moderator1 2016 jan. 01. - 17:15:43
(1297/2837)
Kedves Felhasználók!

Kérünk Benneteket, fejezzétek be egymás sértegetését, különben még több hozzászólást törölni fogunk, végsõ esetben pedig bezárjuk a topicot! Elõre is köszönjük az együttmûködéseteket!

Üdv,
PORT.hu
Fórum
1/10
xdm 2016 jan. 01. - 15:52:23 1/10
(1296/2837)
Sztem is Sidious ölte meg plagueist. Amikor meséli darth plagueis történetét, és hogy mi okozta a végzetét/halálát, akkor egy félmosoly jelenik meg az arcán, mint aki maga végignézte, sõt okozta.
1/10
Torolt Felhasználo 2016 jan. 01. - 12:35:27 1/10
(1295/2837)
Nem tudom ki Disney-zett, de NAYGON szeretném tudni kik döntötték el a forgatókönyvet és a végsõ vágást.

A Disney(?) a SW:Rebels-el nálamnagy reményeket jelentett. A trailerek tökéletesek voltak. Nem tudom mi és mikorment gallyra - részemrõl egyelõre elsõsorban Abramst okolom. A Disneyt csak azért, mert jóváhagyta a kész terméket - vagy meg sem nézte. Inkább csúsztam volna még egy évet akár, de kerüljem a buktát.
2/10
jani-wan 2016 jan. 01. - 12:29:38 2/10
(1294/2837)
Ja igen, és azt talán nem kellene elfelejteni hogy Lucas a semmibõl hozott létre valami jót, míg Disney a valami jóból hozott létre egy sz*rt.
2/10
jani-wan 2016 jan. 01. - 12:27:00 2/10
(1293/2837)
A Lucasfilmet Disney megvette szõröstül-bõröstül, és õk határoznak meg mindent ami ott folyik. Senki más.
George Lucas pusztán kreatív konzultáns volt az elején, de mivel õ kreatív volt ezért gyorsan ki is rakták, és az ég világon semmi köze az új filmhez.

Lucas, mint a Lucasfilm fõnöke elkövetett ugyan jó néhány hibát, mint Jar-jar, de csinált 6 jó filmet. Disney meg csinált egy rossz filmet, amiben van egy fekete rohamosztagos "Jar-Jar Binks", egy Disney figura kocsmárosné "Ewok", és egy mentálisan labilis Darth Vader.
2/10
jani-wan 2016 jan. 01. - 12:20:12 2/10
(1292/2837)
Dehogynem.
A színész eljátssza. Tökéletesen. Teljesen egyértelmûen.
Persze úgy tûnik te csak azt érted meg amit a szádba rágnak betûnként, és a színészi játék, a metakommunikáció számodra értékelhetetlen információhordozó.
KurtWagner 2016 jan. 01. - 12:17:07
(1291/2837)
Meg még azt is mondja, hogy Darth Plaqueis képes volt legyõzni a halált (ennek ellenére állítólag megölték), voltaképp ez egyik eszköze Palpatine-nak, hogy átcsábítsa a sötét oldalra, hisz, így megmentheti a feleségét, akinek látta a halálát az álmaiban....

Amúgy lekéne szokni errõl a Disney-sésrõl, tudtommal sem ezt:

https://www.youtube.com/watch?v=sMyHnZ4lV54&spfreload=10

sem ezt

https://www.youtube.com/watch?v=MJkQ-1Jvf0g

nem láttam a film elején. Viszont láttam ezt:

https://www.youtube.com/watch?v=AhO_YjAJq_w
és ezt
https://www.youtube.com/watch?v=W7Brd1F1dQc

Vagyis ez Lucasfilm és Bad robot produkció, ez utóbbi bár a Touchstone-ból vált ki, ami Disney volt, Abrams saját cége. Igaz, hogy a Lucasfilmnek már a Disney a tulaja, de ez pénzt jelent meg kisebb-nagyobb beleszólást, minden egyéb a Lucasfilm vétke. Azé a Lucasfilmé, aki Disney nélkül Ewokokat, Jar-Jar Binks-et és még ki tudja miket rakott a filmjeibe, amikkel egy csomó embernek baja van. Mondjuk engem nem zavart, elfogadtam, mint az univerzum részeit.
1/10
Torolt Felhasználo 2016 jan. 01. - 11:41:18 1/10
(1290/2837)
Nem. Annyit mond hogy Szídiuszt megölte a tanítványa, és hogy ez legenda.

Nincs utalás arra ez mikor történt, vagy ki volt nekromanta barátunk tanítványa.

A könyv meg nem kánon, így nem érdekel.
Cleo. 2016 jan. 01. - 11:33:50
(1289/2837)
Minek kellenek ebbe a filmbe horrorisztikus elemek? Fujj!
2/10
jani-wan 2016 jan. 01. - 11:29:02 2/10
(1288/2837)
???

