gunji jackdaw 2012 máj. 11. - 23:37:46
(5078/5098)
Azt nem, de elkezdték két idõpontban is ismételni a negyedik évadot. A reggeli fél kilences sávban hétfõn volt az elsõ rész, este fél hétkor meg szerdán, napi egy-egy epizódos sebességgel haladva. Múltkori levelük alapján talán június 5-tõl látható lesz még egyszer :)
kypD 2012 máj. 11. - 18:47:04
(5077/5098)
Srácok nem tudjátok esetleg mikor lesz egy maraton ebbõl az évadból, mert elég sok rész kimaradt amiket szívesen megnéznék.
gunji jackdaw 2012 máj. 09. - 00:40:10
(5076/5098)
Pár rész vetítésekor lehetett chatelni egy-egy készítõvel és/vagy szereplõvel, ilyenkor hangzottak volt el ehhez hasonló infómorzsák a készítésrõl és a következõ évadról. Majd megpróbálok párat kigyûjteni, ha sikerül megint megtalálnom a logot :)

Nagyon szívesen összefoglalom a cikk lényegét (hátha van más is, akit érdekel).

1) Életben marad, elhagyja a Rendet a 66-os parancs elõtt
Több lehetõség elképzelhetõ kezdve azzal, hogy beleszeret Luxba és együtt lelépnek, kiábrándul a Köztársaság háborús céljaiból, vagy csak megcsömörlik a sok gyilkosságtól és elhagyja a Rendet. Esetleg Palpatine bízza meg egy olyan szörnyû következményekkel járó akcióval, amit megtagad, s eltávolítják a háborús események közelébõl.
Talán kilép a Rendbõl és csatlakozik egy szakadár csoporthoz (mint pl Djinn Altis csoportja).
Esetleg Yoda elõre megérezte, hogy a 66-os parancs során milyen sok Jedit pusztítanak el, s ezért még idõben egy csoportnyi kiválasztott Jedit útnak indított az ismeretlen ûr felé, hogy maradjon hírmondójuk, közöttük Ahsokával.

2) Meghal még a 66-os parancs elõtt
Az EP3 szempontjából a legjobb megoldás ez (azon kívül, hogy egyszerûen nem hozzák szóba õt): megöli valaki, s direkt nem említik meg Anakin elõtt, tudván hogy õt érzelmileg Ahsoka halála nagyon megviselte. A elkövetõ szerepére több jelöltet is említ a cikkíró: Dooku gróf, Assajj Ventress, Savage Opress és a tegnap visszatért spoilerke.
Az utóbbinál meg is említi, hogy egy kétélû fénykard vs két fénykard csata elég látványosnak ígérkezhetne. Ami után Anakin bosszúból ölne, s kerülne közelebb a sötét oldalhoz.
Ventress talán ezzel akarna visszakerülni Dooku kegyeibe. A legkézenfekvõbb meg Dooku lenne (lásd az EP3 elején, amikor Anakin lefejezi).
Egy másik lehetõség szerint a Mortis-trilógiában a Leánytól kapott életerõ fokozatosan kihunyna benne.

3) Életben marad, megszökik a 66-os parancs elõl
Ha a karaktert késõbbi felhasználásra szeretnék megõrizni, akkor valahogy megúszhatná a 66-os parancsot: megölné a klónokat, mint Yoda; vagy megkímélné az életét Rex/Fives, esetleg õk is vele szöknének, vagy feláldoznák saját magukat Ahsoka életéért. Esetleg valaki más segítene neki megszökni (pl Mon Mothma), hasonlóan Bail Organa segítségnyújtásához.

4) Meghal, a nagy Jedi pucolásban
Ha sikerül is megszöknie a 66-os parancs elõl, Darth Vader vadászná le õt (még a sorozaton belül).

5) Életben marad, Vader megkíméli
Az EP3 utáni nagy Jedi írtás közepette Darth Vader megkímélné életét anélkül, hogy kiderülne ki is Vader valójában (ebben a verzióban az a lényeg, hogy Vaderben maradt még egy csipetnyi jó).

6) Meghal, Anakin öli meg
Anakin öli meg, még Vaderré válása elõtt: akár véletlenül, akár egyik 'elborult' pillanatában. Esetleg Ahsoka rájön Anakin és Padmé kapcsolatára és ezt fel akarja fedni a Tanács elõtt, de erre Anakin félelmében/dühében megöli.

7) Életben marad egy agymosás után
Anakin megkíméli életét, de törli emlékezetét. Aztán elviszi egy félreesõ bolygóra, hogy soha ne térjen vissza. (Aztán késõbb esetleg fokozatosan vissza is térhet az emlékezete.)

