10/10
cellasto 2014 jan. 12. - 20:03:23 10/10 Előzmény Meklód fia
(410/510)
"Zac Efron, Justin Bieber, Miley Cyrus, Kristen Stewart vagy Taylor Lautner. Csak néhány nagy név a jövõ sztárjai közül, akikkel igényes csillagok háborúját lehetne összehozni a mostani fiataloknak."

hát tény:parádés film lenne..édes istenem...
10/10
cellasto 2014 jan. 12. - 19:39:17 10/10
(409/510)
nagyon jó képek!!!

köszi,hogy megosztottad :)
Keló Scofield 2014 jan. 12. - 18:40:17
(408/510)
Újabban már így fordítják, "A new hope - Egy új remény"
10/10
user11 2014 jan. 12. - 18:22:43 10/10
(407/510)
A Csubakkát játszó színész feltolt a Twiterre egy csomó képet a forgatásokról.

https://twitter.com/TheWookieeRoars/media
10/10
flood38 2013 aug. 10. - 02:57:27 10/10
(405/510)
Sziasztok, valaki aki tud angolul nem lenne kedve lefordítgatni az angol nyelvû wikipédiának a "new hope"-cikkét? Hálásak lennénk...
10/10
jani-wan 2013 júl. 31. - 11:53:05 10/10
(404/510)
"de ha nincs egy remek történet és karakterek, akkor az effektek semmit nem számítanak.” magyarázta Kennedy."

"az elsõ trilógiánál is kombinálták a valós helyszíneket a különleges effektekkel, és mi is erre törekszünk a Star Wars VII-tel."

Hála istennek végre valaki érti.
10/10
_Freddy_ 2013 júl. 31. - 10:46:55 10/10
(403/510)
10/10
jani-wan 2013 júl. 29. - 17:51:37 10/10
(402/510)
"kenobi és yoda holtteste hová lett?"

Ha figyeltél volna tudnád. Egyesült az erõvel.
http://scifi.about.com/od/starwarsglossaryandfaq/a/SWAR_jedi-death.htm

"CGI-s Yodát sokkal jobban lehet használni a technikának köszönhetõen."
Dehogy is.

"a cuki kis gumimacik"
azok a a cuki kis gumimacik emberevõk. Ennyi.
Te hány éves vagy? 10? Akkor érthetõ hogy gyerekfilmet akarsz.
Meklód fia 2013 júl. 29. - 14:03:14 Előzmény jani-wan
(401/510)
Röviden összefoglalva és utoljára: kenobi és yoda holtteste hová lett? miért kellett olyan bénán megoldani a halálukat? A Yedi visszatér ami letud kötni egyedül a régi trilógiából a cuki kis gumimacik miatt. Láthattuk, hogy a CGI-s Yodát sokkal jobban lehet használni a technikának köszönhetõen.
És hogy pontot tegyek a végére, a következõképpen értékelem a részeket.
Baljós árnyak: 10 pont
a klónok támadása: 8 pont
A Sithek bosszúja: 10 pont
Csillagok háborúja: 5 pont
A birodalom visszavág: 6 pont
A Jedi visszatér: 8 pont
10/10
jani-wan 2013 júl. 28. - 19:05:47 10/10
(400/510)
"Ez igazi ûrharc rengeteg géppel."
Mármint a legvége a Death Star ellen.
10/10
jani-wan 2013 júl. 28. - 19:03:42 10/10
(399/510)
"Kenobi mesteré a filmtörténelem legbénább halála"

Miért?

"a harcok izgalmatlanúl kiszámíthatóak. Én már nem bírnám ezeket újranézni, nem tudnám eldönteni, hogy sírjak vagy nevessek."

Szerintem nagyon sokan mikor elõször nézték a filmet, nem gondolták volna hogy, hogy Porkins gépe felrobban, Biggs meghal, Arany és Vörös Vezért lelövi Vader, Solo visszajön stb... Én egész biztos nem gondoltam. Ha te igen akkor neked nehéz olyat csinálni ami számodra jó, és nem kiszámítható. És ha már itt tartunk akkor a Baljós Árnyakban az ûr harc mennyivel lett jobb? És miért?
Mert szerintem az, hogy egy kilenc éves gyerek véletlenül berepül a berepülhetetlen ûrerõdbe és felrobbantja, inkább az amin az ember elsírja magát, mint a felújított harc a Halál Csillag fölött, ami mai szemmel is rendkívül látványos. Sõt nem is igen tudnék másik filmet mondani amiben ilyen jó ûrharc van.


"Sõt még most sincs meg teljesen, mert most is feltûnik ha valami CGI-s."