*** SPOLIER ***
A harmadik részben benne van hogy Sidious ölte meg Plagueis-t. Legalábbis Sidious viselkedése ezt egyértelmûvé teszi, ha nincs is kimondva.
A könyv csupán erre alapoz, és a többi ami benne van, ebbõl a szempontból lényegtelen.
1/10
Torolt Felhasználo 2016 jan. 01. - 11:12:17 1/10
(1287/2837)
Még mindig az Expanded Univers-ben élsz...
2/10
jani-wan 2016 jan. 01. - 10:53:00 2/10
(1286/2837)
Olvastam a könyvet. Elég jó könyv. Nyilván ezért dobta ki Disney ezt is.
Nem igazán látom, hogy hoznák vissza Plagueis-t. Sidious megölte a saját kezével. Gondolom utána elégette, elásta és beszórta sóval. Ha Sidious biztos volt benne hogy halott, akkor én is az vagyok. Ennél halottabb nem is lehetne.
Bár semmi sem lehetetlen, és Disney bizonyította, hogy minden szart képesek kitalálni. Lehet hogy klónozzák a hamuból, és hirtelen beleszállnak a sötét midikloriánok, vagy faszom tudja milyen ökörséget képesek ott kiagyalni ezek a tehetségtelen balfaszok.
1/10
offtopic
cellasto 2016 jan. 01. - 10:46:37 1/10
(1285/2837)
a moderatorok mindent torolnek,csak ennek az idiotanak a spammeleset nem???

GRATULALOK!
1/10
Torolt Felhasználo 2016 jan. 01. - 10:13:09 1/10
(1284/2837)
Ki mondta hogy Ragályhozó (Plégiusz) meghalt? Mert egy õsi legenda úgy tartja?
Van amit tudunk, vanamit nem tudunk és vanamit tudni VÉLÜNK. Ha a Klónok Háborúja véletlen nem tér ki rá hogy Nagy P tényleg meghalt, szerintem ez csak valami amit "tudni vélünk" és nem tény.
Így akármikor visszahozható, adva a Sötét Oldalnak hogy leplezni tudja a jelenlétét, amin az 1-3-ban folyton aggódtak a jetik.

Mi a bánat az a "holokron"?

-------------

Részemrõl a következõ direktoron aggódok. Az eddigi felmjei alapján (Brick, Looper) nem fekszenek neki az SW-re jellemzõ langyos vágások, és imádja ha hányingert kapa nézõ mert rángatja - nem a kamerát, hanem magát a látványt.
Plusz szereti az összetett forgatókönyveket, és azt mondta "weird" (~fura) lesza következõ film, holott ha itt bármit megakarnak menteni egy kõegyszerû VIII kéne, de nagyon.
Ja, 82%-ra mondom hogy el fogják k*rni.
2/10
MattColors 2016 jan. 01. - 09:51:27 2/10
(1283/2837)
--------SPOILER---------

Arról, mi a véleményetek, hogy a fõg*cirõl már jó ideje azt pletykálják, õ Darth Plagueis lesz? Mit gondoltok?

Igazából nincsenek tények, ugye semmi sem derült ki errõl a Snokeról, az sem, hogy milyen fajba tartozik. Plagueis muun, azt tudom és még Snokenál is rondább, ráadásul Plagueis meghalt.

És itt vetõdtek fel a kérdések.

Szerintetek meglépik ezt az írók? Visszahozzák Plagueist?
Mert akkor még több kérdést vetnek fel. Végül is sikerült legyõznie a halált? Másik testben él tovább? De akkor Sidious, vagy késõbb Vader, miért nem éreztek meg egy akkora erõt? Elrejtõzött... Oké. Miért? Minek? Ha akkora hatalma volt már, és túlélte Sidious merényletét, miért bújt el és változtatta meg a nevét? Hiszen sokkal jobb "erõben" kellett volna lennie, miután visszajött a halálból nem? Lassú víz, partot mos? Vagy mi a f*ckot akarnak ebbõl kihozni???
(Nekem ez elég hülyeségnek tûnik, de nagyon megoszlanak a vélemények.)

Még olyan teóriát is láttam, hogy a Kylo gyerek megtalált egy sith holokront, talán Plagueisét, vagy Sidiousét, és kicsit mélyebben ásta bele magát a témába, mint kellett volna?? (...) Ez utóbbi megmagyarázná a hologramot. Persze arra nincs válasz, hogy egy sith holokron, miért állít át a sötét oldalra, majd csinál b*zit egy jedi tanoncból? :D
Valójában, csak rohadtul b*ssza a csõröm az egész, hogy mégis mi a jó anyjukat akarnak ebbõl kihozni?!
Igazából, már csak stuffolom magam, mert amúgy ezt is elfogják b***ni. :D Ha egy Kylo Ren, nem is egy rohamosztagos "karakter" kifogott rajtuk, mit kezdenének egy sokkal komolyabb kaliberû sötét nagyúrral?

