond a film. Az exek kapcsolatai az exek jelenlegijeivel. Hát az sem tipikusan magyar.
10/10
gabikasa 2014 okt. 04. - 08:13:21 10/10
(20/81)
Igen, veled van a baj. Ez a film leginkább egy lélektani utazás, amiben mindenki magára ismer és teljesen hétköznapi módon mesél. A 3 óra számomra elrepült. Várható volt, hogy lesz, akinek nem tetszik. Olyan film nincs is és soha nem is lesz, ami mindenki elvárásainak megfelel, ettõl olyan színes a világunk, de az értékelések magukért beszélnek, miszerint a 100 emberbõl 93-nak tetszik.
Ehhez a filmhez fel kell nõni. Egy igazi gyöngyszem!
1/10
itsme1 2014 okt. 03. - 22:06:01 1/10 Előzmény schwerika
(19/81)
A sok jó kritika miatt menetem el megnézni a filmet és rájöttem, hogy nagyon nagy baj van velem. Ez a film nem hogy nem fogott meg, nem is értettem, hogy mi zajlik körülöttem. Mik ezek a szuperlatívuszok? Ez valami átverés? Meghekkelték a port.hu-t? Az elsõ másfél órában még reménykedtem, hogy lesz cselekmény, vagy legalább valami érdekes fordulat, de nem és nem. Az egyetlen rendszer az volt a filmben, hogy amikor már azt hinnéd, hogy na, talán ebbõl kialakul valami, akkor konzekvensen nem lesz semmi. A mondanivalója szájbarágós, a közel három óra abszolút indokolatlan, tele van vontatott részekkel. Csak azért nem jöttem ki a moziból, mert nem akartam megzavarni a mellettem csókolózó párt.
Elnézést, ritkán kommentelek, negatívat talán még nem is írtam eddig, de úgy éreztem kell egy kis ellensúly a sok lelkesedés közé, nehogy más is becsapva érezze magát.
10/10
schwerika 2014 okt. 02. - 10:24:44 10/10
(18/81)
a sok jó kritika miatt adtam egy esélyt a filmnek, hátha igaznak bizonyúlnak.
életem során rengeteg filmet láttam már, de ehhez fogható csúcsminõséget nagyon ritkán láthatunk.
egyszerûen egy ízig-vérig hibátlan mestermunka. gyönyörû alkotás!
azonnal nézzétek meg!!!!!!!!!!
fizetem a jegyeteket!
9/10
Miamona Könyveldéje 2014 szept. 29. - 18:36:21 9/10
(17/81)
Nem tudom ti hogy vagytok vele, én azt veszem észre, hogy sajnos egyre kevesebb az olyan film, amit igazán várok. Ez nem tudom, hogy az én ízlésemnek a behatárolódása miatt van-e, vagy a mai idõk kínálatának köszönhetõ - gyanítom, mindkettõ egyre erõteljesebben nyom a latba -, de a Boyhood/ Sráckor most végre egy olyan film, amit már jó ideje vártam. És hogy beváltotta-e a hozzáfûzött ígéreteket? Az a linkre kattintva kiderül... :)

http://miamonakonyveldeje.blogspot.hu/2014/09/popcorn-jelentesek-boyhood-srackor.html#more
10/10
cinamon1 2014 szept. 29. - 12:04:29 10/10
(16/81)
Ez a film egy csoda! Minden elõzetes tervezés nélkül ültünk be rá és fel se fogtuk, hogy majdnem 3 óra telt el. Csodálatos élmény volt! Ajánlom minden emberi lénynek, hogy valamikor az élete folyamán mindenképpen nézze meg, ha teheti.
pneklara 2014 szept. 27. - 19:23:04
(15/81)
Nem tudom, mennyire "példátlan" filmes kísérlet, hisz pl Trestikova Marcela c. dokumentumfilmje végigkíséri évtizedeken át egy asszony életének alakulását. 18 éves korában indítják a filmet, s nem sejtik, mi lesz a sorsa, milyen tragédiák várnak az életben. Na, ez a példátlan dokumentumfilm! Bár a Sráckor-t még nem volt módomban megnézni, de ha jól értelmezem, itt játsszák a filmet színészekkel, a Marcelát pedig élik.
10/10
pandulaa 2014 szept. 25. - 09:47:51 10/10
(14/81)
Kötelezõvé kéne tenni, annyira jó! Ha mindenki megnézné, jobbá válna a világ.
