1/10
Bodellger 2015 dec. 23. - 21:54:22 1/10
(916/2836)
A T5-re még annyit, hogy a vége volt a legfájdalmasabb, szval abból kiindulva csak idõk kérdése mikor jön a 6. is. Közben meg a 2-nél vége kellett volna, hogy legyen, bár nálam ott véget is ért a dolog :)
Sz Peter 2015 dec. 23. - 21:53:21
(915/2836)
Most a valóságban létezõ ketrecharcot hasonlítod egy fantasy-ben szereplõ, KITALÁLT, u.n. Erõt használó karakterek harcához?
Ez most komoly? :)
1/10
Bodellger 2015 dec. 23. - 21:50:46 1/10
(914/2836)
Én említettem meg elõször a T5-t, de nem csak azt, a Jurassic World-öt is, meg a Mad Max 4-et (Mondjuk az nem volt annyira rossz, de nem nagyon értettem, az is minek. S ezeket is azért említettem meg, mert pont, hogy idei filmek, mint az SW) Amúgy egyetértek. Ugyanez játszódik le ilyenkor bennem is. Mondjuk a Keresztapából nekem csak az elsõ rész tetszett. A 2 már annyira nem, de még elment, a 3 viszont szerintem egyenesen pocsék volt, de ez az én véleményem, s csak mellékesen jegyeztem meg.
SpencerBarnes 2015 dec. 23. - 21:45:40 Előzmény cellasto
(913/2836)
OFF
Azokat a MÛVEKET mint pl. a Keresztapa nem hogy megveszem eredetibe, hanem elmentem oda ahol forgatták, ( savoca szicilia )
mert 43 év alatt is az imdb top3-ban tud lenni, moziba is elmennék mondjuk a S.W 4 despecialized edition-ra ha 5000 lenne a jegy akkor is,
viszont nem vagyok hajlandó olyan daraboknak benyalni, amik pénzlehúzás miatt készültek.
Más ne mondjak, most hallottam a Karib tenger kalózai 5-ik részrõl, kéredezem én az pl. minek, ha nem lehúzásnak?
Valaki említette itt a Terminator 5-ik részt, nekem nagyon bejött a T2, de nem értem miért nem lehet valamit a csúcson abba hagyni, minek még 10 rész?
sheep75 2015 dec. 23. - 21:41:52
(912/2836)
Jól elrejtette a kocsmárosné Luke fénykardját....pincelépcsõn le kis folyosó végében egy FALÁDA:)))ami nincs bezárva...és a tetején ott a fénykard...röhej.Rey-t szólítja a fénykard(mi ez EGY GYÛRÛ???)

Poén:Csubi fázik a havas-jeges bolygón...Rey persze nem pedig alig van ruha rajta...:)))

Rohamosztagos légicsapást kér két fegyvertelen emberre akik egy sátorponyva alá bújtak..........WTF?Kell pár látványos robbanás.

Han és Csubi kb. 40 éve együtt vannak de Han most próbálja ki elõször Csubi fegyverét és elégedett mekkorát lõ....))))

Han halála egy perc szomorúságot okoz olyanoknak akik évtizedek óta ismerik és szeretik..........:(((((

És ez csak a jéghegy csúcsa!Star Wars paródia sajnos:(
dunpeal1 2015 dec. 23. - 21:38:53
(911/2836)
Bár a filmet még nem láttam, számomra a rendezõ személye garancia volt a sikerre, figyelembe véve a Star Trek filmekben nyújtott kiváló teljesítményét.
A régi, "eredeti trilógia" rajongójaként azért nem mehetek el szó nélkül amellett, hogy mennyire visszatetszõ az, hogy most gyakorlatilag minden errõl a filmrõl szól (különbözõ ajándéktárgyak, stb...). Megkockáztatom, hogy a film nagyon is kiérdemelte a figyelmet, de ez már egy kicsit túlzás...
5/10
Larvitar 2015 dec. 23. - 21:29:17 5/10
(910/2836)
10/7

Nem volt rossz, de a korábbi részeket nem múlja felül. A történet jó, de sablonos.

---SPOILER---

A sztory jó, de kár, hogy a IV. epizódra épült az egész. Szinte mint ha a 4. rész átdolgozását láttam volna... Egy droidra ráteszik a létfontosságú adatokat, majd egy sivatagos bolygón (mint a Tatooine) véletlenül találkozik azzal az emberrel, aki késõbb a sorozat sztárja lesz (aki véletlenül jedi), de még önmaga se tud az erejérõl. Bekapcsolódnak azok az emebrek, akik szintén menekülnek az ellenség elõl, majd a film vége fele megölik a "mentorfigurát". És végül nagyon "de ja vu" érzés keringet, amikor film végén szétrobbantják a halálcsillagot, ami igaz sokkal nagyobb, de a funkciója és a kinézete ugyan az.

A Darth Veder utánzat meg nevetséges, mind emberi kinézet, mind szinkronhang tekintetében.

A háromágú lézerkard tetszik, meg az új kis robot is, a BB-8. A film nem olyan komoly; poénok tekintetében sokkal több van benn; de ezeket leszámítva sok újdonság nem volt.

A film legfõbb baja az, hogy fájdalmasan, már-már kínosan kiszámítható a történet. És ezzel teljesen egyetértek: "Az ébredõ Erõ valóban olyan lett, mintha az Egy új remény csilivili 3.0-ás verzióját látnánk."

