2/10
MattColors 2015 dec. 27. - 15:11:43 2/10
(1077/2837)
Kylo Ren-en nem segít a háttértörténete....... Hiába van meg rá az oka, hogy olyan, amilyen, attól még egy idegesítõ, komolytalan, Vader majmolós kis lotyó. ;)
mjstc 2015 dec. 27. - 15:10:15
(1076/2837)
Az eredeti trilógiában borzasztóak voltak a színészek, azt azért valljuk be. Alacsony volt a költségvetés és egy igazán jó színészt tudtak csak megszerezni, Alec Guinness-t. És a fiatalok közül egyedül Harrison Ford-ról derült ki, hogy jó színész. Az új filmben volt pénz a színészekre, kasztingra és szerintem nagyon jó eltalálták. Rey kiváló, Kylo vívódását és drámáját nekem átadta Adam Driver, Finn-el kapcsolatban pedig 2 "kritikát" hallottam eddig: 1. túl vicces 2. fekete színész.
1/10
cellasto 2015 dec. 27. - 15:03:51 1/10
(1075/2837)
"Az új szereplõk fantasztikusan jól lettek kasztingolva"

te melyik filmet nézted?mert nem ezt ahogy nézem :D
egyedül rey aki úgy ahogy el lett találva..
mjstc 2015 dec. 27. - 14:59:24
(1074/2837)
És festi a haját, azt ne felejtsd el! Úgy látszik nem csak a spoiler veszélyt kellett volna kiraknom, hanem az IRÓNAI-VESZÉLY-t is...
2/10
jani-wan 2015 dec. 27. - 14:54:30 2/10
(1073/2837)
"Aki szereti az eredeti trilógiát, de ez nem tetszett neki, az hazudik..."
Ez egy überf*szság, nem is érdemes ezt tovább hallgatni.
mjstc 2015 dec. 27. - 14:47:49
(1072/2837)
Kylo Ren karakterével kapcsolatban rengeteg vita megy, de szerintem nagyon jó, hogy nem egy érinthetetlen fõgonosszal van dolgunk, hanem egy esendõ figurával, aki vívódik a jó és rossz oldal között. Az új szereplõk fantasztikusan jól lettek kasztingolva és én nagyon örülök neki, hogy végre egy nõi karakter is kapcsolatba lép az erõvel.
SPOILERES kritika a filmrõl, akit érdekel esetleg: ***moderálva***
kybuck 2015 dec. 27. - 14:36:11
(1071/2837)
Igaz, bár egy sci-fi esetében a hiteles többféleképpen is érthetõ.
2/10
jani-wan 2015 dec. 27. - 14:21:41 2/10
(1070/2837)
"Az öreg Han Solo és Leia haknija nekem édeskevés. Nekem egy film szóljon valamirõl, mutasson történetet, karaktereket, drámát, bonyodalmat, jellemfejlõdést, illetve legyen felvázolva a játéktér, hogy mi is a cél."
Egyetértek. Szépen összefoglaltad, de kiegészíteném azzal hogy nemcsak karaktereket, hanem "hiteles karaktereket".
2/10
jani-wan 2015 dec. 27. - 14:17:21 2/10
(1069/2837)
"Kylo Ren vívódása - hív a fény... már ez is béna....."
Pontosan.
2/10
jani-wan 2015 dec. 27. - 14:12:39 2/10
(1068/2837)
*** SPOILER ***
"egy sebesült Sith tanoncot nem nagy kunszt megverni, ha valakivel ott az Erõ és ért is a kardforgatáshoz"
Nem igazán.
Az a Sith tanonc úgy megállította a lézert a levegõben, ahogy senkitõl sem láttuk. Ha Jedik hatalmuk teljében ilyet tudtak volna a Geonosis-on egy sem hal meg a droidok össztûzében. Ez egyben fel is veti a kérdést hogy milyen tanonc az, aki ilyen sokat tud?
És akár sérült akár nem, ezt sérülten is meg tudja csinálni, mert egy sebesülés az ERÕ ilyen magasszintû használatát nem befolyásolja.

