1/10
offtopic
cellasto 2016 ápr. 11. - 13:44:09 1/10
(2516/2836)
egy alkonyat szinten lévõvel lehet nem kéne fárasztanom magamat :)
Spunk Ransom 2016 ápr. 11. - 13:31:13
(2515/2836)
Február 15-én írtam elõször a SW7-hez egy mondatot, hogy nagyon tetszett és várom a következõt. Más filmekhez ha ilyet írtam, akkor nem rohantak rám, hogy de miért meg így meg úgy, bizonyítsd be, érvelj, de úgy, hogy nekünk is tessék, mert ha nem. :D Azóta volt itt jó pár hsz-em, kihagyásokkal. Ha lenne még egy nickem, amit pl. 3 hete hoztam létre, akkor is fel lehetne ismerni a stílust. Mint ahogy pl. téged és jani-want is fel lehetne ismerni, mert az ember nem tud kibújni a bõrébõl, stílusából.

Igen, tudok még mesélni. Láttam pár kimaradt jelentet és nagyon tetszettek. A DVD nálunk csak hó végén jelenik meg, majd megveszem. Nem tudom, azt hallottátok-e, hogy az a tálca, amire lerakja a sisakját Kylo Ren a kínzó kamrában, Rey elõtt, az az elpusztított ellenségeinek a hamvait tárolja. So bizarre! Sokan azzal vicceltek, hogy Darth Vader-é, de nem. Azért nem egy egysíkú karakter ez a Ren srác. :P Egyre több miden derül ki róla és még fog is.
1/10
cellasto 2016 ápr. 11. - 13:20:15 1/10
(2514/2836)
senki nem akar kiutálni senkit
csak unalmas már a sok kamunkickes,akik a régi részek savazásával próbálják jobbá tenni ezt a szemetet!
Spunk Ransom 2016 ápr. 11. - 12:33:27
(2513/2836)
Azért, mert ezen a kis fórumon pont összejött pár utálkozó (cellasto, jani-wan, törölt felhasználó, Csigalitov polgártárs és a többi), akik mint valami banda, ki akarják utálni azokat akiknek tetszik, még nem jelenti azt, hogy ez a film tényleg rossz.
Szakadjatok már le azokról, akik szeretik ezt a filmet. Egyszer már futottunk pár kört, hogy hagyjuk egymást békén. Ti örökké a ti nótátokat fogjátok fújni, akinek meg tetszik az meg az övét.
Legyen már BÉKE!
Spunk Ransom 2016 ápr. 11. - 12:27:45
(2512/2836)
Ja, és keress egy jó pszichológust is magadnak. Vagy vannak már olcsón dühkezelõ kurzusok.
Spunk Ransom 2016 ápr. 11. - 12:26:09
(2511/2836)
Szerintem te beszélsz ocsmány módon, hazugozol és sértegetsz akit csak érsz. El lehet innen menni más fórumra, nyugodtan, ha nem tetszik neked. :)
1/10
cellasto 2016 ápr. 11. - 12:22:53 1/10
(2510/2836)
persze-persze
2/10
jani-wan 2016 ápr. 11. - 12:21:52 2/10
(2509/2836)
"Az intelligens emberek, mert remélem vannak még itt,"
Õszinte sajnálatodra õk mind velem értenek egyet.

"hazug és hazudozás szavakat imádó és pufogtató"
Szóval szerinted nem lehet leírni hogy "Hazugság", akkor sem ha az valóban hazugság, mert az a tény hogy ha valaki a pofájába vágja a hazug embernek, hogy hazudik, az szerinted azt jelenti hogy õ imádja ezeket a szavakat? Tényleg ez van a te agyadban? Mert nagyon nagy ott a sötétség ahol ilyen gondolatok fogalmazódnak meg.

" a vak is látja, hogy pontosan neked nincsenek érveid"
Pontosítok. Csak a vak látja így, és a hülye. Meg persze a hülye vak.