8) Meghal, Anakin öli meg a Templomban
Az utolsó verzió szerint Ahsoka is a Jedi Templomban tartózkodik, amikor Anakin és a klónok megtámadják a Jediket. S miközben páran a gyerekeket menekítik ki, õ megpróbálja szóval és fénykarddal feltartani Anakint, sikertelenül, azaz feláldozza magát.

Az egyik cikk utáni hozzászólás megemlíti Michael Reaves 'Coruscant Nights' c. könyvtrilógiáját, amiben egy Jex Pavan nevû rejtõzködõ Jedi segít eltûnni más jediknek, többek között egy név szerint nem említett fiatal togruta lánynak. A könyvet amúgy nem ismerem.


Meg aztán ott van még Rex is. Az õ kiírására az Umbara-történet ideális lett volna, sokáig azt hittem, hogy meg is hal benne, pl. Krell egyszerûen legyakja a fénykardjával, amikor valamit nem úgy tesz, ahogy Krell szeretné. Szvsz tökéletes lett volna, ha idõben késõbb történik. Még akár a Tanácsra is megharagudna emiatt Anakin.
De ha már ezt a lehetõséget kilõttük, akkor én a dezertálás és a 66-os parancs megtagadása verziókat választanám. :)

A Cartoon Network utóbbi két napi teljesítménye felháborító. A rajzfilmbe belevágott animált logót még talán el tudnám fogadni, de a részek ilyen durva és értelmetlen megvágását nem. Menni is fog a köszönõlevél nekik :/
10/10
Ágki 2012 máj. 08. - 21:15:34 10/10
(5075/5098)
Érdekes dolgokat írsz,olyanokat is,amikrõl én nem is tudtam,pl a spoilerrõl :O
A cikket magát nem ismerem annyira,mivel angolul van,és nem bogarásztam benne....
Mindenesetre én már nagyon kíváncsi vagyok...
gunji jackdaw 2012 máj. 07. - 00:12:22 Előzmény Ágki
(5074/5098)
A sötét oldalra átállni szvsz nem fog, az utóbbi másfél-két évadbeli fejlõdése alapján kizártnak tartom. Azt sem hiszem, hogy kizárnák a Rendbõl, szintén emiatt. De a kizárással is ugyanaz lenne a gondom, mint a Lux-ossal: és utána mi történik? Békén hagyná õt Vader, az Uralkodó, a klónok, a fejvadászok?
Az írók szemszögébõl a halálának látom talán a legnagyobb esélyét, a legkönnyebben ezzel lehetne megoldani azt a problémát, hogy miért nem láttuk az EP3-ban. Anakin is kaphatna ezzel egy újabb lökést a bukása felé vezetõ úton. A rajongóknak meg kiadnának egy-két új Ahsoka-figurát, azzal lerendeznék a dolgot.
Ugyanakkor szerintem ez rossz ötlet, nagyon sablonos, s a többség ezt várja. Anakin bukásához sincs már erre szükség, ahogy láthattuk, eléggé megorrolt már most a Tanácsra. Valami csavarosabbat kellene kitalálni.

Egy érdekes mondat ragadta meg a figyelmemet a The Box c. epizódból, Yoda mondta: "Skywalker, nagy erejû Jedi vagy, az igaz, de kiszámíthatatlan és veszélyes tudsz lenni mind ellenségre, mind barátra". Mi van, ha emiatt - ahogyan olvastam egy-két véleményt korábban, - Ahsoka érdekében a Tanács tényleg közbelépne, s megfosztanák Anakint padawanjától, s más tanítaná tovább a lányt. Vagy korábban a szokásosnál inkább lovaggá ütnék. (Talán ez utóbbira utalhat Filoni egyik 5. évados spoilere, pl hogy ***SPOILER*** megváltozik a többiekhez való viszonya ***SPOILER VÉGE***.) Így tovább romlana Anakin és a Tanács viszonya.

Ezt a cikket ismered? http://lightsaberrattling.blogspot.com/2011/07/8-fates-of-ahsoka-tano.html (Akik még nem látták a 4. évad végét, azok számára spoileres!)
Ebben a szöveg írója leír nyolc lehetõséget Ahsoka sorsára. Amelyek közül én a másodikat vagy a nyolcadikat látom legvalószínûbbnek, az ötöst és hetest a legkevésbé annak.
De nekem legjobban az egyik ottani hozzászóló ötlete tetszik: kiegészítve kb. az, hogy az EP3 eleje körül fogságba esik, leszénfagyasztják, s valahogy feledésbe merül (pl. a foglyul ejtõit egy aszteroidamezõben elpusztítják róla nem tudó konkurens csoportok, s a széntábla pár darab hajóronccsal együtt egy aszteroida felszínén köt ki; az EP3-beli események miatt a Jediknek már nincs lehetõségük megkeresni õt). Aztán mondjuk 25-30 évvel késõbb pl. Luke rátalál (esetleg Anakin vagy Obi-Wan szellemének segítségével), kiolvasztja és elkezdõdhetne egy új sorozat immár az EP6 utáni idõkben. (Sok lehetõség lenne egy ilyen történetben szvsz: olyan történeteket írhatnának, amiknek nem ismerjük a végkifejletét, Ahsoka részérõl meg: hogyan tud alkalmazkodni az új világhoz, az új társakhoz, hogyan birkózik meg azzal a tudattal, hogy az egykori mestere miket mûvelt, stb.)

