offtopic
Sz Peter 2015 dec. 25. - 08:50:09
(997/2837)
Akkor viszont a késõbbi "gondolatolvasás" az ami nem passzol az elsõ részhez. Ez így is baki.
9/10
zsotya010 2015 dec. 25. - 08:37:13 9/10
(996/2837)
Az Erõ átjárja a családomat, megvan apámban, énbennem és a testvéremben is.- Ez volt a Jedi visszatérben
Az Erõ átjárja a családomat, megvan apámban, énbennem, a testvéremben és benned is megvan ez az Erõ.- Ez pedig az elõzetes volt. Akkor ki az a benned is megvan, ha nem Rey?
10/10
Tóth-Zágon Móni Sári Joci 2015 dec. 25. - 07:03:53 10/10
(995/2837)
Tökmindegy ki mit ír, Birodalom visszavág óta ez a legjobb és nekem egyben a kedvencem eddig.
Szigi24 2015 dec. 25. - 05:29:45
(994/2837)
SPOILER

Egy újabb logikai buksi:

Amikor Solo kölcsönkéri Csubitól a bowcaster-t, és megdicséri a fegyvert miután lõ vele: "Tetszik ez a kütyü." Valószínûleg elfelejtette amikor korábban a saját hajóján - amivel beszippantotta a Falcon-t - leszedett vele 1 kalózt, miután meglõtték Csubit. Már akkor is meglepõdik: "Huhh." Nem beszélve a pár tíz évrõl, ami alatt együtt lógtak. :D

SPOILER
1/10
offtopic
cellasto 2015 dec. 25. - 00:50:24 1/10
(993/2837)
látszik,hogy lofszt nem tudsz errõl az egészrõl
neked max annyi egy SW film amit leírtál,de ezzel nincs mindenki így
Balu64 2015 dec. 25. - 00:32:12
(992/2837)
Kész kabaré, ami itt megy!
Potyog a könnyem a sok tudományos hozzászólástól!... .)))))))))
No, meg ez a "Magyar Starwars Klub"... leszopom magam. Ilyen is van?...
Vazze!
Ez egy mese! Beülsz, megzabálod a popcornt, kikortyolod az üccsit, két órán át kiengeded a gõzt!...
Ennyi!
SpencerBarnes 2015 dec. 25. - 00:04:24
(991/2837)
Szerintem a Jurassic World-öt ne hasonlítsd ehhez, mert abban legalább van jó pár új ötlet,
nem pedig 90%-ban lemásolja az elsõ részt, max. kikacsintások vannak benne az elsõre, ami meg teljesen a helyén van
4/10
csincsilla72 2015 dec. 24. - 23:48:59 4/10
(990/2837)
Drága Kovács kolléga, Luke monológát, miszerint a megszólítottat is átjárja az erõ, tényleg nem ismeri fel egy fan? Ez az ominózus mondat az Ep6-ban hangzik el, Leiának címezve. Ez van bevágva a trailerbe. Reyrõl szó nincs.
eIemes 2015 dec. 24. - 23:41:17
(989/2837)
...de a teaserek néhány részlete nem az új filmbõl származott, hanem a régiekbõl, ez a mondat is a 77-es filmbõl jött.
tényleg egyértelmû utalás... valamire, ami hiányzik a 7-bõl, és így tényleg értelmetlen. valamiért reménykedem abban, hogy a nyitó hétvége után meredeken visszaesik a nézõszám.

