boom47 2014 ápr. 30. - 01:05:03
(584/684)
15. rész:

143 életformaa hajón? A doki nyilván nem lett érzékelve, de nálam csak 127-en vannak rajta kívül a legénységbõl (maki+csillagflotta együtt). Eddig 35 halottról van tudomásunk, 15 makit ismerünk (a feltételezett 18-ból), illetve 98 csillagflottát (a szükségszerû 141-bõl). A számítógépképernyõkön futó legénységi nyilvántartásokat nem beleszámolva.
Persze bármikor felvehettek utasokat.

Ja, eszembe se jutott megemlíteni az elõzõ rész kapcsán, de ugye korábban (S05E04) az let mondva hogy "19 hatos osztályú fotontorpedó, és 3 széles robbanófej". Ezt nem tudtam eldönteni hogy most mi, de az elõzõben 9-es osztályú torpedókat listáztak, tehát az a három nem csak robbanófej lesz, hanem egész torpedó.
Tehát van még nekik 16 db 6-os típusú, és 3 db 9-es típusú fotontorpedójuk eme duplarész elején. 12 maradt összesen a végére.

Ééés még meg is nyesték a magyarok.

Plusz amit a Borg Királynõ mûvel Hetessel, az dettó ugyanaz mint amit Datával mûködik a Kapcsolatfelvételben. És bár a filmet hamarabb gyártották le, idõrendben ránézésre ez van elõbb.

Megjegyzem a Borg Királynõ koncepciója kissé kiábrándító. Mindig úgy npztema borgot, hogy van egy nagy közös alapprogram, ami az összes elérhetõ dolgozó tudatát összehangolja egy alapvetõ Nagy Cél érdekében, ami nyilván borgnak lenni. Ettõl, így viszont a borg nagyon-nagyon sérülékeny lesz. Még ha lenne is ilyen "központi egység", miért nincsenek klónjai, másolatai, vagy tudomisén? Mechanus jobban csinálta. Bár ha a (mostani) királynõ az 125-ös fajból származik, az azt kell jelentse, hogy... Csak van egy háttérmentés?!?
Azért meg kell hagyni, egyrészt a Királynõ tényleg a non-plus-ultra, minden ami tökéletesíthetõ tökéletesítve van rajta, azaz ki van cserélve gépekkel. Egyedül a közpponti idegrendszer nem. Plusz az, aki itt játsza a Királynõt, még nagyon vonzó is. Kiborgként pláne.
De most komolyan: ez a simán, sorozatrészekként legyártott dupla messze fölülmúlja a TNG-filmet forgatókönyvben, látványban, színészi teljesítményben.

Megjegyezném hogy a Királynõ szinkronhangja tökéletesen azonos az eredeti hanggal. Nem is kell jobb.

Btw, ha ÉN akartam volna elkapni a kompot, építek köré egy dobozt kockahajókból ;D

Btw, btw: a végén a homokóra-hajó (mókás alatta a tik-takkolás) nem az amin a Királynõ volt?
boom47 2014 ápr. 29. - 23:04:46
(583/684)
14. rész:

No, sikerült elgépelniük "Boylan" nevét, aki most "Boylen" lett az eredeti nyelvû feliratozásban.
Mármint ha nem vagyunk annyira kritikusak, hogy azt mondjuk ketten vannak.
Mert eddig csak a neve hangzott el, mega hangja (amibõl tudjuk hogy férfi Boylan), és most látjuk Boylent - hátulról.

A csillagidõ is megint csúnyán el van szúrva.

De az idegen jó, és jól játszanak a témákkal.
abisztriczky 2014 ápr. 29. - 17:32:05
(582/684)
Most akkor meddig szünetelteti a VIASAT6 a leadását? Engem speciel ez jobban érdekelne, mint a SPARTACUS!
boom47 2014 ápr. 29. - 14:00:56
(581/684)
13. rész:

Lori Petty!
Jó, csak 1 A-filmben szerepelt (szabadítsátok ki Willyt), és egy filmje van amirõl emlékezhetünk rá (Tank Girl), de nálam mégis ott vana falon.

Btw, még az elõzõ részben volt róla szó hogy léteznek wc-k. Na jó, nem wc-k. Szó szerint mellékhelyiségek.
boom47 2014 ápr. 29. - 12:37:55
(580/684)
12. rész:

Tudjátok miért bírom Proton Kapitány kalandjait?

Mert végre nem valami történelmi rekonstrukció, vagyklasszikus irodalom feldolgozása, hanem rendes számítógépes játék.

Amúgy határon túli kiterjesztése a Doktor "hologram vagyok, de élõlénynek számítok" dilemmájának.
boom47 2014 ápr. 28. - 18:10:09
(579/684)
11. rész:

"Menjen. Aludjon. Én holnap is itt leszek."
boom47 2014 ápr. 27. - 20:34:16
(578/684)
10. rész:

Eszelõs ez az idegen. A legjobb amit eddig sikerült csinálniuk.

A fõtisztet alakító színész pedig keményen lesmárolta "Janeway"-t. Nem igazán így szokás a mozicsók :D

Kedvem támadt egy kis Mahlert hallgatni.

Btw,a végén hová lett Tovuk, Vorik és Jurot?
boom47 2014 ápr. 27. - 18:15:54
(577/684)
9. rész:

No, sikerült megcsinálni egy olyan részt, amilyet anno csak a TAS-ban: egy víz alatti nép.

