Spunk Ransom 2016 ápr. 15. - 08:37:43
(2636/2836)
Na, látod..ebben egyetértünk. Kylo Ren nekem is nagyon bejött. Tudnék 3 oldalt is írni, hogy miért, de 5 pontba besûrítettem:

1.Sokkal több, mint egy mini Darth Vader. Gonosz, de nincs egy bonyolult terve és nem õ irányít, ez teszi érdekessé plusz az, hogy csábítja a fény. Benne van pakliban, hogy visszafordítható a jó oldalra, sokkal jobban, mint valaha Vader volt. Ez engem kifejezetten érdekel, hogy megtörténik majd? Nem történik?

2.Neki van a legnagyobb esélye a változásra. Bár a döntését, hogy megöli az apját, lehet úgy is értelmezni, hogy ez a lezárása annak, hogy teljesen a sötét oldalon áll, mégis ez az érdekes, új gonosz azt mutatja, hogy nehéz bármit is elhinni neki. Olyan kiszámíthatatlan, hogy nincs semmi kõbe vésve.

3.Vannak érzelmei, emberi. Ez az egyik legjobban kritizált és vitatott tulajdonsága. Egy „nyûgös gyerek” aki veszélyes is. Ez egy igazán érdekes, izgalmas és friss dolog, hogy van egy érzelmileg bonyolult gazember. 

4.Egy igazi badass! Van egy gyönyörû (szerintem a legszebb) fénykardja, amit nem fél használni.

5.Vitathatatlanul k.va jól néz ki a megjelenése és az öltözéke.
4/10
I-Am-Weasel 2016 ápr. 14. - 23:36:32 4/10
(2635/2836)
No igen, a hozzászólás után (és a film után amit most néztem meg) nekem is leesett hogy hoztak egy biztonsági filmet. Engem a régiek se nyûgöztek le de jók voltak. Mikor a barátok szóltak hogy pestre utaznak imaxolni és 2 hónappal elõre foglalnak én inkább passzoltam... és milyen jól tettem! Semmi de semmi újat nem adott(számomra unalmas volt) valamint a karakterek: Kylo Ren személyisége nagyon bejött, Poe Dameron egész jó volt, de a többi szereplõ szélyisége olyan egysíkúnak, semmilyennek hatott hogy kiégtem. A látvány és a retro zene nekem nagyon kevés volt ahhoz hogy jó pontot adjak rá. Max 4.5
Spunk Ransom 2016 ápr. 14. - 22:40:38
(2634/2836)
Ha már szerintetek nyúlás (persze, hogy az!) akkor ezt tipikusan a hatalmas, lojális, régi rajogó bázis megtartásáért csinálták. Kizárt, hogy ezzel a SW filmeket soha nem vagy alig látott fiatal közönséget akarták volna behálózni.
1/10
xdm 2016 ápr. 14. - 22:24:10 1/10
(2633/2836)
Bárgyú vicceskedés. Ami totál oda nem illõ. De most akkor ez Star Wars vagy transformers? Mert kb azokból a filmekbõl átvett poénok voltak itt is. Tipikusan a jelen fiataljainak szólt ez a 7. rész. Akik már szarnak a régi részekre, sõt lehet nem is látták õket. Hát hol van ez azokhoz képest? Tartalom, egyediség, dialógusok, ott a poénok is sokkal jobbak, mert nem ennyire primitívek, és ennyire mesterkéltek.

Nekem ez óriási csalódás. Ekkorát nem is tudom hogy csalódtam e filmben valaha. És azt sem értem, hogy akinek tetszett, annak hogy tetszhetett. Agy nélkül nézte? Vagy ennyire igénytelen a tömeg? Nem értem.
Spunk Ransom 2016 ápr. 14. - 22:17:38
(2632/2836)
még ezt :)
Nem mondod, hogy rosszak voltak a poénok? Szerintem tök jók voltak. Láttam párszor moziban, szinte minden alkalommal jót röhögött a közönség a poénokon velem együtt. :D
offtopic
Spunk Ransom 2016 ápr. 14. - 22:14:03
(2631/2836)
elemes | Válasz | Elõzmény (Spunk Ransom) ma 10:23 | 2763/2793

Ezt a hszt- keresd ki.. erre írtam a válaszaimat jani-wan-nak, mert hiányolta, hogy elemes felvetéseire nem válaszoltam.
Az én válaszaim a francia bekezdések kettõspontjai után vannak.
1/10
xdm 2016 ápr. 14. - 22:08:40 1/10
(2630/2836)
Semmi cselekmény adagolás nem volt. A new hope mintájára ment az egész, és utána az esetleges találkozásaik a szereplõknek. Mondhatni a cselekmény az volt, hogy na akkor zúzzunk valami látványosat.