de mint már mondtam, a filmgyártás színvonalának zuhanása a torrentezés következménye.
eIemes 2015 dec. 24. - 23:38:59
(988/2837)
Teljesen rendben van az írás, egy ponton már kisérletet tesz arra is, hogyan lehetett volna jobb. Tényleg pár óra alatt össze lehetne fércelni egy olyan forgatókönyvet, amely lényegében ugyanezt a történetet meséli el -- de a régi sorozat színvonalán.
1/10
offtopic
cellasto 2015 dec. 24. - 23:05:40 1/10
(987/2837)
profi,minden szavával egyetértek
9/10
zsotya010 2015 dec. 24. - 22:52:23 9/10
(986/2837)
A Transformers egy hulladék, az elsõ része elég jó, az utolsót meg el se kellett volna készíteni. A 2-3-at egyszer meg lehet nézni. 1 évben 5 normális filmet nem tudnak csinálni, nem 5 ennél jobb látványfilmet.
Obi-Wan csak pár tanáccsal látta el, a kiképzést Yodától kapta, de nem fejezte be. Ergo sok mindenre magától jött rá.
Luke pedig azt mondta, akár õ is elvezetne egy hajót, mert van olyan jó pilóta, semmi értelme nincs, annyit fizetni érte.
De mindegy, úgysem gyõzzük meg egymást soha.
sheep75 2015 dec. 24. - 22:47:55
(985/2837)
1/10
offtopic
cellasto 2015 dec. 24. - 22:46:26 1/10
(984/2837)
miért fikázó,akinek nem tetszik??
komolyan nem értem ezt
kötelezõen mindenkinek imádni kell ezt a fost,akinek meg nem tetszik,az fikázza?

hihetetlen komolyan
Kovács kolléga 2015 dec. 24. - 22:41:00
(983/2837)
Egy-két gondolat a fikázóknak:

Valóban furcsa volt az, hogy Rey mindent ennyire könnyen megtanult. Ugyanakkor ne feledje senki, hogy a második teaserben volt egy részlet, amelyben Luke arról beszélt, hogy az Erõ átjárja az egész családját, és azt mondta, hogy ez átjár TÉGED is. Ez a monológ nem szerepelt a filmben. A TÉGED alighanem Rey lehetett, vagyis lehet, hogy egyszer már ki lett képezve az Erõ használatára (talán olyan kicsi volt még, hogy fel se fogta, mi történt). Ergo nem megtanult dolgokat ebben a filmben, hanem felhasználta az egyszer már elsajátított képességét.

Aki szerint Kylo Ren karaktere elhibázott lett, éspedig az idegbetegsége miatt, azoknak megemlíteném, hogy az elmúlt években kifejezett trend lett Hollywoodban a pszichés zavarokkal küszködõ fõgonoszok szerepeltetése. Volt idõszak, amikor zsinórban három férfi epizódszerepes Oscar is ilyen alakításoknak jutott (Ledger, Bardem, Waltz). A folyamat pedig aligha ér véget. Kíváncsi vagyok, hogy a Kylo Ren-fikázók mit fognak majd szólni, ha meglátják Jesse Eisenberg Lex Luthorját.

Finn fénykardozása vagy a Starkiller elleni akció kivitelezése szerintem sem volt szerencsés, de láttunk már ennél rosszabb forgatókönyvi ötleteket is. Ráadásul Finn karaktere még okozhat meglepetéseket.

Az ûrcsatákról annyit, hogy attól még nem lesz jobb, ha az eddigieknél is több hajóval még nagyobb csinnadratta történik a vásznon.
2/10
offtopic
jani-wan 2015 dec. 24. - 22:21:15 2/10
(982/2837)
"én a szinkronosan nevelkedtem. :)"
Mint gondolom minden rajongó. Persze mozis szinkron rulez :)
2/10
jani-wan 2015 dec. 24. - 22:17:47 2/10
(981/2837)
A Birodalom Visszavág megfelelt ennek az elvárásnak, pedig a legnehezebb dolga volt a világon. Egy hihetetlenül jól eltalált filmet kellett folytatnia, amikor tudvalévõ hogy a folytatás szinte mindig csalódás. Mégis sikerült.
A Jedi visszatér szintén megfelelt.
A Baljós Árnyak ezen a téren bukott, de nem ekkorát.
A Klónok támadása már javult, és a Sithek bosszúja már szinte elérte a régi idõk filmjeit.
Tehát nem lehetetlen.
Ráadásul szerintem eleve a legtöbb rajongó nem várta el hogy maximálisan visszajöjjön az eredeti trilógiából az érzés, mert az rengeteg dolgot felvonultatott amit nem igazán lehet überelni.
Amit elvártunk az egy jó történet, eredeti trilógia kivitelezéssel, csak modern kori látvánnyal, azaz több ûrhajó, nagyobb csaták, részletesebb, látványosabb, stb...
És az eredeti szereplõk, akik átadják a stafétabotot az arra érdemeseknek.
Na ez szerintem nem olyan nagy elvárás, de ez sem sikerült.
Hát ez a baj.
9/10
Kölyök89 2015 dec. 24. - 22:16:41 9/10
(980/2837)
én a szinkronosan nevelkedtem. :) de elfogadom. egyébként imádom a film humorát. Csak arra akartam rávilágítani, hogy mindenhol voltak erõsebb és gyengébb poénok. Persze tudom nem ez a lényeges szempont. :)
2/10
jani-wan 2015 dec. 24. - 22:03:55 2/10
(979/2837)
"de azért az eredetiben is volt egykét mondat, ami nekem nagyon erõltetett. gondolok itt a "Szõröstalpú FÖLDkórosra"