"..."
A személyeskedõ hazugságok amiket leírtál azok mind RÁD igazak. A kapálódzás és erõlködés is csak a te írásaidban található.
Végezetül pedig az ocsmány hazug személyeskedõ sértegetõ féregséged nem való ebbe a fórumba, erre nincs itt szükség, úgyhogy ha csak erre vagy képes akkor takarodjál.
Spunk Ransom 2016 ápr. 11. - 12:20:09
(2508/2836)
Egyetértek veled. Ez a borzasztó sítlus, amit mengenged magának, ez itt a bibi. Ha venné a fáradtságot és nem marná az embereket, és nem akarná ráerõltetni a vélt igazát, akkor itt is egy jó társaság lehetne. Olyan dedós ez, az "utáljuk azt ki, akinek tetszik a SW7". Úgy is annyi szar van ebben az országban, az egész világban... Miért kell még itt is marakodni?
Spunk Ransom 2016 ápr. 11. - 12:17:40
(2507/2836)
Egyetlen egy nickem van, ez. Nyilván nem fogod elhinni, mert folyik belõled is a rosszindulat.
Igen, volt egy sorozat, egy film, ami miatt egy jó csapat gyûlt össze, akikkel barátok is lettünk. Pl. együtt táboroztunk, vagy egymásnál találkoztunk, felváltva. Ez volt az Alkonyat. Oda írtam iszonyat sokat kb. 2010-ig. Nem titkolok semmit, ott van minden elõzmény. :D Aztán ez a csapat szétszéledt és csak néhány filmrõl írtam véleményt, az is ott van feketén-fehéren, hogy melyikrõl. Mit tartasz abban furcsának, hogy amin felnõttem, a régi, hatalmas kedvencem folytatása miatt újra "aktív" lettem? Ilyen egyszerû ez.
1/10
offtopic
cellasto 2016 ápr. 11. - 12:15:32 1/10
(2506/2836)
a tiéd is "roppant" hiteles nick

regisztráció:2016.04.09....

szánalmas,hogy nem tudjátok felvállalni magatokat :)
10/10
Claptonic 2016 ápr. 11. - 12:11:20 10/10
(2505/2836)
Az a szomorú, hogy remek érveket hoz fel, de mindezt olyan stilusban teszi, amitõl elmegy a kedvem a vitatkozástól. Nem értem miért és kinek jó ez a keresztes hadjárat. Én, sok ismerõsömhöz hasonlóan élveztem a filmet, többször megnézve is. Persze, van hibája, én is pár dolgot másképp csináltam volna benne, de számomra bõven megadta azt amire vágytam, azt, amire az elõzmény trilógia képtelen volt.
1/10
offtopic
cellasto 2016 ápr. 11. - 12:01:13 1/10
(2504/2836)
inkább neked és a hasonlóaknak szánalmas az erõlködése,hogy egy ilyen fost emelnek az égbe..
ráadásul a nicked aktivitása nulla volt évekig és csak most támadtál fel,hogy ezt a szánalmad dicsérgesd.

gondolom a valós napi használatban lévõ nickeddel nem akarsz itt"emberkedni"

jani-wan legalább megindokolta,miért volt szar szerinte ez a film,te meg csak dobálózol a nagy angol szólásaiddal.
Spunk Ransom 2016 ápr. 11. - 11:35:19
(2503/2836)
.
Spunk Ransom 2016 ápr. 11. - 11:30:36
(2502/2836)
Az intelligens emberek, mert remélem vannak még itt, láthatják, hogy te egy szimpla, fröcsögõ, önmagát folyton ismétõ (a hazug és hazudozás szavakat imádó és pufogtató) ember vagy. Vicces, ahogy itt kapálózol, erõlködsz..majd elered az orrod vére. Nézd! Én nem akartalak így minõsíteni, de a vak is látja, hogy pontosan neked nincsenek érveid, csak a primitív kötözködéshez, beszóláshoz és f..kázáshoz értesz.
2/10
jani-wan 2016 ápr. 11. - 11:22:24 2/10
(2501/2836)
"Na, ez itt a baj, hogy ezt sütöd el mindenkinek akinek nem egyezik a véleménye a tiéddel"
Lóf*szt!
ÉN minden érvemet alátámasztom valós tényekkel, idézetekkel stb...!
Te meg sz*rt sem csinálsz, csak hazudozol és rágalmazol.

"Hiába mondtam érveket"
Ne hazudozz. Nem mondtál értelmes érveket. Össze-vissza hadováltál.

"másokkal is pontosan ugyanazt teszed, mint velem"
Persze. De csak az olyanokkal mint te, akik félrebeszélnek, hazudoznak, rágalmaznak, észérvekkel és tényekkel történõ dialógus helyett.

