5/10
puding140 2015 dec. 24. - 14:19:45 5/10
(956/2836)
a leggyengébb rész... alig vártam, hogy vége legyen. ezer sebbõl vérzik.
3/10
lutyuka 2015 dec. 24. - 14:03:31 3/10
(955/2836)
Anno megnéztem a Galaxis õrzõi címû filmet. Ez a végigpoénkodás és a gyenge történetvezetés nagyjából annak a szintje. Arra megadtam a 7 pontot. Viszont ennél a filmnél elsõdleges szempont, hogy Star Wars a címe! Azon kívül, hogy ott voltak az öregek és néztek ki a fejükbõl semmilyen módon nem kötötték össze a régi filmekkel. Az is fájó, hogy aki mélyen belemászott az SW univerzumba és nem csak a filmekkel foglalkozott, meg hogy van e Jar Jar vagy nincs, az most ugy érezheti hogy cserben hagyták, mint rajongót. De ami a leginkább fájdalom, az még mindíg az hogy ugyanaz a történet lemásolva NEM folytatás. Ahogy mondtam semmilyen módon nem illeszkedik bele az általam ismert SW univerzumba, hiába lézerkard meg xwing. Megpróbálták újraalkotni a régi filmeket folytatva oké, de akkor legalább valóban folytatnák.
Így nem tud izgatni hogy mi lesz velük, mert térben és idõben nem tudom hova tenni ezt a storyt. Csak ugy lóg a semmiben.

A stílus se tetszik, hogy végig hülyéskedjük az egészet, hisz a star wars mindíg elsõsorban drámai volt. Itt az az egy-két "meglepetés" sem mûködött mert pontosan tudtam mi következik...
offtopic
Sz Peter 2015 dec. 24. - 13:45:28
(954/2836)
Akkor Vader miért nem tudta kiolvasni Leia-ból az infót? Baki?!
dörmögö_dömötör 2015 dec. 24. - 13:26:13
(953/2836)
Ez a film sokkal rosszabb volt mint a Baljós árnyak.
Igen ebben nem volt Jar-Jar, meg röhejes rohamdroid, viszont...

ad1) ezek nem mennek alapjaiban szembe az SW univerzummal
ad2) a Baljós árnyakban legalább volt valami eredetiség, és ami ennél sokkal fontosabb illeszkedett az SW univerzumhoz és nem h*gyozta szembe azt
ad3) annak volt normális forgatókönyve és nem egy óriási bugyutaság volt. A karakterek sokkal jobban kidologzottak voltak, érthetõ volt a motivációjuk, ami nem változott egyik percrõl a másikra. És a legfõbb, hogy nem voltak benne olyan irritáló baromságok, hogy a fõhös hirtelen mindenhez ért. Az, hogy Rey legyõzi Kylo-t kb. olyan szintû mega WTF, mintha a Baljós árnyakban Anakin vágta volna le Darth Maul-t. És ilyen típusú baromságoktól hemzseg az SW VII
ad4) az már csak hab a tortán, hogy a nagy csatajelent a mostani részben szintén egy WTF. ebben még a baljós árnyak nagy csatajelenete is jobb/kidolgozottabb volt.
5/10
Redocut 2015 dec. 24. - 13:17:56 5/10
(952/2836)
Félig offos, de azért leírom.
A MNO-n jelent meg egy könyvkritika:
http://mno.hu/konyvesirodalom/utolso-perces-ajandeknak-sem-utolsok-az-idei-star-wars-konyvek-1320310

Ebbõl a lényeg:
"Nemcsak Az ébredõ Erõ remake, hanem ezek a könyvek is
A klasszikus trilógia köré építés olyan jól zajlott, hogy a három ifjúsági regény valójában nem más, mint a filmek történetének újraírása, mai fiatalok számára közérthetõvé tétele."

Remake könyvek? Ifjúsági regény? Fiatalok számára közérthetõvé tétele? Mi van?

Az Ébredõ Erõ kritikán aluli volt, errõl már leírtam a véleményemet, a Disney-sített sorozat nézhetetlen, újraírt ifjúsági regényeket meg nem olvasok.

Mi a fenének kellett a Disneynek a SW univerzumba így belebarmolnia?

Azt gondolom, számomra volt egyszer réges-régen, egy messzi-messzi galaxisban egy Star Wars nevû valami, ami érdekelt.

