10/10
jani-wan 2012 jún. 30. - 15:45:49 10/10
(203/263)
Nem értek egyet.
Milyen ötletek fogytak ki?
Azután hogy az elsõ két részben a technika nagy része, és a fõbb szereplõk háttere nagy részben tisztázódott, nem igazán kellett új ötleteket behozni, hanem inkább csak a már meglévõt tovább építeni.

- nem az uralkodó ballépései vezetnek a bukáshoz. csak egyszer hibázott, mikor alábecsülte Vader-t.
- a Halálcsillag a végsõ fegyver, nem kell jobb. Az hogy az elsõ részben a lázadók felrobbantották az egy tervezési hanyagságnak köszönhetõ, amit a következõnél kiküszöböltek. És ha ezt befejezték volna akkor nem lehetett volna kívülrõl megsemmisíteni.
- Luke valószínûleg nem két hétig edzett, hanem jóval tovább. Én azt mondanám hogy hónapokig.
Han-ék a Falconnal hiperhajtómû nélkül mentek át egy szomszédos naprendszerbe, miután lerázták a csillagrombolókat. És ugyebár nem tudjuk, hogy egy ilyen út a két naprendszer között meddig tart, mivel nem ismerjük a Millenium Falcon normál hajtómûves végsebességét az ûrben, illetve nem ismerjük a két naprendszer közötti távolságot. De józan ésszel belegondolva, nagyon valószínû hogy ez az út nem egy-két hét, hanem jóval tovább tart.
És jóindulatúan feltételezhetjük hogy Boba Fettnek elromlott a rádiója. :)
- Luke nem osztja ki sem az uralkodót sem Vadert, csak nem adja meg magát a befolyásolásnak, és visszadumál. Normális emberi reakció.
- Az uralkodó tényleg mindent így tervezett, csak alábecsülte Vadert. 1 hiba és minden dugába dõlt.
- a csapat erdõlakó gyõzelme az elit rohamosztagosok ellen tényleg elég erõs, de Custer tábornok sem igazán hitte Little Big Horn-nál, hogy egy nyilakkal és dárdákkal felfegyverzett rézbõrû csürhe ilyen csúnyán agyonveri az elit amerikai lovasságot.
- Nem Darth Vader-t rehabilitálták, hanem Anakin Skywalkert, ami így is húzós, de a vádakat ejteni lehet, mivel erõs befolyásoltság alatt, saját akarat nélkül követte el a bûnöket, és Darth Vader végül is megszûnt létezni.

Ami nekem nem tetszett, hogy egy kis vadászgép megsemmisítette a szupercsillagrombolót, azzal hogy berepült a hídra, de ez is lehetséges, ha a kormányos halálában rádõlt a kormányra :)

Egyébként rengeteg logikátlanság van a filmekben, fõleg az elsõkben, mert nem lett minden részlet kigondolva.
De a sci-fi filmek nagy részében ez a helyzet.

Mindent egybevetve szerintem ez egy mese film és aszerint kell kezelni, és nem a hibákat kell keresni.
Custom House for ExCeL 2012 jún. 06. - 22:20:42
(202/263)
Ez a film azért jóval gyengébb, mint az elsõ kettõ. Kicsit elfogytak az ötletek sajnos...

SPOILER lehet (Van, aki még nem látta?)

Szóval a problémák:

-bugyuta sztori, az Uralkodó ballépései vezetnek a bukásához
-már megint egy Halálcsillag, ki lehetett volna találni valami újat
-többen is szereptévesztésben vannak, például Luke, aki két hét edzés után már Jedi-mesternek képzeli magát és többször pökhendin kiosztja Vadert és fõnökét. Vagy az Uralkodó, aki meg azt hiszi, õ az atyaúristen ("Mindent így terveztem el...", miközben láthatólag kifolynak az események a kezei közül.
-az ewokok túlzott szerepe
-egy csapat erdõlakó törpe fából készült fegyverekkel legyõzi a "válogatott katonák egy egész hadosztályát", ez azért vicc
-a tömeggyilkos Darth Vader rehabilitálása egy perc alatt

