10/10
didier88 2015 dec. 24. - 09:09:39 10/10
(936/2836)
Nem a legjobb Star Wars rész, de egyáltalán nem csalódás. A birodalom visszavág-ot és a Sithek bosszúját nem sikerült túl szárnyalni de a többit simán. Moziban mindenképp megnézem még egyszer.
CsiróCsiró 2015 dec. 24. - 07:13:22
(935/2836)
Csincsilla72!!!

Légyszíves használd a SPOILER feliratot, különben páran megfognak lincselni!

Üdv
Ezüstliliom 2015 dec. 24. - 02:13:47 Előzmény Maryu
(934/2836)
Hát lehet, hogy én is elsírtam volna magam, ha Ford felhív skype-on.:) De most nagyon haragszom rá. Ugyan még csak a fél topikot sikerült elolvasnom, így nem tudhatom, hogy jó-e a sejtésem, de erõs a gyanúm, hogy

SPOILER

Fordnak nagy szerepe van abban, hogy megölik Solot ebben a filmben. Azt hiszem, elege van már a Csillagok háborújából. Már a Birodalom visszavágban is azt szerette volna, ha meghal. Nekem viszont ez borzasztóan megdöbbentõ és fájó jelenet volt. Amikor elõször láttam a filmet, az utána lévõ történésekre nem is tudtam igazán odafigyelni. Oké, hallottam már ismerõsöktõl (fiataloktól, akik még tervben sem voltak az elsõ részek megjelenésekor), hogy várható volt, hogy így lesz, de nekem Luke, Leia és Han azok a hõsök, akik mindent túlélnek, és mivel ez mindig is egy mese volt, most sem vártam mást. Az elsõ részt akárhányszor megnézem, utána fel vagyok dobódva, és megküzdenék egy oroszlánal is, de ezután a film után csak depisen tudok kijönni a moziból.:( Nem mondom, hogy rossz film, de még ülepednie kell, hogy majd talán egyszer szeretni tudjam.
1/10
ProgramSeeker 2015 dec. 24. - 01:01:48 1/10
(933/2836)
Egyetértek :) Látvány-orgia végig.
A végén csak azért vitték le az X-Winget a víz fölé 10 cm-re, hogy jól nézzen ki, pont ez jutott a moziban nekem is az eszembe.

Halálcsillag-bolygó, amely leszívja a Napot és letárolja az energiáját? Áhhh... Szörnyû.

A tányérantennákon még nem gondolkoztam, de valóban nem volt túl összetett a lázadó - ellenálló támaszpont.
4/10
csincsilla72 2015 dec. 24. - 00:42:54 4/10
(932/2836)
Ha van valami, amit rühellek, az az ostoba Timothy Zahn-folytatás. De egy remake? Itt még meg sem volt kötve a forgatókönyv-író keze, mint az elõzményfilmekben, ahol mégiscsak ott kellett végzõdnie a történetnek, ahol végzõdött. Akármit kitalálhatott volna, ami kicsit is eredeti.
De a legjobban Kylo Ren fáj nekem. Miféle Anakin-utánérzésnek szánták? (Igen, tudom, nem Sith és nem is erre gondolok.) Anakin átállt a sötét oldalra, de nem azért, mert azt hitte helyesnek, hanem mert szüksége volt olyan ismeretekre is, amit csak onnan kaphatott volna meg. A kölykét azonban õ sem tudta megölni, sõt. Erre ez a kis nyikhaj, könnyekkel a szemében legyilkolja apucit? Mi van??? Hol dúlt ebben a jó és a rossz?
Ez a film talán akkor lett volna az évtized filmje, ha nincs elõtte a másik hat rész, és a moziban is csak mûvészfilmek mennek.
1/10
ProgramSeeker 2015 dec. 24. - 00:37:13 1/10
(931/2836)
**** Vigyázat, SPOILER!!! ****

Nekem óriási csalódás volt a történet, ez egy teljes Új remény-koppintás. Bolygókat szétlövõ halálos támaszpont? Egy droidba rejtett titkos információk? Egy szûk folyosón keresztülrepülõ X-szárnyúak? Miért? :/

Egyszerûen nem értem, hogy lehetett ilyen béna sztorit összehozni?! Van egy könyvtárnyi regény, volt Star Wars szerepjáték is, akárhonnan lehetett volna ötleteket meríteni. Ha két Star Wars rajongó leülne a kocsmában néhány sör mellett kitalálni a következõ epizód történetét, biztos vagyok benne, hogy jobbat hoznának össze egy óra alatt, mint ez. Rettenetes.

(Inkább forgatták volna újra az Új Reményt ugyanazzal a forgatókönyvvel, ugyanazokkal a szereplõkkel, új színészekkel, HIGH-tech grafikával.)