Maradtak megválaszolatlan kérdések is, mint pl. ki ez a Snoke, és ki ez a Rey?! Az "Elsõ Rend" hogy került ide, miért éledt újra a gonosz? Mi történt a galaxisban az elmúlt 30 évben?
1/10
maxhell 2015 dec. 23. - 21:26:34 1/10
(909/2836)
SPOILER

Hová tûnt Damon Hill? Akarom mondani Luke Skywalker?.. És miért?

SPOILER VÉGE

Elõször nem tudtam hová tenni azt, hogy a film leírásában mindenhol csak ez szerepel: "Idén a Lucasfilm és a rendezõ J.J. Abrams együtt kalauzolják el a nézõket egy messzi-messzi galaxisba." Arra gondoltam, hogy olyan ûtõs lesz a történet, hogy azért nem írnak a tartalomról semmit, de az ok az volt, hogy nem szól semmirõl...
Ja, 39 éves vagyok, az elsõ mozifilm élményem volt egészen kis gyerekként a Csillagok háborúja... Az egy film volt, ez szánalmas utánzat, gyenge paródia.

SPOILER
Sivatagi bolygó, jeges bolygó, krimó, halálbolygó, és egyáltalán magától emberek 5 perc alatt megtanulják az erõt jedi szinten használni..., profin fénykardozik egy ihletett kapott és megtért exrohamosztagos..., tejfelesszájú, hisztis úristen (al)gonosz, aki hisztisen szétveri a berendezést, hát ezt már Han Solo sem bírja és meg is értem, jobb is így neki, hogy a továbbiakban már nem vesz részt...

SPOILER VÉGE

És ezt komolyan gondolták az emberek képébe tolni hatalmas csinnadrattával SW résznek?!
Nonszensz.


És
dörmögö_dömötör 2015 dec. 23. - 21:24:42
(908/2836)
"Kylo-t eltalálta Chewie bowcaster-e, mutatják ahogy folyik a vére a földre."

És szerinted ez elég indok arra, hogy elfelejtse használni az erõt? Miért nem vágja úgy a földhöz vagy a fához, ahogy tette a "kocsmabolygón?"
Egyébként neked mennyi esélyed lenne egy képzett ketrecharcos ellen, még akkor is ha megsérült volna? Kb. 0
Lehet egy 6 éves gyereknek ez elég "magyarázat", de éppen ettõl bugyuta a film, hogy nincs felépítve a karakter fejlõdése, hanem rögtön már mindenhez ért. Tud droidul, vezeti a Falcont, le lézerkardozza Kylot-t. az SW 4-ben Luke mennyit (pedig õt legalább Obi wan tanítgatta már valamennyit) is lézerkardozott pláne valami képzett ellenféllel?
1/10
xdm 2015 dec. 23. - 21:24:25 1/10
(907/2836)
De láttam, de lehet, hogy én nem értettem. Írd már le légyszi mirõl is szól az évtized filmje.
Joe Kali 2015 dec. 23. - 21:21:45
(906/2836)
Apropó, valaki írja már le mit várt! Az az modoros, egyben infantilis Zahn-féle valami ha lehet, ne játsszon már.
1/10
Bodellger 2015 dec. 23. - 21:16:47 1/10
(905/2836)
Ja, oké :D
Joe Kali 2015 dec. 23. - 21:15:32
(904/2836)
Mé', nem láttad? Bár valóban lehet, hogy nekem más verziót vetítettek le, olvasgatva a kommenteket...
Joe Kali 2015 dec. 23. - 21:14:15
(903/2836)
Az is tetszik, bár az nem lesz az évtized filmje ;)
Sz Peter 2015 dec. 23. - 21:13:51
(902/2836)
SPOILER

"ad6) az meg aztán a full röhej, hogy Rey miután elõször fogott kezébe lézerkardot legyõzi Kyle Ren-t"?

Kylo-t eltalálta Chewie bowcaster-e, mutatják ahogy folyik a vére a földre. Utána már nem volt annyira top-on mint a film elején. ;)
1/10
Bodellger 2015 dec. 23. - 20:56:38 1/10
(901/2836)
Nagyon egyetértek veled. Ennyirõl szól az egész. Van, akinek tetszik, van, akinek nem, ennyi. Az a jó a filmekben, hogy mindenkinek más tetszik egy adott alkotásban is, és másra figyel, egyik, vagy másik nézõ. Kicsit offtopic, de most láttam két napja a Sicariot, ami pl számomra top3as film az idei évbõl. Aztán, annak a felhasználónak, aki írta most, hogy évtized filmje meg lehet, hogy nem tetszene :D
5/10
-csengõzoli-- 2015 dec. 23. - 20:51:53 5/10
(900/2836)
Ezjó!
A 4.pont eszembe sem jutott,de valóban jogos felvetés.
1/10
xdm 2015 dec. 23. - 20:37:49 1/10
(899/2836)
Elmeséled mirõl szól a film? Komolyan érdekel.
1/10
cellasto 2015 dec. 23. - 20:37:10 1/10
(898/2836)
azért pontozza le,aki lepontozza,mert nem tetszik neki(szerintem)
szerinted az évtized filmje,szerintem nem
és az tény,hogy ez a film a 30 alattiaknak lett csinálva..
Joe Kali 2015 dec. 23. - 20:34:33
(897/2836)
Ez a film 30-asoknak készült. Ezért pontozzátok le. És ez az a rész, ami sokkal kevésbé Disney, mint az eddig kijött bármelyik epizód.

Szomorú, hogy Magyarországon ilyen kevesek értik, hogy mirõl szólt az évtized filmje.