"de várom, hogy a következõ rész magyarázatot adjon rá"
Az nem Csillagok Háborúja. Az a Prometheus, ahol az a néhány rajongó úgy próbálja kikukázni a netrõl az információkat.
A Csillagok Háborúja egybõl és könnyen érthetõ.

"nem tudtam meg, honnét jött elõ Anakin fénykardja"
A Bespin-rõl. Ott ejtette el Luke a kezével együtt. (A Birodalom Visszavág)

"És a hét rész közül egyikben sem kaptunk egy ilyen kaliberû Sithet, mint Kylo Ren (tanonc ..."
Miért is kaptunk volna? Ki kíváncsi egy ilyenre? Én biztos hogy nem. Egy Sith legyen Sith.
Különben is volt nem is egy Jedi aki Sith lett. És Anakinban sokkal hitelesebb volt ez a vívódás a Világos és a Sötét oldal között.
Ez meg egy skizofrén idióta? Miért akarnék, ÉN a Star Wars rajongó, ilyet nézni?

"Han rossz apa volt, gondolom ezért is tudta olyan nemes egyszerûséggel lebökni"
Ja mert Vader volt az apák mintapéldánya. Ezért ölte meg a fia. Vagy nem is? Habár lehet hogy szerinted és Kylo szerint Han a rosszabb, annak ellenére hogy õ nem mészárolta le a fél galaxist, és nem ölte meg a fia anyját.

"Tetszettek a karakterek"
Hát engem azért érdekelne, hogy mi tetszett a feka rohamosztagos nyüglõdésében, és Kylo tudathasadásos örjöngésében.

És ha már Kylo, és Star Wars párhuzam, akkor itt egy jelent összevetés, hogy érzékelni lehessen mennyire nincs ez rendben.
Vader egy kézzel a levegõbe emelve vallatja a lázadót, és amikor az hazudik neki, azonnal megöli.
Ugyanez a jelent, Kylo vallatja a pilótát a bolygón. Ott ül a pilóta a földön, ez meg leguggol hozzá! Na ez itt már rossz, ilyen a világon nincs! Aztán nem szól egy rohadt mukkot sem, és a pilóta elkezd poénkodni. És ezt hagyja!
Ez egy rossz vicc. Pláne ha azt látjuk késõbb hogy az ERÕ-vel odarántja és torkon ragadja a birodalmit aki rossz hírt hoz. Milyen kib@szott jó jelent ez! Ezt kellett volna csinálnia a pilótával is, és így viselkednie végig!
Szóval ennek semmi köze semmiféle tanoncsághoz. Ez egy szarul megírt fõkarakter, ami már magában is tönkre vágja filmet, ha a többi hibát figyelembe sem veszem, mint például hogy ez egy REMAKE és nem egy igazi folytatás.

"mivel, hogy trilógiáról beszélünk, még bõven orvosolhatják"
Nem. Egy filmrõl beszélünk. Egy Star Wars film megállja a helyét egymaga is. És nem kellett elmagyarázni semmit sem utólag az elsõ filmnél. Csak folytatva lett. Ugyanúgy a Phantom Menace is egy kerek történet. Ott sem kellett utólag magyarázni semmit sem. A 7. is egy elsõ film. Most miért lenne normális hogy kell magyarázkodni?
2/10
MattColors 2015 dec. 27. - 13:55:15 2/10
(1067/2837)
(Anakin a III-ban) Elgépeltem... Kicsit dühös vagyok.
2/10
MattColors 2015 dec. 27. - 13:53:04 2/10
(1066/2837)
Ez, nagy csalódás volt...

---SPOILER---

SW VII = SW IV!!!! Mi van? Ezek teljesen hülyének néznek? (...)

Felturbózott Halálcsillag, ami egy bolygó. Halálbolygó b+! Ami a megesz egy csillagot... Oké, és mire gondolt az intelligens Elsõ Rend, mi lesz, ha felzabálja a napot az a batár. Kilõtték Corouscant, A bolygó lemerült... Tök jó! "Hoppá." Nincs energia. Honnan lesz megint? Költözünk? De hogy?

Tök jó a Wuki puska, de az amúgy nem zöld gömböt lõ? Vagy már birodalmi 2.0 verzió?

