boom47 2014 febr. 16. - 18:46:56
(282/322)
2. rész:

Túlságosan hasonló ahhz a TOS-részhez, amiben megtalálják Zephram Cochrent azzal a gázlénnyel.
Nem rossz, csak túlságosan hasonló.
boom47 2014 febr. 15. - 15:05:50 Előzmény andros
(281/322)
1.) a tudományban nincsenek kinyilatkoztatások, és már réges-régen felismertüka közvetlen tapasztalás hiányosságait (hibás érzékelés, hibás értelmezés, hallucináció, képzelgés, hazudozás).
Az "elméleti tudás" messze értékesebb mint a "közvetlen tapasztalás, mert valóságból csak egy van, és mindegy mi a véleményed, a gravitáció nem"csak egy elmélet".

2.) az X-akták egy FILM. MESE. KITALÁCIÓ. Arra mint forrásra hivatkozni a legkevesebb hogy röhelyes.

3.) A középsõ bekezdésedrõl: És? Akarsz vmit mondani?
Csak azt ne hidd hogy a faj érdekeit mindig kívánatosabb elõnyben részesíteni. Ha feltétel nélkül hinnénk ebben, Hitler Náci Birodalmát nem elrettentõ példaként emlegetnénk.

3.) Aki meghal, az nem megy sehova. Ezt könnyû bizonyítani: kivihetlek valamelyik temetõbe egy ásóval.
A 'halál utáni élet' esetében pedig nem kell bizonyítanom hogy nem létezik. Neked kéne bizonyítani hogy létezik, addig semmi esetre nem fogja senki más elfogadni.
Ellenkezõ logika esetén létezõnek kellene elfogadnunk a tündéreket, manókat, törpéket, trollokat, Russel teáskannáját, a Láthatatlan Rózsaszín Egyszarvút, Noé Özönvizét egyszerre valóságosnak kellene elfogadni az összes többit.
Az oxigénhiány okozta hallucinációid nem érdekelnek. Van ennek szakirodalma. Javaslom a könyvtár látogatását.
andros 2014 febr. 14. - 19:42:56
(280/322)
eltérõ véleményen vagyunk,kedves boom,természetesen ez csöppet sem baj,így jó,hogy kûlönbözõ vélemények is felsorakozhatnak egymás mellett,
saját nézõpontomat saját élettapasztalataimból vonhattam,mérhettem le,így nekem az a valós,amit megtapasztalok és nem az az elméleti tudás,amirõl más kijelentést tesz és objektív-véleményként nyilatkozza ki,
egy fejlettebb(tehnikailag)civilizáció valóban kizsákmányolja az emberi fajt,sztem ez valós,létezõ dolog,ezekre utalhatott az x-aktákban a kicsi szûrke,nagyszemûeknek a bemutatása,akik lepaktáltak a kormánnyal,a kormányt beavathatták egy csomó tehnikai új vívmányba,titkos-nyilvánosság számára elrejtett-kísérletezésbe,cserébe a kormány beleegyezett,hogy embereket tértísenek el a kicsi szûrkék,saját céljaik érdekében,
azonban létezik olyan fejlettebb(humánusabb,szellemi színvonalban) civilizáció is,akik pont a humanitásuknak ,emberszeretetûknek köszönhetõen nekûnk a legjobbat akarhatják,ezért nem szólnak be mindennapi életûnkbe,ha magunk nem kérjûk ezt,tisztelik szabad akaratunkat,azonban,ha egy meteor becsapódni készûl a Föld-felszínbe azt eltérítik eredeti útjáról vagy átirányítják a tengerbe,hogy ne emberéleteket követeljen,

ami az egyén szempontjából kívánatos,az nem biztos,hogy a faj szempontjából is az-írod,sajnos kollektíven láthatjuk a társ.i igazságtalanságokat,ami bizony az egyed fejletlenségére,kicsinyességére,állatias szinten levõ vágyai kiélésére,vegetálására utal,amennyiben mindannyian azt végeznénk munkánkban,amit igazán szeretûnk és kedvezõen eloszlanának a javak is,jobb lenne az egyén és a köz-helyzete,állapota is

