10/10
jani-wan 2013 júl. 26. - 23:07:07 10/10
(390/510)
Kétségtelen, de az eredeti megjegyzésbõl indultam ki, miszerint
"az újabb részekben láthattuk mennyit fejlõdött a technika azóta. Sokkal látványosabban és izgalmasabban meglehet már ma csinálni."

Szerintem a látványosabbat az ANH:R nagyjából elérte, igaz néhány helyen lehetne látványosabb, mint pl. a kocsmai összecsapás. De ezek már igazán apróságok.
És hogy lenne már izgalmasabb? Hiszen a Csillagok Háborúja elsõ nézésre abszolút izgalmas.

A feldolgozásnak sok mindent változtatnia kellene ahhoz hogy látványosabb legyen, de akkor meg már nem ez a történet lenne. Akkor viszont jobb egy spin off.
Az izgalom, és jó történet vezetés meg mostanság fel van áldozva a látvány oltárán, szóval nehéz eset.
Csak a látvánnyal nem lehet megnyerni a nagyérdemût. Azt láthatjuk hogy mekkora bukta mostanában, amikor a fogatókönyvet elhanyagolva csak a látványra költenek, mint pl.a Prometheus, amin Charlize Theron sem segít, vagy pl. Az Emlékmás ami szintén bukta. A sokkal látványosabb kivitelezés ellenére a közelében sincs az eredetinek.
És megbukott a The Phantom Menace 3D is. Senki sem volt kiváncsi Jar-Jar-ra 3D-ben. Talán ha Justin Bieber játszaná? :)

Nem beszélve arról hogy egy Csillagok Háborúja feldolgozásnak rendkívül nagyot kellene ütnie, mert esélye sem lenne hogy elkerülje az összehasonlítást, és a szinte törvényszerû keresztre feszítést.
Már a folytatással is nagy fába vágták a fejszéjüket.

Azért zárójelben megjegyzem hogy azért van pozitív példája a feldolgozásnak, a Majmok Bolygója jó lett. De ez nagyon ritka, és az eredeti (1968-as) messze nem volt azon a szinten amin a Csillagok Háborúja van.


"szerintem egy feldolgozással többre mennénk, mert már nem igazán lehet tovább hova vinni a sztorit"


Szerintem Disneyék jól döntöttek hogy spinoff-okat csinálnak, azzal kisebb a gyalázat lehetõsége, és tényleg nincsenek nagy kötöttségek a forgatókönyvet illetõen sem, egy Csillagok Háborúja feldolgozáshoz képest.
Van egy amerikai mondás:
Don't fix it if it's aint broken
ami annyit tesz, hogy ami jó azt jobb úgy hagyni ahogy van.

A folytatás viszont kemény dió lesz, mert az elvárások mindent felül múlnak.
Azt meg nem hiszem, hogy nem lehet hová tovább vinni a sztorit, hiszen az eredeti trilógia óta több száz könyv született, amik között vannak jók.
Nem beszélve arról hogy eredetileg is 9 részrõl volt szó, (igazából 12 rész, de 3 beleolvadt a 9-be), és a keretek megvannak évtizedek óta Lucas fejében, csak ki kell bontogatni szépen.

Én úgy látom hogy jelen pillanatban egy feldolgozás viszont szinte biztos bukás lenne. Talán 20-25 év múlva eljön az ideje.



"Zac Efron, Justin Bieber, Miley Cyrus, Kristen Stewart vagy Taylor Lautner. Csak néhány nagy név a jövõ sztárjai közül, akikkel igényes csillagok háborúját lehetne összehozni a mostani fiataloknak."


