1/10
Bodellger 2016 jan. 01. - 22:24:21 1/10
(1317/2837)
Nézem a pontozásokat, és a Port-on ez a 7,2 egy SW filmre szerintem nem annyira jó átlag, sõt.
A Baljós árnyak és a Klónok támadása 8,3, míg a Shitek bosszúja 8,8, a régi részek pedig mind 9,4es átlaggal bírnak.
Nekem az az érzésem, hogy ez az átlag nem fog feljebb emelkedni, inkább sanszosabb, hogy lejjebb esik.
A topic-ban látható hozzászólásokból kb. az szûrhetõ le, hogy 10bõl legalább 7 embernek vagy nem igazán, vagy egyáltalán nem tetszett a film.
Nah most ezek alapján adódik a kérdésem: Hogy a francba lehet ez a film 8,6os az IMDbn, ha ott is csupa 1-eseket olvasok a hozzászólásokban, és tényleg körülbelül ugyanúgy savazza a többség a filmet. Hogy lehet ez? Nem értem.
1/10
Findzs 2016 jan. 01. - 22:03:44 1/10 Előzmény torpap
(1316/2837)
örülök, hogy tetszett :)
2/10
jani-wan 2016 jan. 01. - 21:49:40 2/10
(1315/2837)
"Nem hinném, hogy mindenki csalódottan jött ii a moziból"
Én meg ki is zárnám mint lehetõséget.

"legalább annyi embernek tetszett, mint amennyinek nem"
Sok embernek fogalma sincs az egész univerzumról, és fogalmuk sem lesz róla hogy mi minden nem jó a filmben, így nekik gond nélkül eladható ez a film. És szerintem õk vannak jóval többen.

"Ez a film pedig majd akkor lesz gyenge, ha a folytatásokból sem derül ki semmi"
Egy filmet nem a folytatása kell hogy meghatározzon, hanem maga a film.

"Eddig nagyjából 1,2 Milliárd ..."
Ez nem is igazán volt kétséges, már a bemutató elõtt sem.
De ez köszönhetõ egyrészrõl a Star Wars korábbi mindent elsöprõ sikerének, a semmi pénzt nem sajnáló reklámkampánynak, az egész világon való szinte egyidejû bemutatónak, és a folyamatosan emelkedõ, és még azon felül is megemelt jegyáraknak, és hogy hetekkel korábban meg kellett venni a jegyeket, nem pedig csak lefoglalni, amit ugye nem kell kifizetni, csak ha el is megy az ember.
Valós értékeléshez elõször majd meglátjuk meddig marad mûsoron, de igazából akkor derül ki ez milyen volt, hogy a következõ mozira mennyien vesznek jegyet az elején. És ha az jó lesz, akkor azt is érdemes lesz megnézni hogy heti szinten növekedést vagy csökkenést mutat a látogatottsági statisztika.
10/10
zora 2016 jan. 01. - 21:39:27 10/10 Előzmény Torolt Felhasználo
(1314/2837)
"Miért nem klón a rohamosztagos, miért egy feka?
És miért nõstény a rohamosztagos? Már mindenkit bevesznek rohamosztagosnak?"

Még nem olvastam végig a kommented, egyelõre erre reagálnék:

A rohamosztagosok csak az I-II-III-ban voltak klónok. A IV-tõl kezdõdõen - ami 20 évvel késõbb játszódik - már nem.
Miért meglepetés neked, hogy a rohamosztagosok normál katonák? Akár nõnemûek is?
1/10
cellasto 2016 jan. 01. - 21:36:44 1/10
(1313/2837)
2/10
jani-wan 2016 jan. 01. - 21:32:58 2/10
(1312/2837)
"Tegyük fel, Sidious nem ölte meg"
A Sith alapszabály, hogy a tanítvány megöli a mesterét, ha erre képessé válik, és õ lesz a mester, aki tanítványt keres magának.
A másik hogy egy Sith magának akar mindent.
Tehát nem fog megbújni ha ahhoz hogy õ legyen hatalmon, csak a tanítványát kell legyõznie.

