jani-wan 2016 júl. 23. - 09:46:51
(21/81)
Az a bolygó a Risa.
Melyik személyzeti tag? Én sem emlékszem ilyenre.
Az TNG fõ karakterei közül alig néhányan jártak a bolygón, amire emlékszem. Jó ha volt két epizód ahol megjelent a bolygó, ahol mindig jó idõ van, és ha jól emlékszem volt valami kis szobrocska mit hurcolni kellett hogy jelezze az illetõ a céljait.
Picard biztos hogy járt Risa-n, ahol emlékeim szerint összejött valami régész csajjal.
Geordi egyszer majdnem eljutott oda valami konferenciára, de végül egy Romulán ûrhajón kötött ki agymosás céljából.
És voltak egyszer csoportosan, mikor valami Risa-i "forradalom" tört ki, és elrontották az idõjárás vezérlõt. Habár lehet hogy ez már DS-9, mert ha jól emlékszem Worf volt ott és Dax meg Kira.
kb. ennyi.
A témával kapcsolatban egyedül egy eset rémlik, hogy talán Dax-nak volt olyan házassága amikor õ is nõ volt és a párja is. De ebben sem vagyok teljesen biztos. Az meg egyébként is DS-9.
TNG-bõl egyáltalán semmi ilyesmi.
6/10
m3246 2016 júl. 23. - 09:18:35 6/10
(20/81)
Én valahogy úgy vagyok vele, hogy tudom volt ilyen sorozat, de soha nem néztem. Mindezektõl függetlenül nagy sci-fi rajongó vagyok, még akkor is ha ez kultikus nekem bizony kimaradt. Az új filmek közül mindkettõt megnéztem mikor kijött és nagyon tetszettek fõleg az Into Darkness negatív figuráját rendkívül jól játszó Benedict Cumberbatch például szvsz igencsak sokat hozzátett a filmhez. Biztos vagyok benne, hogy gyermeki lelkem örült mód rajong minden egyes profin megcsinált térugrásos jelenetéért :) engem ezzel megvettek kilóra... már a Stargate Atlantis-ba is mesterire emelték a hipertérbe be és kilépés jeleneteit... :) egyszerûen egy sci-fi rajongónak ennél nagyobb látvány nincs is :) De vissza az új részre, valahogy a harmadik részre én egyértelmûen úgy éreztem elfogyott a lendület és sokkal inkább egy sorozat tv töltelék epizódjának éppen aktuális részét nézem ami valamiért hosszabb, mint 45 perc. Egyáltalán nem voltak benne új a filmhez érdemben hozzátevõ új karakterek. A történet egyszerû volt, mint a faék... se csavar, se meglepetés. Azért ez az elsõ két résznél nem így volt és ha a világot megváltó fordulatok nem is voltak a cselekményben, azért kellõképpen végig izgulható volt mindkét film, sõt újranézni is jó volt mindegyiket. Ez a harmadik rész biztosan nem ilyen! Mindezektõl függetlenül a látvány az természetesen rendben van, az ûrbázis lenyûgözõ! Annyira jó látni, hogy valaki képes elképzelni ilyen jövõt is az emberiségnek... pontosan soha nem derült ki számomra, de az utalásokból nagyjából úgy tûnt 2300 körül járunk. Az igazság az, hogy jelen állás szerint 99% az esély arra, hogy inkább a Matt Damon Elysium féle jövõképe fog bekövetkezni, semmint egy ilyen utópikus-idillikus társadalom, mint amit ez a három rész bemutat és bevallom nekem ez sokkal jobban bejön, sõt meg és érinti a lelkem kicsit... :) Aztán az is lehet, hogy a magyar szinkron elvesz a filmbõl, ahogy ez lenni szokott, ha kijön majd megnézem angolul is, addig kicsit érik még bennem a film... de egyelõre azt kell mondjam ez csak sajnos 6/10
Torolt Felhasználo 2016 júl. 23. - 05:37:15
(19/81)
A TNG NEM a mozifilmjei. De tessék: asszem vmi Pleasure Planeten voltak. A szokásos orgiázási lehetõséggel. Na ott nem csináltak ügyet belõle ha fiú fiúval, lány lánnyal - és bizony volt olyan személyzeti tag aki.
kybuck 2016 júl. 23. - 01:00:13
(18/81)
A TNG egy komplett sorozat, plusz négy mozifilm, ennél konkrétabb infó kéne, ezen kívül én elég jól emlékszem rájuk és ilyen utalás sehol nem volt senkire.
