2/10
MattColors 2016 jan. 03. - 20:54:31 2/10
(1437/2837)
A filmkészítés is olyan, mint a konyhamûvészet. Van egy alap, aszerint kezdesz neki az egésznek, ahhoz adod a hozzávalókat. (Hús, zöldség, fûszer, stb.)
Tegyük fel, hogy egy jó pörköltre vágyunk.

A jó pörkölt egyszerû, viszont nem mindegy, mit milyen sorrendben adsz hozzá, meddig és hogyan fõzöd, milyen fûszert raksz hozzá.
Na már most... Ha a star wars egy jó pöri, akkor nem rakunk bele tárkonyt, vagy kurkumát... Olyat, ami nem illik bele, amitõl nem lesz jó az íze. Itt ez történt. Kevés a bors, sok a fokhagyma, és megégett a pirospaprika, plusz még beleb***nak olyan fûszereket, ami nem illik bele.

Pedig még a legjobb, legbonyolultabbnak tûnõ ételek is elkészíthetõk jól, ha ismered az alapot, mert rengeteg ételnek, ugyan az az alapja...
2/10
MattColors 2016 jan. 03. - 20:35:56 2/10
(1436/2837)
Így van. Máshol már írtam errõl. Amikor én gyerek voltam, 6-8 éves, nem értettem a star warst. Viszont minél többször láttam, és minél idõsebb lettem, annál inkább kezdtem megérteni a bölcsességeit, és ez volt a star wars igazi ereje és varázsa. A mostani filmet sem értik a 6-8 évesek, viszont nem is fogják érteni, mert egyszerûen nincs mit érteni rajta.
1/10
Torolt Felhasználo 2016 jan. 03. - 20:32:41 1/10
(1435/2837)
"Végülis nagyon zavaró dolgokat nem tapasztaltam." - Nem? Mi viszont számtalant.

Kénytelen leszek hosszan kivesézni (illusztrációkkal) mi nem tetszik. Mert ez a film semmilyen korosztálynak nem ajánlható, annyi súlyos probléma van vele.
2/10
MattColors 2016 jan. 03. - 20:31:47 2/10
(1434/2837)
Sajna, ez a helyzet. Én próbáltam, viszont kíméletesebben, már nem tudtam érzékeltetni. De amúgy köszönöm!
2/10
jani-wan 2016 jan. 03. - 20:29:06 2/10
(1433/2837)
Talán tedd hozzá azt is, hogy szerinted mi az amit a 12 éven felülieknek nézniük kellene, mert ez így roppant kevés.
2/10
jani-wan 2016 jan. 03. - 20:26:25 2/10
(1432/2837)
Ez tetszik. Jó a hasonlat.
2/10
MattColors 2016 jan. 03. - 20:23:25 2/10
(1431/2837)
Az összes marvel is errõl szól. Sõt. Rengeteg fantasynek, kalandfilmnek, sci-finek az alapja is ilyen.
2/10
MattColors 2016 jan. 03. - 20:17:32 2/10
(1430/2837)
Megették a star warsos heppi mílt, amibe bele****tak a készítõi. Érzik is, hogy fura az íze, ezért zavarban vannak és bizonytalanul próbálják a jó ízeket felfedezni, de a sz*r íz, attól még sz*r íz...
gyereamozibabe 2016 jan. 03. - 20:12:07
(1429/2837)
Véleményem a Star Wars-ról: ha egyet láttál, mindet láttad. Magányos hõs, felfedezik, rabságba esik, kiszabadul, csatajelenet. De 12 éven aluliaknak bátran ajánlom. Végülis nagyon zavaró dolgokat nem tapasztaltam. Volt egy-két életidegen szinkronhang. És a poénkodást sem értettem, bár sokszor mûködik. A látványtól nem voltam hasraesve. (csak a lány szeme miatt tetszett a képi világ). Más: Leia hercegnõ és Luke öregen jobban néz ki. A gyerekek viszont élvezték. (11 és 9 éves)
2/10
MattColors 2016 jan. 03. - 20:11:31 2/10
(1428/2837)
Az elõzõ neked ment.
2/10
MattColors 2016 jan. 03. - 20:10:37 2/10
(1427/2837)
??!!!
1/10
xdm 2016 jan. 03. - 20:05:38 1/10
(1426/2837)
Egyértelmû, hogy ez a film nem jó.Akik szerint ez rendben van, és tökjó, azok képtelenek érveket felhozni e mellett. Az nem érv, hogy tök jók az új karakterek. Az se, hogy hozta a régi részek hangulatát. Ettõl ez nem lesz jó film. Látványos. Igen valóban, de ez sem érv.
1/10
Torolt Felhasználo 2016 jan. 03. - 19:54:54 1/10
(1425/2837)
Tehát a retro-csóka NEM írt ide, a portra semmit. Tehát irreleváns, mert elsõsorban az volt a kérdés, itt, a porton írt-e vki véleményt.
Tehát bizonyított hogy trollkodsz.

