tombenko 2016 júl. 26. - 18:44:09
(41/81)
Neked is csak azt tudom mondani: nézz meg egy eredeti Treket, ne az újraindítás utáni szarokat.
4/10
hirdetes60 2016 júl. 26. - 17:19:31 4/10 Előzmény MA-URI masszázs
(40/81)
„Látványos, de irgalmatlan sz*r. Borzalmas, patetikus zene, rossz és elcsépelt poénok, katasztrofálisan egyszerû és következetlen forgatókönyv, kínos érzelmi jelenetek. Hollywoodnak annyi.”

Csak egyetérteni tudok a fent idézettekkel. :( Eddig a Star Trek nekem azért tetszett szinte kivétel nélkül minden részével, sorozatával együtt, mert mindig kötõdött valahogy a jelenhez: egy hihetõ jövõképpel, egy nagyon is valószínû társadalmi problémával, vagy egy mai társadalmi probléma jövõbe helyezésével. Ebben a filmben most egyik se volt ebbõl, és még a nagy egészhez Star Trek történethez se tett hozzá semmit: egy önmagába visszakapcsolódó hurok. :(
Torolt Felhasználo 2016 júl. 25. - 22:36:11
(39/81)
Elnézést, de EZ <-- a "klasszikus" a ST-ben, gyíkemberharc!
nyugiss 2016 júl. 25. - 22:28:46
(38/81)
madmax rémség?
ráadásul együtt emlegetve a krull-al?

az igen

kicsit kevered a szezont a fazonnal :D
kareshu 2016 júl. 25. - 22:24:09
(37/81)
A StarTrek nem az én scifim. Ezt a részt azért csak végignéztem a látvány miatt. Kicsit hozza - talán szándékosan - az ötvenes évek naiv stílusát. Pulcsis emberek magázzák egymást, gombokat nyomogatva tuningolják a hajtómûveket, és közhelyeseket mondva megmentik a világot. A közepén volt egy mélypont, amikor kábé a "Támadás a Krull bolygó ellen" vagy a "MadMax" c. rémségeket idézte fel bennem. (Gyíkemberek karatéznak a drótkerítéses sivatagban.) Szerencsére akadtak jobb jelenetek is. Nálam a közelébe se kerül a mûfaj klasszikusainak, de a kidolgozott Elysium-szerû városért érdemes megnézni.
Kovács kolléga 2016 júl. 25. - 19:08:50
(36/81)
Kellemes meglepetés volt a film, mert a trailerek alapján nem voltam túlságosan elragadtatva tõle. Csak azért adok neki kilencest, mert már nagyon unom az állandóan ugrabugráló kamerát és a követhetetlenül fényképezett akciójeleneteket.

Amúgy külön díjazom, hogy az abramsi hagyományokat követve ezúttal is pörgött a cselekmény és két óra alatt lezavarták a filmet (mint a nyolcvanas évek klasszikusaiban). Nagyon beleuntam már a végeláthatatlanul hömpölygõ, ostoba moralizálásokba belefulladó háromórás mûanyag drámákba. Az sem volt hátrány, hogy a filozofálás és a tudományos blablák helyett az akción volt a hangsúly.

Még egy dicséret azért, mert a sok PC-hülyeség után végre fekete volt a fõgonosz. A melegedést meg hála istennek gyorsan lezavarták.

9/10
10/10
Niki175 2016 júl. 25. - 17:57:12 10/10
(35/81)
Nem tudom mi bajotok van ezzel a filmmel? Teljesen rendben volt. Akinek tetszett az elsõ két rész, ez is tetszeni fog.
KurtWagner 2016 júl. 25. - 14:19:55
(34/81)
Ha már ennyire rá vagytok kattanva erre a meleg karakterek a Star Trek világában dologra, itt egy kimerítõ értekezés róla: https://en.wikipedia.org/wiki/Sexuality_in_Star_Trek#LGBT_in_Star_Trek
kybuck 2016 júl. 25. - 13:21:36
(33/81)
De ez nem volt ott sem kihangsúlyozva, plusz õ a szimbiótás idegen, akinek a szimbiótája korábban férfi gazdatestben is volt, és valszeg onnan ismerte a lányt, ez tehát meg van indokolva.
tombenko 2016 júl. 24. - 18:34:40
(32/81)
Azért amikor Jadzia csókolózott a barátnõjével, eléggé érintette a témát.
tombenko 2016 júl. 24. - 18:31:09 Előzmény Tadd
(31/81)
Mint mondottam, nem ebbõl kellene leszûrni a Trek világát. Mozifilmként ajánlom mondjuk a Hazatérés, Csillagösvény, Nemzedékek filmeket, de a sorozatok alapján láthatnád, hogy már a reboot készítõi sem értették a Trek szellemiségét. Az affektálást meg felejtsd el, ostobának tûnsz tõle!
dörmögö_dömötör 2016 júl. 23. - 22:09:02
(30/81)
Szerintem a trilógia leggyengébb darabja, egyszer nézhetõ kategória, de egyértelmûen csalódás...

