9/10
Hungariancorazon 2015 nov. 01. - 14:33:28 9/10
(734/794)
Nem lehetne úgy kiírni a szereposztás, hogy ne legyen spoileres????
10/10
snowcrystal 2015 okt. 11. - 20:54:05 10/10 Előzmény melanett
(733/794)
Hello!
Hát nálunk(kispest)is az volt ,axn star wars idején semmi,nem volt.
De most(eddig)az ismétlés az megy.
Remélhetõleg a 21-kor kezdõdõ star wars is menni fog,nem lesz megint a
nagy semmi.
melanett 2015 okt. 11. - 08:53:31
(732/794)
Én sem tudtam nézni, kb. fél óra lement aztán csak sötét képernyõ. Nem tudom mi van mert múlt hét péntekem sem lehetett nézni a Baljós árnyakat mert akadt, meg kockásodott a kép, most pénteken a Klónok háborújánál fél óra sötét képernyõ után meg a moldáv televízió adását élvezhettük.
10/10
offtopic
cellasto 2015 okt. 10. - 23:24:28 10/10
(731/794)
mindigtv-n multkor is sz*rakodott az axn
jelenleg jó
csonakos 2015 okt. 10. - 22:35:41
(730/794)
Nálam sem megy, Hello Digital, földi sugárzás. De a mûholdon sem megy. Megáll az ész!
rockerjani 2015 okt. 10. - 22:21:08
(729/794)
Más sem tudja nézni???Kib... AXN tegnap is leállt,ma sem lehet nézni,megállt egy képkockán és semmi tovább:(Dögöljenek meg!!!
trikaja 2015 aug. 12. - 17:02:56
(728/794)
Nem ölik meg nagy részét. Csak a mesterek halnak meg. A tanítványok nagy része fiatalon elmenekült. Az új animációs sorozatban például Kanan Jarrus (kb 35-40 év körüli a star wars idõvonala szerint) mestere is a klónháborúban halt meg és utolsó szavaival azt mondta neki, hogy meneküljön és rejtõzzön el mindaddig míg nem elegen lesznek a visszatéréshez. Azon a hajón volt egy fiatalabb is, ahol Jarrus és az utolsó részben, amit láttam még egy kilépett padavan is visszatér persze már felnõtten 10-15 évvel a háború után ... Ahsoka Tano, aki egyszer részben gonosz lett és meghalt közben a jövõben látta magát és egy figyelmeztetéssel tért vissza nem sokkal utána hagyta el a rendet és a Lázadók sorozatban tért vissza annyi idõsen, mint Jarrus (ketten kortársak voltak). Csak mostanában azt a sorozatot valamiért nem folytatták, pedig kíváncsi voltam rá, hogy mi lesz.
trikaja 2015 aug. 12. - 16:50:21
(727/794)
Az elmúlt két napban Star wars maratont csináltam (a film és az animációs sorozatból). Ezt a harmadikat a maraton második napján harmadszorra néztem meg. A végén mikor a saját mesterét csépli még mindig megszakad a szívem, hogy hogyan árulta el saját mesterét/nevelõapját/mentorát és a feleségét "a lelkembe tiporsz kedvesem", vagy helyesen fordítva (a magyar sokkal jobban hangzott így, mint az angol) "összetörted a szívem". Ez tényleg a legjobb része, de egy valami nem tetszett, hogy a saját testvéreit köztük a nagy Mace Windu mestert is elárulta. Jó kis mese, még felnõttként is szeretem, évente legalább 2-3 alkalommal maratonozok belõle. Kár, hogy azt a sok könyvet nem csinálták meg. pl most hallgatom Dath Plagueis történetét https://www.youtube.com/watch?v=P6T4PCo1Mac , vagy ott van az Old republic sorozat és a hozzá fûzõdõ melléktörténetek, ami egy tucatnál is több könyvet kitesz.
jani-wan 2015 júl. 12. - 09:56:36
(726/794)
Emlékeim szerint a könyvben (http://starwars.wikia.com/wiki/Death_Star_%28novel%29) azt írják, hogy az eredeti tervben még ilyen típusú hõkivezetõ nyílás szerepelt, amit késõbb az egyik mérnök áttervezett, de valamilyen okból amire már nem emlékszem, mégis így lett megépítve.
Azért kell megkerülni a bolygót, mert ha szétlövik biztos hogy nem jutnak át a Halálcsillaggal a szétszóródott "törmeléken" keresztül, és csak annyit érnek el hogy nagyobbat kell kerülniük.
Az a bekopogtatgatás tényleg jó nagy hülyeség.
A katonák lótúrót sem tudtak semmiféle tervrajzokról. Õk annyit tudnak hogy valami robotot keresnek. A csillagromboló lövegállásában sem tudnak ilyesmikrõl, és csak követték az ilyen esetre elõirányozott standard protokollt. (gondolom)
offtopic
Éncsakegykommentelõvagyok 2015 júl. 12. - 04:50:57 Előzmény Bakufu
(725/794)
Az elõzõ hozzászólásommal Bakufu kommentjére reagáltam.
offtopic
Éncsakegykommentelõvagyok 2015 júl. 12. - 04:42:15
(724/794)
"Következõ észrevétel: A csatahajó dokkját védõ energiamezõ megszüntetése... ha egy ilyen apró vadász ilyen kárt képes csinálni egy ekkora hajóban, mi tart annyi ideig elintézni az egész bagázst?"
A régi trilógiában meg egy kis szellõzõn keresztül fel lehetett robbantani egy bolygó méretû ûrállomást. Ha már belekezd az ember egy hatalmas ûrállomás építésben, alap hogy nem megy el egy ilyen kis apróság felett. (Egyébként a Birodalmiaknak miért kellet megkerülni azt a bolygót. Miért nem lett volna egyszerûbb azt is felrobbantani?)
Vagy amikor a birodalmiak úgy keresik a droidokat, hogy mindenhova bekopognak és ha nem nyitnak nekik ajtót, akkor tovább mennek gondolván, hogy nincs bent senki. Valahogy ezeket a katonákat rohadtul nem érdekelte, hogy az ellenség kezére került a halálcsillag tervrajzai. De még azokat sem izgatta ez a tudat, akik kilõhették volna a mentõkabint.
"Ahogy a liftben is simán pofázás nélkül lepuffanthatnák a 2 jedit, de nem "Drop your weapons!" kell, hogy többször elhangozzon."
A Jedi visszatértben is szó nélkül lelõhették volna Han Solot és Leilát az Endori bunker ajtajánál. Vagy amikor a 4. részben Han Solo a birodalmiak elé rohan már lazán lelõhették volna. De az elég vicces volt amikor Han egyedül kergeti a rohamosztagosokat. :)
"...ez az egész szigorúan gyerekeknek szól."
Milyen aranyosak azok a plüssmacik amikor C-3PO esti mesét tartott nekik. :D
offtopic
Sz Peter 2015 júl. 12. - 04:15:17
(723/794)
"A jedik mondhatni mindent megéreznek"