aki meghal,az nem megy sehova-írod,ez sem bizonyított,ahogy az sem,hogy léte valahol is folytatódna,na itt jön be egyéni élettapasztalatom,7 évesen volt egy halálközeli élményem,ami hatására megtapasztaltam egy más létállapotot(tehát valami csak létezik a fizikai sûrûségléten kívûl is),majd visszatértem-holott társadalmilag nem bizonyítot,egyénileg annak hiszek,amit megtapasztaltam,s itt jön be a többdimenzionális létezés,mert még nem haltam meg(tehát léteztem formában itt),de mellette léteztem egy másik létállapotban is,ahol más törvények uralkodnak,gondolat,vágy segítségével ott vagy,ahol lenni akarsz,felûlrõl látod a lenti testedet,stb..ez már kettõ megtapasztalt létezés és gyanítom,hogy van még tovább is,a felettes Én itt jelenne meg,ha az utazást tovább folytatnám,kell léteznie egy emelkedettebb,korlátlanabb lehetõségû valaminek,ami szintén én vagyok,amit szintén tapasztalhatok,itt található a felettes Én is,ami szintén a részem kell legyen és itt érthetõ meg a szabad akaratom kérdésköre is,ugyanis más törvények vonatkoznak a fizikailag megtapasztalható világra,megint más amaz állapotban,ahová kerûltem,amikor testembõl kiszállva-halálközeli állapotban egy baleset folytán 7 évesen láttam a testemet ,tõlem kivûlállóként,a tudatom nem a testemben volt,vagyis kell lennie szabad akaratnak ennek is,annak is,erre értettem fenti kérdésem,hogy ha a felettes Énem szabad akarátából beleegyezik mondjuk abba,hogy utazásra vigyék mondjuk egy szellemileg,humánusabb ,felvilágosúltabb civilizáció ûrhajóján annak világába,akkor a fizikai,Föld-i értelemben vett korlátolt,önmaga létét félõ szabad akaratom vajon nem-e csupán a félelem áldozata,és agymosott,káprázatos,tudatmódosító,szándékosan becsapott,gerjesztett világlátás eredménye-e,ami pont attól foszt meg,hogy kiteljesedjen az életem az örömben és korlátlanabb szabadságban?
boom47 2014 febr. 14. - 18:12:23
(279/322)
Elég sok feltételezést teszel a postodban, és a válasz többrétû.

Elõször is tisztában kell lenni vele, hogy egy "fejlettebb" civilizáció ha egy "kevésbé fejlettel" találkozik, a "fejlett" hajlamos magába olvasztani, bizonyos értelemben megszûntetni, kiírtani a "kevésbé fejlett" civilizációt. Akkor is ha az együttélés békés.

Másodszor: ami az egyén szempontjából kívánatos, egyáltalán nem biztos hogy a faj szempontjából is az.

Három: én részemrõl szinte egyáltalán nem értem a gyászt, de az viszont a VALÓSÁGBAN - ellentétben a Te kitételeddel - nyilvánvaló mert bizonyított, hogy aki meghal, az nem megy sehova. Meghal, és kész.
Amúgy a franc akar örökké élni (az elsõ egymilliárd év után mindenképpen unatkoznék), és a társaság változatossága is kívánatos számomra. Bizonyos idõ után ugynazokkal lenni nálam kiveri a biztosítékot.

