boom47 2014 febr. 01. - 23:25:51
(182/322)
16. rész:

Nem tudom ki írta ezt a részt, vagy kik, véletlen-e az elõzõ rész után, de ez is egy remek rész, amiben 45 perc alatt végigmegy a teljes gyerekkoron a születéstõl a felnõttéválásig.

Btw, részemrõl erõsen megofontolnék ilyen lehetõség esetén egy erõteljes egyedi fizikai átalakítást.
boom47 2014 febr. 01. - 22:16:45
(181/322)
15. rész:

Biztosan a valaha készített egyik legjobb rész.

Miféle személyiség kell ahhoz hogy ki tudd jelenteni: "Mi soha nem is léteztünk"?

R.I.P. Tasha Yar.
boom47 2014 febr. 01. - 18:00:30
(180/322)
14. rész:

Ha rajtam múlik egy ilyen helyzet, elkezdek folyamatosan vádat emelni a nyomozó, az ügyész, a bíró és midnenki ellen aki épp eszembe jut csak úgy viccbõl.
Aztán majd bizonygassák hogy nem tették a Holdat sajttá egzilliomod másodpercre, hogy nem robbantották fel a Földet egycsilliószor, és hogy épp nem szövetkeznek a galaxis túlvágán a Sátán porontyaival a kormány megdöntésére, és a cipõfûzõk eldugására.

Sosem értettem anno miért nem tett senki így.
boom47 2014 febr. 01. - 17:07:49
(179/322)
13. rész:

Azért szeretem nézni a háttérben mászkáló statisztákat, mert látni kit engednek a kamera elé.
Egyre többmindenkit.
boom47 2014 febr. 01. - 16:07:16
(178/322)
12. rész:

Végre valami merész témaválasztás amit elemezgethetnek a 45 percben.
boom47 2014 febr. 01. - 14:32:36
(177/322)
11. rész:

Egy kérdés, több szempont, ugyanazon válasz.

Btw, az elõbb panaszkodtam hogy soha senkinek nem ugyanaz a neve. De azért a faj/bolygó/naprendszer/bázis sokaságoknak lehetne ám különbözõ elnevezése... ODA nem kéne a névazonosság.
boom47 2014 febr. 01. - 12:01:54
(176/322)
10. rész:

Azt hiszem itt született meg a Voyager ötlete. Ha nem is tudatosan, de az ötlet csírája.

Kérdés: miért nem isznak a galaxisban bort? Whiskey-származékokat és sört hektoliterszámra, de semmi mást.
Ez felvet egy kérdést a mezõgazdasággal kapcsolatban, mivel mindkettõ árpából készül.

Egy fura dolog: sokan játszottak már romulánt eddigre, de bárki és bármik legyenek is a szerepük szerint, bárkik is voltak a síznészek, mégis valahogy ÕK egy formára dolgozat. Valahgy sikerült teljesen egységesen eljátszani õket. Nem egysíkúan, hanem mintha tényleg egy népcsoport lenne. Pedig szvsz elég bonyolult koncepció a romulán, és elég homályos is.
"Ham, fascinating."
boom47 2014 febr. 01. - 00:22:23
(175/322)
9. rész:

Kezdünk leszokni a "hajó balról be, csillagidõ, bolygó, küldetés" kezdésrõl, ami kicsit olyanm int egy alap AD&D part "beültök a kocsmába, belép egy csuklyás alak, mellétekül, és megbíz a küldetéssel, hogy..."

Viszont a szinkron ehhez a részhez a nevezékben pocsék.

Kérdés: a ST-ben miért nincsenek Szabó Jánosok? Sehol két azonos név, utónév is csak elvétve, vezetéknév max. közvetlen hozzátartozóknál...
boom47 2014 jan. 31. - 20:53:30
(174/322)
8. rész:

Azt hiszem rájöttem miért nem közõdök a sorozathoz, és ha idõnként nem ugranának elõa ferengik, halálra is unnám magam elõbb-utóbb.

Troy tanácsadó lehetne az állandó "dögös bula" a fedélzeten, csakhogy egyetlen szerepe a készítõk szócsöve lenni, igazi Deus Ex Machina, amibõl szvsz túl sokat alkalmaz a sorozat. Ha ehhez az eredeti direkt háborúellens propagandája is hozzájönne, végleg elviselhetetlen lenne az egész.
Picard apafigura, nekem meg nincs apakomplexusom.
Ryker Picard elsõszülött fia, ami egy kicsit konzervatív értékrendet mutat, de így Picarddal nem tudok kötõdni, mert kölcsönösen Rykerrel kiegészítik egymást, és nem marad hely nekem, a nézõnek. Pedig szakállal Ryker már nem is egy Kirk-klón.
Mrs. Crusher az anyafigura a hajón, és lássuk be, senki nem izgul az anyjára, és a telefontba is csak aházunk mikor beszélünk vele. Szerepe a sorozatban neki sincs, sem egyénisége.
Ami kevés lehetõség még maradna, azt a "kis" Wesley veszi el.
Marad még a közepesen teljesítõ Geordy, a Spock-szerû (de a karaktert más oldalról alakító, így egyedi) Data, valamint az igazi egyéniség: Worf, aki viszont egyedül nem vihetné el a szériát.

