10/10
jani-wan 2015 nov. 19. - 21:03:57 10/10 Előzmény Torolt Felhasználo
(470/510)
"lássuk igaz lehet-e belõle valami"
ezt érdemesebb elolvasni (angol tudás kell hozzá):
http://www.salon.com/2014/10/03/secrets_of_the_star_wars_drafts_inside_george_lucas_amazing_and_very_different_early_scripts/

néhány érdekesség
1. Luke Skywalkert eredetileg Luke Starkillernek hívták, tehát úgy tûnik, az hogy milyen jelentése legyen a névnek azon Lucas nem igazán tépelõdött. Skywalker szerintem azért lett belõle, mert a Starkiller nem illik bele a Jedi viselkedés sémába, és kellett valami hasonló "ûrösen" hangzó név. Mint ahogy a A Jedi visszatér is eredetileg A Jedi bosszúja címet kapta. Már a mozi plakátot is megcsinálták, mielõtt az utolsó pillanatban Lucas megváltoztatta a címet.
https://www.google.hu/search?q=revenge+of+the+jedi+poster&biw=1238&bih=679&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0CBoQsARqFQoTCJbx78ifnckCFSWjcgod_P0Bzg
2. Ha elolvassuk a történetbéli karakterek kialakulását a fenti linken, akkor szerintem nagy bizonyossággal kijelenthetõ hogy a Birodalom visszavág megírásakor Lucas még nem tudta hogy Leia lesz Luke testvére.
EZ meg némileg megerõsíti ezt (szintén angolul van)
http://spinoff.comicbookresources.com/2015/09/16/movie-legends-revealed-were-luke-leia-intended-to-be-twins-when-they-kissed-in-empire/
3. A robotok egész egyszerû módon A rejtett erõd c. japán film két parasztjának a koppintása
http://www.port.hu/rejtett_erod_kakushi_toride_no_san_akunin/pls/w/films.film_page?i_film_id=2085
4. A császári testõrség szerintem azért vörös, mert jól mutat a vásznon a "fekete-fehér" birodalmi közegben.
Torolt Felhasználo 2015 nov. 19. - 14:19:54
(469/510)
A legújabb trélerbõl megtuggyuk hogy:

- a Klónok H-borúja nem történt meg. A rohamosztagosok NEM klónok.
- a teljes 1-6 részek nem történtek meg. A fénykard ugyanis sz*rt sem vág át.
Torolt Felhasználo 2015 nov. 18. - 20:29:19 Előzmény cellasto
(468/510)
Most elolvastuk.

Nyilvánvalóan összeesküvéselmélettel van dolgunk, de lássuk igaz lehet-e belõle valami!

1) A SW világában a multikulturalizmus nyilvánvaló. Senki nem idegenkedik se a hutoktól, se az ormányosoktól, de még az evokoktól, vagy a jarjaroktól sem. Mindezen világok békésen megférnek együtt élve, és/vagy autonómiát élvezve. Föl nem merül egy pillanatra sem hogy ez lehetne másként is, azaz a multikulturalizmust "természetes"-ként kezeli.
Szvsz nem tudom mi a problémája ezzel, de én amúgyis "libsi" vagyok, szóval ez érthetõ tõlem.

2) Tekintve hogy a történet a despotikus egyszemélyi zsarnok vs köztársasági demokrácia konfliktusán alapszik, mely ráadásul multikulturális, hát valóban ennek zászlóvivõje.

3) New Age-szerû álspiritualizmus hírdetése: "a Zerõ tesz engem naggyá". "Zavar az ön hitetlensége." Mindkét oldalon ott van a bizony a valóságban csakis new age-es marhaságnak nevezhetõ darázsErõ mindenkefeletti hatalmat adása.

4) A technikai fejlõdésbe vetett naív bizalom a 4-6 részekben bizony ott van. A technika csak az 1-3 részekben válik majd problémaforrássá (robothadsereg, klónok), negatív hatásokkal is rendelkezhetõ dologgá.

5) a "biológiai fejlõdés"-maszlagot nem tudom honnan vette. Talán arra gondol hogy a sok faj mind kifejlõdött és mind békésen él egymás mellett, faji alapú háborút nem vívva?

6) Leia hercegnõ valóban tekinthetõ (különösen a készítés korában nézve) feminista zászlóvivõnek, hiszen Sophie Scholl módjára szembeköpi a náci vezetõket, lézerpisztollyal hadonászik ha kell, õ menti ki a megmentésére érkezõket a bajból, és bizony a Lázadás egyik kulcsfigurája. Mondjuk a stratégiai terveket sose õ dolgozta ki, szóval ez elvesz valamit az iromány feltételezésébõl.
Más kérdés hogy a bronzkori vallások elképzelésétõl eltérõen a feminizmus egy nagyon helyes dolog (amíg át nem csap a mostanság divatos férfigyûlöletbe).