A végsõ "kérdésedre":
- definiáld mi az hogy "többdimentiós".
- "ezt: "végesnek és korlátozottnak és egyedûli létezési formának titulálja a sûrû anyagi létezést" a kijelentésed mire alapozod.
- definiáld a "felettes Én"-t.
- ha totálisan szabad akaratom van, akkor totálisan szabadon cseleedhetek. Ha totálisan szabadon cselekedhetek, akkor magamon kívül senki és semmi nem korlátozza a cselekvési lehetõségeimet. Ha senki és semmi nem korlátozza a cselekvési lehetõségeimet, akkor rajtam kívül senki és semmi nem létezik. Nem hogy értelmes lényként, hanem egyáltalán. A totélis szabadság egy ideális állapot, így nem létezhet a valóságban.
andros 2014 febr. 14. - 12:16:21
(278/322)
ûdv,máris intézem a kérdést a kultúrált vitázni szándékozóknak:
amennyiben egy emelkedettebb civilizáció megkeres benneteket és felvázolja azt a lehetõséget,hogy ha vele mégy el egy felvilágosúltabb és szellemileg emelkedettebb létformára,ahol saját autentikus lehetõségeidet kedvedre kibányászhatod a sjaátos színezeted által,amit ez a Föld nem adhat meg az ismert önzõ társadalmi hierrarchikus rendje,az alá-fölé-rendezettség által,ahol a javak nem emberhez méltóan vannak elosztva,és társ-i kiegyensúlyozatlanság áll fenn és a jelenlegi politikai-egyházi vezetõk és a világunkat uraló elit nézete,felfogása szt.ez nem is fog változni,akkor
melyik lenne a JÓ-jobb döntés:itt maradni vagy elmenni velûk?-azt nem elfelejtve,hogy az innen eltávozó,meghalt egyént,ismerõst szerettük és mérhetetlenûl ,pótolhatatlan nagy ûrt hagyva maga után,siratjuk hosszú évtizedig,mély gyászba borítván magunkat,azonban a valóság az,hogy õk jól vannak,ahová kerûltek,jobban élnek,jobb körûlmények között,ezt õk választották leszûletés elõtt,ez az õ szuverén életsorsuk volt,az más kérdés,hogy ezt mi ,akik itt maradtunk-máshogy látjuk,szóval itt a nagy kérdés:az ember szabad akarata,a star trek mai részében a gyerekeket elvitték volna,számukra láthatóan,érezhetõen jobb körûlmények között nevelkedve,saját egyéniségûknek,tehetségûknek illetõen,itt vetõdik fel a szabad akarat kérdése,és itt kérdem a véleményeket..:
az ember minden bizonnyal többdimenziós lény,aki végesnek és korlátozottnak és egyedûli létezési formának titulálja a sûrû anyagi létezést,azonban amennyiben nem így van és fellettes Énje(többdimenziós létének nem ismert,emelkedettebb megnyilvánulása is létezik),vajon nem-e a szabad akarat kérdéskörébe tartozik az,hogy esetleg szabad akarata sem korlátozódik korlátoltabb társ.által formált személyiségjegye általi döntésére?
boom47 2014 febr. 13. - 20:38:24
(277/322)
7. évad:
1. rész:

Geordyval Pinheadet játszatnak, ezzel párhuzamosan pedig visszatérünka kérdéshez:
ti hagynátok egy halhatatlan pszichopatát szabadon flangálni a világban?

Amúgy ezeket a vitákat kedvelem:
"- Kapitány, 10 másodpercen belül az az izé nekünkjön és az E megsemmisül.
- Értem. Várom a javaslatokat.
- Kapitány, szerintem
- Kapitány, szerintem
- Kapitány, szerintem"


Vagy ennek variációja:
"- Ha semmit nem csinálunk 2 percen belül mind meghalunk.
- Kapitány, ha ...-t csináljuk, az 1 percig tart, és 10% eséllyel megmenekülünk.
- Tiltakozom, mert ez megalapozatlan, és nem szabályszerû. Amúgy nincs ötletem, én és mindenki más legfeljebb bambán tudunk még magunk elé bámulni a hátralévõ három percben. Ha nagyon okos akarok lenni, amúgy eszembe jut egy szabályzatban leírt protokol erre a helyzetre; a végrehajtásához 45 perc szükségeltetik.
Kapitány csúnyán néz Beosztott2-re, majd rábök Beosztott1-re:
- Rendben, csináljuk."

XDXDXD
boom47 2014 febr. 13. - 19:53:01
(276/322)
26. rész:

Érdekes duplarésznek ígérkezik. Amúgy a szokásos kötelezõ borg-rész, ám most a Borg nem a Borg, hanem a Valahanyadik Birodalom, náci zászlókkal, meg minden.
Elõkerl Lore is, és Data nemhogy bizonyos hasonló vonásokat mutat vele, hanem rögtön Lore2 lesz belõle.

De a kedvencem a jelenet mikor a borgok besugároznak az E hídjára. Balodalt, a körfolyosón áll 1, azaz egy alak, Franklin. Franklint meghal (biztonságis, vörösruhás, még ha sárgának is álcázza magát, így ebben nincs semmi meglepõ). Majd elõlép az oszlop/fal mögül egy nagyon hasonló küllemû ffi, akirõl csak többszöri újranézés után tudtam biztosan eldönteni hogy nem Franklin. De se a szolgálatban, se a csata közen nincs sehol. Wut?
boom47 2014 febr. 13. - 14:02:11
(275/322)
25. rész:

Mindig is zavartak azok a részek amikben idõutazás vagy párhuzamos univerzumok vannak.
Mintha a világûr nem lenne elég nagy.
Ez viszont az én maradiságom, hiszen a tér és az idõ ugyanaz.
boom47 2014 febr. 13. - 11:37:10
(274/322)
24. rész:

Egy újabb lelkizõs rész, ami NEM ÉRDEKEL.
boom47 2014 febr. 13. - 11:04:07
(273/322)
23. rész:

Ismét Worf és a politika. ezek a részek általában jól sikerülnek.
Most népek önazonosságáról, és eszmerendszerek mûködésérõl van szó benne.
boom47 2014 febr. 13. - 00:01:22
(272/322)
22. rész:

Na, ilyennek kellene lenni minden résznek, és nem panaszkodnék folyton.