Egyedi ???? Te mit láttál ? Ebben nulla egyediség volt.
Sok információ ? Éppenhogy alig volt benne info...
Pontosan a dialógusok hiánya a probléma. Ez nem film, ez videoklip... Ne legyél már igénytelen...
A poénok pedig rosszak és rossz helyeken voltak.

Ez a film ritka rossz. Dramaturgiailag, történetileg, karakterileg, mindenhogy. Legalább a dialógusok menthettek volna valamit, de hát szinte nem is volt.
Egyszerûen ez a mindenki profi mert "csak", ez valami annyira idegesítõ, hogy azt el se tudom mondani. Rajzfilm, vagy én nemtudom hol van ez a butaság,de még majdnem ott se. A naívitásra, az igénytelenségre, a nyáladzásra épít mindent a film. Miközben semmi intellektualitást nem ad át. Még a marvel filmekben is több az intellektus.
1/10
offtopic
cellasto 2016 ápr. 14. - 22:02:30 1/10
(2629/2836)
pedig egyértelmû,hogy róla..a kiss my ass képre reagáltam ezzel..
jó lenne,ha figyelnél és nem kötözködnél feleslegesen...
offtopic
Spunk Ransom 2016 ápr. 14. - 21:59:22
(2628/2836)
Nekem címezte, nem neked. Cellasto arra gondol, hogy nem vitatkozik hülyével, azaz velem. :DDDD
Hogy becézget...
Szóval, ne aggódj..csak nekem kedveskedett a disznós képpel. :P
Spunk Ransom 2016 ápr. 14. - 21:57:06
(2627/2836)
ez lemaradt

- tudja, hogy milyen elõképei vannak, mikbõl rakta össze a saját sztoriját, és hogyan lehet ezt úgy prezentálni, hogy ne egy nagy lopkodás legyen belõle, hanem valami tényleg egyedi: Jójó.. persze, hogy a New Hope-ból és a Birodalom Visszavágból merítettek, viszont behozták az új vonalat, szereplõket és szálakat, hogy a késõbbiekben tényleg egy teljesen új storyt mesélhessenek el. Nyilván az elsõ nagy kihagyás utáni film egy biztonsági játék is volt és nagy rizikó.
5/10
offtopic
idõjós1010 2016 ápr. 14. - 21:55:48 5/10
(2626/2836)
Elég egyértelmû, hogy nem a címzettrõl szólt.
Spunk Ransom 2016 ápr. 14. - 21:52:11
(2625/2836)
Finn nekem sem a kedvencem, de Kylo Rent kifejezetten nagyon érdekesnek találom. Nem egy sablon villain.. az tuti. Éppen ezért nagyon érdekel, hogy mi lesz vele a továbbiakban.
Spunk Ransom 2016 ápr. 14. - 21:50:29
(2624/2836)
- hogyan bontja ki folyamatosan a cselekményét, és hogyan adagolja a saját szabályait: szerintem ebben nem volt hiba, szépen adagolták és bontották ki a cselekményt.

- tudja, hogy milyen elõképei vannak, mikbõl rakta össze a saját sztoriját, és hogyan lehet ezt úgy prezentálni, hogy ne egy nagy lopkodás legyen belõle, hanem valami tényleg egyedi: Keverve volt a
- a sok információt a lehetõ legkevesebb dialógussal mondja el ... a hiteltelenül kongó szövegeket is sikerül kikerülnie: ebben abszolút nem volt hiba. Teljesen megfelelõ hosszúságú, nem szófosó dialógusok voltak a megfelõ poén mennyiséggel megspékelve a megfelelõ helyeken.

- csavarodik, kanyarog szerteszét, sokszor csak jelenetekkel késõbb tudjuk meg, hogy mit is láttunk akkor, amikor azt hittünk, hogy láttunk valamit, pedig teljesen mást láttunk: ez a csavarodik, kanyarodik szerteszét kifejezettek a Hurok c. filmre vonatkozik. Nem kell ezt ráhúzni feltétlenül a SW7-re is. Az SW filmek egyike sem csavarodott eddig és kanyargott szerteszét.