Ugyanakkor Yoda halála, a két Skywalker végsõ összecsapása, Luke megkísértése igen jól sikerült, szóval vegyes a kép. Összességében azért egy jó filmrõl beszélünk, csak az elsõ két epizód után szembetûnõek a hibák.
netticicaadacs 2012 febr. 05. - 20:52:29
(201/263)
Nem rosszak a magyarázatok,de nem értek egyet,azzal,hogy ezt a két karaktert szétválasszák. "megszûnt Anakin lenni"
"megszûnt Vader lenni";FENÉKET!!!!!!!!!! A te neved mától Lord Vader-mondta az uralkodó. Hölgyek,urak ez egy megkreált karakter,amit ráerõszakoltak Anakinra.Nem látott más kiutat,ezért felvállalta;de ettõl még ÖNMAGA volt. Mikor ledobta az uralkodót akkor is ÖNMAGA volt csak látott értelmet felvállalni ezt. Anakin-ként sem volt éppen makulátlan és Vader-ként sem volt teljesen elvetemült.Évekig jó volt az idõs Anakin a film végén,attól függetlenül,hogy hogy nézett ki,amikor még "utoljára jedi volt". Miért? Mert NEM ISMERTÜK FIATALON. Mosolyogni láttuk, mert jó lett!!!!!!!! Ez kérem Lucas egy nagyon elcseszett megoldása arra,hogy a két trilógiát összekösse,lévén a logikai stiklik kiküszöböléséhez az egész eredeti trilógiához kellett volna hozzányúlnia!!!!!!!!!!!! Azt hiszen nem vagyok egyedül,amikor azt mondom: KÉRJÜK VISSZA AZ EREDETI ANAKINUNKAT A FILM VÉGÉRE!!!!!!!!!!!!! Bocs Hayden!!!!
10/10
jani-wan 2012 jan. 29. - 16:02:09 10/10 Előzmény szmarci8
(200/263)
Nézõpont kérdése.

"...you're going to find that many of the truths we cling to depend greatly on our own point of view." - OBI-WAN KENOBI
10/10
jani-wan 2012 jan. 29. - 15:59:41 10/10 Előzmény zora
(199/263)
Így van. Tehát újra Jedi lett mielõtt meghalt.
Viszont idõközben megöregedett, szóval szerintem idõs Anakin Skywalker-ként kell megjelennie, ahogy az eredeti verzióban látható volt.
10/10
jani-wan 2012 jan. 29. - 15:59:08 10/10 Előzmény Dance79
(198/263)
Szerintem szó sincs visszafiatalodásról.
Lásd köv HSZ.
10/10
szmarci8 2011 dec. 30. - 19:15:01 10/10
(197/263)
Az eredeti változatot kéne adni nem pedig a felújítottat. Ugyanis ez a jobbik változat.
10/10
Ford Mustang 2011 okt. 23. - 20:16:01 10/10 Előzmény _Freddy_
(196/263)
Az elsõ három rész mindegyike zseniális, filmtörténelmet író alkotások.
10/10
zora 2011 okt. 23. - 20:12:26 10/10 Előzmény netticicaadacs
(195/263)
"az egyik legelképesztõbb ökörsége Lucas-nak." Én sem fogalmazhattam volna meg szebben...


Azzal meg nem értek egyet, hogy megszûnt A. S.-nek lenni. Abban a pillanatban ugyanis, hogy ledobta az uralkodót az aknába, megszûnt Darth Vader-nek lenni!
Dance79 2011 okt. 23. - 19:45:08 Előzmény netticicaadacs
(194/263)
Anakin "szelleme" azért fiatalodhatott vissza, mert Jediként így nézett ki, mielõtt átállt a Sötét Oldalra. Ahogy Obi Van is mondja, "ekkor megszûnt Anakin Skywalker lenni, Darth Vader lett belõle".
rolooo 2011 okt. 23. - 14:11:51
(193/263)
Hy!
Azok írnak kritikát akik nem hogy nem látták, de elvbõl meg sem nézik?!
Ezért tartunk ott ahol...

Tetszik-nem tetszik mûfajteremtõ, zseniális amit kitalált és lehet hogy a dvd, házimozi, sõt a MOZI jelenlegi formája még nem is létezne LUCAS nélkül (THX minõsítés, hang stb), az igények teremtik a kínálatot :)