Ez ami most van, az meg már nem nekem szól. Nézze más.
9/10
zsotya010 2015 dec. 24. - 13:11:55 9/10
(951/2836)
SLOILER

Még a film elõtt azt vártam tõle tényleg, hogy Luke (õ a kedvencem) tényleg legalább kapjon egy 15-20 perces részt a filmbõl, és reménykedtem benne, hogy talán még fénykardot is fog villantani, nem így alakult, de mikor olvastam a szöveget, már nagyjából sejteni lehetett belõle, hogy lehet nem vastagon lesz benne a filmben, viszont nagyon bejött, hogy köré építették ki ezt a kopis Storyt és nekem így nagyon bejött. Nagyon érdekel a folytatás, mert tudom, hogy sok minden ki fog derülni, ami itt nyitott maradt, csakhát itt sokan úgy ítélték el alapból ezt a filmet, hogy nem vették számításba azt, hogy még jön belõle kettõ. Jah és akinek esetleg bejött ez a történet, de még nem látta a Star Wars klasszikus trilógiáját, az elképzelhetõ, hogy ezen felbuzdulva neki fog állni megnézni a régieket. Luke szereplésével igazából nem vágtak át, mivel nem szerepelt semelyik elõzetesben és a plakáton se, úgyhogy korrekt módon kezelték, nem vertek át vele. A történetrõl meg nem árultak el semmit az elõzetesek, azt viszont tudatosan csinálták, de szerintem így jobb volt, mintha megmondták volna, mit mûveltek. Jó volt ez így.
9/10
zsotya010 2015 dec. 24. - 12:58:48 9/10
(950/2836)
Visszatérve ehhez a filmhez viszont, lehet az értékelésem túloz picit, de nem tudok mit tenni, az alapján értékeltem, hogy a Baljós árnyakat láttam elõször és az mennyire meghatározója volt a gyermekkoromnak, és az szerintem ennél a filmnél gyengébb volt valamivel. A legtöbben a történet és a forgatókönyv miatt vesztek bele ebbe a filmbe, de akkor is, akik 1 és 2 csillagra értékelték, õk sem adták meg neki a reális értékét. Mert egy 5 csillagot anélkül is megérdemel, és ez biztos. Akinek meg tetszett, annak nyilván többet is.
10/10
Kolókapitány 2015 dec. 24. - 12:48:11 10/10
(949/2836)
Valószínûleg , azért mert , aki csalódott az annyira becsapva érzi magát, hogy muszáj kiírnia magából a dühét. Meg egy részük amikor a gonosz Disney megmentette a franchiset Lucas újabb õrültségeitõl már eldöntötte, hogy rossz lesz. Mi nyolcan mentünk rá haverok és mind imádjuk. Egyedül én írtam be ide a véleményemet. A vox, hetediksor, otherworld stb. amit követek mind szeretik. Még az index stb. is pedig velük sokszor nem értek egyet. De ez nem azt jelenti, hogy ezek alapján kell gondolkozni és vélemyént mondani, de szerintem sokkal többen szeretik, mint akik nem. Egyébként én mindig azon hökkenek meg, hogy az 1-3 port.hu-n mitõl ilyen jók, amikor a valamirevaló sw és egyéb filmes közösségek nem csak külföldön, hanem nálunk se tudnak nyugodtan beszélni róla(leszámítva talán az utolsó részt , ami egy "oké" szintet hozott, bár sok egyéb hiba mellett ezt nem tudom neki megbocsátani: https://www.youtube.com/watch?v=WWaLxFIVX1s )

The Phantom Menace imdb: 6,5 port.hu 8,3
Attack of the Clones imdb: 6,7 port.hu 8,6
Revenge of the Sith's imdb: 7,7 port.hu 8,8