SPOILER

A fõgonosz karakter teljesen elnagyolt, a motivációja olyan szinten röhejes és hiteltelen, hogy az nem igaz. ezen kívül gyakorlatilag semmit nem tudunk meg róla, hogy honnan szerezte a képességét, honnan lett a raj, az meg ahogy a végén szétverik a rajt az meg a megalol kategória..
és miközben a cselekmény szempontjából borzasztóan fontos dolgokról nem tudunk meg semmit, addig arra meg nemtudom mennyi idõ elmegy, hogy Spock és Kirk - a cselekmény szempontjából teljesen lényegtelen - lelkizéseit hallgassuk.
kybuck 2016 júl. 23. - 18:31:56
(29/81)
Bárki bármit állít, a Star Trekben nem voltak meleg karakterek, még utalás színtjén sem. George Takegi (Mr. Sulu) késõbb összeházasodott a férfipartnerével, mikor erre lehetõség nyílt, de az ugye a valóság.
jani-wan 2016 júl. 23. - 16:05:38
(28/81)
Ez hülyeség, egyáltalán nem vár rám.
Én próbáltam emlékezetbõl neked segíteni, hátha igazad van, de úgy tûnik, csak mondtál valamit amit nem tudsz bizonyítani, így az nem ér semmit.
És teljesen elment az eszed ha azt hiszed bárki helyetted fog bármit is keresgetni.
Így marad az hogy te egyedül úgy láttad oszt jónapot.
Ennyi.
Torolt Felhasználo 2016 júl. 23. - 15:15:12
(27/81)
Pontosan fogalmaztam. A kutatás rád vár, mert én pont lesz*rom. A bizonyíték ott van, de én nem fogok elpazarolni HÓNAPOKAT a keresgéléssel. Adtam elegendõ infót ahhoz hogy magad is megtaláld. Pazarolj TE idõt egy pocsék sorozat (újbóli) végignézésével!
jani-wan 2016 júl. 23. - 14:54:30
(26/81)
Hát hánnyá, kb. pont lesz*rom. :) Attól még nem lesz igazad. Lehet hogy jobban járnál pontos fogalmazással?

Egy hasonló bolygó jut eszembe a sorozat elejérõl, mikor Wesley-t kiakarták végezni mert fûre lépett.
Torolt Felhasználo 2016 júl. 23. - 13:37:36
(25/81)
Ja, ez a film sz*r. Ne pazaroljátok rá az idõt. Olyan mint az Emlékmás-remake, a Robotzsaru-remake, a Szellemírtók-remake, a Prometheus (= Alien-remake), a SWii (= Csillagok Háborúja-remake)... Hólivúd ma már csak szemetet gyárt. Bár legalább eredeti szemetet gyártanának - de nem. Ez a film is remake, a TOS egyik részének remake-je... (Abban talán tatárok lakták a bolygót vagy mi.)
Torolt Felhasználo 2016 júl. 23. - 13:34:22
(24/81)
Szerintem vhol az elsõ felében volt. De mivel a sorozat dögunalmas volt, esélye nincs hogy most magamtól keresgéljek.
De nem, nem értettem félre semmit, egyértelmûen fogdosták egymást. És egyértelmûen a fél legénység szexelni ment.

A szemantikádtól meg hányok, csak mert vmi másodkapitány fent maradt az nem jelenti hogy az EGÉSZ legénység nem volt lent. Két eset van ugyanis: vagy egy nyamvadt felderítõcsapat van lent, vagy az EGÉSZ legénység.
jani-wan 2016 júl. 23. - 13:11:05
(23/81)
1. Másik ilyen bolygóra nem emlékszem.
2. Ilyenre sem emlékszem, miszerint mindenki elment volna a hajóról egyszerre. Kivéve mikor visszamennek San Francisco-ba az 1900-as évek elejére.
Vagy a kapitány, vagy az elsõtiszt, vagy a másodtiszt mindig a hídon kell legyen.
3. Akkor te vagy a több millió nézõ közül az egy akinek ez feltûnhetett, mert senki sem a háttérembereket nézi. Vagy rosszul láttad? Vagy rosszul következtettél?

Több infó kellene. Hányadik szezon lehetett?
Ha ez nem megy akkor lehet szûkíteni valahogy így:
Volt már Riker-nek szakálla?
Új vagy régi uniformist hordtak? Picard-nak a mellényes volt-e?
Wesley még ott volt-e?
stb...
Torolt Felhasználo 2016 júl. 23. - 11:33:00
(22/81)
1) Szerintem nem a Risa
2) Gyakorlatilag mindenki lent volt a bolygón a részben
3) A karakter névtelen, egyszerûen átvonult a háttérben egy azonos nemû partnerrel