Nem az alaptörténeten kell rágódni, hanem hátradõlni és nézni ki a fejbõl. 10/10
9/10
_Freddy_ 2011 okt. 22. - 17:25:19 9/10
(192/263)
sztem a legjobb rész ez, holnap leadják
10/10
Ezüstliliom 2011 szept. 10. - 23:41:28 10/10 Előzmény netticicaadacs
(191/263)
Mi abban a bántó, hogy tartsuk tiszteletben mások ízlését???:O A bántó és a lekezelõ szerintem szinoním szavak, ezért nem értem, mirõl beszélsz, hisz ezek szerint ugyanazt gondolod arról a hozzászólásról. Megjegyzem ha igazad lenne, akkor nekem is meg kellene sértõdnöm magamtól, mert én is rajongó vagyok.:D
netticicaadacs 2011 szept. 05. - 20:04:46 Előzmény Ezüstliliom
(190/263)
Ha valaki szereti a sorozatot annak a Te megjegyzésed volt bántó. Ez a kritika max egy kicsit lekezelõre sikeredett,de bántóra semmiképp. Sokáig én sem szerettem ezeket a filmeket;pontosan azért, mert ennyien nyomatták. Aztán egy szép decemberi estén nem tudtam elaludni. Hoppá, kiderült hogy egészen szerethetõ. Jelenleg mind a hat rész megvan könyvben Dvd-n és köszönettel gyûjtök minden kép és információ anyagot. Van benne jópár logikai gikszer,de kit érdekel. A srácok szívdöglesztõk. Nekem is Han jött be jobban, bár ha férjjelöltként vizsgálgattam õket, akkor Luke volt az igazi. Remélem Lucas nem tervez további újításokat! Apropó talált valaki valami használható magyarázatot a jedi végén Anakin szellemének megfiatalodására? Talán ez az egyik legelképesztõbb ökörsége Lucas-nak.
Csonger 2011 júl. 27. - 21:04:35
(189/263)
http://www.imdb.com/video/imdb/vi1188600857/
Ezt érdemes megnézni. Tényleg soha nem látott jelenetek.
Jelenetek, melyeket a könyv-változatban olvashattunk, le is forgatták õket, de a filmbõl kimaradtak. Én eddig csak fényképeket láttam róluk, de itt mozgóképként is megvannak:
Luke összerakja a fénykardját, a homokvihar a Tatuinon, a csata az endori bunkerben...
Szóval, azt hiszem, a Blue-Ray kiadás meg fogja érni az árát.
10/10
Ford Mustang 2011 júl. 16. - 14:26:28 10/10
(188/263)
Ezek szerint nem.
10/10
jani-wan 2011 júl. 16. - 07:52:46 10/10 Előzmény Ford Mustang
(187/263)
Na tegnap este belenéztem a filmbe, mert még nem láttam szinkronnal.
A véleményem hogy ez egyszerûen katasztrófa.

Akik rendben vannak:
Luke
Wedge
Yoda (habár Tyll Attila jobb volt)
Ben
Mon Mothma


Akik jók:
Han
Leia
Chewie
Artoo
Jabba
Bib Fortuna
Lando másodpilótája


akik borzalmasak:
Vader
uralkodó
3PO
Lando
Jerrjerrod
droid fõnök
Ackbar


és borzalmas 4:3-ban nézni.
De most komolyan, nem tûnt föl még a tévéseknél hogy 2011 van?
10/10
Ford Mustang 2011 jún. 25. - 22:26:33 10/10
(186/263)
Okés.
10/10
jani-wan 2011 jún. 25. - 21:40:36 10/10 Előzmény Ford Mustang
(185/263)
Az Jedi eredeti szinkronnal az a baj, hogy nem elég "eredeti", ugyanis jóval késõbbi mint az eredeti Birodalom Visszavág szinkron, amit a mozik szinkronizálva adtak, míg az Csillagok Háborúját (New Hope), és a Jedi Visszatért csak angol nyelven vetítették, és így nem ugyanazok a hangok.
Tehát csak egy eredeti szinkron van, a Birodalom Visszavág.

Egyébként Nagy Attila Darth Vader szinkronja messze a legjobb.
Én a szinkronizált Csillagok háborúját már meg sem tudtam nézni a tévében. Vader Onedin kapitány hangjával. Inkább megtanultam angolul és irány a mozi újra és újra.

Link az összes szinkron infóhoz:
http://www.starwarsklub.hu/14_egyeb/05_szinkron/01_trilogy/szinkron_trilogy.htm
10/10
Ford Mustang 2011 jún. 25. - 15:45:20 10/10
(184/263)
Egyetértek. Eredeti szinkronnal és is meg bírnám nézni egymás után többször is, sõt, emlékszem gyerekkoromban úgy is volt, VHS-en néztük egymás után sokszor, egyszerûen nem tudtuk megunni. ;)