"Képtelenség meggyõzni téged."
HAZUGSÁG.
Van amelyik topikban ez sikerült. Csak akik meggyõztek azok mindig értelmesen érveltek valós tényekkel és összefüggésekkel, amire Te láthatóan képtelen vagy.

"Én nem is próbálkozom..."
Az nyilvánvaló.
Helyette hazudozol és rágalmazol.
Spunk Ransom 2016 ápr. 11. - 11:01:21
(2500/2836)
2009-ben regisztráltam ide (majdnem 10ezer hsz-em van, de pár éve csak nagyon ritkán írok). Egészen egyszerûen, azért jöttem most a SW7 témához, mivel régi rajongó vagyok, nekem az eredeti trilógia a kedvencem, nekem bejött a SW7. Tavaly jött ki a film, miért jöttem volna elõbb és hova? Nem volt aktualitás.
1/10
Csigatilov polgártárs 2016 ápr. 11. - 10:45:31 1/10
(2499/2836)
" Szerethetõ, magunkhoz közelinek érezhetõ figurákat kaptunk"

gyerekek ... ám legyen!
Mondjuk én inkább nézek meg egy filmet ami egy gungan és egy ewok házasságáról szól, minthogy még egyszer "végigizguljak" egy újabb bõ két órát egy ziláló, végig pánikoló, kifejezetten ócska "humorokat" eregetõ gorillával.

Már itt bukó volt a film, az elsõ teaserben amikor a ziláló niggerfej felbukkan - itt már lehetett tudni! Miért?
Mert ez nem méltó egy Star Wars filmhez. Miért? Mert az SW sosem egy ócska thriller volt ahol pánikoló majmok ráébrednek, hogy juj, én félek, én nem bírom a vért, ... aztán persze 18-as karikát megszégyenítve filézi ki egykori csapattársait, kb 5 perc után. Aztán amikor bekapcsolja elõször a fénykardot, hát ... arckifejezés kb egy sokszorosan halálraítélt sorozatgyilkosé, és úgy szúrja át az egykori kispajtását, hogy még a keze is majdnem átmegy a nyomorulton nem csak a fénykard! - leírhatatlanul szánalmas, nem Star Wars, nem elegáns, logikátlan, öncélú keménykedés - mindez egy olyan suttyó, topis öltözetben végig, mintha a Halálos iramban 20-ból ugrott volna át egy kicsit kardozgatni.

És ez csak a maki.
Sajnos a többi szereplõ is totál defekt.

A film egyébként egy önálló Harrison Ford est, ami némi "kerettörténetbe" ágyazva, Muppeth Show-ként próbálja szórakoztatni a nagyérdemût. Megjelenik Harrison "nemvagyokhansolo,nemasztárvársztólfutottambe" Ford és Csuvi, és a Muppeth Show két öreguraként jókat röhögnek még saját magukon is.
Persze értem én, hogy "nemvagyokhansolo" Fordnak jól jött ez a kis zsebpénz. Fel is gravírozta ezzel a filmmel a Han Solo nevet a koporsójára.
A fergeteges viccelõdésen kívül, volt még némi polip a Man in black-bõl, irgalmatlanul jelentéktelen súlytalan ellenfelek, ugye két csapat is egyszerre találja meg a szerencsétlen csövest, aki tartozik jó szokása szerint a fél galaxisnak.(meg egy másik galaxisnak is, mert ugye ez egy messzi-messzi másik galaxisban játszódik, ahol még egy nyomorult Jawa-ra sem futotta, annyira nagy rajongó a rendezõ úr)
Tételezzük fel, hogy mellveregetés helyett, mondjuk eszébe jutott volna egy ilyen: Solo-t két csapat veszi körbe, az egyik legyen egy jellegtelen fenetudja kikbõl álló humanoid csoport. A másik meg pl lehetett volna egy Rodian fajból álló csapat akik benyögik, hogy 30 éve vadászunk rád te nyomorult és most meglakolsz, mert kinyírtad Greedo-t! - picit már közelebb kerültünk voltna mint ezzel a Kandzsi gruppal, aki se elõtte, se utána nem volt érdekes, csak úgy jött-ment... mint mindenki ebben a filmben.