7) Leia valóban lesmárolja a testvérét. Az pedig ugyan igaz hogy a karakter nem tudja ezt az információt - de a készítõk igen! Elvben tehát megoldható lett volna hogy vki mást csókolgasson. Mondjuk szerintem indokolható a dolog, de kissé érzékenyebb (ti. vallásos) nézõknek érthetõ ha dilemmát okoz.

8) Namost az író nem kicsit rasszista a robotokkal, és úgy egyáltalán hírdeti az árja nemzet fogalmát mikor az "egalitarianizmus"-t "gyomorfogatónak" bélyegzi, de azért tényleg érdekes dolog egy R2-es tömeggyártott robit azon a szinten kezelni ahogy a filmben teszik. Nyilvánvalóan a Disney "kis cuki rút figura" komplexusával van dolgunk persze, de kívülrõl nézve ez lehet vitapont. Persze nem azon a középkori szinten ahol egy indiánnak vagy feketének bíróság elõtt kellett bizonyítania hogy õ "ember" és nem "alsóbbrendû faj".

9) illetõ nyilvánvalóan keresztény kreácionista hogy az evolúciót tagadja. Az ilyet pont úgy kéne büntetni ahogy a háborús bûnök tagadását. Börtönbe vele!

10) "Skywalker" az érdekes kérdés mire utal. Én mindig úgy gondoltam simán az ûrhajózással van kapcsolatban ("a legjobb pilóta volt akit valaha láttam"), de az már igaz hogy szeplõtlenül fogant (l. 1. rész), és õ lenne a Megváltó az erõben, ami tényleg jézusozás, ez nem kérdéses.
A jóslattal kapcsolatban szkeptikus jeti tanács pedig tényleg értelmezhetõ ezek után mint a Sátán Zsinagógájának szanhedrinje, azaz a zsidók akik meggyilkolták Jézust (l. Biblia és középkori teológia).
A kezek-lábak levágására valóban ráhúzható a keresztrefeszítés, hiszen az egyik leghíresebb keresztény bibliahamisítás pont medve általi széttépést írt át keresztrefeszítésre (l. zsoltárok).
Tekintve pedig hogy Spielberg, és úgy általában hólivúd mekkora hányada judaista, az elemzés tökéletesen jogos.

11) a jedi = júda felvetés már erõs, de kudos amiért megtalálta az "elhamvadtak a világegyetemben" sort hozzá.

12) a Birodalom egyenruháit a Harmadik Birodalom egyenruháiról mintázták, ezen nincs mit találgatni.

13) a szabadkõmûvesek bevonása az eszmefuttatásba persze már tökéletesen "a menekültek Lucifer hüllõemberei" stílusú agymozdulás.

14) a kereszténység természetesen egy halódó eszme, és a modern kultúrában már nincs jelen mint hagyomány, de mint leszögeztük illetõ még a Lapos Földben hisz, szóval ezt ugorhatjuk.
Viszont Dart Fater megtérésével ha nem is tesz semmit a fejtegetéséhez, de ki sem csúszik belõle, így ráfoghatjuk hogy egy sarkalatos pontot be tudott építeni a levezetésbe.

15) hogy hogy került ide a lovagság intézménye - passz. A fénykarddal sem tudom mi a baja.

16) a Vörös Gárda engem is mindig meghökkentett, hiszen az Irodalom mindig fekete-fehér volt csak. Õk miért pirosak? Ráfogható persze a HIVATALOS közlés hogy ez mint királyi szín van jelen, de valóban mindig is ott volt a Császár = Egyházfõ = Pápa párhuzam. Nem mintha érdemesnek látnám ebbe belemenni.

17) Tört Vödör mint a széthulló keresztény egyház... Na az viszont már erõs, hiszen itt akkor szót kéne ejteni a valódi trónon ülõ illetõrõl, a Császárról is. Szintén nem látom a Szentháromságot, mert ha azt is mondanánk hogy DV = Atya, Szkájvóker Lajos = Fiú, akkor is ki a Szentlélek? És miért nem a Császá az agyagatya?

18) Lássuk be, ez az agymanipulálós, jövõbelátós, mindenkit manipulálós Erõ-dolog tényleg nem valami vonzó a valóságban. (Megjegyzés: csaka Sötét - keresztény - oldal tudott feltámadni testben!) A Jó minden történetben TÖK UGYANOLYAN mint a gonosz, mert mindkettõ egy dologban jó: megölni a másikat. A valódi hõsök, ahogy Kurosava mondta, a nyomorgó, kisemmizett parasztok, a hatalom nélküli kisemberek, akikrõl a történetek sosem mesélnek.
De ezzel maga alatt vágja a szerzõ a fát, hiszen a Sötét Oldal, amit õ a kereszténységgel azonosít, ugyanúgy az Erõ hatalmán alapszik, és talán méginkább, még nyíltabban kihasználja az embereket (persze erre illetõ ráfoghatná hogy ügyes propaganda, de akkor is csak ott tartana hogy a két oldal egyformán rossz).