De lássuk azért a videot:
- CGI vs rendes díszlet - kérem, eztsenki nem vitatta. EZEN a téren okés minden.
- "Bait hihetetlen jól megtervezett figurája"? A droidocska egy FIFA-promó. Az alakja nincs megtervezve, rárakták R2 fejét egy focilabdára...
- "a karakterek rendben vannak"? Mármint hol? A hasznavehetetlen gonoszakakik nem cisnálnak semmit, a síró-pityogó komolyanvehetetlen Ren, a Deus Ex Machina Rey, vagy a takarító szles rohamosztagos pacifista szles hõsies gyáva szles hõsies Finn? A túl sokáig szereplõ 4-6-filmekbõl áthozott Han aki félredobott minden jellemfejlõdést, vagy a 4-6-bõól áthozott Luke aki félredobott minden jellemfejlõdést, vagy a 4-6-ból áthozott Leia aki félredobott minden jellemfejlõdést?
- Han és a fia közti karakterdráma? Wut?
- Értem én mi volt a SZÁNDÉK Ren karakterénél, de egyszerûencsávókám nem is látta a filmet ha olyanokat mond hogy "teljesen jól kidolgozott".
- miféle "instabil kritályból készített kard"-ról hadovál? Ilyena filmben nem volt. Expanded Universe - nem érdekel.
- mondom hogy nem látta a filmet. Ha Ren apja kivégzésével Legerõsebb Gonoszá vált, akkor hogy gyõzi le két amatõr?
- Rey nem "misztikus". Rey Deus Ex Machina. Ég és föld a különbség.
- mûködött a nosztalgia? Ez így bemondva "érdekes", csak nem vélemény. Objektíve nézve nem szabadna hogy mûködjön.
- hogy neki nincs probléma a karaktereknél az nekem nem számít, mert nekem van. Nem cáfolja az én erõs érveimet. Legfeljebb negligálja. De én akkor meg arconköpöm.
- Han haláls már ezerszer leírtuk hogy pocsék volt, nem jó, Luke tekintetében meg a "mit akarsz azzal a fénykarddal kislány, meg akarsz halni?" érzés tükrözõdött, ha egyáltalán bármi.

- A film üres és tartalmatlan : EGYETÉRTÜNK. Emiatt pedig gyünnek azok a mínuszpontok.
- "Ahova pedig a Birodalom elfejlõdött, az a LEGKÍNOSABB": megint egyetértünk. Megint legalább egy mínuszpont. Ez már legalább 6 mínuszpont így.
- ostoba sci-fielemek: na tessék, újabb mínuszpont.
- ha hozzávesszük, hogy a Harmadik Halálcsillag a film teljes második felét kiteszi, akkor megint ott vagyunk hogy nem tetszhetett ez a film még retrosnak sem. Ha a film fele = 9-es terv a világûrbõl (l. link), akkor ott nagyon maximum az 5/10. Alapnak. És ebbõl még lejön a 0 történetért, a tudománytalanságért és a Birodalom állapotáért, aminél tarthat úgy maximum 3.5 pontnál 10-bõl. Az meg nem egy jó film.
Persze a "jó"-nak értékelt elemek is csakm int állítás szerepelnek, nem mint vélemény.
További 0.5-1 pont veszteség a zene hiánya miatt.

Ami után jó ha 3/10-nél áll meg. Megértem én hogy a csatorna szponzort talált, de én meg nem arra figyeltem hogy azt hajtogatja "remek film", hanem arra amit MOND. Aszerint meg vacak film.
Szvsz pedig nem is film.
2/10
jani-wan 2016 jan. 03. - 19:53:08 2/10
(1424/2837)
Amit le is leírtam, úgyhogy értelmetlenül erõlködsz.
Ettõl függetlenül, mióta egyértelmû hogy a Disney csak pénzszerzés miatt csinált kánont, így az NEM ÉRDEKEL! Elvágták maguk alatt a fát a Csillagok Háborúja rajongók szemében.
Amit a Disney csinál vagy csinált a Star Wars-szal, innentõl nálam nem számít. És nem érdekel ha te ahhoz ragaszkodsz mit valami szent grálhoz.