Mielõtt bárki azt hinné, hogy utálom Han Solo-t, nem így van. A 4-5-6 Soloját szeretem. Aki egy jellemfejlõdésen keresztül a kalandorból eljutott egy bajtársig, egy vezetõvé vált, a filmtörténet egyik legdrámaibb romantikus jelenetét adta a birodalom visszavágban (befagyasztás), jó humora volt, élvezetes karakter volt. Mondjuk egy olyan történetbõl jött amibõl meg lehetett tanulni sok mindent: szeretet, hit, bajtársiasság, szerelem, kitartás, tudás, tisztelet, erkölcs... sorolhatnám még, de minden volt, egy gyönyörûen felépített ív a végén jó érzéssel lezárva, példát mutatva!

Persze evidens, hogy ebbõl az következik, hogy Han Solo elhagyja a szerelmét, a családját és elmegy csövesnek mert neki az áll jól. Pffffff ... hát igen, ilyet tényleg csak egy igazi rajongó, tisztelettudó rendezõ tud kitalálni!

Szubjektív : egyáltalán nem kellett volna Solot meg Leia-t visszahozni, max említés szinten az elején a sárga betûkben, esetleg egy pár perces cameo erejéig.

Luke - nagyon sajnálom. Tényleg. Méltatlan ebbe a filmbe, bár jó volt látni, de egy másik filmbe kellett volna. Egy Star Wars moziba.

Aztán volt itt még minden szép és jó: depressziós droid (mellesleg a SW filmek egyik ikonikus figurája, de most nem volt rá szükség, töltõn pihent és búslakodott), hisztis tékozló fiú, másik droid 2-3 mondattal (szintén ikonikus, de rá sem volt szükség), Chewbacca - tudjuk, hogy õ is sebezhetõ, de egy kis rambózás azért belefért (sose hittem volna, hogy ennyire szánalmas szintre lehet süllyeszteni egy SW figurát), aztán a lány... nos szerethetõ volt, de rohadtul nem érzem magamhoz közelinek.

Majdnem elfelejtettem!
A Fidesznarancsra montírozott Lendvai Ildikó arcú lény, az a valaha létrehozott leggyengébb CGI "karakter" volt amit láttam eddig. Már amikor a kocsmát áthorzsolja a hangja, hogy: "Háán Szólóóóóóóóóóóó" - azonnal levert a víz. A csöves meg bedobta az Indiana Jones bájvigyort (mit mást?), és elindult egy olyan kínos jelenetfolyam, ami még egy Ewokok yap-yap éneket is fényévekkel leköröz.
Aztán amikor a néni a szemüvegét állítgatva négykézláb mászott az asztalon ... - ott eldõlt végleg, hogy a dízni wars moziban többet egy fillért nem kap, de a sávszélességet sem fogom pazarolni!
Spunk Ransom 2016 ápr. 11. - 10:35:48
(2498/2836)
"Az igazság viszont az, hogy van itt pár ember akik képtelenek értelmesen érvelni, mivel nincs igazuk, és/vagy eleve nem képesek az értelmes érvelésre, és ezért ilyen baromságokat és hazugságokat hordanak össze."

Na, ez itt a baj, hogy ezt sütöd el mindenkinek akinek nem egyezik a véleménye a tiéddel. (és ez vonatkozik a többi nagyokos SW7 haterre is itt)
Tapasztalatból mondom. Hiába mondtam érveket, azok neked egyszer sem voltak jók és látom, hogy másokkal is pontosan ugyanazt teszed, mint velem. :) Képtelenség meggyõzni téged.
Én nem is próbálkozom, mert tök felesleges. Meddõ vita.
2/10
jani-wan 2016 ápr. 11. - 10:07:31 2/10
(2497/2836)
"Ne törõdj velük."
Persze ha valami nem illik bele a világképedbe, akkor a legjobb a homokba dugni a fejedet és úgy tenni mintha igazad lenne.

"Van itt pár ember, aki mindenkit le akar nyomni"
Az meg egy hazug baromság, amivel magadat próbálod önigazolni.

Az igazság viszont az, hogy van itt pár ember akik képtelenek értelmesen érvelni, mivel nincs igazuk, és/vagy eleve nem képesek az értelmes érvelésre, és ezért ilyen baromságokat és hazugságokat hordanak össze.