Ez a rész szerintem a régi-új alapok lefektetése volt. A stúdió szemszögébõl is meg lehet érteni, hogy túl nagy kockázatot nem lehetett vállalniuk, mert mégiscsak 4 milliárd dollárt fektettek be a dologba, tehát az elsõ film nem lehetett bukás semmiképp. Nem is lesz. Sokakat visszahozott azokból, akik az új trilógiát nem szerették, de sokan csalódtak is. Akik már kétszer látták azt mondják, hogy ez a film másodszorra még jobb is, mint elsõre, amit így tippre igaznak gondolok én is. SPOILER A film nézése közben én végig azt vártam ,hogy " na mikor jön már luke??" ,mert azt hittem ez róla fog szólni. Vasárnap megyünk rá újra, majd beszámolok az élményrõl.
9/10
zsotya010 2015 dec. 24. - 12:43:32 9/10
(948/2836)
Miaz, hogy Palpatin és Vader nem is értett a gondolatolvasáshoz? Vader úgy tudta meg, hogy Luke-nak ikertestvére van, hogy kiolvasta a fejébõl. Vagy nem? Csak õ akkora király volt, hogy nem kellett hozzá felemelnie a kezét. Palpatin meg elõre tudta, mit fognak csinálni a lázadók és úgy is lett, csak nem számolt azzal, hogy Vader észhez fog térni. Rájött arra, hogy amit ígértek neki a Sithek bosszújában, amiért átállt a sötét oldalra abból semmi sem teljesült és ráadásul még a fiát is elveszítette volna. Úgyhogy ott döbbent rá, hogy hagynia kellett volna Windunak, hogy megölje Palpatint, amikor ugyanabban a szituációban volt.
4/10
szabo.robert10c@gmail.com 2015 dec. 24. - 12:17:15 4/10
(947/2836)
SPOILER (bocs)
4/10
szabo.robert10c@gmail.com 2015 dec. 24. - 12:15:51 4/10
(946/2836)
Csak néhány elem, amit hirtelenjében eszembe jutott koppintás gyanánt:
- Halálcsillag sztori: legyõzik,gondolkodnak hogy kellene elpusztítani,felrobban
- Halálcsillag elpusztít más bolygókat
- Sisakos SITH, mint Vader, csak nincs semmi baja, de azért hordja...
- Számûzetésben van Luke,mint a 4.-ben Obiwan vagy az 5-6.-ban Yoda

Ami viszont szerintem teljes õrültség:
- A fiatal Sith nagyobb erõvel bír mint Vader egykoron: nem kell neki kínzóeszköz (lásd 4. rész Leia ellen), hogy szóra bírja a nõt; elég neki gondolatolvasás, ami nem ment eddig sem Vadernek, sem az uralkodónak - érdekes.
- Coruscant csak úgy felrobban: ezzel akarták kifejezni, hogy vége az 1-2-3 rész idilljének minden tekintetben!
Sz Peter 2015 dec. 24. - 12:10:36
(945/2836)
"nyilván tudták"?

Szerintem szándékos, ámbár ritka rossz ötlet volt. ;)
3/10
lutyuka 2015 dec. 24. - 11:44:21 3/10
(944/2836)
Azt meg magyarázzátok már el, hogy IMDB-n hogy lehet 8 fölött, mikor a vélemények közt szinte csak csalódásról lehet olvasni...
3/10
lutyuka 2015 dec. 24. - 11:40:51 3/10
(943/2836)
Csak azért éreztem sértõnek, mert a készítõk nyilván tudták, hogy szinte teljesen a régi filmet másolják.
És erre az az érzés fogott el, hogy ezek teljesen hülyének néznek.
Persze lehet csak én húztam fel magam ennyire, hogy az egyik nagy kedvencembõl ez lett.
Amúgy meg boldog karácsonyt neked is. :)
Kpista007 2015 dec. 24. - 11:39:04
(942/2836)
Sziasztok,

Sajnos egyetértek a korábban szolokkal.

Az egész film - már megint egy koppintás - lemásolták a 4-et. A karaktereket is elég rosszul választották ki. Egyedül a csaj volt akit birtam. A többi katasztrofa. Nekem Oriási csalodás volt. Olyan szinten h ha választani kéne a klonok támadását nézném meg inkább, 2 szer.