De ami fontosabb: a Dilany-nõvérek!
boom47 2014 ápr. 27. - 14:51:05
(576/684)
8. rész:

No, így kell becsempészni a már meglévõ dolgokat egy ilyen távoli helyzetbe.

Már korábban is eszembe jutott hogy lehetne olyan rész is, ami a Földön (értsd: a Föderációban) játszódik, és amiben a Voyagert keresik. Ha jól emlékszem lesz is valami hasonló. Majd.

A cardassiai hangja olyan ismerõs... Vagy csak az intonáció? Ezt most én nem nyomozom ki.
boom47 2014 ápr. 27. - 14:15:59
(575/684)
7. rész:

Oké, melyik gyökér döntött úgy, hogy jó ötlet alulról megvilágítani Ms. Ryant?

És ha mára reg-fülkék: bár elméletilg a többit rég lekapcsolták, eleddig folyton látni lehetett a mellette lévõk villódzását.

Plusz hamegjegyezhetném elég érzéketlen dolog továbbra is ugyanúgy használni a raktárat, mintha senki nem lakna ott. Lehet hogy Hetest érdektelennek bélyegzi, de a másik oldalról...

Vicces jelenet: a zene mikor mennek letartóztatni Hetest, tök olyan mint mikor Birodalmi Rohamosztagosok vonulnak a SW-ban! :D

A legjobb abban hogy Hétkilencednek nincs rangja, hogy egy rakás uniformisa van, és senki nem szólhat érte ;P
boom47 2014 ápr. 27. - 13:19:52
(574/684)
6. rész:

Mosta aztán megismerhetük 7est belülrõl! XD
boom47 2014 ápr. 26. - 13:36:50
(573/684)
PS: a Flotter-baba 1560 dollárért kelt el 2006-ban.
boom47 2014 ápr. 26. - 13:30:09
(572/684)
5. rész:

Imádom Naomit. A legtöbb gyerekszínész valójában alig mutat fel többet annál hogy cuki, és nem néz a kamerába (pl. Olsen-ikrek).

Bár hogyõszinte legyek elég hirtelen jutott megint eszükbe.

Hm, sose jutott eszembe ez a fordított lehetõség. Hogy a mitokondrium nem valami befalt baktérium ami valahogy megoldotta hogy ne emésszék meg, hanem hogy esetleg a nagyobb sejt volt az, ami megúszott egy fertõzést.

Ez a "holoprogram", mármint az összes díszlet, maszk, a történet... Ha ilyen lenne Disneyland, még én is elmennék :P
boom47 2014 ápr. 26. - 12:45:49
(571/684)
4. rész:

Úgy látom másnak is feltûnt hogy Hetes nem Csak-o-téjtõl kér tanácsokat :)

Megjegyzés a fotontorpedókról:
volt ugye eredetileg egymennyiség, amirõl Janeway azt nyiltkozta hogy "nincs módunkban pótolni õket".
Aztán hirtelen mégis lett még valamennyi. Nem számottevõ, de valamennyi. Tekintve hogy hirtelen elkezdtek leltárt csinálni, gondolkodni és kreatívnak lenni, ésszerû feltételezni hogy találtak még pótalkatrészt, amit lehetett azt replikáltak is, ezek innen jöttek.
Most hirtelen megint lett még 1-2 darab. Egyáltalán nem sok. Itt a hivatkozás szerint Hetes borg technikájával és nanoszondáival sikerült egy kisebb mennyiséget gyártani.

Ja, és korábban nem hoztam föl, de a legénység le van másolva. Ismét. Ám az a legénység nem tudja elhagyni a bolygót amin létrejött, így nem keverhetõek össze a Voyagerrel.
boom47 2014 ápr. 26. - 10:35:07
(570/684)
3. rész:

Most kezd feltûnni, hogy a régi tagok közül többen jelentõsen visszaszorultak.
Fõleg Chakotay.
Mert ok, mûsoridõ szerepet adni egy ténylegesen mûködõ karakternek (ellentétben Kessel), de...
boom47 2014 ápr. 26. - 10:12:03
(569/684)
2. rész:

A Voyager harmadik esetben nemzett gyermeket.
boom47 2014 ápr. 26. - 09:03:44
(568/684)
5. évad
1. rész:

Neelix elõször csinál valami tényleg olyat amiért azt mondom nem csak viccbõl "morálért felelõs tiszt". Nem mintha fölöslegesen létezett volna eddig sem, de olyan "civil" volt mindig.

Felhívnám a figyelmet rá milyen jól játszik mindenki, éshogy mennyire másként kezelik a "nem történik semmi" eseményt mondjuk a TNG-hez képest.

Mást is emlékeztetnek az idegenek a Harkonenekre?
boom47 2014 ápr. 25. - 22:43:24
(567/684)
26. rész:

Emlékszik még valaki a TOS 0. részére? Ez az idegen nagyon hasonlít rájuk.
Például pont olyan megbízhatatlan.

Rentgeteg a bûnözõ elem a ST-univerzumban.
boom47 2014 ápr. 25. - 18:45:48
(566/684)
25. rész:

Ha belegondoltok ez volt az elsõ rész, ami 7esre fókuszált.

PS: én kértem volna egy "macit".
boom47 2014 ápr. 25. - 17:42:35
(565/684)
24. rész:

"A hatékonyság relatív." Most kivételesen valami nem "érdektelen"!

Démon, Y, Omega - valami hasonló jelenségbe halt bele Tasha Yar.