"Disneyéknél sok kánon nem volt népszerû, ki is hajították a kukába a legtöbbet, ami szerintem szintén f***ság volt"
Nos én alig egynéhány Star Wars "Legends" könyvet olvastam, így nem tudom milyen minõségûek voltak, de amiket olvastam, azok között néhány volt jó, közepes, és volt gagyi.
Gondoltam azért "kanonizálták" azt amit, mert azok férnek csak bele a létrehozott univerzumba valami miatt. Sajnos a Star Wars VII azt bizonyítja hogy tévedtem, mivel maga a Star Wars VII sem fér bele ebbe az univerzumba, jó néhány hibája miatt. Így ez nem lehet ok, és ami a fennmaradó leglogikusabb válasz, hogy azért lett minden a szemétbe hajítva, hogy minél kevesebb anyag legyen, és õk minél több pénzt tudjanak keresni ezáltal.
És ez az a pont ahol, már bocsánat a kifejezésért de, "sz*rom le" hogy mi kánon és mi nem az.

"sithek végleg kihaltak vonal lesz"
Az a vonal kihalt a Jedi visszatér végén. Ami nem halt ki az az ERÕ sötét oldala. És az ERÕ egyensúlyra törekvésébõl következõen, mind a Világos, mind a Sötét oldal használva lesz, míg születnek ERÕ-re érzékeny lények. Annyi hogy legfeljebb máshogy hívják magukat. Persze, újra lehet éleszteni a rendet Sith néven is, és akkor lesz megint Sith, csak ez már egy másik "franchise".
5/10
Cseh Szabolcs 2016 jan. 01. - 20:28:39 5/10
(1311/2837)
A közepesnél kicsit jobb film béna volt néhány helyen szerintem is:
Csoda hogy az Elsõ Rendben egy Kylo Ren is vezérségig vihette mert Darth Vader mellett kiscserkész sem lehetne, de legalább maga is bevallja ezt a filmben. Ilyen gyenge, érzelgõs, könnyen megtörhetõ sötét nagyúr vezetése mellett a bukás tuti, persze azért mert a rokoni szálak megint átszövik a messzi-messzi galaxist... A legfõbb vezér Snoke CGI megjelenítése szerintem kritikán aluli, igazi szerepe, azt hogy hol van és mit csinál egyébként ki sem derül, azon kívül hogy néha parancsolgat.
A legrosszabb pedig egyértelmûen szerintem Rey alakja: az ERÕt már csak ösztönbõl tudja irányítani, ami az elõzményekhez képes nagyon furcsa. Korábban a Jedik és a sötét oldal alakjai is hosszú ideig tanultak mesterük oldalán amíg használni tudták az ERÕt, de most Rey csípõbõl rájön és minden megy neki rögtön, na NEEEEEE!!!!
1/10
offtopic
cellasto 2016 jan. 01. - 20:19:13 1/10
(1310/2837)
hát bocs,de nem kicsit bosszantó,hogy így akarja a gyökér videojának a nézettségét növelni
és nem hiszem el,hogy ip-alapján nem lehet tiltani...
eIemes 2016 jan. 01. - 20:07:44
(1309/2837)
itt nincsenek fõállású moderátorok.
néha valamelyik ránéz a tudottan necces témákra és ennyi.

de ezen nem kell annyit ugrálni.
1/10
cellasto 2016 jan. 01. - 20:03:28 1/10
(1308/2837)
ezt komolyan nem hiszem el...
mindent törölnek tiltanak,de ezt a faszkalapot nem képesek eltakarítani...
2/10
MattColors 2016 jan. 01. - 20:00:45 2/10
(1307/2837)
És ezt mind egyedül találtad ki? Gratulálok. Te egy géniusz vagy.
2/10
MattColors 2016 jan. 01. - 19:34:38 2/10
(1306/2837)
Nincs mit.
2/10
MattColors 2016 jan. 01. - 19:31:45 2/10
(1305/2837)
Igen, meg fogom nézni a következõt is, mert kíváncsi vagyok Rian Johnson mit kezd a sztorival... De sajnos a mozikasszák elesnek a pénzemtõl, mert legközelebb már, tuti nem ott nézem meg és szerintem ezzel nem leszek egyedül.
Plusz, az Ep.IX-et is õ csinálja, ha a Ep.VIII is sz*r lesz, a következõre még internetsáv szélességet sem áldozok majd, tehát kasza.
eIemes 2016 jan. 01. - 19:30:47
(1304/2837)
OK, köszi
2/10
MattColors 2016 jan. 01. - 19:25:16 2/10
(1303/2837)
Spoileres