Az angolul úgy hangzott hogy "... stuck-up, half-witted, scruffy-looking nerf-herder", ami magyarul kb. olyasmi hogy: beképzelt, féleszû, ápolatlan, 'valamilyen Star Wars állat'-pásztor.
Ne a magyar fordításból indulj ki. :)
2/10
jani-wan 2015 dec. 24. - 21:57:25 2/10
(978/2837)
"A film látványvilága nekem bejött. Fõleg az elõzmény trilógia steril agyon szídzsíájozott képvilágával szemben"

Ez igaz viszont. Teljesen kiment a fejembõl ezt is megemlíteni a HSZ-ben, de túl csalódott voltam. Pedig vártam egy napot, hogy tárgyilagosabb legyek.
A 7. rész esetében mindenképpen fontos dolog volt az elõzmény trilógia hibáinak kiküszöbölése. Ezt ugye mondták is a készítõk, hogy erre nagyon oda fognak figyelni.
Most meg az történik, hogy sokan azt emlegetik és hozzák fel érvként a negatív kritikusok ellen, hogy a Baljós Árnyak hogy el lett rontva, és a fanok nem olyat akartak, és most tessék itt van ez, és megint csak fanyalognak, kritizálnak. Csak azt nem értik meg, hogy mi volt a bajunk vele. Mert nem a történet volt a hibás. Az aránylag azért jó volt. És nem egy reboot mint ez.
A hiba amit mindenki utált, hogy túl sok volt a CGI, ahogy te is írod, ami miatt eltávolodott a film attól ami megfogta anno a nézõket. Az hogy hihetõ volt minden, mert olajos, kopott, valóságszagú volt az amit láttunk a vásznon. Elhittük az egészet! Elhittük az ûrhajókat, a lézerkardokat, teljes mesét.
A Phantom Menace viszont már túl messzire ment a CGI-vel, és elvette ezt a nézõtõl.
A másik óriási hiba hogy gyerekes lett a film, fõképp Jar-Jar miatt, meg a gyerekes "poénos jelenetek" miatt.
Ezt a két nagy hibát a Star Wars VII tökéletesen kiküszöbölte. Ha csak ezt a részét kellene értékélni a filmnek, akkor az 10-bõl 10. Nagyon szép munkát végeztek ezen a téren. Kivétel a kocsmárosné karakter (számomra).
Én a Baljós Árnyakra 8 pontot adtam azok miatt a hibák miatt. De abban a filmben volt ami megmentse az egészet. Volt egy Darth Maul, volt egy sosem látott szintû lézerkard összecsapás, stb...
Az ébredõ erõt mi menti meg?
Micsoda?
Hogy újra látom Han Solo-t öregen? Vagy a Millenium Falcon?
Ezt a filmet sajnos semmi sem menti meg, akárhogy próbálok keresni ilyet. Mert rajongó vagyok és a jót keresem. De nem találom, és azon kell gondolkoznom hogy 4-esre vagy 3-asra értékeljem azt a filmet amire szinte egész életemben vártam.

(basszus megint odajutottam a HSZ végére hogy rohadj meg Disney)