Megjegyzem, nekem az utóbbi verzió tûnik érdekesebbnek.
Shaba 2016 jan. 01. - 03:13:58
(1282/2837)
Szórakoztatnak az efféle általánosítások. A kommunizmus minden problémát megold, a Star Wars 7 semmit nem nyújt. :) Felõlem aztán... A Kozmosz meg bejárva keresztbe hosszabb, mint kasul.
2/10
MattColors 2016 jan. 01. - 02:48:48 2/10 Előzmény petikee69
(1281/2837)
Errõl már egy korábbi hsz-ben írtam...

De, igen! Újítani kellett volna!!!! Ebben a formában, ezt a "történetet" nem kellett volna erõltetni! Inkább csináltak volna filmet, a nagy sith háborúról! Még az is jobb ötlet lett volna ennél...

Egyszerûen nem tudom megérteni, hogy egy ilyen kaliberû mozinál, miért kellene elfogadnia bárkinek, akinek nem tetszik, (legyen az sw rajongó, mozi rajongó, vagy bárki a közönségbõl) ezt a sekélyes sz*rt, amire ráaggatták a Star Wars fõcímet?!
Új arcok, rendesen megírt karakterek, és a hagyományosan, kicsit sötétebb, drámaibb vonalú történetvezetés...
Ezek nem nagy elvárások, csak kicsit jobban át kellett volna gondolni, mikor megírták. Megírták? Miket beszélek? (...) Ráokádták papírra, két kávéfolt közé...

A Star Wars, nem az Ûrgolyhók film, nem is annak a folytatása, vagy remakeje, semmiképp nem egy idétlen vígjáték, hanem egy nagyon jól kitalált, kreatív, a történet szempontjából még erõteljesen, inkább drámai megjelenítésre kihegyezett, kult ûreposz. Egy-két poén elmegy, ha nincs erõltetve. A régiben is volt, de ez a film már egyszerûen komolytalan, idétlen, inkább csak egy paródia, mert sokszor már azokon a jeleneteken is röhögtem, ami "komolyra" volt véve... Ez rég rossz, én úgy gondolom.

JJ.A. Dramaturgia: 1-es.
Az árnyéka Sem lehet a régi filmeknek!

Egyébként, ha már elõzmény. Igen, én is utáltam Jar Jart, Qui Gon azért nem volt rossz, és azért, csak egy Liam Neeson volt. Windu abszolút semleges volt számomra. Igen, a Baljós Árnyakra is berágtam egy kicsit, a Klónok Támadása egy-két fokkal jobb volt, mert az Anakin/Padmé által ontott nyálat, nálam ellensúlyozta Anakin kezdõdõ kattja, feltûnt végre Fett is, tehát alapjában véve, nem voltam elégedetlen. A Sithek Bosszúja, pedig egyenesen jó volt, leszámítva a szintén nyálas részeket, néhány erõltetett akciójelenetet, meg párbeszédet. Nem volt bajom vele. De az elõzmény trilógiát, össze sem lehet hasonlítani ezzel, mert azokban a filmekben, ehhez képest csak élet volt, szólt valamirõl, volt története. Itt, mi a f*sz történik? Semmi.
1/10
Csigatilov polgártárs 2016 jan. 01. - 00:00:46 1/10
(1280/2837)
Gyerekek!
Sértegessük egymást, de lehetõleg "szemtõl-szembe" és kulturáltan!
Nincs szükség arra hogy a másik bármilyen hozzátartozóját szóba hozzuk! Ez etikátlan és a legalja!
Lehet ezt intelligensen is, majd én megmutatom:
Ez a film egy FOS!!!!!!!
Az a pár gyépés, aki meg vérpocokként védi a cionista Disney klozetpapírnak is selejt "forgatókönyvébõl" a vászonra fingott, SW filmnek csúfolt szánalmas trágyakupacát, az húzzon a picsába!
Boldog új évet! :)
( ha nem basznak ki azonnal ezért a bejegyzésért, akkor majd kifejtem miért is 1/10 ez, bár az az 1 is... ...inkább húznák a fogam! ...hagytam volna el az 1400ft-ot az utcán! )
offtopic
tombenko 2015 dec. 31. - 19:13:09
(1279/2837)
Jelentettem a YouTube-on. Tedd azt te is.
1/10
Torolt Felhasználo 2015 dec. 31. - 18:58:14 1/10 Előzmény Shaba
(1278/2837)
Felõlem építsed, az idézett mondat volt lényeges: itt (Swii) semmi nem épült.