Ha válaszhatnék, tuti bent trtottam volna Pulanski doktornõt, és ismételt epizódszerepeket osztottam volna Gomez zászlósra, míg a Crusherektõl megszabadulnék, és csökkenteném Gerody szerepét.
Többször elküldeném az Enterprise-t ugyanazon bolygók némelyikére - legalább évadonként kétszer menjenek olyanra amin már voltak.

Amúgy azt tippelem, a Ferengi és a Föderáció egyik elsõ lépését láthattuk ebben a részben.
boom47 2014 jan. 31. - 18:12:17
(173/322)
7. rész:

Nocsak, nocsak, Geordyt elõléptették?
<-- De vajon a bionikus vizorja miért nincs még mindig rögzítve? Egy pánttal. Csavarokkal.

Végre a romulán-vonulat is alakul. Mint a sündisznóknál a szex: lassan, nagyon lassan, csak óvatosan.
boom47 2014 jan. 31. - 17:45:56
(172/322)
<-- Data teljes-funkciós.
boom47 2014 jan. 31. - 17:42:43
(171/322)
6. rész:

Igazából jól elb*szták az okfejtést, mert a technika az értelmes élet terve alapján végezi el a legjobban a feladatokat, és a kiszabadulás csak úgy lett volna lehetséges, ha a hajót a számítógép gyosrítja, és aztán kapcsol ki.
Megjegyzem arra a pár percre még a létfenntartásra sem volt szükség.

Amúgy:
http://www.youtube.com/watch?v=AluijV5unBA
Képzeld el ha erre felrakok egy gépágyút. És egy számítógép számolja a röppályát az ellenséges tûz közepén.
Vagy csak megtöltöm nitroglicerinnel. Mely esetben még trükköznöm sem kell tudni különösebben.
boom47 2014 jan. 31. - 15:01:29
(170/322)
5. rész:

Most hirtelen mekkora feneket kerítenek egy vöröskabátos halálának...
Ryker még grapefuitlét is iszik!
Meklód fia 2014 jan. 31. - 14:39:22 Előzmény Dr. Apafej
(169/322)
szerintem sorozatnál ez jó ötlet, ha van valaki aki véleményezi a részeket. Én most kezdtem el nézni a sorozatot nemrég, bírom is meg minden, de nem mindegyik rész jó és így nincs kedvem végig nézni az összeset. Legalább így könnyebben eltudom dönteni, hogy melyik rész az amit érdemes megnézni.
boom47 2014 jan. 31. - 13:50:26
(168/322)
4. rész:

No, ismét foglalkozunk kicsit a vallással.
Ám ezúttal már nem úgy, mint valami "a helyén kezelve megengedhetõ kuriózum", hanem mint káros, egyenesen veszélyes dolog.
boom47 2014 jan. 31. - 13:02:39
(167/322)
3. rész:

Újabb minimalista rész pocsék forgatókönyvvel.

Aki viszont érdeklõdik a '70-es évek USA építészete iránt, annak ez és az elõzõ rész szolgálhat illusztrációval.
boom47 2014 jan. 31. - 12:04:08
(166/322)
2. rész:

A stáb nyilván szabadságon volt, mert ez nagyon minimalistára sikerült.
offtopic
boom47 2014 jan. 31. - 12:02:59
(165/322)
A szabályzat szerint a törölt kommentjeidet nem rakhatod vissza.
jani-wan 2014 jan. 31. - 10:55:51 Előzmény Dr. Apafej
(164/322)
Feltûnési viszketegség?
jani-wan 2014 jan. 31. - 10:54:17 Előzmény boom47
(163/322)
Nos a tények azt mutatják hogy te vagy aki sok mindent nem tud, és nem ért.
Szerintem ne olvass ennyit, mert megárt neked ez a sok idegen kifejezés. Azt hiszed megérted õket, de közben össze vissza keveredik a fejedben a sok számodra érthetetlen fogalom, és ennek következtében mindenféle zagyvaságot hadoválsz összevissza.
Csak a vicc kedvéért említettem, hogy még az idegen szavak szótárát is figyelmen kívül hagyod, azért hogy becsapd saját magadat, és megerõsíts magadat abbéli hitedben hogy mekkora übermensch vagy. ;)
Alattomos gyökérséged legutóbbi példája pedig az emberi patkányokat megszégyenítõ fokon jellemez téged, miközben írásból sütõ retardáltság szintje megüti egy downkórósnak szánt óvoda elõkészítõ szintjét.

Nem szeretnék ezzel a továbbiakban foglalkozni, de rühellem a féregséget, és soha nem hagyom szó nélkül.
De nyugodtan válaszolj ha ennek az elõzõ mondatnak az elemzése meghaladja az értelmi képességeidet.