Mondjuk ezekrõl nem ártana tudni az íróknak:
- gépekhez egy gépész ért, nem egy orvos
- automata és távvezérelt jármûvek
- fokozatos terhelés, ellenõrzöttkörülmények, minta tudományos kutatás alapja.

De még így is élvezetes.
boom47 2014 febr. 12. - 22:59:25
(271/322)
21. rész:

Rendkívül erõteljes rész, bár szinte semmi kötõdése a ST-univerzumhoz. Ez JohnatanFrakes (Ryker) egyszemélyes monodrámája. Ha vki megírná a darabot ami körül a rész játszódik, legalább kkora lenne mint Kafkától A Per.

A sorozatokon belül akkor érne valamit, ha érdekelne a NG karaktereinek sorsa, csakhogy NEM érdekel. Kezdem azt hinni azért nem kötnek magukhoz, mert túl normálisak. Egy mozi-karakternek tisztának, egy irányúnak kell lennie, tiszta mozgatórugóval, központi céllal, ami meghatározza. Ezekben azonbannincs ilyen, õk csak minden nap bemennek dolgozni egy unalmas helyre, ahol rutinfeladatokat látnak el, minden nap ugyanazokkal körülvéve, hogy aztán felvegyékj a fizetést, amibõl kifizessék a lakbért. esetleg havonta egyszer beüljenek egy étterembe vagy moziba, aztán gatyájukba dugott kézzel egy sör társaságában ledögöljenek a kanapéra a tv-t bámulni.
boom47 2014 febr. 12. - 21:41:28
(270/322)
20. rész:

Ez egy JÓ rész, ami végre értelmet ad annak hogy Picardnak a régészet a hobbija, felvonultat és szerepeltet már megismert fajokat, kapunk egy jó történetet (még a sci-fi környezet csak háttér is hozzá), de szinte biztos vagyok benne hogy a dömperszámra ontott nevek mögött az az által keltett a kényszer bújik meg, hogy nincs állandó hazsnálható szereplõgárdájuk. Akinek volt egy csöpp esze, úgy tûnik már átirakotott a DS-9-re, vagy máshova menekült ebbõl a sorozatból.
boom47 2014 febr. 12. - 17:50:51
(269/322)
19. rész:

Megint egy rélsz ami nem szól semmirõl.
Bár mondjuk ettõl még tetszene, hanem a HETVEN ÉVES kapitány románcáról lenne szó.

Viszont egy kihagyhatatlan poén:
"- Zenélhetnénk együtt.
- Itt nincs zongora.
És akkor a nõ benyúlt a retiküljébe..."
boom47 2014 febr. 12. - 17:15:13
(268/322)
PS:

34:00-34:25: a filmtörténelem legmegalázóbb halálneme: lábonlõtték.
boom47 2014 febr. 12. - 17:01:19
(267/322)
18. rész:

Az elsõ felében úgy néz ki ez is egy olyan rész lesz, amiben nem csinálnak semmit.
Aztán átmegy Drágán add az életed-be, de a 60éves Picardtól egyszerûen nem hiszem el hogy lenyomja a helyi terroristákat.
boom47 2014 febr. 12. - 16:08:01
(266/322)
17. rész:

Nem olyan rossz. Nincs kedvem méltatni olyan részekat, amik csak attól nézhetõk, hogy a körülöttük lévõ részek nézhetetlenek.

Ha legalább az elõzõ epizódból (a dupla rész elsõ fele) találnék egy BlueRayHD változatot, és lenne egy faja kis képretusáló progim, az jobb kedvre derítene...
boom47 2014 febr. 12. - 14:29:31
(265/322)
16. rész:

Elkezdtek csinálni egy tök jó kis DS-9 crossower részt(!), amit nagyon gyorsan el is rontottak azzal, hogy Data szellemként szaladgál a hajón csak azért, hogy motivációt adjon a forgatókönyv Worfnak.
boom47 2014 febr. 12. - 14:01:01
(264/322)
15. rész:

Amiatt hogy Picard nem hal meg, ez a rész végül súlytalan, érdektelen - felesleges.
boom47 2014 febr. 11. - 21:54:20
(263/322)
14. rész:

Jó kis kémkedõs rész. A romulánokat se gyakran láttuk mostanság, akárcsak O'Briant. Ro is elég ritkán bukkan föl.