19) Ahol arról kezd agyfosni hogy Lüke Szájbaver folyton leesik, ott teljesen elment az esze. Arra elmehetne hogy ott a Birodalom folyton megpróbálja lehúzni magához, megpróbálja elbuktatni - de neeeem, neki feltétlen Sátán Zsinagógáját kell csinálnia a Jeti-lovagokból, akiket õ a zsidókkal/judaistákkal azonosít.


Szvsz érdekes. Ha kiszûrjük a teljesen eszement, keresztényfundamentalista, illetve rasszista hõzöngéseket, akkor egész alapos és jól felépített elemezés ez, nem minden ötlet nélkül.
10/10
offtopic
cellasto 2015 nov. 18. - 17:41:52 10/10
(467/510)
eléggé az :/
olvastam hasonlót a harry potterrel kapcsolatban is..

nem vagyok az összeesküvés-elméletek ellen,de ezek már beteges gondoloatok
10/10
jani-wan 2015 nov. 18. - 17:33:37 10/10 Előzmény cellasto
(466/510)
Olvasás közben sok minden eszembe jutott, de menet közben egyre inkább már csak 3 szó kristályosodott ki:
Ez egy hülye.
Majd tovább olvasva rájöttem hogy tévedésben vagyok. Ez nem hülye, ez elmebeteg.
mikehodges 2015 nov. 18. - 16:57:40
(465/510)
Sziasztok,
Mivel az xpress oldalán perpill nincs jogosultságom fórumba beírni,ezért itt szeretném megkérni azokat,akik a most frissen megjelent(többek között az Xpress.hu oldalán is kapható)Star Wars kiadványok bármelyikét(legyen az akár DVD,akár Blu-ray)megvették,nyilatkozzanak róla,hogy a kiadványok valamelyike tartalmazza e a klasszikus trilógia felújításoktól mentes mozi változatait?eredetileg szó volt róla,hogy a Kiadó Bontonfilm,megjelenteti a szûziesen tiszta moziverziókat,,,ez érdekelne,mert a felújított változatokért nem adok ki több ezer ft-ot,mert nekem csak a 70-es évek végén/80-as évek elején elkészült Star Wars Star Wars,sajnálom,,,,Köszönöm!
10/10
offtopic
cellasto 2015 nov. 08. - 18:06:11 10/10
(464/510)
ezt olvastátok? :

http://mediavadasz.info/csillagok-haboruja-kicsit-maskent/

az agyam dobtam el tõle,hogy még ebbe is összeesküvés elméleteket tudnak beleszõni egyesek..
érdekes végigolvasni,mertbrutál :D
Quantumleap 2015 nov. 08. - 08:08:06 Előzmény Zsul
(463/510)
Inkább "haaa...- pûûû..." az. :)
10/10
jani-wan 2015 okt. 19. - 08:52:21 10/10
(462/510)
Ez eszembe nem jutott volna :)
Zsul 2015 okt. 19. - 02:40:58
(461/510)
Még pontosabban: "Huuu"=belégzés, "Piii"=kilégzés, tehát "huupii" a speciális légzés effekt, ami Vader legfõbb sajátossága, jellemzõje, s ezt lehagyták a birodalom visszavágból. Legalább is az elsõ birodalmi jelenetbõl mindenképp.
Zsul 2015 okt. 19. - 02:27:27
(460/510)
"huupii"="nincs speciális lélegzés hangeffekt":)
10/10
offtopic
jani-wan 2015 okt. 18. - 10:08:04 10/10
(459/510)
Igen az elég nagy hiba akkor. Egyértelmûen õ határozza meg hogy az a rendszer az.

