Murder3 2011 nov. 30. - 19:48:44 Előzmény johnny91
(694/794)
valójába az a baj a Yoda fight jelenettel mint ami a 2.rész végén Doqu-val is megy.
Yodának akárhogy nézzük simán le kellett volna vágnia mind2 ott és akkor, mivel kicsi,sokkal mozgékonyabb volt ellenfeleitõl.
Olyan nem létezik, hogy ott ne ez lett volna a logikus, persze story miatt nem lehet.(de akkor is engem zavart)

Másik logikátlan dolog a Klónok leszerelése.
a régi trilógiába nem klónokról beszélünk sõt már ennek a résznek a végén se õk szolgálnak.
Arról nem volt benne szó, h leszerelték volna õket, de nagyon nem logikus ha igen.

Az meg külön zavaró, hogy techniakilag az 1-3 rész ami ugye korábban játszódik sokkal fejlettebb mint a 4-6 ami késõbb.
ok értem én az okot, de akkor is elég zavaró az összképet tekintve.
10/10
tnori89 2011 nov. 11. - 23:13:06 10/10
(693/794)
Gondoltam leírom ide a véleményem az elõzményekrõl, mert annyira megosztóak, hogy gondoltam már én is kifejtem mit gondolok :) ... senki ellen nem akarok beszélni.