Nem terjeszt az ki semmit. Yoda nem hazudott semmit! Nem is mondott semmit! És semmi esetre sem kellene egybõl általánosítani hogy "a Jedik", azért mert egyikük hazudott, ráadásul jó szándékból, és nem rosszindulatból ahogy ezt te beállítottad.
2/10
MattColors 2016 jan. 03. - 19:23:49 2/10
(1423/2837)
Ennyi.
8/10
Kondor1911 2016 jan. 03. - 19:19:04 8/10
(1422/2837)
Jó,ez a te véleményed,ehhez nincs hozzáfûzni valóm.
2/10
MattColors 2016 jan. 03. - 19:17:16 2/10
(1421/2837)
Vedd egynek az 1523. és 1525. hsz-em...
8/10
Kondor1911 2016 jan. 03. - 19:15:02 8/10
(1420/2837)
Ezt most nem értem.Ki mit kap a Disney-tõl?
1/10
Uff 2016 jan. 03. - 19:11:10 1/10
(1419/2837)
***SPOILER***
A bolygó árnyékoló rend ladikja helyett kezdõdhetett volna úgy, hogy Kylo és csapata éppen egy xy bolygón csapja szét a falulakosságát és közben játssza a nagypapi fojtogatóst, amikor hírül kapná, hogy egy felderítõ kutasz látott leszállni a Jakku-ra egy X wing-et, a hír hallatán a faluközösségnek egy lángszórós búcsút int és go, megy a Jakku-ra.
Itt kiderülhetne pár dolog a Halálos a csillag 2 utáni évekrõl + lehetne egy térdelõs jelentés Sitt nagyúrnak persze ekkor még nem kellene láttatni csak úgy érzékeltetni, hogy letérdel és jelent majd vágás.

Eközben a Jakkun a pilóta ép az öreggel beszélgetne és pár perc alatt kifejtenék, hogy vannak a lázadók, Leia mint vezér hogy van, és egy kicsit belenosztalgiáznának vagy elõ spoilereznének valamit amibõl valamennyire kiderülne kik is õk.
Na és ekkor jönne a birodalmi badass, de nem fentrõl mutatnák hanem lentrõl ahogy beszélgetés közben hirtelen besötétülne és amikor az égre néznének ott állna a háromszög kitakarva a napot és már zümmögnének is a Tie vadászok meg a csapatszállítók, az x szárnyút kukára lõnek és akkor kezdõné a BB8 menekülése a térképpel, miközben a falu próbálna valami ellenállást kifejteni kevés sikerrel.

Közben kapnánk egy katonát aki le-le fagy az ütközetek hevében és mutatnák amint gyerekként átéli ahogy szüleitõl elszakítják embereket kupacba lövik a falujában, ahogy a katona suliba nevelik és próbálnak emlékeket törölni bennük és keményen fegyelmezik õket, ezek amolyan bevillanó emlékképként mehetnének, miközben kilövik a társát mellõle õt meg könnyebben megsebesítik. A parinéni meg kérné az elemzést, de nem az állna rajta, hogy jaj most van elõször bevetve és nem teszik neki vagy 10éve csak krumplit hámozott a konyhán, hanem xy bevetés, eredmény, x sebesülés, kimagasló eredmények egy igazi gépállat, nem egy taknyos gyerek aki összerottyintsa magát miközben kíséri Poe-t a Tie felé.
A Tie lopás is mehetne másképp, nem ilyen jössz? megyek alapon. Jöhetne visszafelé a parinéni fejmosóból vagy az eü részlegbõl ahol megtudná, hogy Kylo is szeretne vele beszélni és mivel tudná, hogy Kylo belátna a buciba és annak nem lenne jó vége éppen a lécelésen gondolkodik amikor látná hogyan szadizzák Poe-t és stikában kivárná a végét és dobbantanának.

Rey meg nem rossz annyi kiegészítés csináltam volna, hogy a roncskutatás közben vagy utána mutatnának egy helyet ahol edz a bottal vagy valami szituba keveredik ahol megcsodálhatjuk buciverõ tudását nem a BB8 rablókkal vívott görcsölést, a zacskós buci elkészítése közben meg pár olyan tartalom kellet volna ahonnan kiderül, hogy egy kicsit "Jedi rajongó" ha nem is poszterkekel van tele a lakás,de valamilyen szinten tud róluk, tudja hogy kik voltak õk, és eljátszik a gondolattal akár álmában, hogy õ is Jedi.
A Sólyom meg állhatott volna egy kicsit több kacattal körülvéve vagy jobban átalakítva külsõleg egy roncstemetõben, ahonnan elkötve a Kylo-vala seggükben pár találat után, a javítások közepette csináltak volna egy "vész ugrást" amikor is a Sólyom teljesen autó üzemben leszállna egy porfészekben ahol is Han depiskedne lezüllve akár kocsmából kidobva, majd innen jönne a hazakísérés, kiderülne míg javítgatnák a Sólymot, ki a felesége, ki a fia, mit csinált eddig, elugornának Csubiért.... a végtelenségig lehetne ezzel szórakozni, olyan mintha a Dûzni direkt hagyta volna nyitva a dolgokat és majd azt magyaráz bele amit akar elven, így nem lehet hibázni, nem kérik számon a könyveket a storyt õk írják....
JJ meg pro, azt csinálta amit Dûzni mondott legyen nyereséges a film + a kilotonna, pólót, labdát, bögrét, játékot, kacatot ellehessen adni.
2/10
MattColors 2016 jan. 03. - 19:11:10 2/10
(1418/2837)
És miért? Mert a diznitõl kapják. Ha Lucas csinálta volna, ti is cincálnátok a filmet darabokra...