Milyen "huupiiii"?
Ezt nem vágom.
10/10
offtopic
jani-wan 2015 okt. 18. - 10:05:58 10/10
(458/510)
mondjuk 1 milliárd forint?
Szerintem én kb. 950 millió forintért rá tudnám venni James Earl Jones-t hogy tanulja meg a szöveget magyarul, és a fennmaradó 50 millióért meglehetne oldani egy szinkron stúdiót plusz a többi szereplõre is találnánk megfelelõt ennyi pénzbõl. :)
Zsul 2015 okt. 17. - 22:36:21
(457/510)
No, belenéztem az AXN változatba! Az AXN nem csinált saját szinkront, hanem a felújított képminõségû és új jelenetekkel megspékelt változat szinkronjával adta, ill. adja le a klasszikus részeket (Vader = Kránitz Lajos + nincs speciális lélegzés hangeffekt!). Hát amikor nagyon kéne egy új szinkronváltozat, pont akkor hagyják meg a régebbi verziót pff... Egyébként ez még nem a legrosszabb, de mindenképpen rosszabb változat. Nem elég, hogy nincs "huupiiii", de a rendezõ félrerendezi az elsõ birodalmi jelenetet! Vader ugyanis valójában NEM kérdezi, hogy "Ez a rendszer?", hanem megerõsíti, hogy "Ez a rendszer!" Igazán nem mindegy! Persze, ha valaki a legrosszabb, Hollósi Frigyes általi változatra kíváncsi, akkor keresse meg a neten a megfelelõ oldalon, mert ott - most ellenõriztem - olyan szinkronváltozatban van fent (Felújított újra kiadott DVD változatra készített szinkron?).
Adódik a kérdés: vajon mennyibe kerülne a klasszikus három Star Wars újraszinkronizálása? Tök jó lenne összedobni rá a lét. Valami szakértõ írhatna egy megközelítõ árat...:)
terranova56 2015 okt. 17. - 03:44:17
(456/510)
Azért élvezetes nézni
AvatáR Gil Maerth 2015 okt. 16. - 23:21:17
(455/510)
A maiakból ez hiányzik: A Hangulat ! Itt mindenbõl árad: A zene, az öltözet, a szállóigévé váló mondatok, a díszlet, a színészek játéka...
Zsul 2015 okt. 15. - 00:54:55 Előzmény jani-wan
(454/510)
Azért meg lehetne próbálni... ha nem is érné el azt a színvonalat, de legalább jobb lenne, mint amit eddig hallottunk... fõleg a Hollósi féle változat pffff.... Vadernek meg csak ki lehet keverni egy hasonló hangeffektet.... érdekes lenne ilyen szinkronrendezõ guru véleményét kikérni, hogy a mai színészi felhozatalból kiket választana... Ami nagyon gáz, hogy a legjobb uralkodó hang, Gruber Hugó is elhunyt. Ha meg se próbálják újra megcsinálni, akkor úgy marad... ilyen vacakul. Persze az AXN szinkronváltozatról nem tudok nyilatkozni, el szeretném kapni a TV-ben, fõleg a birodalom visszavág elejét.:)
10/10
jani-wan 2015 okt. 12. - 16:06:06 10/10
(453/510)
Egy lehetséges Darth Vader hang (angol), de nem õt választották :D
https://www.youtube.com/watch?v=xh3Wveg4DMk
Talán túlságosan hollywoodnáci akcentusa van? ;)
Rövid G. atya 2015 okt. 12. - 15:36:03
(452/510)
Az idõrendben elsõ három részt nem nagyon láttam. Ezt és a köv. kettõt párszor megnéztem.
Ez a mostani szinkron, amivel az AXN adja, minden tekintetben tragédia. Nagyjából a korábbi MGM (elõtte nem tudom mi volt a neve a csatornának, ami most AMC néven fut) szinkron színvonaltalanságát hozza. :(
A hangok is borzasztóak, de a szöveg is nagyon ki van herélve. (nem megvágva, csak olyan színvonalú, mintha egy angolul tudó ált.iskolás gyerek fordította volna)


Más kérdés, hogy pl. Darth Vader eredeti hangja is... khm... szóval közel sem olyan, mint amit az ember elvárna tõle. :D
10/10
jani-wan 2015 okt. 11. - 22:49:50 10/10
(451/510)
A Birodalom Visszavágot szinkronizálták elõször a mozis bemutatóhoz. Ebben volt Nagy Attila. A Csillagok Háborúját csak ez után, a tévés sugárzáshoz Kristóf Tiborral, és a moziban nem is ment magyarul.
Majd jött a 3 rész videókiadása a 90-es évek elején, talán 1993-ban, Stohl Bucival mint Luke.

Szerintem a probléma leginkább az, hogy valószínûtlen hogy az elsõ generáció számára bárki is elfogadható lenne egy újraszinkron esetén. Ugyan magamból indulok ki, így nem tudom más hogyan vélekedik ez ügyben, de szerintem olyan sokszor megnéztük a filmet, hogy minden más már zavaró. Pl. mikor anno megvettem angliában a videókazettákat angolul, nekem már az angol eredeti hangok is furcsák voltak, pedig angolul a Csillagok Háborújában és Jedi Visszatérben jól megszokott hangok szólnak ugyebár.
Ami érdekes hogy Han Solo második szinkronját viszont jónak találom, és Obi-wan meg szerintem még jobb is lett. Vader az aki nagyon nehéz eset. Nagy Attila után senki sem elég jó, és ez valahogy elrontja az egész filmélményt.