A gonoszok is borzasztóak. Inkább nevetségesek, mint félelmetesek: minek az idióta maszk a fõgonosz Darth-Vader remake fickón? Hogy lehet, hogy miközben õt gyerekkora óta képzik és ráadásul a Sötét Oldalra is átállt, simán legyõzi egy kislány a sivatagból, aki elõször fog kardot a kezébe?...

Hogy jót is mondjak: az új gurulós droid tök jó lett, Rey szimpatikus és nagyon "dögös", az a jelenet, amikor elkötik az elején a TIE-Fightert, óriási. Amikor üldözik a sivatag felett a Millenium Falcont, zseniális. A poénok is nagyon jók, amikor Csubakka arra panaszkodik, hogy fázik pl :) De kb. ennyi a film.

Asszem a VIII. epizódot kihagyom.

Hihetetlen és felfoghatatlan, hogy a film az IMDB 250-es örök listáján beelõzte az Életrevalókat, a Terminátor 2-t 8 fölötti értékeléssel!
4/10
csincsilla72 2015 dec. 24. - 00:23:24 4/10
(930/2836)
Azért az megvan, hogy Finn-nek halvány lila dunsztja nem volt arról, hogy hogyan is mûködik az erõ? A karakter a hülye, nem a film.
SpencerBarnes 2015 dec. 24. - 00:05:17
(929/2836)
Pont ahogy írod, ma mondtam a feleségemnek, hogy ha úgy ülük be hogy remake akkor azt
mondom oké, de úgy hogy egy sorozat VII-ik része, ami ugyan az mint a IV rész, akkor ott gáz van.
2/10
jani-wan 2015 dec. 23. - 23:58:18 2/10 Előzmény xdm
(928/2836)
"Következetlen az egész, nincs mögötte koncepciójuk."

"Az egyetlen különbség a valóság és a fikció között, hogy a fikciónak hihetõnek kell lennie" - Mark Twain
2/10
jani-wan 2015 dec. 23. - 23:54:19 2/10
(927/2836)
Egy folytatást. Egy folytatást vártunk.
És ez nem folytatás lett. A folytatás az nem ugyanaz a történet ami egyszer már volt, pláne nem sokkal gyengébb tálalásban.
2/10
jani-wan 2015 dec. 23. - 23:50:50 2/10
(926/2836)
Nem hinném hogy bárki megpróbálna meggátolni téged abban hogy elmondd. Szóval csak hajrá!
2/10
jani-wan 2015 dec. 23. - 23:47:21 2/10
(925/2836)
Akkor miért vágta le az öreget, amikor semmit sem tudott arról hogy õ közben odaadta a pilótának?
Mégis csak hülye ;)
1/10
Senki Házi 2015 dec. 23. - 23:27:55 1/10
(924/2836)
Ez a film szörnyû ostoba.
A régiben fel volt építve a dolog, hiába volt fantasztikus kategóriájú, azért az alapszabályain felül nem volt hülyeség. Ez az volt.

Nagyon sajnálom, hogy sokan annyira igénytelenek, hogy nekik ez megfelel. Miattuk csinálnak ilyen filmeket, mert miattuk nem kell jobbat.
Szánalmasan rossz volt.

Régen mindig figyeltek arra, hogy oka legyen a dolgoknak, hogy miért nem történik ez vagy az.
Még azt sem mondanám, hogy ez gyerekeknek készült, mert a logikátlan hülyeség az nem a gyerekeknek, hanem az ostobáknak való. Nem kor függvénye.

Sajnálatos, hogy egyre több a nagy csalódás a mozikban.
Bánom, hogy megnéztem csak nem akartam megvárni a jó minõséget, mert mindenfele spoilerveszély volt.

A következõre biztosan nem költöm el a jegy árát. A 2 órán az életembõl még gondolkodom, de lehet majd 2 év késéssel nézem meg a tévében.
1/10
webteve 2015 dec. 23. - 23:12:09 1/10
(923/2836)
A fekete csavo beszolasa mindent elmond a filmrol.
"Solo, majd megoldjuk. Hasznaljuk az EROT!".....
Hat...ize....erre nem tudok mit mondani....
A latvany meg mindig jo, Solo viszi a hatan filmet,a kiscsaj meg mindig nagyon dogos. Ennyi!
1/10
Torolt Felhasználo 2015 dec. 23. - 23:03:17 1/10
(922/2836)
Mint korábban írták már, amit írsz kifogások, nem pedig indokok. Egy 5-éves beszívja, de senki más.