10/10
Spanglee 2014 szept. 22. - 21:32:54 10/10
(13/81)
ZSENIÁLIS! **********
6/10
vostalicska 2014 szept. 22. - 11:39:34 6/10
(12/81)
Nekem nem tetszett. Az ötlet jó, azonban engem egyáltalán nem hatott meg, nem érintett meg. Arra vártam, hogy szemlélteti egy kisfiú felnõtté válását, a gyermeki korszakok változását. Nekem a fiú 6 évesen is ugyanolyan volt, mint pl. 12 évesen. Fiúgyerekes szülõként szerettem volna bepillantani, hogy miként változik fiúk lelke, gondolkodásmódja, mik foglalkoztatják 6-8-14-18 évesen. arra vártam, hogy olyan filmet látok, mint amikor a férfiak meg akarják érteni a nõket, és azt hiszik, hogy kapnak egy filmet, amivel közelebb jutnak a nõi lelkek megismeréséhez...
10/10
geil 2014 szept. 20. - 09:39:11 10/10
(11/81)
ZSENIÁLIS
10/10
betonvas 2014 szept. 19. - 19:55:20 10/10
(10/81)
Végre ma megnéztük. Azt ki merem jelenti, hogy eddig az év filmje (talán az elmúlt éveké is), de hogy örök klasszikussá fogja kinõni magát, az már borítékolható! Ez valóban több, mint egy nagyon jó film.
Linklater egy csendes zseni!
Redfield 2014 szept. 18. - 22:28:38
(9/81)
Nem az a fõ problémám, hogy szeretik a filmet, hanem hogy a hiányosságai felett teljesen elsiklanak. Az élet fája lélektanilag mélyebb volt, mégis a forma miatt leszólták, meg mert túl giccs. Jó, ez viszont egy pár másodpercnyit foglalkozik a gyásszal (ami akkor már jobb, ha benne sincs), és amiket felsoroltam teljesen kihagyja. Pedig nem lett volna hatásvadász, ha nem hagyja ki õket, Mason fejlõdése ugyanis teljesen következetlennek és kidolgozatlannak hat így, sok szépet bele lehet magyarázni, ahogy azt néhányan meg is teszik. De nagyon kevés dolog a jellemében és a viselkedésében olyan, hogy visszavezethetõ egy vagy akár számos dologra amit láttunk is, és ez a hangsúlyos: amik formálják õt, az intimebb dolgok sorra kimaradtak, helyette sok körítést kapunk.
dzsolt7 2014 szept. 18. - 22:10:15
(8/81)
"de legyünk õszinték, fele ennyire sem kapták volna fel önmagáért, ha nem ugyanazok a színészek játszanak benne végig."

Ebben van igazság, de szerintem nincs sok értelme. Alapból sem szeretem a "mi lett volna, ha" típusú gondolatokat, de ez most mellékes. Ha nem ugyanazok a színészek játszanak benne végig, akkor nyilván kevesebbet tudna mesélni az egész film, kevésbé lenne átérezhetõ és nyomon követhetõ a karakterek fejlõdése, és kevésbé lenne életszagú a történet. Egyértelmûen sokat hozzátett a végeredmény varázsához az, hogy a 4 fõszereplõt 12 éven keresztül ugyanazok alakítják, de ennyi erõvel ezt bárki megcsinálhatta volna korábban. Persze ez nagy és macerás meló, de Linklater bevállalta, és meg is lett az eredménye, szóval szerintem felesleges úgy vizsgálni ezt a filmet, hogy a fõ koncepciót kivesszük belõle. Ez nekem kicsit olyan, mintha például azt mondanánk, hogy a Sin City sem lett volna felkapva, ha nincs az egyedi látvány...
perry 2014 szept. 18. - 20:38:54
(7/81)
Mondjuk én is csak a Jamison Cinemis Fesztiválon láttam. Ráadásul pont elõtte vetítették a Csajkor magyar címmel futó francia filmet is. Így a kettõ tükrében úgy látom , hogy a problémák ugyan azok akár az USA akár Európa viszonylatában.
Persze lehet, hogy itt sokkal élõbb a migrációs politika áldozatainak másodrendû sorstragédiája, mint egy amerikai család évtizedre nyúló belsõ problémái. Szvsz, nekem meg közel 3 órát kellett ülnöm a két film alatt, de ez egyedi szociális probléma.