Ami meg az említett színészeket illeti, szerintem többeknek hányhatnékja támadna, ha mint Star Wars fõszereplõként látnánk viszont õket a mozivásznon. Régebben is használtak nyálgép meg bombanõ kinézetû "színészeket" hogy eladják a gagyit. (Buck Rogers stb...) A Csillagok Háborújának erre nincs szüksége. Sõt kifejezetten a sikerének egyik legfontosabb tényezõje az volt hogy SCI-FI ellenére valós világot teremtett, a normális, koszos, szakadt dolgok, és hétköznapi emberek miatt.
Nem hinném hogy kellene bele mûmellû liba, meg mûmájer bájgúnár. Hiszen azt a szerencsétlen Christensen gyereket is rengetegen kritizálják, pedig a fent említetteknél több fokkal valóság közelibb.
10/10
zora 2013 júl. 26. - 19:06:55 10/10
(389/510)
Ja, és egy jópofa reklám:
http://www.youtube.com/watch?v=m3zUkN5MbkI
10/10
zora 2013 júl. 26. - 19:04:48 10/10
(388/510)
Szerintem pont hogy feldolgozás nem kellene. Ez pont úgy jó, ahogy van.
Inkább folytassák a Firefly-t...

Meg amúgyis: elfogytak az ötletek? Lusták gondolkodni az írók, hogy egy már megírt, lejátszott történetet kellene nekik újraforgatni? Ennek mi értelme van?
10/10
zora 2013 júl. 26. - 19:01:24 10/10 Előzmény jani-wan
(387/510)
Csak annyi, hogy a 'feldolgozás' nem 'feljavítás'.
Amúgy egyetértek minden másban. Inkább feljavítás legyen...
offtopic
Meklód fia 2013 júl. 26. - 18:57:05 Előzmény jani-wan
(386/510)
szerintem egy feldolgozással többre mennénk, mert már nem igazán lehet tovább hova vinni a sztorit

Zac Efron, Justin Bieber, Miley Cyrus, Kristen Stewart vagy Taylor Lautner. Csak néhány nagy név a jövõ sztárjai közül, akikkel igényes csillagok háborúját lehetne összehozni a mostani fiataloknak.
10/10
jani-wan 2013 júl. 26. - 16:10:43 10/10 Előzmény Meklód fia
(385/510)
"A legtöbb bevételt hozó Star Wars film mégis a baljós árnyak mindmáig. Ez remekül tükrözi, hogy a közönség többre vágyik a régi elavult csillagok háborújánál."

Nem szeretnélek megsérteni, de ez legfeljebb a tudatlanságodat tükrözi.
Elõször is, az hogy több pénzt hozott nem feltétlenül jelenti hogy a közönség többre vágyik. Azt is jelentheti, hogy már nagyon várták az új Star Wars filmet és mindenki ment megnézni. Szerintem ez a valószínûbb.
Másodszor, a több dollár nem jelenti hogy nagyobb a bevétel, ugyanis azt is bele kellene számolni hogy mennyibe kerültek a jegyek 1977-ben és mennyibe 1999-ben.
Harmadszor pedig számolj az inflációval és az árak emelkedésével. A kalkulátor megmutatja hogy egy 1977-ben vásárolt termék ára 1999-ben közelítõleg 2,75-szörösére nõtt, illetve ha csak a halmozódó inflációs ráta változást nézzük, az 174,9 százalék, tehát még az is 1,75-szörös.
Az Új remény 1977-ben ~775 milliót hozott. Ezt szorozzuk meg 1,75-tel (pedig 2,75-tel kellene) és az ~1 milliárd 356 millió dollár.
A Baljós árnyak ~1 milliárd 26 milliót.
És így már nem annyi az annyi ugye.
Utána lehet nézni.
http://www.coinnews.net/tools/cpi-inflation-calculator/



"Ha már mindenképp jönnek az új részek, akkor legalább feldolgozás legyen, ennyit megérdemel a mostani generáció."

Adywan nevû úriember csinált egy feljavított verziót néhány éves munkával.
a "Az új remény - revisited" verzióban lévõ változtatások listája:
http://swrevisited.wordpress.com/anhr-change-list/

A következõ két rész is már pár éve már készül.
Sõt az összeset megakarja csinálni:
"I know, it it probably the most insane thing i could ever attempt; TPM:R, AOTC:R, ROTS:R, ROTJ:R and ANH:R-HD all being done simultaneously. "

A Birodalom Visszavág "kiadását" 2013-ra tervezték.