Pénteken véget ért a harmadik évad ismétlése. Talán a negyediket kezdik ismételni hétfõtõl reggelente, így ki is jönne a május 18-i dátum a 10. részre (amit románul adtak le). Kiderülhet végre, ki volt Krell hangja a történet végén: Papp János vagy Vass Gábor, vagy esetleg valaki más? :D
10/10
Ágki 2012 máj. 01. - 18:50:50 10/10 Előzmény gunji jackdaw
(5073/5098)
Állítólag 8 vagy 9 sors van Ahsoka sorozatból való kiírására...és az egyik a szerelem,az tuti.És az is tuti,hogy más véget szánnak neki ennél. Nem fogja követni Anakin példáját. Meghalni sem fog,mert akkor nem kerítettek volna neki anno ekkora feneket a sorozatba való behozatalával. Én azért már kíváncsian várom a végét :) Az is jó lenne,ha a sorozat végén ilyen kis videókban bemutatnák Ahsoka lehetséges "kiiktatásait" :D
gunji jackdaw 2012 máj. 01. - 13:23:23 Előzmény Ágki
(5072/5098)
Csak tegnap néztem meg végül, a szinkron - egy fordítási hibától eltekintve - kiváló, a rész maga szintén. Ugye a lényeg az (itt most csak röviden), hogy láthattunk egy lehetséges befejezést Ahsoka karakterére vonatkozóan. De ez szvsz egy rossz verzió. S nemcsak azért, mert ez a Lux gyerek egy ritka nagy balfék (már bocs), hanem egyrészt ez nincs benne Ahsoka karakterében, másrészt meg mert nem magyarázza meg, hogy õt miért hagyta Vader életben. Ugyanis attól még, hogy kilépett a Rendbõl, s otthon gyereket nevel, kapál, vagy mit tudom én mit csinál, attól még Jedi marad, s potenciális veszélyt jelent a Birodalomra, s likvidálni kellene. S ha vadásznak rá, akkor hamar rá is akadnak, mert egy családdal nehéz rejtõzködve élni, s ha hamar ráakadnak, akkor ugyanott vagyunk, mint ha rögtön megölnék az Order 66 életbe lépésekor. Így ez a 'szerelem'-megoldás nem is ad semmi újat a történethez, valami más befejezést kell keresni szvsz.
10/10
Ágki 2012 ápr. 26. - 20:57:16 10/10 Előzmény Ágki
(5071/5098)
Na,lement.De tetszett ^^
10/10
Ágki 2012 ápr. 25. - 21:42:28 10/10
(5070/5098)
Igen,a holnapi rész nekem is az egyik kedvencem ^^
gunji jackdaw 2012 ápr. 25. - 21:08:41 Előzmény kypD
(5069/5098)
Gruber Hugó talán abbahagyta a szinkront, mert azóta nem hallottam új filmben (kivéve az EP1 bõvített szinkronját). Versényi László esetén meg ha szabad ennyit spoilerezni: pénteken megtudjuk, hogy a csere csak ideiglenes volt, vagy végleges.
gunji jackdaw 2012 ápr. 25. - 20:56:25 Előzmény Ágki
(5068/5098)
Molnár Ilona mélyebb hangszínét én is észrevettem a tévében, néha nehéz volt a hangját is felismerni. (Ha nem a tévében láttad, akkor az a változat amúgy is egy picit lassabb a valóságosnál, s azért tûnhetett fel jobban :)
De az is lehet, hogy csak meg volt fázva, hiszen ezek a részek õsszel készültek (Darts D'Nar hangja Kárpáti Tibor volt, s õ sajnos október végén elhunyt, ebbõl veszem az õszi idõpontot). Így teljesen rejtély elõttem, hogy miért kapkodtak vele.
Nálam is torz volt a hang kicsit a tévében nézve, de ez szerintem csak a mûsorszórás hibája, kis sávszélességgel adhatják a mûsort. A dvd kiadáson vagy az rtl-en nézve már jó lesz. :)