A sráckor nekem olyan mint a magazinokban látható, ilyen volt , ilyen lett képek sokasága, persze ha csak ennyi lenne akkor azt mondhatnám ilyen a csendesen megöregszünk jelzetû mozieposz. De a filmben tényleg sokkal több van.
Mert kinek nincs -mondjuk az egykéknek- idegesítõ leánytestvére, pláne tõle nagyobb akivel kénytelen kelletlen meg kell küzdenie, és akkor még nem is beszeltem az elvált szülõkrõl. Kétségbeesett de harcos anyáról, vagy a jó fej de nem vagyok a család része vasárnapi apáról, aki elvetélt country zenész, néha munkanélküli, hol pedig új családot alapító újfent jó pasi. Aki egyszer talán felnõ, de így is szerethetõ, néha meg arra hajazunk, hogy maradjon is ilyen.
Mindezek a személyek mint kisbolygók ott keringenek Mason körül, néha csak elhaladnak mellette és bizony van amikor ütköznek, amint Patricia Arqette választ férjet , partnert és bizony a választások hol sikerülnek , hol nem , hol mûvest iszákos szörnyeteggel hozza össze a sors, hol pedig rajongó tanítvánnyal de ugyan akkor a tehetetlenségi nyomatéka miatt szenvedõ pasival.
Az idõ pedig telik, az évek jönnek és távoznak a rossz pasikba való beleszeretés tipikus esetei váltják egymást.
A vásznon pedig szembesülhetünk ennek a kaotikus érzelmi világnak a részesével Masonnal.
Aki kedves szöszke kis srácból -megjegyzem roppant értelmesbõl- a szemünk elõtt érik nyurga felnõtt palántává, átélve az útkeresés minden örömét és kínját a mûvészi ambícióinak megélést az elsõ szerelmet és így tovább.
Azt az utat ami családtól való elszakadást jelenti s egyben a szabadság édes ízének megtapasztalását, mikor a családból kilépve önmaga kiteljesedését éli meg Mason.
A film utazás az idõben olyan egyszerûen , hogy az bárhol, bárkivel, még velünk is megtörténhetne, nincsenek nagy blikkfangok csak csendes mese jóról és rosszról, komikus élethelyzetekrõl, apró drámákról, az életrõl.
Redfield 2014 szept. 18. - 17:47:30
(6/81)
Annak ellenére, hogy ez a film különleges körülmények közt készült és önmagában is minimum egy erõs 9-es, én túlértékeltnek tartom. Linklater addig csiszolta ezt a gyémántot amíg már az objektivitás rovására ment a dolog és véletlenül se ment bele súlyosabb, botrányközeli kérdésekbe, nehogy valami fesztivál ízlésvilágától elüssön, vagy giccsnek tarthassák. Mellõzi a könnyeket, a fizikai sérüléseket, a szexet és szexualitást csak finoman érzékelteti, a bûntudat vagy szégyen vagy honvágy düh is kiestek a képbõl, pedig attól, hogy nem látjuk ezeket, még nélkülözhetetlen velejárói egy felnövõ gyerek életének. Az élet fája valahogy teljesebb élményt adott, hiába giccsparádé. Ettõl ez persze még jó film, ami tényleg nagy szó a hiányosságok ellenére, de legyünk õszinték, fele ennyire sem kapták volna fel önmagáért, ha nem ugyanazok a színészek játszanak benne végig.

A Tarnation pedig ugyanez a téma, viszont abban tényleg minimális a rendezés, mert úgy mutatja be egy gyerekkorból a felnõttkorba lépõ ember életét, akinek az anyját sokszor elmegyógyintézetben kezelték, hogy õ maga ollózta össze az egész filmet családi videókból és hangüzenetekbõl és fényképekbõl, tehát 95%-ban teljes intimitással az élet írta a filmet, és azt be se hozták hozzánk.
Ottofan1 2014 szept. 09. - 19:23:56
(4/81)
Fantasztikus film!

Az év eddigi talán legjobbja.
Szívszorító, vicces, kedves.
Aki teheti nézze meg.
Linklater filmtörténelmet alkotott.
busajka 2014 jún. 16. - 10:47:23
(3/81)
oké, az a 2014 szeptemberi bemutató csak a szememet szúrta ki, sry
busajka 2014 jún. 16. - 10:45:12
(2/81)
Hol lehet ezt a filmet megnézni? (még torrentet se találni)