Anakin kardja hogy került elõ? Ha már elõkerült, Luke keze miért nem volt ott? Sokkal nagyobb flash lett volna, ha Rey kezet fog Luke-kal nem????

Ki ez majom Kylo Ren??? Félnem kellett volna tõle, nem kiröhögnöm! Ez kajak elsírta magát, mint egy fürdõsk**va! Oké, Anakin is könnyekkel küzdött a II-ban, de azért ott rázott a hideg..... Sárgán izzó szemekkel, olyan tébollyal, gonoszsággal, dühvel az arcán, hogy elhittem: Ez kaaaaattos!!!! De ez a Kylo, egy nyomorék! Egy fél pillanatig nem tudtam komolyan venni. Amikor szétvagdalta a berendezést, mint egy gyerek, aki hisztizik, hogy nem kapta meg, amit akar.

Miért csillogott minden? Miért? Miért volt mindenki Loreal Paris? A SW-ban pont az volt a jó, hogy olyan "koszos" volt. Csak meg kell nézni Fett páncélját...
Apropó Fett! Ha már Luke kardja elõkerült, Bobba is visszajöhetett volna kinyírni Solot!!!! Szánalmas, hogy ez a csicska végzett vele! Fett-nek kellett volna kinyírnia!

Értem én, hogy felülírtuk a midiklorián sztroit, hogy az erõ újra a régi misztikus "erõmezõ" meg minden, és oké, a csaj valószínûleg Skywalker ezért nagy benne az erõ, vagy csak úgy nagy benne, tökmindegy... Az is oké, hogy a Jako-n megtanult vívni, ezért bánik jól a fénykarddal, de az elmetrükköt ki mutatta meg neki??

Mos Eisley 2.0........... Az erdõ közepén, valószínûleg lakatlan bolygón, mert amúgy tök olyannak tûnt. (Nem biztos, hogy a történet szerint az is, csak annak tûnt)

Luke azért meghagyhatta volna a mobilszámát, ha gáz van nem????? Nem gps koordinátákat hagyott R2-ban, ami végig ott volt a lázadóknál, és pont a film végén tér magához a kukásdoboz, hogy odaadja a térképet! "Ja, hogy ez kell? Tessék." Ne!!!!
Ne erõltessük már ezt a két droidot!

Új, eredeti ötleteket!!!! PLS!!!!

10/2 Han, Csuvi, és a Millenium Falcon miatt, jóindulattal...
gmanarts 2015 dec. 27. - 13:12:22
(1065/2837)
Bár ez a film tagadhatatlanul szeretettel készült egy rajongó által mégis ambivalensen ítélem meg.
kybuck lentebb jól kifejti a problémákat.
eIemes 2015 dec. 27. - 13:02:01
(1064/2837)
Biztosan fontosak ezek a dolgok (mennyi a CGI? -- nem is biztos, hogy észrevesszük, CGI vagy sem -- az Avatar szinte teljes egészében CGI volt -- sokat fejlõdött a technika a prequel trilogy óta).

De a történet attól még szétesik, erõtlen, kifolyik az ujjaim közül.
A szereplõk mögé a rajongók fel tudnak építeni egy kitalált világot.
De ez nem ennek a filmnek az erénye, hanem a régi filmek által épített tõke hozama.

Egy ilyen "folytatás"-film sikerének az egyik momentuma, hogy mennyire koherensen illeszkedik a régi filmek által teremtett világhoz. Ha a régi filmek alapján felépített star wars univerzummal ütközik, és azt sok helyütt ki kell igazítani, akkor az még a rajongókban is disszonanciát kelt. (pl: mi is az a fénykard? valami ritka ásvány kell hozzá, a sith urak szintetikus kristályt használnak -- ezután megjelenik egy fénykard-álló rohamosztagos buzogány... áááááááááááá)
eIemes 2015 dec. 27. - 12:54:33
(1063/2837)
1. az egykönyves Andy Weir elsõ könyvét érdemes elolvasni, mielõtt fikázod.