Látva az elkészült darabot, egyet biztosra mondhatok, Lucas mester igazán kérhetett volna tõle segítséget.
kymara 2013 júl. 25. - 21:46:16
(384/510)
Bízom Lucas ítélõképességében. Azért van még beleszólása a dolgok menetébe.
kymara 2013 júl. 25. - 21:45:07
(383/510)
Szerintem tényleg rájuk fér a fogyókúra. / Mark és Carrie/
10/10
cellasto 2013 júl. 25. - 21:42:22 10/10
(382/510)
mint írtam:mivel az elõzmények ismertek,nem várhatunk semmi jót az új részektõl.
kymara 2013 júl. 25. - 21:36:29
(381/510)
Szerintem ismeretlen színészek kellenének a fiatalabb generáció megformálására.
Így csakis a történetre lehetne koncentrálni és nem kellene azon kellene agyalni, hogy mennyire nem áll jól a szerep egy ismert színésznek.
10/10
cellasto 2013 júl. 25. - 21:14:19 10/10
(380/510)
hállivúdot és azt a tényt ismerve,hogy lucas eladta a jogokat,nagyon is valós a fenyegetés :DD
ami biztos:én kihagyom a diznis"folytatásokat" :)
offtopic
_goldie_ 2013 júl. 17. - 19:05:11
(378/510)
kinek a bevétel a szempont
másnak pedig a nosztalgia
..a korosztályi különbségek itt is jelen vannak..
10/10
cellasto 2013 júl. 17. - 18:46:00 10/10 Előzmény Meklód fia
(377/510)
az lehet,de olyat,mint a new hope nem ütött egyik rész sem soha..és nem is fog :)
-csengõzoli-- 2013 júl. 17. - 18:45:33 Előzmény Meklód fia
(376/510)
Ez remekül tükrözi,hogy ma jó üzlet a 10 éves hlyegyerekeknek filmet csinálni.
10/10
cellasto 2013 júl. 17. - 18:43:34 10/10 Előzmény Meklód fia
(375/510)
ehhez bûn hozzányúlni...még az is sok volt,amikor lucas rimékelte..
ezt csak az tudja értékelni igazán,aki velem együtt annó sorba állt a jegyekért a fapados mozi elõtt :))
offtopic
Meklód fia 2013 júl. 17. - 08:34:40
(374/510)
A legtöbb bevételt hozó Star Wars film mégis a baljós árnyak mindmáig. Ez remekül tükrözi, hogy a közönség többre vágyik a régi elavult csillagok háborújánál.
offtopic
Meklód fia 2013 júl. 17. - 08:26:00
(373/510)
a 80-as évek elején tényleg csúcs volt, sõt...azt mondom még a 90-es években is megállta a helyét, de az újabb részekben láthattuk mennyit fejlõdött a technika azóta. Sokkal látványosabban és izgalmasabban meglehet már ma csinálni. A másik dolog amiért újra kéne dolgozni, hogy már így is van 6 rész. Elég nehéz követni a szálakat, mi lenne 9 résznél? Ha már mindenképp jönnek az új részek, akkor legalább feldolgozás legyen, ennyit megérdemel a mostani generáció.
10/10
zora 2013 júl. 16. - 21:08:55 10/10 Előzmény kymara
(372/510)
Köszi!!!
A 67-es kép jelenetét kár, hogy kivágták a filmbõl. Emlékszem, a könyvben benne van.
(Mikor Luke bemegy a városba, és egy barátja elárulja neki, hogy csatlakozik a felkelõkhöz.)
10/10
zora 2013 júl. 16. - 21:03:44 10/10
(371/510)
Egyetértek! A IV., V., VI. az etalon!!!