7/10
Guatrau 2015 dec. 27. - 01:44:44 7/10
(1056/2836)
Egy kérdésedre meg is adhatom a választ. Kylo Ren, nem Sith... Véleményem szerint: Hála a jó égnek, mert így érthetõ miért olyan kis szerencsétlen!! Nekem nem jött át a srác, ami azt illeti ott majdnem kimentem a moziból, amikor pityergett, mint egy kisgyerek.
eIemes 2015 dec. 27. - 01:24:16
(1055/2836)
A sok vegyes recenzió után, amit a filmrõl (elõzetesen) olvastam, igazából Kylo Ren volt az, akiért meg akartam nézni a filmet. De pont õ ... alig szerepelt a filmben. Pedig ez a karakter nagyon nagy lehetõséget rejtett volna magában. Nem rá építeni a történetet, de legalábbis követni a sorsát, akárcsak utalások formájában, hogy valamit megsejthessünk belõle, mi vezet egy minden szempontból jó lehetõségekkel induló gyereket a sötét oldalra. Ez is egy kihagyott lehetõség.

Kylo Ren vívódása - hív a fény... már ez is béna. A gonosz emberek nem tartják magukat gonosznak, ez nevetséges, rajzfilm szintû jelenet. A régi filmekben a császár valamilyen követhetõ, pozitív célt hangsúlyozott, amihez nemtelen eszközöket akart felhasználni, mert türelmetlen volt és önhitt, és tudja, hogy az igazán fontos dolgokat maga kell megcsinálja, mert az emberei nem elég jók. Ez egy hiteles karakter, akivel élõben is találkozhatunk, tudjuk kivel azonosítani, akár egy rossz fõnökkel. A mostani film negatív szereplõi visszataszító figurák, a csak hologramként látható akárki, a hitler habzó szájú beszédeit intézõ tábornok, de maga Kylo Ren is: olyan karakterek, akiket nem tudunk meglevõ, ismert személyiségtípusokhoz illeszteni. Jellegtelenek.

A film alapkérdése: hol van Luke Skywalker. Ne már.
Ez az rettentõen fontos dolog, amiért a Birodalom, akarom mondani Elsõ Rend minden követ megmozgat?

Erõtlen, szétesett, deus-ex-machina húzások tömkelege (amibõl jó filmben igazából egy sem lehetne).
gmanarts 2015 dec. 26. - 22:12:20
(1054/2836)
Az a baj, hogy sok mindent majd késõbb kell "orvosolni". A Star Wars nem egy tévésorozat, mint a Lost, hanem egy kerek film. Van eleje, közepe és vége. Itt az elmúlt harminc év történéseire még csak meg sem próbáltak választ adni, inkább ködösítettek, hogy az emberek biztos beüljenek a következõ részre. Ha nincs a nosztalgiafaktor: Han Solo, Luke stb. akkor most sokan ezt mondanák, hogy ez a film egy erõtlen koppintása a Galaxis õrzõinek (ami hol van az eredeti Star Warshoz képest).
Egyébként nekem ennek ellenére tetszett ez a film, de ezt a rendezõt a Saga közelébõl eltiltanám örökre.
9/10
zsotya010 2015 dec. 26. - 21:42:19 9/10
(1053/2836)
Elég elkeserítõ, hogy az a minõség is kielégíti az igényeket, amit egy Camrip nyújtani tud.
Normális minõség mostanában torreent oldalon sincs, csak pár héttel a lemezmegjelenések elõtt, de ez sem minden esetben.
Ha a Stúdió a bevételek felét lenyúlja, az gáz. Lehet így van, nem tudom. El tudom képzelni.