- ugyanez mûködik a másik irányba is: egy késõbbi jelenet nyomait már korábban látjuk a helyszínen, úgyhogy már elõre lehet következtetni, hogy mi és hogyan fog történni: Ennyire nem veséztem ki egyik SW filmet sem, vagy csak fáradt vagyok így este 10 felé, de neked biztosan beugrik 10 jelenet is 1-6 részekben, mikor egy késõbbi jelenet nyomait korábban is láttuk a helyszínen.

Lehet ilyet játszani, hogy tételesen válaszoljak. Tételesen le lehet fikázni és azt mondani rá, hogy de nem így van. Kicsit papagájnak érzem magam, de megint el kell mondjam: Nekem kerek egészként tetszett, a feeling, a nosztalgia, az új szereplõk és azoknak a dolgoknak az elõre vetítése, amik majd lesznek még a következõkben. Egyszerûen bejött, szeretem, nekem jó érzés volt nézni. Na, ez az amit nagyon nem lehet már tovább magyarázni.
1/10
offtopic
cellasto 2016 ápr. 14. - 21:31:58 1/10
(2623/2836)
jani-wan,térj át a dizni sötét oldalára!!

AZONNAL!!!! :DD
1/10
offtopic
cellasto 2016 ápr. 14. - 21:30:29 1/10
(2622/2836)
nézd már meg,kinek címeztem!!
2/10
offtopic
jani-wan 2016 ápr. 14. - 21:30:00 2/10 Előzmény Spunk Ransom
(2621/2836)
"Nem akarok meccselni megint..tudod, párszor itt kifejtettem, hogy úgy sem tudjuk egymást áttéríteni a SW7-tel kapcsolatban."

Ez a válaszod egy jó érvelésre? Fel lett sorolva egy raklapnyi értelmes érv. Erre a te válaszod ez?
"Nem akarok meccselni"?
Már kiderült hogy nem is tudsz. Sem te sem más. Eddig legalább is. És már kétlem hogy ezután jön valaki akinek sikerül.
"áttéríteni"?
Nem volt itt szó semmiféle áttérítésrõl! Egy betû sem! Sem most sem korábban.
A válaszod egy nagy lótúró megint.
Szándékosan mellébeszélsz, mert képtelen vagy érdemben megvédeni a filmet, és amit elõadsz az szánalmas terelés, mellébeszélés.
Menj pártszóvivõnek, mert ezzel itt lótúrót sem érsz el, mivel nem tudatlan szellemi kihívásokkal küzdõkkel beszélgetsz, és válaszolhatunk arra amit mondasz.
És aztán még te csodálkozol, és vagy felháborodva hogy ilyen válaszokat kapsz, mint ez.
1/10
xdm 2016 ápr. 14. - 21:27:02 1/10
(2620/2836)
Innen nagyon nehéz fordítani. Fõleg a karakterek miatt. A néger 1 dimenziós, a pilóta szintúgy, a csaj az über, aki keményebb mint luke volt, sõt, mint vader. A gonosz emos csávó meg minõsíthetetlen. Egyszerûen logikátlan a karaktere. Na most ezekbõl valami értelmeset kihozni szinte lehetetlen. Ide fantázia kéne, de ahogy látható volt a 7.ben az hiányzott pont.

Sztem a disney magasról lesz*rja a fikázó kommenteket. Õk a biztosra mennek, és a köv rész elõtt megint olyan propaganda reklámkampány hadjárat lesz, hogy úgy is bevisz a moziba 300millió embert megint.
5/10
offtopic
idõjós1010 2016 ápr. 14. - 21:26:42 5/10
(2619/2836)
Köszönöm szépen hasonlatot, de valahogy nem tudom magamra venni
5/10
offtopic
idõjós1010 2016 ápr. 14. - 21:24:56 5/10
(2618/2836)
Így van. Mostmár vágom, értem mi zajlik a képkockákon :-D Ezt másképp nem is lehet, mint normálisan lekommunikálni. Egyéb esetben örök rejtély maradt volna az egész :-)
Spunk Ransom 2016 ápr. 14. - 21:14:12
(2617/2836)
Nem kell elõítéletesnek lenni, hogy ha a 7 hulladék volt (szerinted) majd a 8 is az lesz. Más rendezi, most bontakozik majd ki a story, szóval nagy esély van, hogy azoknak is bejön majd akik esetleg most nem szerették. Nem hiszem, hogy kockáztatna a Disney, hogy elcs...sszék. Valszeg olvasták az ilyen fika kritikákat is és kínosan ügyelnek majd, hogy ne lépjenek kétszer ugyanabba a folyóba.