Ezt az általánosítást konkrétan nem tudom honnan vetted?! :)
8/10
caseyjones 2015 júl. 11. - 22:32:23 8/10
(722/794)
Köszi szépen! :) A felsoroltak közül én a 3-ikat tartom a legvalószínûbbnek, de a többi is mind nagyon jó érv.
jani-wan 2015 júl. 11. - 21:54:10
(721/794)
1. A "zavart érzek az erõben" sok mindenre vonatkozhat. Nem biztos hogy a Jedik mindig pontosan tudják azonosítani.
Pl. Vader is érezte a Halálcsillagon amikor elkapták a Falcon-t és Kenobi ott csücsült tõle pár méterre a hajó csempészrekeszében, de nem tudta mi az.
2. Lehet hogy éppen valamire erõsen koncentrált, így lehet hogy elkövette a hibát amire Qui-gonn tanította Obi-want, miszerint oda kell ugyan figyelni a jövõre, de nem a jelen kárára.
3. Harcoltak, így folyamatos volt a veszély, és a katonák gondolatai sem változtak meg, csak a célpont. Ezt valószínûleg nehezebb kiszûrni, fõleg gyorsan.
4. Az õ képességei ezen a téren kevésbé voltak kifinomultak.

Van itt magyarázat elég. Szerintem válassz egyet, vagy találj ki egyet magadnak. :)
8/10
caseyjones 2015 júl. 11. - 20:31:58 8/10
(720/794)
Egyvalami nekem nem tiszta ezzel a résszel kapcsolatban.

SPOILER

A jedik mondhatni mindent megéreznek. Ha körülöttük valami nincs rendben, ellenség közeledik, rögtön megérzik. Innen ered az egyik legismertebb szállóige a Star Wars világából: "Zavart érzek az Erõben."
De pl. amikor Aayla Secura vezette a klónokat a csatába, a katonák megkapták a 66-os parancsot, eléggé gyorsan és egyszerûen végeztek a jedivel.
10/10
S1994 2015 máj. 25. - 11:44:55 10/10
(719/794)
Hihetetlen , hogy telik az idõ. Még emlékszem amikor kijött és alig vártam hogy láthassam. Szerintem ez a rész és az ötödik a legjobb a star wars epizódjai közül, mégpedig azért mert van egy eléggé sötét és misztikus a világa. Itt végre összekapcsolódik, egy nagyon erõs és jól felépített történettel a 2 trilógia .
9/10
5i 2015 ápr. 19. - 03:59:45 9/10 Előzmény gab2010
(718/794)
Körülbelül én is ilyen pontozással, s ilyen sorrendben, stb. értékelem a filmeket. 1etértek Veled!
9/10
Larvitar 2015 febr. 15. - 22:32:22 9/10
(717/794)
Jó ez a Star Wars film is, de a cselekmény szempontjából tényleg gyengébb a többitõl. Ettõl függetlenül 10/9.
10/10
Pantagruel59 2014 szept. 15. - 11:30:36 10/10
(716/794)
Palpi nagyon megcsinalgassa a vödit,eleg durvan,szoval brutalitin,kegyetlenul altalfele dobja a palankon. 10/10,amugy eleg bena film v mi van...
offtopic
Kenshitora 2014 aug. 20. - 20:32:03 Előzmény jani-wan
(715/794)
Jéé, én ezt eddig nem is vettem észre! :-D
Pedig megvan a film.
Hogy mik vannak...! :-))