Spoiler

Egyedül az volt magas nekem a filmben, mikor Rey Jedihez méltóan tudta használni az Erõt.Úgy gondolom, hogy egy sebesült Sith tanoncot nem nagy kunszt megverni, ha valakivel ott az Erõ és ért is a kardforgatáshoz. Csak ezt hirtelen kaptuk az arcunkba, de várom, hogy a következõ rész magyarázatot adjon rá, vagy némi kiképzést vigyenek bele a történetbe. Fájt továbbá, hogy nem tudtam meg, honnét jött elõ Anakin fénykardja, remélem Luke majd tud rá némi magyarázatot adni. Zenétõl kicsit többet vártam az elõzetesek után, néha idézi a klasszikust, de ezt kicsit kevésnek találtam, viszont:
A poénok nem idegesítettek, némelyik nagyon is tetszett. Díszletek és helyszínek voltak.Mind az új, mind a régi szereplõk közül nem idegesített senki. És a hét rész közül egyikben sem kaptunk egy ilyen kaliberû Sithet, mint Kylo Ren (tanonc, aki érzi magában, hogy szólítja a fény, annak ellenére, hogy a sötét oldalra csábították, nem lehetett nehéz, mivel a gyerekkora nem lehetett egyszerû és kiderült a filmbõl, hogy ráadásul Han rossz apa volt, gondolom ezért is tudta olyan nemes egyszerûséggel lebökni, meg mert a sötét oldalnak próbált megfelelni.). Tetszettek a karakterek. A látványa meg rendben volt. A történet gyengesége, illetve sablonossága nem zavart annyira, nem vett el számomra az élménybõl. És ezeket az érveket, amiket itt felsoroltam, az számomra nem 2-3 csillagot érnek meg a 10-bõl. Igazság szerint, amik nem tetszettek (felsoroltam) azokat mivel, hogy trilógiáról beszélünk, még bõven orvosolhatják, úgyhogy így látom a helyzetet.
eIemes 2015 dec. 26. - 20:52:40
(1052/2836)
Az már csak hab a tortán, ha a stúdióból kilopják a filmet.

De a kamerás torrentek (amit gyorsan követ a digitális vetítõtermekbe kiadott kópiákról készült, valóban jó minõségû avi/mkv) tényleg szükségtelenné teszik, hogy egy film JÓ legyen. A bevétel már csak a hatásos reklámkampánytól függ, nem a termék minõségétõl. Egyébként a Mentõexpedíció / Martian is hasonló cipõben evezett: a trailerek többet igértek, mint amit a film adott.
1/10
offtopic
cellasto 2015 dec. 26. - 20:38:44 1/10
(1051/2836)
nem is a kamerás torrentekkel van a baj...

pár napja olvastam,hogy az uj dicaprio és az uj tarantino film is már letölthetõ dvdsc-minõségben
ez meg már tényleg elég gáz jóval a bemutató elõtt...
eIemes 2015 dec. 26. - 20:29:59
(1050/2836)
"Nem kéne itt semmit a torrentezésre fogni"

Pedig szerintem elég jól leírtam a gondolatmenetet.
Amíg nem volt torrentezés, egy film magának csinálta a reklámot.
- Baromi jó, láttad már?
- Még nem, de mengézem!

Ma:
- Baromi jó, láttad már?
- Még nem, de megnézem, fent van-e már az ncore-on.


"Aki kamerásan nézi meg, az szerintem igénytelen"

Igazad van, a kamerás felvétel a másolt VHS színvonalát hozza.
De az elmaradó bevétel akkor is elmaradó bevétel.
A film az elsõ pár napban hoz csak nagy pénzt.
Utána gyorsan apadnak a bevételek.
Csináljak neked hisztogramot, hogy elhidd?

"Az a véleményem, hogy egy 200-al induló mozi, ha hoz 300-400 millát, az már jó"

Nem, az nem jó, az árbevételek kb felét kapja meg a finanszírozó stúdió.
Ha 400 millió a bevétel, akkor ez a film a stúdió számára kb nullszaldós.

"A Storyt és a forgatókönyvet viszont szerintem kevésbe a pénz dönti el."

Nem, nem a pénz dönti el.
Csak ma már nem kell odafigyelni a történetre és a forgatókönyvre.

"Az a véleményem, hogy megtettek mindent ezért a filmért."

Nem.
Kaptak egy lehetõséget és elbaszták.
Nem kicsit, nagyon.

"J.J elmondásai szerint a Disney sem avatkozott nagyon bele a munkájába"

Az még rosszabb, mert így a Disney-re sem foghatom.

"Tisztában vagyok a hibáival, az erényeivel is"

Az erényeivel??? Mondj néhányat. De tényleg.
9/10
zsotya010 2015 dec. 26. - 20:24:45 9/10 Előzmény Seemann
(1049/2836)
Veled egyetértek, te legalább értékeled azt, amit kell, még akkor is, ha kevésnek tartod. Korrekt.
eIemes 2015 dec. 26. - 20:22:03
(1048/2836)
"hiszen van, akinek tetszik"

persze, van akinek a galaxis õrzõi is tetszik.
meg a fantasztikus négyes is.

azért ez a starwars alapvetõen szar film.
próbálom felidézni a történetet.
de csak morzsák jutnak eszembe.
szétesik.