Szóval én nagyon szeretem mind a hat részt. Persze a IV-VI azért egy két fokkal fentebb van. Hozzáteszem asszem 10 voltam mikor láttam, akkor 4 film volt meg, és hatalmas hatással volt rám, a mai napig meghatároz, és sokban követtem egyes bölcsességeit.
Az elõzmény trilógia szerintem remekül elõkészíti a klasszikust. Ez egy fejlõdés történet, csak ugye visszafelé... ez pedig egy gyermeki pontról indul, amikor Anakint még nem fertõzte meg a politika.. mert fõleg az, amihez hozzájárulnak félelmei szerettei elvesztésétõl... mert végsõ soron ez juttatja Anakint a sötét oldalra, és ezt az utat szépen vezetik fel az epizódok. és engem ez a drámaiság, annyira leköt, hogy megbocsájtom Jar-Jart, a kullancs droidokat, ahogy a Jedi Visszatér-ben elnézegetem az ewokokat is... :)) Valójában sose a csata jelenetek voltak a kedvenceim, kivéve a fénykard párbajokat, hanem a mondani való, a drámai jelenetek, és van itt bõven. Szerintem nagyon szépen összeáll így a történet, amit be kell valljam, bár milyen sorrendben nézek, 1-3 , 4-6 vagy 4-6 1-3 mindig elszomorodok hogy vége, és kezdeném újra elölrõl :)
Ney marsall 2011 szept. 20. - 22:36:05 Előzmény johnny91
(692/794)
Ne felejtsd el, hogy jöttek az õrök, késõbb keresték is Yodát.Menekülnie kellett.Szerintem az Uralkodó maga is kézre akarta keríteni a mestert, de úgy döntött a tanítványát menti meg, ahelyett, hogy Yodával törõdne.És ettõl fogva már ügyelt a biztonságára, résen volt.A régi trilógiában az Uralkodó rendkívûli tesõrséggel rendelkezett.Vader se nagyon járt egyedül, kivéve amikor Luke-ról volt szó.
10/10
offtopic
duckshoot 2011 szept. 17. - 15:43:33 10/10 Előzmény bugsbunny
(691/794)
Asszem nem a klasszikus.
10/10
sixeol 2011 szept. 15. - 15:32:27 10/10
(690/794)
Szeretem a csillagok háborúja sztorit minden részét láttam többször is. 10/10.
bugsbunny 2011 szept. 15. - 15:26:18
(689/794)
IV-VI melyik szinkron lesz rajta? Bocs, ha valaki már írta lejjebb.
10/10
offtopic
duckshoot 2011 szept. 15. - 13:05:08 10/10
(688/794)
Holnapra hozzáférhetõ lesz blu-rayn. Nekem meg nincs rá pénzem:(
10/10
johnny91 2011 szept. 10. - 22:00:34 10/10
(687/794)
Nem értem, hogy Joda miért ment számüzetésbe.
Sokkal erõsebb volt, mind Sidious, az uralkodó nem is akart harcolni vele, csak Yoda elállta az utat, ezért küzdött meg vele.
Igaz, hogy leesett a fénykardja, de nem hiszem hogy ez olyan nagy akadály lett volna Yoda számára.
Ehelyett meg elmen számüzetésbe. Inkább hazament volna egy-két fénykardért és visszament volna levágni az uralkodó fejét. Aztán kinyírhatta volna a kéz és láb nélküli Vadert is.
És akkor nem egy Skywalker, hanem Yoda mester hozott volna egyensúlyt a világba.
5/10
Gyuri4 2011 szept. 07. - 21:19:57 5/10 Előzmény Bakufu
(686/794)
verekakassal együtt szívembõl szóltatok.
Bakufu 2011 szept. 05. - 21:04:12
(685/794)
Az rendben van, hogy elvarrják a szálakat és ezzel kerekké teszik a történetet. De attól még számomra egy (alig-alig) egyszer nézõs filmre sikeredett. Anno még izgatottan vártam, hogy megjelenjen dvd-n és megnézhessem (a mozit ritkán részesítem elõnyben, leginkább csak akkor, ha biztosra tudom, hogy érdemes megnéznem). Még ezt megelõzõen felbátorítottam magam különbözõ magyar fórumok hozzászólásain, hogy milyen jóra sikeredett. Olyanokat mint, hogy "húúú milyen csatával nyit, na meg így a Kashyyyk bolygó úgy a wookie-k és ott is mekkora csata ész megáll."
De amikor végre odajutottam, hogy megnézem, hatalmasat csalódtam már az elején. Az a bizonyos csata az elején, valami bõdületesen nagy ostobaság lett.
http://www.youtube.com/watch?v=j1PD4LoSNpk
Ami problémám volt vele, hogy:
A rövidsége, aminek tartalma ócska, élvezhetetlen szemét. Mást nem látni benne csak Obit és Anakint, ahogy Grievous hajója felé tartanak. Telis tele hülyeségekkel. Pl.:
- A droid vadászok gyerekes, bugyuta prüttyögése ami eddig valahogy kimaradt az elõzõ 2 filmbõl.
- A filmet megrakták rendesen újonnan tervezett egységekkel, annyit, hogy elsõre talán nem is lehet megjegyezni mindet. Viszont pár másodpercig láthathóak csak az egész filmben.
- A film 4. percéhez közel lelõnek pár ARC 170-est, amire megjegyzi Anakin, hogy visszafordul segíteni nekik. Baszki, akkor már miért nem indul rögtön az egész flotta segítségére.
- A következõ baromság már tényleg sok volt. A Kenobira és Anakinra kilõtt rakéták/lövedékek kinek, hogy tetszik. Aki kitalálta a készítõk közül, annak a legyártott szemléltetõ makett változatát a seggébe dugnám fel. Atya világ... egyszerû, normális, robbanó hatás helyett inkább kis vackokkal szórja tele az ellenség gépét, amik apránként szedik szét azt. Arra nem gondolt a hülyéje, hogy illogikus, mert így még harcképes marad az ellenfél és, ha már biztos a halála, akkor öngyilkos akcióba kezdhet? Ebben a jelenetben is hallhatunk pár bugyuta prüttyögést a droidoktól (itt már tartottam tõle, hogy a továbbiakban is ez lesz a helyzet). Ezek a kis darabolók max akkor lennének jól felhasználva, ha valakit üldöznek és élve kell elfogni, de nem egy csatában, ugyan kérem!
- Következõ észrevétel: A csatahajó dokkját védõ energiamezõ megszüntetése... ha egy ilyen apró vadász ilyen kárt képes csinálni egy ekkora hajóban, mi tart annyi ideig elintézni az egész bagázst?
- Az egész csatát egy oda nem illõ, érdektelen zenei aláfestés kíséri.
- Valami hihetetlen, ezeket a droidokat felvértezték valami közelharci képességgel is, hogy csak úgy nekifutnak a fénykardnak csak nincs idejük végrehajtani ezt a képességüket? Hihetetlen! Igen... újabb idióta mimóza hangokat adnak a droidok. Ahogy a liftben is simán pofázás nélkül lepuffanthatnák a 2 jedit, de nem "Drop your weapons!" kell, hogy többször elhangozzon. Tudom, tudom, akkor hogy lenne tovább a film, ha már most meghalnának. Úgy, hogy az ilyen balfasz jeleneteket ki kellett volna hagyni belõle. R2D2 olajfröcskölõs jelenete és a két másik droid szerencsétlenkedése már elég volt, hogy világos legyen = ez az egész szigorúan gyerekeknek szól. Ezt manapság már könnyebb észre venni, tekintve a Clone Wars animációs sorozatokat, az azokból tonnaszámra készülõ mûanyag játékok és ezek mellé a pc-s játékaik is hajaznak az alacsonyabb korosztály felé. Semmi másról nem szól már az egész, csak a pénzrõl.
...
Ami még rémlik a filmbõl... igen, a Palpatinet játszó színész is elvetette a sulykot istenesen. Az a párbaj Windu és közte kész vicc, ahogy Palpatine vágja az idétlenebbnél idétlenebb fejeket, öltögeti a nyelvét.
Utapaun és Kashyyykon is pár perc a küzdelem összességében. Elõbbin a rajtaütés... az egész vezérkar ott tanácskozik és semmi nincs ami elõre jelezné, vagy figyelmeztetne az ellenség jöttére. Áh... kár fecsérelni tovább a szót. Csak kevesebb az esély arra, hogy valaki el is olvassa.
Persze ez csak az én véleményem, nyugodtan támadható általatok, ha másképp vélekedtek.
10/10
Stevie19 2011 szept. 05. - 17:49:18 10/10 Előzmény Valezius
(684/794)
azért, amiért Sidious levadásztatta az összes jedit. õsellenségek, s mint olyanok, figyelmen kívül hagyják a demokráciát. mellesleg Palpatine mûve az egész háború, már azért megérdemelne egy kis korbácsolást :)
Valezius 2011 szept. 05. - 15:33:47
(683/794)
Egy valami feltûnt tegnap:

Palpatinet miért akarják bíróság lé állítani?
Csak azért mert Sith?

Egy ilyen fejlett köztársaságban üldözik azt, akinek más a vallása? Szégyen, hogy még mindig itt tartunk :)
10/10
Voldemort 2011 szept. 05. - 15:09:37 10/10
(682/794)
Ja. De azért hajrá Palpatine!:)
10/10
Stevie19 2011 szept. 05. - 14:28:33 10/10
(681/794)
lehet itt hosszan magyarázni, de lássuk be, ennél jóval egyszerûbb megoldás is van.
ha fõszereplõ lett volna az említett 3 jedi, Winduhoz hasonlóan (mint ahogy nem voltak), akkor nem jutottak volna ilyen könnyen erre a sorsra. lássuk be ezt csak így lehetett volna megoldani, mert ha tudásuknak megfelelõen folyik a harc, nem pedig három vágásból három élet múlik ki, akkor a Császárnak vajmi kevés esélye lett volna, így pedig nem készült volna el a film :)
10/10
Voldemort 2011 szept. 05. - 11:59:02 10/10 Előzmény Stevie19
(680/794)
Annak meg volt az oka, hogy miért intéztette el Lucas azt a 3 jedi mestert oly könnyedén. Én olvastam, hogy ez a jelenet többször is újra lett forgatva. Pl: Anakin végig ott volt a helysíinen, Windu mesterrel ment oda. S õ végig nézte a harcot. Palpatin az õ fénykardjával küzd. Azt mondták, hogy ha kikockáznánk, akkor még látszódna is Anakin kardja. Csak befestették efektel skarlátvörösre.
Szóval, szerintem Lucas mentõötletként végzett így a 3 jedi mesterrel, ami valóban hiba. Tanácstagokat így elintézni...
10/10
Stevie19 2011 szept. 04. - 23:02:30 10/10
(679/794)
jav.: megfelelõ lett az elõzménytrilógia :)
10/10
Stevie19 2011 szept. 04. - 23:00:57 10/10 Előzmény Gyuri4
(678/794)
na, látod, a midiclorian vizsgálat a Tatooine-on ül. az valóban egy olyan szál, ami felesleges, de már eleve ez a felvetés, hogy a midiclorianok mozgatják az erõt (vagy nem is emlékszem pontosan, hogy hogyan fogalmaz Qui-Gonn). szóval nem feltétlenül ellentétesek a véleményeink. mellesleg nekem is jobban tetszik az original trilogy, de vsz a hibái ellenére megfelelõ elõzménytrilógia lett az új. már a megismert karakterek és helyszínek miatt megéri megnézni, ez ugyanúgy hozzátartozik az SW univerzumhoz, mint a Halálcsillag vagy a Hoth.
agarik 2011 szept. 04. - 22:58:39 Előzmény werti20100
(677/794)
Mert az agyukat is ERÕsre edzették? Yoda pl. egy egész neutroncsillagot hordhat a koponyájában hogy úgy tud pörögni a saját feje körül (l. ii(jjderossz)-rész)
offtopic
Ford Mustang 2011 szept. 04. - 22:51:19
(676/794)
Igen, valószínûleg nem régi a videó sem. :)
offtopic
kata3 2011 szept. 04. - 22:34:22
(675/794)
Igen, és egész friss feltöltés. :-)