2. a megállapítás független attól, hogy ki tette, csak azért írtam a szerzõt, hogy ne ékeskedjek idegen tollakkal.
10/10
Kolókapitány 2015 dec. 27. - 11:22:42 10/10
(1062/2837)
"de maga Kylo Ren is: olyan karakterek, akiket nem tudunk meglevõ, ismert személyiségtípusokhoz illeszteni. Jellegtelenek."

https://youtu.be/emEQIXw6-pA?t=8m27s Szerintem ez egy nagyon jó megközelítés.
10/10
Kolókapitány 2015 dec. 27. - 11:20:26 10/10
(1061/2837)
Azért az kicsit vicces , amikor az egykönyves Andy Weir a Birodalom visszavág , a Jedi visszatér meg a 'frigyláda fosztógatóinak a forgatókönyv írójának megmondja, hogy kellett volna csinálnia.

""Az a véleményem, hogy megtettek mindent ezért a filmért."

Nem.
Kaptak egy lehetõséget és elb*szták.
Nem kicsit, nagyon.""

Megcsinálhatták volna csak CGI-jal olcsóbban a filmet, de ragaszkodtak hozzá, hogy igazinak kell lennie , maszkokkal , valódi robbantásokkal. Visszahívták a régi arcokat és Han Solo még mindig Han Solo volt( nem úgy mint Ford a legújabb Indi filmben) Aztán ott van Maz Kanata kastélya: http://dorksideoftheforce.com/2015/10/22/star-wars-fan-identifies-all-the-flags-hanging-from-mazs-castle/ vagy ez: http://ovibankenobi.blog.hu/2015/12/23/a_jelenet_amiert_minimum_meg_egyszer_meg_kell_neznem_az_ebredo_erot Ilyenekre is figyeltek. És még sok apró dolog. Lehet szeretni vagy nem szeretni a filmet, de azt szerintem nem lehet elvitatni, hogy ez a rajongóknak készült.
eIemes 2015 dec. 27. - 10:32:24
(1060/2837)
Andy Weir megjegyzése egy jelenet kapcsán:

Finn rohamosztagos ruhában lézerkarddal kezd hadonászni. Egy másik rohamosztagos, ahelyett, hogy lelõné, felkiált: "ÁRULÓ", eldobja a puskáját és a semmibõl elõkap egy lézerkard-álló buzogányt (megjegyzés: mikor volt szükség arra, hogy lézerkard ellen kelljen védekeznie egy rohamosztagosnak?) és azzal kezdenek harcolni, amíg Han Solo le nem durrantja a másik rohamosztagost.

1. Dramaturgiailag jobb lett volna, ha itt nem egy sima rohamosztagos kiált fel, hogy "ÁRULÓ", hanem például Phasma.

2. Vagy, ha már nem Phasma, akkor a küzdelem nem azon az elcsépelt módon érne véget, hogy Solo lelövi, hanem Finn ügyesen legyõzi, vagy ilyesmi, de életben marad, és késõbb (a következõ epizódban) elõkerülhetett volna.

Az én megjegyzésem: ez a jelenet azért lett ilyen különösen szar, mert valójában egy jövendõbeli XBOX játéknak akart piacot csinálni.
9/10
zsotya010 2015 dec. 27. - 10:22:12 9/10
(1059/2837)
Ezzel azért nem értek egyet, hogy az elmúlt 30 évrõl nem mondott el semmit, de ezt már egyszer megírtam, még egyszer nem szeretném. Az igaz, hogy az Elsõ Rend kialakulásáról nem beszélt, de a hõsök elmúlt 30 évét valamilyen szinten felvázolta és ez nekem elég volt.
kybuck 2015 dec. 27. - 08:37:06
(1058/2837)
SPOILEREK!

A film után az a szó jutott eszembe: elõétel. Annak jó, a fõételtõl viszont messze van. Persze várható volt, hogy a film fõleg a rajongók felcukkolására készül, de ennél azért lehetett volna eseménydúsabb, kiforrottabb is, hogy minél szélesebb közönséget szórakoztasson, mert ez így nagyon karcsú, leginkább az Új remény hevenyészett másolata egy kis Birodalom visszavággal.