Valószinû nem is nézem meg a többit.
1/10
xdm 2015 dec. 24. - 11:10:05 1/10
(941/2836)
Hát nekem nem fog hiányozni. Nem is értem ebbe minek kellett bele. A régi részekben igen, hatalmas király han solo. Így akarunk rá emlékezni, nem ez a mostani, megöregedett félrokkant, szar poénokkal, semmi szereppel, értelmes dialógus nélkül, az eltelt 30 évrõl semmit meg nem tudva.... Azért rakták bele, hogy a régi nézõket is bevigye a moziba. Pusztán ezért. Eltelik 30év, és a fazon ugyanúgy néz ki, ugyanaz a stílusa, és ugyanúgy smugglerkedik az ûrben... 6-10 éves korig gyerekmatiné. Leia ugyanez, csak neki hála isten kevesebb szerep jutott. De ekkora fos forgatókönyvet rég láttam. Lógnak a levegõbe a karakterek, üresek a dialógusok, hihetetlen szar...
4/10
csincsilla72 2015 dec. 24. - 11:06:25 4/10
(940/2836)
Én azért sértõnek nem éreztem, egyszerûen csak ötlettelen iparosmunkának.
A többire nem kell beülni, ennyi.
No, boldog karácsonyt mindenkinek!
4/10
csincsilla72 2015 dec. 24. - 11:04:45 4/10
(939/2836)
Fordot minden rész után külön kellett gyõzködni, hogy vállalja a következõ filmet is. Nem véletlen az Ep5 vége sem, nem lehettek biztosak benne, hogy tényleg vállalja az Ep6-ot. 75 éves, akciófilmbe kissé öregnek érzi magát, a forgatáson is randa baleset érte. Megértem õt.

SPOILER

Han Solo halála a fentiek ismeretében tulajdonképpen logikus. A fanoknak nyilván hiányozni fog, de ez van.
3/10
lutyuka 2015 dec. 24. - 10:46:15 3/10
(938/2836)
A tisztelet teljes hiányával tudnám jellemezni ezt a filmet!
Már eleve arrogáns gondolatnak tartottam, amikor a Disney bejelentette, hogy mindent lesöpör az asztalról, ami SW és újrateremti az univerzumot. Holott az elmúlt években, évtizedekben a könyvek és a gamek tartották életben a sorozatot és fokozatosan építették, mindig csak kiegészítve az eredeti koncepciót. Nem tudom megérteni, hogy egy film készítõje miért nem tudja elvégezni azt a kutatómunkát, amit mondjuk egy író kötelezõen elvégez...
De tegyük fel, hogy ezt lenyeltem. Ezek után az ember azt várná, hogy tényleg valami újdonsággal fognak elõállni, ami pótolja a rajongókban az ûrt. Elvégre BÁRMIT kitalálhattak volna. Ha ötletük nincs, mazsolázhattak volna az eddig megjelent dolgok közt, hisz nem kell tartaniuk magukat a pontos adaptációhoz. Ehhez képest a film, amit kaptunk nem hogy az SW univerzumba, de még csak a lecsupaszított 6 filmes világba sem illeszkedik. Sõt a világ lefektetett alapszabályaival ment szembe. Egyáltalán nem tisztelték az alkotók az alapanyagot.
De a legfelháborítóbb, az a pofátlan hazugság, hogy folytatást csinálnak és elõállnak egy remake-el. Egyáltalán nem tisztelték a rajongókat, sõt arcon hugyozták õket, amihez sokan még mosolyogtak is... Õszintén nem emlékszem mikor szembesültem ekkora csalással utoljára. Mert az egy dolog, hogy valami rossz, vagy hanyag, vagy csak simán nem tetszik a történet, de ez egyenesen sértõ.
Olyanokkal meg ne mentegetõzzünk, hogy a történelem ismétli önmagát. Könyörgöm még mikor a kantinban a kémek jelentenek a birodalomnak, azt is a IV. részbõl vették át.
Szóval ennyi. A Disney Wars ezzel leírta magát elõttem, így nem fogom megtisztelni õket sem azzal, hogy költök a szutyok folytatásaikra.
(Elég szomorú mivel életem egyik legrégebbi sorozata ez, amit még az erõsen pixeles :D Dark Forces 2 vel indítottam gyerekként, de esküszöm még annak is eredetibb volt a története.)
dörmögö_dömötör 2015 dec. 24. - 09:43:41
(937/2836)
A film poénjairól meg annyit, hogy a filmben valóban ültek, olyan értelemben, hogy lehetett rajtuk nevetni.
A probléma viszont u. az velük mint a T5-ben, hogy a film alaphangulatát vágják tönkre. Emiatt a T5 sem egy Terminátor film lett, hanem egy tipikus B kategóriás akciófilm amiben vannak terminátorok