Snoke a hologram, (még Leia is említi Solonak a filmben, hogy Snoke miatt állt át a sötét oldalra K.Ren) A lenyalt hajú tiszt, az pedig Hux tábornok.
9/10
zsotya010 2016 jan. 01. - 19:19:35 9/10
(1302/2837)
Nem hinném, hogy mindenki csalódottan jött ii a moziból, szerintem a film legalább annyi embernek tetszett, mint amennyinek nem. Régen az elõzménytrilógiát is leszólták, pedig filmnek egyik része se rossz. Simán nézhetõ az összes. Ez a film pedig majd akkor lesz gyenge, ha a folytatásokból sem derül ki semmi és egy új Birodalom visszavágra fogja futni. De ezt én kötve hinném. Ettõl eltekintve filmnek ez se rossz önmagában, persze valakinek nem ez a véleménye, de nekik más tetszik.

Eddig nagyjából 1,2 Milliárd, Kínába majd január elejétõl vetítik. Nézzük példának az Avatart 2,7 milliárdjával, ez van elõl (ilyen Elfújta a szélt nem nézek), a film 2009-es és 6 év alatt nem lett folytatása, nem véletlen, a következõ film a felét se hozná be, de még lehet 1 milliárdot se. Sikeres lenne valószínûleg, de meg se közelítené az elsõt ez biztos.
A Star Wars széria ugyanúgy mint a Marveles végig sikeres lesz. Kíváncsiak vagyunk a magyarázatokra és, hogy mégis mit akarnak kihozni belõle a végén. És a rajongók nem fogják kihagyni õket, még akkor sem, ha ez sokaknak nem tetszett.
eIemes 2016 jan. 01. - 19:14:32
(1301/2837)
Lehet, hogy keverek valamit.

Van egy kolosszus méretû hologram (azt nem tudjuk, hogy mekkora valójában), valami aszimmetrikus arc-sérüléssel.

Van az a lenyalt hajú csóka, aki hitler-stílusban üvölt a rohamosztagosok serege elõtt.

Nekem eddig az volt, hogy a lenyalt hajú a Snoke és nem tudom ki a hologram.
Miért csak ott abban a barlang szerû helyen tud kivetítõdni stb.
2/10
MattColors 2016 jan. 01. - 18:57:32 2/10
(1300/2837)
xdm:

Én is azért gondolkodtam el egyáltalán a témán, mert Plagueis nagyon erõs volt, Sidious viszont, nem volt hülye. Logikátlannak tûnik, (Bár néha magamat sem értem, miért akarok még mindig logikát keresni ebben az új szériában) hogy egy olyan ravasz, körmönfont sith, mint Sidious, aki évtizedeken át megvezetett egy galaxist, az egész jedi tanácsot, és szõtt egy tervet arra, amivel átveheti az uralmat minden felett, amit meg is tett, nem tudott rendesen elkövetni egy gyilkosságot, fõleg úgy, hogy tudta, a mesterénél biztosra kell mennie?
Ugyanakkor meg az sem kizárt, hogy Plagueis tudhatott a tanítványa szándékairól, tehát õt sem kellett félteni... Talán fel is készült rá.

jani-wan, Torolt Felhasználo:

Lehetséges, hogy él, igen. Ezért is írtam, hogy nincsenek tények. Ugyanakkor, még mindig egy kicsit túlspilázottnak gondolom azt a részt, hogy ha él, miért tûnt el? Miért épp most jönne vissza? Tegyük fel, Sidious nem ölte meg. Ha nem ölte meg, akkor azért nem, mert nem is akarta és meg sem tette, ez esetben szó sem volt ilyenrõl. Ez ugyan megmagyarázná, miért nem volt képben eddig, vagy ha képben is volt, nem a szemünk elõtt, csak háttérbe húzódva. Még az is lehet, hogy minden este holofonoztak Sidioussal, és miután a tanítványa meghalt, újra kezdett tevékenykedni a hatalom visszaállításában. Ez a verzió, nekem már kicsit túl van csûrve-csavarva.
Mert akkor mi ez a Snoke név? Mitõl tartott, egy ilyen nagyhatalommal tartó sith, hogy még a nevét is elhagyta?
Például úgy tudom, Bane karaktere még mindig áll a Disneynél, akkor viszont az új rend, a sith Darth név elhagyása, megint egy ellentmondás. Mert ha a Bane sztori áll, de majd kitalálják, hogy: "Ja, a név, meg hogy csak két sith lehet, azt nem kell komolyan venni." Az nagyon gáz... Ja persze, biztos be voltak rúgva és a sith haverok kocsmázás közben, csak úgy dumáltak róla... Disneyéknél sok kánon nem volt népszerû, ki is hajították a kukába a legtöbbet, ami szerintem szintén f***ság volt. Oké, voltak eléggé elrugaszkodott történetek is, és nem fért bele a Disney univerzumba, mert ellentmondásos volt az õ történetükkel. Nagyon jó karakterek vesztek emiatt el... Egyszerûen butaság volt.