próbálok felidézni jeleneteket.
amelyeket újranéznék.
de azok többnyire a trailerekben voltak.
9/10
zsotya010 2015 dec. 26. - 20:22:00 9/10
(1047/2836)
Nem kéne itt semmit a torrentezésre fogni, mert aki kamerásan nézi meg, az szerintem igénytelen, nem kap se jó képet, se jó hangot és mellé még megkapja a moziban aktuálisan tartózkodók reakcióit némely jelenetre. Gáz így megnézni bármit is, szerintem akit érdekel egy film, az egyszer nem sajnál rá egy ezrest, vagy 1300 Forintot.
De nem arról kéne szólni a dolgoknak, hogy egy 200 milliós költségvetésû filmnek, minimum 1 milliárdos bevételt kelljen hoznia, ha azt akarja, ha sikeresnek könyveljék el, de olyan szinten, hogy akkor jöhet a folytatás is. Az a véleményem, hogy egy 200-al induló mozi, ha hoz 300-400 millát, az már jó és jöhet a folytatás is. De ennyit egyébként nem érdemes odadobni a kezükbe, mert digitális sz*rt csinálnak belõle, mert futja rá. J.J. legalább díszletekre és építésekre költötte el és aminek látványosnak kellett lenni az az is lett és valós helyszíneken forgattak. A Storyt és a forgatókönyvet viszont szerintem kevésbe a pénz dönti el. Egy 50 millás filmnek is lehet jó története és forgatókönyve. Persze tény, kit tudsz megfizetni, de a nagy nevek is simán el tudják k*rni az egészet, az nem garancia. És az a véleményem, hogy megtettek mindent ezért a filmért. Egy rajongó rendezhette és bár a forgatókönyvvel problémáik voltak, de végül is Laurence Kasdan fejezte be, és J.J elmondásai szerint a Disney sem avatkozott nagyon bele a munkájába, úgyhogy nagyjából szabad kézen volt, de ez sikerült belõle.
Tisztában vagyok a hibáival, az erényeivel is a filmnek és összességében én örültem neki, hogy fogok idén egy új Star Warst látni és bár nem azon a színvonalon mozog, mint az eredeti klasszikus, de én még erõsen bízom benne, hogy láthatok még olyan Star Wars filmet, ami eléri azt a színvonalat.
ValeK 2015 dec. 26. - 20:20:46
(1046/2836)
hát igen de nembaj a következõ jobblessz /vagynem / :D
1/10
offtopic
cellasto 2015 dec. 26. - 20:18:32 1/10
(1045/2836)
jó,de ha annyira fontos lenne neki,nem adta volna el(gondolom)
de ez már a múlt...van fasza disney mesénk most édi tinisztárokkal :D
ValeK 2015 dec. 26. - 20:16:12
(1044/2836)
én se sokat tudnék mondani ha az élet mûvemet szét csesznék 2 óra alatt :S
ValeK 2015 dec. 26. - 20:14:17
(1043/2836)
bár kitudja lehet ezt is csak bekamuzták, hogy majd az ö véleménye is számít az új film készitésénél
1/10
offtopic
cellasto 2015 dec. 26. - 20:13:41 1/10
(1042/2836)
azt írták,semmi nem került bele lucas ötleteibõl
ez mondjuk látszik is a filmen

de kiváncsi lettem volna a kritikájára :P

bár lehet marad diplomatikus
ha nagyon lehuzza,azt mondják,hogy biztos azért,mert nem õ csinálta..dicsérni meg biztos nem fogja :D
ValeK 2015 dec. 26. - 20:08:20
(1041/2836)
lucas ott volt a forgató könyv íráskor ...de szerintem az elsõ oldalak után már csak fogta a fejét és a sírással küszködve bólogatót minden ötletre
eIemes 2015 dec. 26. - 20:02:27
(1040/2836)
"szerinte a fanoknak tetszeni fog..."

na ez pont nem jött be.
1/10
offtopic
cellasto 2015 dec. 26. - 19:56:43 1/10
(1039/2836)
ami az érdekes,hogy lucas nem nagyon mondott semmi értékelhetõt a filmrõl
pedig az õ véleményére biztos kiváncsi lenne minenki,nem? :)

elég szenvtelenek a nyilatkozatai amiket olvastam,se nem dicsérte,se nem szídta...
annyit mondott,hogy szerinte a fanoknak tetszeni fog...
4/10
csincsilla72 2015 dec. 26. - 19:41:51 4/10
(1038/2836)
Nem feltétlenül nosztalgiából, hiszen van, akinek tetszik. Nem vagyunk egyformák. De azt hiszem, azt biztosan kijelenthetjük, hogy kevés megosztóbb film volt mostanában.
eIemes 2015 dec. 26. - 18:32:11
(1037/2836)
az imdb-n egyébként túlnyomó többségben vannak a lehúzó recenziók, igazából csak az a különbség, hogy nosztalgiábl 4-5-6 csillagot ad neki, vagy inkább annyit, amennyit érdemel.