Szerintem is nagyon látszik például a gyenge technikai kivitelezés, mikor a Jedi Visszatérben a Rancor vermében folynak az események. De nem érdekel. Ezért biztos nem forgattatnám újra a filmet. Inkább megvárom Adywan verzióját. És ilyen rossz kivitelezés a három filmben nincs több. Néhol látszik a Csillagok Háborújában hogy a TIE vadászok úgy vannak bevágva a képbe, ha az ember nagyon azt figyeli. De ha leköti a film az embert akkor fel sem tûnik. És Adywan verziójában ez is javítva lett. Sõt! Teljesen meg lett változtatva az egész jelenet amikor elõször látjuk a Death Star-t, és mikor a Falconnal szöknek a Halál Csillagról és harcolnak az üldözõ vadászok ellen. Már a Lucas féle javított verzió is egész jó lett, Adywan még tett hozzá. Ez igazi ûrharc rengeteg géppel.
Szóval szerintem talán elõször nézd meg az Adywan féle a verziót, és utána mondj véleményt a CGI-rõl.
10/10
cellasto 2013 júl. 28. - 17:57:57 10/10
(398/510)
ok,akkor maradjunk ennyiben.
nem tetszhet mindenkinek ugyanaz
de nem kell minden nap beírni,mennyire régi és hogy (szerinted)milyen bénán van megcsinálva :D
offtopic
Meklód fia 2013 júl. 28. - 17:18:27
(397/510)
sajnálom, hogy már ilyen régi film ez. ma már jobban meglehetne csinálni, hogy ne legyen ilyen nevetséges. de nem fogom lepontozni mert az elsõ három részt nagyon szeretem, a baljós árnyakat minden hónapban megnézem vagy kétszer legalább, meg már össze gyûjtöttem belõle az összes játékfigurát
10/10
offtopic
cellasto 2013 júl. 28. - 16:48:50 10/10
(396/510)
még egyszer leírom,ha már kitörölték:
nekünk ez volt a csúcs és az is marad sokáig :)
lejjebb már megcáfolták azt is,hogy a baljós árnyak hozta a legnagyobb bevételt. :)
offtopic
Meklód fia 2013 júl. 28. - 11:06:12 Előzmény jani-wan
(395/510)
Kenobi mesteré a filmtörténelem legbénább halála, a harcok izgalmatlanúl kiszámíthatóak. Én már nem bírnám ezeket újranézni, nem tudnám eldönteni, hogy sírjak vagy nevessek. Nem tudom minek kellett ilyen Scifit rendezni abban az idõben, ha a technika még nem volt meg hozzá. Sõt még most sincs meg teljesen, mert most is feltûnik ha valami CGI-s.
10/10
jani-wan 2013 júl. 27. - 16:12:20 10/10
(394/510)
"a régiek a mostani generációt már egyáltalán nem hozzák lázba."

Nem hiszem hogy beszélhetnél egy egész generáció nevében. Szerintem vannak sokan akik ezt nem így gondolják.
Nem állítható hogy az újak lázba hozzák a mostani generációt. Van akit lázba hoz, van akit nem, és van akit a régi is és az új is. Van akit egyik sem.
A régebbi generációk viszont egyöntetûen utálták a sok gyerekes dolgot az újabbakban.

Én speciel örültem a régiek feljavított verziójának, mert sokkal jobb lett a látvány. De még így sem eléggé. Itt jött Adywan.
És nem igazán értem hogy milyen látvány hiányzik belõle szerinted?



"... Avatar meg a hupikék törpikék ..."

Az Avatar egyszer nézhetõ film, és annyit tud hogy az elsõ igazi IMAX nagymozi, ami látványos volt az biztos. A törpikéket meg meg sem nézem.


"nagyszerû reboot filmek készültek nemrégiben, amik indokolnák sok klasszikus film újradolgozását: az új superman, pókember, star trek, conan, rémálom az elm utcában...stb."


A pókember 2002-es. Az elsõ. Milyen reboot?
A Star Trek nem reboot, ugyanis ilyen történet még nem volt. Ez inkább egy összecsapott katyvasz volt amit a látvánnyal adtak el. Látvány 10, történet 3 pont. Ezt senki nem fogja pár év múlva emlegetni.
Az új Superman-t nem láttam, de az eredetit igen, és arra bizony ráfért egy újrafeldolgozás.
A többit sem láttam, de a Conan eredetileg sem volt egy olyan nagy durranás.
Sõt igazából semmi sem volt olyan nagy durranás mint a Star Wars. Ha valami a legjobb, akkor azon legfeljebb ráncfelvarrni szabad, és nem az alapoktól kezdve újragyártani. A többinél viszont van hová fejlõdni, tehát érthetõ egy újrafeldolgozás.
Nem beszélve arról hogy ikonikus szereplõket lecserélni szinte szentségtörés.



"Ma már nincs az a Star Wars mánia, népszerûségi listán is alaposan visszaesett"

Talán mert lassan 10 éve nincs új film, és a meglévõket nyilván nem vetítik újra és újra a mozik. Így is túl sokszor adták le õket. (mondja akinek a nickje Jani-wan)
Meklód fia 2013 júl. 27. - 14:43:08
(393/510)
Pedig higgyétek el, a régiek a mostani generációt már egyáltalán nem hozzák lázba. Én is mindig csak az elsõ három részt nézem meg.
Lucast sem érdekli különösebben mit csinálnak a sorozattal, nem véletlenül adta el a jogokat.
Ma már nincs az a Star Wars mánia, népszerûségi listán is alaposan visszaesett az Avatar meg a hupikék törpikék óta.
offtopic
Meklód fia 2013 júl. 27. - 14:37:06
(392/510)
nagyszerû reboot filmek készültek nemrégiben, amik indokolnák sok klasszikus film újradolgozását: az új superman, pókember, star trek, conan, rémálom az elm utcában...stb.
10/10
jani-wan 2013 júl. 26. - 23:09:17 10/10
(391/510)
Ez jó :)