jani-wan 2016 júl. 22. - 22:10:27
(17/81)
Star Trek IV: A hazatérés
Star Trek VI: A nem ismert tartomány
Star Trek VII: Nemzedékek
Star Trek VIII: Kapcsolatfelvétel
1/10
Tadd 2016 júl. 22. - 22:00:21 1/10
(16/81)
Osztán mellik részt ajánlanád, mint etálont, melyben nem csak egy kiskorában besérült és aztán úgy maradt emberiség gyûlölõ (isis szimpatizáns) fõgonosz elleni értelmetlen hadakozás folyik 2 órán keresztül, mint valami tini nidzzsa tekenõcökbe'?
offtopic
tombenko 2016 júl. 22. - 20:23:57
(15/81)
Ne ebbõl akard leszûrni a Treket.
1/10
Tadd 2016 júl. 22. - 13:15:37 1/10
(14/81)
Életem elsõ trekje egyben az uccsó is. Persze, már azt sem értem, mért is ültem be rá... Ilyen silány sztorit: bagatel, blõd, ovis szint, tele önellentmondásokkal és logikai gügyeségekkel. A színészek totál középszerûek, az ovis szintre kibontott karaktereik pedig egészen 00-ig húzzák õket. A látványban sincs semmi extra, de még lélektelen is. Sok sikert kívánok mindenkinek, aki mégis bemerészkedik erre a...
Torolt Felhasználo 2016 júl. 22. - 01:19:18
(13/81)
L. 7. hsz
kybuck 2016 júl. 22. - 01:10:19
(12/81)
Hol mutatták be?! Én ilyenre nem emlékszem. Egyébként azt mondtam "arra semmi nem utalt a cselekményben", nem azt, hogy befolyásolta a cselekményt!
kybuck 2016 júl. 22. - 01:09:09
(11/81)
Hol mutatták be?! Én ilyenre nem emlékszem. Egyébként azt mondtam "arra semmi nem utalt a cselekményben", nem azt, hogy befolyásolta a cselekményt!
7/10
Tyrker 2016 júl. 21. - 15:28:53 7/10
(10/81)
Nekem sajnos csalódás, ilyen egyszer nézõs kategória ez a film. A 2009-es film szuper volt, de azt meg sem közelíti. Az Enterprise persze nagyon jól néz ki, a látvány nagyon ott van, de ez azért már kevés. Azért az új rendezõ annyira nem cseszte el, de ennél sokkal több volt ebben.
MA-URI masszázs 2016 júl. 21. - 09:41:32
(9/81)
Látványos, de irgalmatlan szar. Borzalmas, patetikus zene, rossz és elcsépelt poénok, katasztrofálisan egyszerû és következetlen forgatókönyv, kínos érzelmi jelenetek. Hollywoodnak annyi.
Torolt Felhasználo 2016 júl. 21. - 07:11:47
(8/81)
Nem csináltak ügyet belõle, de a vásznon egyértelmûen bemutatták. És csak az számít. Miért kellett volna a cselekményt is befolyásolnia? Az olyan lett volna mint ujjal mutogatni arra aki színesbõrû. Rasszista bunkóság.

Plusz a filmleírás továbbra is AZ OLVASÓ MEGTÉVESZTÉSE. Tessék pontosan fogalmazni.
kybuck 2016 júl. 21. - 03:28:29 Előzmény Torolt Felhasználo
(7/81)
Lehet, csak arra semmi nem utalt a cselekményben, így nem volt nyilvánvaló sem. Ezzel az erõvel azt is írhatták volna, hogy allergiás a mogyoróra, csak ha ez nem jelenik meg a cselekményben bárki mondhatja, jelentõsége nulla.
Torolt Felhasználo 2016 júl. 08. - 19:58:08
(6/81)
Mert amúgy az elsõ meleg karakter a TNG-ben jelent meg. A linkelt cikket egy tudatlan amatõr írta.
Torolt Felhasználo 2016 júl. 08. - 19:28:25
(5/81)
És ebben mi a hír?
abisztriczky 2016 jún. 21. - 09:24:23
(4/81)
abisztriczky 2016 jún. 21. - 09:19:57
(3/81)
Most hallottam reggel, hogy a Chekov-ot alakító ifjú színész 27 évesen elhunyt sajnálatos balesetben!
Kovács kolléga 2015 dec. 15. - 17:48:07
(2/81)
Csak úgy szabad megnézni a trailert, hogy le kell venni a hangot (iszonyatos ez a rapzene), és helyette a 2009-es Star Trek-film fõcímzenéjét nyomni háttérnek.

Ebben az esetben nem is rossz, amit látunk.