Btw, tudod hogy kellett volna vége legyen?
Csajelõveszi a fénykardot, Luke meg rutinból elõkapja a nála lévõt és LEVÁGJA a színesfémtolvajt! Persze tiszta önvédelembõl. Ha Han "Nem Õ Lõtt Elõször" Solo szemtzúzóval gyilkolhat meg fegyvertelen rohamosztagosokat, akkor ezt is lehet.
Sz Peter 2015 dec. 23. - 22:45:23
(921/2836)
SPOILER

A lényeg, hogy nem lehet tudni, a sebesülése mennyiben akadályozta Kylo-t az Erõ használatában.
Ha Igaly Diána bekapna egy ilyen lövést Chewie-tól, egy korongot sem találna el. ;)
Mellesleg a hölgy sem volt kezdõ közelharcban, láttad hogyan bánt a bottal. Bo-jutsu és kardvívás elég közel állnak.
sheep75 2015 dec. 23. - 22:31:03
(920/2836)
Hogyan érkezzünk meg a bolygóra,hogy ne vegyenek észre?FÉNYSEBESSÉGGEL!!!HAHA utána még pattog egy kicsit a falcon és megáll a hegycsúcson...WTF?

Új szuperfegyver:Szívjuk el a napot!!!Hát persze.Sci -fi de mégis.A bolygókat a csillag gravitációja tartja pályán.Nem baj elszívjuk.Biztos dupla nap van mint a tatooin-nál.Ez már két lövés.:)))Utána elsodródik az ûrben a bolygó és minden élet kihal a minusz 270 fokos hidegben.Vagy esetleg hajtómûve van a bolygónak odavisszük egy másik nap közelébe ha újra lõni akarunk.Szánalom.

Steril lázadó bázis két tányérantennával 10 Xwingel.Szállító vagy parancsnoki hajó sehol.Karbantartó személyzet sehol.

Star Wars idegen helyszínek vízfelülettel amit vagy az x wingek vernek fel vízpára formájában esetleg egy Tie vadász karcolja meg szárnyával a vízfelületet.Záró jelenetben a Falconnal karcolják a vízfelületet.Hihetetlen látványorgia...

Kylo maszkot hord aminek semmi funkciója de amíg rajta van addig nem látjuk a hülye fejét....
Joe Kali 2015 dec. 23. - 22:26:41
(919/2836)
Pont ez a lényeg. Ez a 3.0-ás verzió ugyanarra a sztorira. Ez a SW-eposz lényege. Vagy ez senkinek sem világos?

(xdm: nem vagy elfelejtve, csak sajnos fadíszítés közben ugrálok ki cigizni és közben írkálok, egyben nem tudok hosszabb mondatokat komponálni, a rövid meg könnyen széttrollkodható)
1/10
webteve 2015 dec. 23. - 22:24:07 1/10
(918/2836)
Jujjj.....latvanyosnak meg csak latvanyos....a csaj is latvanyos, de a tobbi....uhhh....nagyon gaz...
Han Solo hozza a szokasos formajat. Ford jo benne!!!!! Az eredeti Solot hozza, meg ha oreg is. Latszik a filmben hogy õ igazi szinesz, de a tobbi........ A fekete csavot valaki lojje agyon, de gyorsan!
A kib*szott naci karlendites meg....hagyjuk is. A zsidoknak (Lucas) ismet a masodik vilaghaborut kell beleszonni egy filmbe.... Lassan egy mozi sem lehet ettol mentes...
dörmögö_dömötör 2015 dec. 23. - 22:16:09
(917/2836)
"Most a valóságban létezõ ketrecharcot hasonlítod egy fantasy-ben szereplõ, KITALÁLT, u.n. Erõt használó karakterek harcához?
Ez most komoly? :)"

Nem. Csupán egy nagyon egyszerû analógiával - amit a jelek szerint nem sikerült megértened - próbáltam meg érzékeltetni, hogy ahogy a való világban egy ketrecharcos, úgy az SW univerzumben egy jedi/sith kiképzése, amíg megtanulja használni az erõt meg a lézerkardot az sok évbe telik, ezért az baromira nem magyarázat, hogy azért nyomja le a filmben Kylo-t valaki aki életében elõször fogott fénykardot a kezében, mert Kylo elõtte megsebesült. Ha mondjuk te életedben nem tartottál kezedben pisztolyt, akkor szerencséd van ha nem lövöd magad rögtön lábon vele, és nem fogsz egybõl 100 méterrõl sörös üvegeket lelõdözni. Akkor sem ha történetesen Igaly Diána génekkel születtél. Ezért (is) irreális az egész történet, ami az eredeti trilógiára nem volt jellemzõ.

Az eredeti SW-ben Luke a birodalom visszavágban csatázik elõször Vaderrel, miután Obi Wan és Joda is képezte már, meg túl van néhány komolyabb csatán. És még úgy is a keze bánta, és csak azért nem ölte meg Vader mert a fia volt. De az Erõt is csak az SW4 legvégén használja, és akkor is csak annyira futja még tõle, hogy beletaláljon a halálcsillag szellõzõjébe.