A film dióhéjban: emberek, akikrõl semmit sem tudunk, más emberekkel harcolnak, akikrõl semmit sem tudunk, egy olyan galaxisban, amirõl semmit sem tudunk, olyan körülmények közt, amikrõl semmit sem tudunk. A klasszikus karaktereket leszámítva lényegében semmit nem tudunk meg az új idõk felállásáról és ez nagy hiba, mert nem mindenki rajongó, aki innen-onnan származó infókkal felvértezve ül be egy filmre, ami azzal a felütéssel zajlik, hogy "úgyis tudjátok"! Hát nem, én nem vagyok rajongó és direkt kerültem is az infókat, hogy majd lenyûgöznek a moziban az új történettel. Na, ez nem sikerült. Az öreg Han Solo és Leia haknija nekem édeskevés. Nekem egy film szóljon valamirõl, mutasson történetet, karaktereket, drámát, bonyodalmat, jellemfejlõdést, illetve legyen felvázolva a játéktér, hogy mi is a cél. Enélkül olyan, mint sötétben focimeccset nézni: fogalmunk sincs hol a partvonal, a szöglet és persze a kapu. Mivel semmit nem tudunk meg senkirõl igazán, például Han viszonyát a fiával, hogy hogy került a sötét oldalra, a halála sem drámai, csak úgy megtörténik, ahogy minden más is csak úgy van.

A történet, hogy idézzek valakit: "Hogy lehetett ennyire elszúrni az utóbbi 30 évet kedves lázadók? Hogy sikerült egy teljesen lefejezett, darabokban szétszóródott birodalmat úgy helyzetbe hozni újra, hogy megint bujkálni kelljen és menekülni? Volt 30 évetek! Leia hercegnõnek egy Naboo-féle bolygón kellene uralkodni, Soloval mellette, 6 gyerekkel, és nem azt nézni, hogy már harmadszor is felépült egy "Halálcsillag", ami a Hosnian Prime-ot, meg az új Köztársaság nagy részét a szenátussal el is tünteti szépen. Nem volt már elég emlék arról, hogy mi történik, ha egy diktatúra tömegpusztító fegyvert épít? Nem lehetett volna erre mondjuk kicsit jobban ügyelni? Luke-nak már rég fel kellett volna támasztani a Jedi rendet és a Yodáról elnevezett iskolában tanítani, Obi-Wan módszerrel, nem kiakadni egy megborult diákon, az elsõ kudarcon és hisztisen elbújni "én ezt nem csinálom tovább" hangulatban. Mit csináltak ezek ebben a harmadnyi emberöltõben? Ünnepelték, hogy felrobbantották a halálcsillagot? És akkor már azon fenn sem akadok, hogy a "politikai helyzetrõl" szinte semmi infót nem kapunk. Értem én, hogy vissza kellett térni a gyökerekhez, és az elõzmény trilógia sokak által túlbonyolítottnak tartott háttértörténetét Disney-egyszerûséggel visszabutítani ûrwestern szintre, na de azért alap dolgokat nem tudunk meg. Van egy Új Köztársaság, amivel szemben áll az Elsõ Rend? Amivel szemben áll az ellenállás Leia vezetésével? Õk kinek állnak ellen? Az Új Köztársaságnak? Vagy csak az Elsõ Rendnek? És hogy egy "lázadó" flotta egy napszivogató-bolygópusztító planéta ellen még most is csak 20 X-Wing? És csak X-Wing? Az mennyire logikus?" Ennél jobban én sem tudtam volna összefoglalni.

Star Wars-filmnek elmegy, de filmnek csalódás. Abramstõl a Star Trek után többet vártam. Világos, hogy nem kell mindent egy lapra tenni, de hogy ne szóljon semmi érdekesrõl egy film, pláne egy Star Wars-film az bûn. Sajnos a hype, a misztikum, a rajongás és az üzlet túlságosan rátelepedett a franchise-ra, olyannyira, hogy az már magát a történetet is jóformán sarokba küldi. Mindegy mi van a vásznon, a sok kis gyökér úgyis megnézi, aztán úgyis megveszi a figurákat, meg minden mást! Ez amúgy más franchise-zal is megtörténik, de a Star Wars valódi folytatása esetében különösen fájó. Csak abban reménykedhetünk, hogy a nyolcadik epizódra észreveszik, hogy valamit a történetekkel, karakterekkel is kezdeni kell, nem lehet kizárólag a múltból megélni!