Tegnap kaptam még egy levelet a CN-tõl, ezzel új csúcsot értem el a 'televíziónak küldött egyetlen levélre kapott válaszok' kategóriájában :) Eddig a nulla volt többségben, kevés egyes eredmény mellett. A mostani kettõ csúcs, így vissza is írtam nekik, de fordítási hibákat végül nem írtam, mert én magam annyira nem tudok sok konkrét példát mondani erre. Annyira nem veszélyes a sorozat nyelvezete, a hibák meg talán a kapkodás eredményei lehetnek.
A CN eddigi pozitív hozzáállása amúgy meglep. :)
gunji jackdaw 2012 ápr. 25. - 20:28:57
(5067/5098)
És igen \o/ Két kiváló rész egymás után, mind történetileg, mind szinkron ügyileg (az umbarai történettel kezdõdõ nyolc rész nálam az évad csúcsa (még a holnapi is, de nem azért, amiért sokaknak :P)).
kypD 2012 ápr. 25. - 18:57:54
(5066/5098)
Srácok, akik magyarul nézik a CW-t, valaki nem tud valami magyarázatot, hogy Gruber Hugó, meg mostmár Versényi Laci bácsi is miért lépett ki? Nincs semmi bajom az új hangjaikkal sem, de egész egyszerûen nem illik hozzájuk, mégha jól is csinálják. Megunták a szinkronizálást, vagy nem gondolják elég méltónak már magukat a CW-hez? Ha valaki tud valamit mondani, az válaszoljon.
(jut eszembe, nem tudja valaki, hogy ezek a Z-95 -öshöz hasonlító Klón vadászgépeknek mi a nevük, amik már a 4. évadban vannak?)
10/10
Ágki 2012 ápr. 25. - 15:50:44 10/10
(5065/5098)
+ még én pár dolgot másképp fordítottam volna...úgy sokkal jobban jöttek volna ki.
10/10
Ágki 2012 ápr. 25. - 15:49:25 10/10 Előzmény gunji jackdaw
(5064/5098)
Igen,végre egy "egész" epizód :D Én tökre örülök,hogy Pokorny Lia is szinkronizál a TCW-ben :D Remélem a mai részben is megmarad..... Ami egy kicsit nem tetszett,az Molnár Ilona hangvétele.....nekem nagyon torzított...fogalmam sincs miért lett mélyebb a hangja,de azért meghagyhatták volna olyan fiatalosan,mint amilyen a 3.évad-ban volt.....Ahsoka semmivel sem lett idõsebb azóta.... :/ mármint a 3.szezon közepétõl.
gunji jackdaw 2012 ápr. 24. - 00:10:55 Előzmény gunji jackdaw
(5063/5098)
Úgy tûnik, a mai részt legalább fél évvel ezelõtt szinkronizálták, így azt tippelem, hogy a többi is régen kész már. Így nem értem, miért lett ennyire összecsapva.
gunji jackdaw 2012 ápr. 23. - 20:51:16
(5062/5098)
Igen, kevés a pénz, rövid a határidõ. Bár, ha a Lucasfilm a megrendelõ, a pénznek nem kellene számítani. (Mondjuk az BD-n kiadott EP5 után nekem már semmin nem szabadna csodálkoznom.)
10/10
Ágki 2012 ápr. 23. - 20:40:38 10/10
(5061/5098)
Igen,nálam is elment a hang kb 10 másodpercre....De szerintem mindenkinél.....

Én egyenlõre annak örülök,hogy ma magyarul volt adva. Kevés a gázsi,hogy ilyen pocsék szinkront kapunk? Ez elszomorító. Nagyon. Bár a mai világban....áhh hagyjuk... Van és kész.
gunji jackdaw 2012 ápr. 23. - 19:47:15
(5060/5098)
Ja és még egy kérdés: nektek is elment a hang, amikor Ahsoka harcolt a nagy polipféle izével a hajón? Vagy esetleg ez most nálam egy lokális probléma volt. :o
gunji jackdaw 2012 ápr. 23. - 19:45:14
(5059/5098)
BREAKING: Kaptam választ a CN-tõl, igaz nem arra kérdésre, ami péntek óta foglalkoztat minket (azaz, hogy mikor kerül adásba a pénteki rész magyarul). Amikor írtam nekik, akkor a szinkron problémáit is megemlítettem, erre válaszoltak, s kérték, hogy írjak példákat mire gondoltam. Én fõleg a színészek csereberéjét említeném meg. De ha esetleg lenne kedvetek hozzá, akkor írjatok Ti is, akár nekik, akár ide (vagy az sg.hu-s fórumba), hogy miben lehetne javítani a szinkronon. Hátha eljut a döntéshozókig, amely ez esetben maga a Lucasfilm, ugyanis úgy tûnik õk saját maguk rendelik meg a szinkront.
A CN-t mindenesetre megkövetem a pozitív hozzáállásuk miatt.

A mai részrõl: persze, hogy nem a péntekit adták még egyszer, ahogy várható volt. De a nagyobb baj, hogy most már Yoda sem Versényi László. Remélem nincs semmi baja, s nem azért hiányzott. :(