A holokron amúgy egy kis doboz. A jediké kocka, a sitheké pedig piramis alakú, és egy kristály tárolja benne õrzõjük tudását. Nagy erejû tárgyak. Sok történetben felbukkantak már. Ez egy jó ötlet lenne. Csak attól félek, hogy ebbõl is valami hülyeséget hoznak majd ki...

Azért hoztam fel a témát, mert bevallom, megörültem, hogy na talán egyszer majd mégis történik valami érdekes? Mert ha ez az Elsõ Rend így marad, sithek végleg kihaltak vonal lesz, stb és Snoke csak Snoke, aki csak felbukkant a semmibõl, csak úgy van, mert miért ne, akkor ennek az egésznek, tényleg annyi...

Megjegyzés: Nekem is az jött le a filmbõl, hogy Sidious volt az a tanítvány, aki megölte Plagueist. Ahogy xdm is írta, önelégült tekintettel, és olyan gúnyos mosollyal az arcán adja elõ a történetet, amibõl nekem is úgy tûnt, még büszke is magára ezért. Plusz miért mesélt róla legendaként?
Akkor van értelme, ha:

1. Még nem akarta felfedni a kilétét, de kellett a sztori, hogy meggyõzze Anakint, szüksége van a sötét oldal erejére.
Erre, rögtön fel is fedte magát elõtte... Tehát nyilvánvaló, hogy csak úgy nem mondhatta/sugallhatta a leendõ tanítványának, hogy megöltem a mesterem, ezért tudom ezt, de azért legyél a tanítványom, és késõbb majd, ha eljön az ideje, te is megölhetsz... De ettõl még az írok kihangsúlyozták ennek a történetnek az elbeszélését, mégpedig elég súlyosan...

2. Tényleg legenda. Viszont, ha filmre alapozunk, akkor ennyi erõvel, már maga Plagueis is lehet az, és Sidious sem volt a tanítványa. Ahogy írtam, a sztori ki volt hegyezve a filmben, és szerintem nem csak azért, mert Anakint meg kellett gyõzni. Anakinnak, már csak egy lökés kellett a sötét oldalhoz, nem így lett volna elõadva az egész, nem kellett volna ez a történet, mert csak körítés. Nem voltak hülyék, hogy így írták meg, tudták, hogy nekünk, nézõknek, kapásból az jön majd le, hogy õ ölte meg a mesterét. Ez volt a cél. Ennyi erõvel, az egészet átírhatnák, hogy egy nagy kamu. Ez a baj. Talán meg is teszik... :/
1/10
hvv 2016 jan. 01. - 18:08:14 1/10
(1299/2837)
Sziasztok/

40 éves nõ: Szerintem tragikusan rossz volt a film.

....................... SPOILER ...................................

Az, hogy gyakorlatilag semmi új történet nincs: - egy dolog. Mi a cél? Már megint robbantsuk fel a halálcsillagot. Hogyan? Hát ismét repüljünk be! Dehát ágyúk védik! - Iktassuk ki õket! Mekkora ötlet!!!

Aztán az egyik pozitív szereplõ halála: még negatívabb hangulatot teremtett

......................Spoiler VÉGE.....................................

Régen egy Star Wars film után mindenki boldogan, "erõtõl duzzadóan" jött ki a moziból.

Most mindenki csalódottan, enerváltan.

Béna volt.
2/10
jani-wan 2016 jan. 01. - 18:05:47 2/10
(1298/2837)
Pontosan. És ez elég sok embernek volt teljesen egyértelmû.